Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς τουλάχιστον από τις εκδόσεις των εφαρμογών να μας πεις ποια είναι η κάθεμια? Εντάξει ζητάω πολλά άλλα να ξέρουμε για να σχολιάσουμε ανάλογα.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Θα το κοιτάξω αύριο και θα ποστάρω. Τώρα μόλις σχόλασα και πάω σπίτι...... ;)

Δοκιμαστικά από τις κάμερες από φίλο στο xda

https://drive.google.com/file/d/0B8X7n-iGV9KoNDZJTGFnTW54cnc/view?usp=drivesdk

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Lecloud γιοκ και εδώ.. [alk

 

Ναι κλείνουν τους servers από USA και EU και θα αφήσουν ένα κεντρικό μόνο στην Κίνα όταν μπορέσουν... :mad:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο σημαίνει κάτι κακό???

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Αν δεν σε νοιάζει το leeco cloud όχι..

Αν όμως σκεφτούμε ότι μπορεί να κλείσει τελείως το τμήμα των smartphones....:confused:

http://www.chinadaily.com.cn/bizchina/2017-07/04/content_29985190.htm

LeCloud closes on July 31?

- Job cuts in India and in the USA

- Former employees have denounced LeEco and they are creating a new company

- CEO & CFO dismissals

- Arrests for industrial espionage

- Sale of land purchased in the USA

- Allegations of misappropriation

- Missed the deal with Vizio

- Closing of the EcoPass service

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!

Ξαφνικά σήμερα το κινητό δεν κάνει κλήσεις και μου βγάζει dial up limit exceeded.

Το googlara λίγο κλπ και είδα εδώ οτι πρέπει να κάνω κάτι με το Modem (?)

Ξέρει κανείς τις πρέπει να κάνω ακριβώς?

έκανα επανεκκινήσεις/ λειτουργίες πτήσεις κλπ δεν δούλεψε τπτ. Help!!

Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα διεπίστωσα τελικά πως από λάθος είχα βάλει κάποια επαφή στην μαύρη λίστα... Όταν αυτή η επαφή με καλούσε, έβγαινε αυτό το μνμ και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση, κλπ. Όταν την απεκατεστησα, απηλλαγην από το πρόβλημα....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Τι εχουμε εδώ???!

http://imgur.com/a/CSaaS

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Σιγά να μην την έβαζες....:lol::p

Βάλε ΑΚΤ hawkeeper μετά από την 1η μέρα χωρίς και πες μου για τα CDLA..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι εχουμε εδώ???!

http://imgur.com/a/CSaaS

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Καλοφόρετη!!! Αν τα cdla δουλευουν στις κλησεις ( και φυσικα στην μουσικη μαζι με ατμος) θα την περασω και εγω. . Από άλλα bugs πως πάει; Από φωτογραφία; wifi , fp, θερμοκρασία, κλήσεις; Κανε μας ενα μινι review αυριο μεθαυριο αν θέλεις και μπορείς.

 

edit: από xda στην original μονο αυτά τα bugs εντόπισα να αναφέρονται-δεν ξέρω αν ισχυουν στην tweaked στου chris:

1-finger print unlock not work with pin and not work perfectly with pattern.

2-problem with playing 4k video recorded.

3-ambient display gestures not work in 829 (τι είναι αυτο δεν ξερω!!?).

και τα cdla διαβασα οτι δουλευουν κανονικα σε μουσικη ( σε κλησεις δεν αναφεραν κατι - λογικα θα δουλευουν)

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Chris δε με πρόλαβες. Ήδη το έβαλα το ακτ. Cdla θα δοκιμάσω αύριο.

 

 

Ναι σε λίγες μέρες θα επιστρέψω με ένα ριβιου. Θα προσπαθήσω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Βέβαια στον τομέα κάμερα δεν έχω ιδέα.

Προς το παρών πάντως φαίνεται ότι ρολαρει πολύ καλά.

Φινγκερ όσο το δούλεψα ήταν ικανοποιητικό, οχι 100% αλλά ανεκτά επίπεδα.

