Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

> 4 καινούργιες κάμερες (OP,3 ZUK2, HTC, LETV2) για να δοκιμάσετε αν σας αρέσουν.

Κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Κάνει για όλες τις EUI! ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298974673

Είσαι ωραίος :p

Ποια συστήνεις για auto mode?

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω 2 θεματα με το Le Max 2. Πρώτον, όταν βάζω ένα sms apk για υποστηριξη 160 χαρακτηρων, μπλοκάρονται τα εισερχόμενα sms και δεν τα λαμβανω και αυτό όχι πάντα αλλα συχνά, και παρατήρησα ότι συμβαίνει μετά από restart. Με το μανισιο sms application όλα επανέρχονται στο φυσιολογικό. Τί να κάνω τη στιγμή που χρειάζομαι υποστήριξη 160 χαρακτήρων?

Δεύτερον, μετά απο restart αν έχω αφήσει το wifi ενεργοποιημενο πριν το shutdown, μετά την επαναφορά δεν συνδέετε αυτόματα όντας ενεργοποιημενο αλλά έχει πρόβλημα με τον κωδικό του ρουτερ και πρεπει να τον ξαναβάζω. Κανονικά δεν αποθηκεύεται?

 

Σάς ευχαριστώ

Edited by PsyCr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παίζει να είμαι ο μόνος που τόσον καιρό έβαζα τον AKT σε Performance Mode, θέλοντας καλύτερες επιδόσεις; :D, βλέπω μέχρι και στις Rom του Chris το λέει προφίλ πλέον εξοικονόμησης ενέργειας. Αυτό οφείλεται στο ότι το κινητό δεν έχει καλή διάρκεια μπαταρίας, ή στο ότι είναι πιο αποδοτικά τα mode της μπαταρίας από τα perfomance; :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξίζει να πάω στην καινούρια 7.1.2, τι bugs έχει; Η καμερα λειτουργεί καλά; Τρέχει καλά; Πόσο βγάζει antutu, τι sot έχει, και τέλος, έχει root; Αν ναι και είναι SuperSU, γίνεται να κάνω unroot;

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

> 4 καινούργιες κάμερες (OP,3 ZUK2, HTC, LETV2) για να δοκιμάσετε αν σας αρέσουν.

Κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Κάνει για όλες τις EUI! ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298974673

Κατά πρώτο λόγο δουλεύουν όλες οι κάμερες στην tele 26s. Μετά την εγκατάσταση είδα επιπλέον 3 κάμερες , 2 με όνομα κάμερα και μια σαν φωτογραφική μηχανή και η μανισια λογικά η camera. Αυτές είναι όλες και όλες? Καλό θα ήταν να άλλαζες τα ονόματά τους για να ξερουμε ποια είναι ποια. Καλές φάνηκαν όλες στην ποιότητα αν και έκανα λίγες δοκιμές.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

1. Παιδιά, παίζει να είμαι ο μόνος που τόσον καιρό έβαζα τον AKT σε Performance Mode, θέλοντας καλύτερες επιδόσεις; :D, βλέπω μέχρι και στις Rom του Chris το λέει προφίλ πλέον εξοικονόμησης ενέργειας.

2. Αυτό οφείλεται στο ότι το κινητό δεν έχει καλή διάρκεια μπαταρίας, ή στο ότι είναι πιο αποδοτικά τα mode της μπαταρίας από τα perfomance;

3. Αξίζει να πάω στην καινούρια 7.1.2, τι bugs έχει;

4. Η καμερα λειτουργεί καλά; Τρέχει καλά;

5. Πόσο βγάζει antutu, τι sot έχει,

6.και τέλος, έχει root;

7.Αν ναι και είναι SuperSU, γίνεται να κάνω unroot;

1. Το βάζουμε συνήθως για εξοικονόμηση γιατί μόνο εκεί πάσχει το κινητό με 5,7" και 3000mah μπαταρία. Επιδόσεις??Πόσο παρπάνω δλδ?

2. Δεν είναι πιο αποδοτικά απλά δεν χρειάζονται έξτρα επιδόσεις....έξτρα μπαταρία όμως σίγουρα χρειάζεται.

3. Αν δεν έχεις ουσιαστικά προβλήματα όχι...

4. (4 κάμερες) έχει για δοκιμές... Ακόμα δεν ξέρουμε... Τεστ ρομ

5. AnTuTu ειναι άχρηστο και εικονικό. όσες φορες κάνεις άλλο αποτέλεσμα παίρνεις. Sot ανάλογα το προφίλ ΑΚΤ, Spectrum κλπ

6. Ναι έχει root...

7. SuperSU root... Σβήνεις τον φάκελο rootzip μέσα από το ζιπ της ρομ πρίν την εγκατάσταση και έτσι δεν γίνεται root. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Το βάζουμε συνήθως για εξοικονόμηση γιατί μόνο εκεί πάσχει το κινητό με 5,7" και 3000mah μπαταρία. Επιδόσεις??Πόσο παρπάνω δλδ?

2. Δεν είναι πιο αποδοτικά απλά δεν χρειάζονται έξτρα επιδόσεις....έξτρα μπαταρία όμως σίγουρα χρειάζεται.

3. Αν δεν έχεις ουσιαστικά προβλήματα όχι...

4. (4 κάμερες) έχει για δοκιμές... Ακόμα δεν ξέρουμε... Τεστ ρομ

5. AnTuTu ειναι άχρηστο και εικονικό. όσες φορες κάνεις άλλο αποτέλεσμα παίρνεις. Sot ανάλογα το προφίλ ΑΚΤ, Spectrum κλπ

6. Ναι έχει root...

7. SuperSU root... Σβήνεις τον φάκελο rootzip μέσα από το ζιπ της ρομ πρίν την εγκατάσταση και έτσι δεν γίνεται root. ;)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου. Θέλω πραγματικά να σε συνχαρώ για την άριστη δουλειά που κάνεις. Έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα, ειδικά για software. Πραγματικά έχει μπει στην καθημερινότητα μου να ελένχω το φόρουμ, το κάνω τόσο συχνά, που ίσως να έχει γίνει και χόμπι. Και την θεωρώ μάλιστα μία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα εμπειρία όλα αυτό που έχω περάσει ως τώρα-και που έχω μάθει, σε αυτό το φόρουμ-.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Το βάζουμε συνήθως για εξοικονόμηση γιατί μόνο εκεί πάσχει το κινητό με 5,7" και 3000mah μπαταρία. Επιδόσεις??Πόσο παρπάνω δλδ?

2. Δεν είναι πιο αποδοτικά απλά δεν χρειάζονται έξτρα επιδόσεις....έξτρα μπαταρία όμως σίγουρα χρειάζεται.

Είχα την ιδέα πως όταν βάζεις mode μπαταρίας χάνεις από επιδόσεις.

~άσχετο: Το AKT στο balanced κάνει τπτ;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

1. Είχα την ιδέα πως όταν βάζεις mode μπαταρίας χάνεις από επιδόσεις.

2. Το AKT στο balanced κάνει τπτ;

1. Έτσι ακριβώς είναι για αυτό οι περισσότεροι δουλεύουμε balanced...

2. Hawkeeper & Fusion...best of balanced profiles..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις προβλήματα τα έχουμε πεί. Μένεις όπως είσαι..;)

 

Χρήστο δεν βάζεις στο τραπέζι ένα μεγάλο πιάτο με λαχταριστά γλυκά μπροστά από τα παιδιά και να περιμένεις να μην αγγίζουν!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν βάζεις στο τραπέζι ένα μεγάλο πιάτο με λαχταριστά γλυκά μπροστά από τα παιδιά και να περιμένεις να μην αγγίζουν!!! :rolleyes:

 

Ok. Αλλά αν εξηγείς ότι μπορεί και να τους πειράξουν στο στομάχι και εκείνα φάνε? :lol::p

Τότε 2 περιπτώσεις υπάρχουν. Η μία είναι να μην τους δώσεις τίποτα και η άλλη να τους πεις... Καλά να πάθετε... Εγώ σας τα είπα... :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει και πριν λίγο καιρό. Δε μπορεί να τρέξει το super mario run

Απ όπου και αν το έβαλα.

Γίνεται η εγκατάσταση, ανοίγει η κόκκινη εικόνα με το logo της Nintendo, κλεινει απευθείας....

 

Σε εσάς παίζει κανονικά?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Έκανα update στην καινούρια nougat από την RR που είχα από τον Chris. Μόλις κάνει το πρώτο boot μου σκάνε τα process acore και phone. Το update το έκανα με dirty flash. Έχουμε καμιά ιδέα?

Thank uzzz!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

Έκανα update στην καινούρια nougat από την RR που είχα από τον Chris. Μόλις κάνει το πρώτο boot μου σκάνε τα process acore και phone. Το update το έκανα με dirty flash. Έχουμε καμιά ιδέα?

Thank uzzz!!!!!

 

Όποια και αν έβαλες (από RR σε τι δεν κατάλαβα) βάλτην με FR τουλάχιστον..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , υπαρχει καπου οδηγος για τον Lecloud στο κινητο κανω τον συγχρωνισμο αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο cloud μεσω Η/Υ !