4κ (βιντεοκάμερα) δεν ακουμπήσα καν

Ambient δεν ασχοληθηκα (ούτε γω γνωρίζω 100 % περί τίνος πρόκειται)

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Chris δε με πρόλαβες. Ήδη το έβαλα το ακτ. Cdla θα δοκιμάσω αύριο.

 

 

Ναι σε λίγες μέρες θα επιστρέψω με ένα ριβιου. Θα προσπαθήσω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Βέβαια στον τομέα κάμερα δεν έχω ιδέα.

Προς το παρών πάντως φαίνεται ότι ρολαρει πολύ καλά.

Φινγκερ όσο το δούλεψα ήταν ικανοποιητικό, οχι 100% αλλά ανεκτά επίπεδα.

4κ (βιντεοκάμερα) δεν ακουμπήσα καν

Ambient δεν ασχοληθηκα (ούτε γω γνωρίζω 100 % περί τίνος πρόκειται)

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Ambient display είναι ένα feature το οποίο σου δείχνει μόνο το ρολόι και τις ειδοποιήσεις, αν για παραδειγμα σηκωσεις το κινητό, και αν κάνεις ένα tap σε βγάζει στο lockscreen, ;P

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήταν feature κάποιων windows phone (ίσως και android) σωστά?

Το οποίο λειτουργεί καλύτερα σε amoled οθόνες?

 

Μεχρι στιγμής πλήρως ικανοποιημένος απ την aosp του Κρις.

 

Το wifi δείχνει λίγο αδύναμο όμως, σε φάση να είμαι 3 μέτρα απ το ρουτερ και να μη δειχνει φουλ σημα

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήταν feature κάποιων windows phone (ίσως και android) σωστά?

Το οποίο λειτουργεί καλύτερα σε amoled οθόνες?

 

Μεχρι στιγμής πλήρως ικανοποιημένος απ την aosp του Κρις.

 

Το wifi δείχνει λίγο αδύναμο όμως, σε φάση να είμαι 3 μέτρα απ το ρουτερ και να μη δειχνει φουλ σημα

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Ωραίος.. Ισως το wifi να διορθώνεται με κάποιο modem Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Θα δω πως θα παει και αν είναι θα το αλλάξω.

Δε κάνει αποσύνδεσεις και λοιπά όμως.

Σταθερότατο.

 

 

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

νταξ...δεν ειναι τιποτα αυτο. Μια χαρά είσαι. Μην ασχολείσαι καν. Και εγώ που τσεκαρα τωρα στην τελε μετα τα 4 μέτρα μου φευγει μία μπάρα

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ασχοληθώ. Μόλις βγήκα μπαλκόνι και έχασε το ρουτερ. Δε το βρίσκει.

Οπότε πρέπει να περάσω αλλο μοντεμ.

 

Φλασαρω κανονικά αυτά που είναι για eui?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ασχοληθώ. Μόλις βγήκα μπαλκόνι και έχασε το ρουτερ. Δε το βρίσκει.

Οπότε πρέπει να περάσω αλλο μοντεμ.

 

Φλασαρω κανονικά αυτά που είναι για eui?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Τι να σου πω. Δεν εχω περασει νουγκατ ακομα στο lemax 2 για να ξερω. Δεν περιμενεις τον Χρηστο καλυτερα;... Παντως σαν προβλημα δεν το ειδα να παιζει στους xda. Λογικά ο Χρηστος θα στο λυσει.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αναγκαστικά, μη κάνω καμιά πατάτα πρωί πρωί :p

 

Έτσι για τα στατιστικά, 2+ ώρες σοτ, WiFi, δίκτυα κλειδωμένα σε 2g, greenify, akt hawk pepper, σερφαρισμα, fb app, Tapatalk, λιγο bbtan.

Ειμαι στο 60%

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

> 4 καινούργιες κάμερες (OP,3 ZUK2, HTC, LETV2) για να δοκιμάσετε αν σας αρέσουν.

Κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Κάνει για όλες τις EUI! ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298974673

 

404 not found

Χρίστο μπορείς να τις ανεβάσεις πάλι ?