 

Υπαρχει τροπος καπως να μπορω να εχω προσβαση ? οσο ημουν κατοχος iPhone το δουλευα αρκετα , και ειναι αρκετα χρησιμο για την δουλεια μου..

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει και πριν λίγο καιρό. Δε μπορεί να τρέξει το super mario run

Απ όπου και αν το έβαλα.

Γίνεται η εγκατάσταση, ανοίγει η κόκκινη εικόνα με το logo της Nintendo, κλεινει απευθείας....

 

Σε εσάς παίζει κανονικά?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Ναι με την rom στην υπογραφή μου

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Όποια και αν έβαλες (από RR σε τι δεν κατάλαβα) βάλτην με FR τουλάχιστον..

Chris,

Έβαλα την καινούρια nougat με dirty flash πάνω στην Resurrection nougat για να την δοκιμάσω. Ενώ έγινε update και πέρασε κανονικά έσκαγαν αυτά τα Process που σου είπα. το Acore και το phone. Ξαναπέρασα πάλι την RR nougat και παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Chris,

Έβαλα την καινούρια nougat με dirty flash πάνω στην Resurrection nougat για να την δοκιμάσω. Ενώ έγινε update και πέρασε κανονικά έσκαγαν αυτά τα Process που σου είπα. το Acore και το phone. Ξαναπέρασα πάλι την RR nougat και παίζει κανονικά.

 

Λογικό! Δεν έχει καμία σχέση το σύστημα και οι εφαρμογές της RR με την Extended. Αν την θες για δοκιμή με wipe data, system, dalvik cache and cache. Έπαιξε όταν την έβαλες πίσω την RR γιατί όλο το σύστημα που ειχες από την αργή πριν το Dirty instal ήταν εκεί να περιμένει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αυτο πανω.. LeMax2_RR+G_N_Moded+GAPPS.. σημερα μου έκανε reboot απο μόνο του. και δεν ανοίγει ποτέ. Στην προσπάθειά μου να το ξεκινήσω έκανα wipe dalvik / wipe cache κι επειδή ήμουν εκτός και το χρειαζόμουν κι επειδη αυτό δε δούλεψε έκανα και factory reset. Από ότι φαίνεται έχασα τα data και δυστυχώς και κάποιες φωτο γμτ... Και σήμερα τις κοιτούσα και ήθελα να κάνω back up.. πως τυχαίνει ;;; τώρα κατεβάζω το χθεσινό το aosp κι ελπιζω με κάποια εφαρμογή να επαναφέρω τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αυτο πανω.. LeMax2_RR+G_N_Moded+GAPPS.. σημερα μου έκανε reboot απο μόνο του. και δεν ανοίγει ποτέ. Στην προσπάθειά μου να το ξεκινήσω έκανα wipe dalvik / wipe cache κι επειδή ήμουν εκτός και το χρειαζόμουν κι επειδη αυτό δε δούλεψε έκανα και factory reset. Από ότι φαίνεται έχασα τα data και δυστυχώς και κάποιες φωτο γμτ... Και σήμερα τις κοιτούσα και ήθελα να κάνω back up.. πως τυχαίνει ;;; τώρα κατεβάζω το χθεσινό το aosp κι ελπιζω με κάποια εφαρμογή να επαναφέρω τιποτα.

 

Το να σου κάνει shut down σε Nougat το έχουμε δει. Το να μην ανοίγει με συνδιασμό πλήκτρων δύσκολο αλλά όλα γίνονται. Αν κάνεις factory reset ποτέ δεν χάνεις φωτογραφίες, έγγραφα κλπ. Κάπου αλλού σου έχουν αποθηκευτεί και θα τα δεις όταν συνδέσεις το τηλέφωνο με Pc. Γενικά επειδή υπάρχουν πολλά μοντέλα 820 822 829 821 825 βλέπουμε περίεργα πράγματα να συμβαίνουν. Η καλύτερη λύση πάντα είναι Dirty installation την ίδια ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Dirty εννοείς χωρίς wipe /system ? wipe /system δεν εκανα , έβαλα τελικα την ίδια , το μόνο κακό στην διαδικασία είναι πως μου επαναφέρει το playstore τις εφαρμογες μου. Αυτό δεν είναι καλό. Μολις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα δοκιμασω και με καποιο photo recovery.. και βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος καπως να μπορω να εχω προσβαση ? οσο ημουν κατοχος iPhone το δουλευα αρκετα , και ειναι αρκετα χρησιμο για την δουλεια μου..
Κανείς ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...