 

Edit

άκυρο τα βρήκα https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=817550096634789180&mid=70&download_id=39lt1r4a2jh9gotdtiike98g13&tid=1501412407&hc=1223d0fa55ac1c83a23dc59cdc6ebf5eafbe9b88125da05296277c7d5f960060 ευχαριστώ

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

404 not found

Χρίστο μπορείς να τις ανεβάσεις πάλι ?

εδω εισαι. 2 σελιδες πισω ειπα το ιδιο πραγμα και ξαναποσταρε καινουργιο λινκ. https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634789180

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένω αναγκαστικά, μη κάνω καμιά πατάτα πρωί πρωί :p

 

Έτσι για τα στατιστικά, 2+ ώρες σοτ, WiFi, δίκτυα κλειδωμένα σε 2g, greenify, akt hawk pepper, σερφαρισμα, fb app, Tapatalk, λιγο bbtan.

Ειμαι στο 60%

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

πολυ καλη αυτονομια... Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

--- AOSP TEST ROM---

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην 7.1.2 Nougat Google Extended rom, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα. Φυσικά την επεξεργάστηκα εγώ κάνοντας tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, και είναι pre-rooted. Ενσωμάτωσα επίσης 4 κάμερες - φωτογραφικές με συλλογές (OP3, HTC, ΖUΚ2, Google) για να δοκιμάσετε και να κρατήσετε όποια θέλετε. Μπορεί βέβαια από τον κάθε χρήστη να γίνει βελτίωση με νέους custom kernel που υπάρχουν .

Την δοκιμάζω μια μέρα και ως τώρα όλα καλά. Αυτονομία ακόμα δεν ξέρω αλλα ενσωμάτωσα ΑΚΤ & Spectrum kernel. Ξαναλέω είναι τεστ BETA Rom για δοκιμή.. Περάστε την με Aroma Installer και όλα τα Wipe από εκεί....

 

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν και τους αρέσει να παίζουν (@mol)... :lol:

xda more info>> https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aospextended-rom-v4-3-progress-t3619109

 

DOWNLOAD Link

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120751722

 

 

ScreenShots

27_Ιουλίου_2017_53026_μ.μ._EEST.jpg27_Ιουλίου_2017_53054_μ.μ._EEST.jpg Screenshot_20170727-173251.png Screenshot_20170727-174006.png Screenshot_20170727-174016.png Screenshot_20170727-174805.pngScreenshot_20170727-174831.png Screenshot_20170727-174840.png

 

Δεν μπορούμε να την περάσουμε με TWRP κατευθείαν? Αυτό έχω περασμένο (LeEco_X820_MAX_TWRP_v1_CRISBAL_GR) χωρίς AROMA?

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι. 2 σελιδες πισω ειπα το ιδιο πραγμα και ξαναποσταρε καινουργιο λινκ. https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634789180

 

Έκανα εγκατάσταση μέσω TWRP την πρώτη φορά μου εγκατάστησε 2 .Τις έσβησα για να τις ξαναπεράσω κει τώρα ενώ κάνω install δεν τις περνάει :blink: , any ideas?

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αναγκαστικά, μη κάνω καμιά πατάτα πρωί πρωί :p

 

Έτσι για τα στατιστικά, 2+ ώρες σοτ, WiFi, δίκτυα κλειδωμένα σε 2g, greenify, akt hawk pepper, σερφαρισμα, fb app, Tapatalk, λιγο bbtan.

Ειμαι στο 60%k!

Βάλε modem 23s. 033... Τσέκαρε πάλι και παίξε με 466d 0.50. Εμένα με το 033 δούλευε μια χαρά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση μέσω TWRP την πρώτη φορά μου εγκατάστησε 2 .Τις έσβησα για να τις ξαναπεράσω κει τώρα ενώ κάνω install δεν τις περνάει :blink: , any ideas?

 

3 είναι που δουλεύουν στο τελικό ζιπακι. Αν δεν τις βλέπει τώρα αφού τις έσβησες θέλει να κάνεις wipe dalvik cache and cache και reboot και μετά να μπουν πάλι. Ή απλά ξεζιπαρεις και βάλτες με κανονική εγκατάσταση σαν απλό apk μέσα από το σύστημα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...