Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως το βάζουμε σε stock mode Cris? Στο spectrum αναφέρομαι.

 

Γνωρίζει κάποιος καμιά εφαρμογή για να αλλάξουμε τον χρωματισμό και τα εικονιδια από τη status bar με το ρολόι, το εικονίδιο wifi και τα άλλα?

 

Τελικά με την καινούρια έκδοση του flat style indicator αλλάζουν όλα μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχω μια ερώτηση πιθανον hardware και ειναι για δυνατούς λυτες.. Σε οποιαδήποτε Rom και αν φορέσω το κινητο κάνει reboot κάθε 24 ώρες και παθαίνει bootloop (αν το λέω σωστα) και μένει κλειστό με το Led ανναμενο. Και για 2 περίπου ώρες δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτα. Ούτε καν install κάποια Rom. Μετά το 2ωρο όλα είναι τέλεια.. Αυτή την στιγμή φοράω την miui.. Αν γνωριζει κάποιος κάτι... Ευχαριστώ..Κάτι πιο light αυτή την φορά..Ξέρει κανείς πως κλείνει αυτο το σκατοφλας όταν έρχονται εισερχόμενες κλήσεις στην miui?

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, όχι με το δικό μου το χ829, αλλά με το κινητό της γυναίκας μου το le 2 x527. Όταν η μπαταρία φτάνει στο 10% σταματάει το bootloop και όλα είναι κανονικά όπως λές. Κυρίως σβήνει όταν πάει να κάνει εγκατάσταση πακέτου, κατεβάζει κανονικά από playstore αλλά τη στιγμή της εγκατάστασης κολλάει και μπαίνει σε bootloop.. και όλα αυτά δεν ισχύουν όταν είναι στο 10% και κάτω η μπαταρία! Συμβαίνει το ίδιο και σεσένα? Εμείς πλέον μπορούμε και το χρησιμοποιούμε χωρίς πολλά σβησίματα αφού απενεργοποίησα την αυτόματη εγκατάστση ενημερώσεων από το playstore και εγκαθιστούμε τις ενημερώσεις ή νέες εφαρμογές όταν η μπαταρία φτάσει στο 10%. Τσέκαρε αν συμβαίνει το ίδιο και μεσένα κάτω απτα 10%, και κάνε κεσύ το ίδιο για να μη σβήνει ή ίσως εκείνη τη χρονική στιγμή μπορείς να κάνεις κάτι, αλλαγή ρομ με όλα τα wipe κλπ.

 

Γι'αυτό το λόγο πιστεύω οτι δεν είναι θέμα hardware, οπότε.. μόνο ο crisball μπορεί να μας βοηθήσει!:respect:

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, όχι με το δικό μου το χ829, αλλά με το κινητό της γυναίκας μου το le 2 x527. Όταν η μπαταρία φτάνει στο 10% σταματάει το bootloop και όλα είναι κανονικά όπως λές. Κυρίως σβήνει όταν πάει να κάνει εγκατάσταση πακέτου, κατεβάζει κανονικά από playstore αλλά τη στιγμή της εγκατάστασης κολλάει και μπαίνει σε bootloop.. και όλα αυτά δεν ισχύουν όταν είναι στο 10% και κάτω η μπαταρία! Συμβαίνει το ίδιο και σεσένα? Εμείς πλέον μπορούμε και το χρησιμοποιούμε χωρίς πολλά σβησίματα αφού απενεργοποίησα την αυτόματη εγκατάστση ενημερώσεων από το playstore και εγκαθιστούμε τις ενημερώσεις ή νέες εφαρμογές όταν η μπαταρία φτάσει στο 10%. Τσέκαρε αν συμβαίνει το ίδιο και μεσένα κάτω απτα 10%, και κάνε κεσύ το ίδιο για να μη σβήνει ή ίσως εκείνη τη χρονική στιγμή μπορείς να κάνεις κάτι, αλλαγή ρομ με όλα τα wipe κλπ.

 

Γι'αυτό το λόγο πιστεύω οτι δεν είναι θέμα hardware, οπότε.. μόνο ο crisball μπορεί να μας βοηθήσει!:respect:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου..Εμένα έχει να κάνει καθαρά με την ώρα..Κατά τις 2 ξέρω θα κλείσει μέχρι τις 4-5.παντα κλείνει 24ωρες από το προηγούμενο bootloop.εχω τσεκαρει και μπαταρία και θερμοκρασία.ακομα και rom να βάλω άλλη το ίδιο μου κανει. .Εσύ calibration έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου..Εμένα έχει να κάνει καθαρά με την ώρα..Κατά τις 2 ξέρω θα κλείσει μέχρι τις 4-5.παντα κλείνει 24ωρες από το προηγούμενο bootloop.εχω τσεκαρει και μπαταρία και θερμοκρασία.ακομα και rom να βάλω άλλη το ίδιο μου κανει. .Εσύ calibration έχεις κάνει?

 

calibration δεν εχω κανει, αλλά επειδή έχω δεί πολλά παράξενα πράγματα μ'αυτό το τηλέφωνο, ρωτάω:αν κάνω calibration και μου κάνει μετά bootloop και κάτω απτα 10%? :lol:

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μια εφαρμογή ναι , και λειτουργεί κανονικά σε όλα και αποθηκεύει το βίντεο και όλα

 

Στάλθηκε από το LeEco Le Max 2 6/128 Nougat 7.1.2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οποτε όλα οκ.

Για καλό και για κακο κρατα καμια 100% λειτουργισιμη ρομ στη μνημη, σε περίπτωση που σκαλωσει αυτη που φοράς. Μη μεινεις χωρις φωτογραφίες και βιντεο στις διακοπες :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές εδώ τις φώτο δεν τις λες και κακές για το Redmi Note 3 Pro... Και μάλιστα χωρίς HDR ή καμία επιπλέον ρύθμιση γιατί ο πατέρας μου δεν ξέρει και πολλά από αυτά..

Πολυ ωραιες φωτο. Καμμια σχεση με το 820 μου.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

calibration δεν εχω κανει, αλλά επειδή έχω δεί πολλά παράξενα πράγματα μ'αυτό το τηλέφωνο, ρωτάω:αν κάνω calibration και μου κάνει μετά bootloop και κάτω απτα 10%? :lol:

 

Καταρχάς η ιδέα που πέταξες για την μπαταρία με έκανε να το ψάξω κι άλλο.και όντως είναι θέμα μπαταρίας.και σε ευχαριστω..οταν με κλειστό το κινητό δείχνει 100% με ανοιχτό μου δείχνει ότι θέλει..Με λίγα λόγια κάπου χάνει η μπαταρία..Το θέμα είναι φτιάχνεται με κάποιο software ή απλά αντικατάσταση της μπαταρίας?Το οποίο είναι σχετικά αδύνατο..Και σύμφωνα με το δικό σου θέμα μάλλον έχουμε ίδιο πρόβλημα με διαφορετικές συνέπειες..

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

@mol καλά θα ήταν να ήξερα να τς περνάω κιολας χαχα ! Πριν με 26s που ήμουν είχα αλλά θέματα , και δεν μαρεσει να αλλάζω rom συνέχεια. Επίσης παρατήρησα και αυτό :

 

0f2f3fb4ad553b2b61fe3457d56aaf3c.jpg

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Κλεισε την εφαρμογή που κραταει ανοιχτη την κάμερα και προσπαθήσε ξανά

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που αγόρασε x820 απο geekbuying και θυμάται ή έχει την ρομ με την οποία ήρθε το κιν αν μπορεί να γράψει την έκδοση ή να.μου στείλει ενα μήνυμα παρακαλώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε την εφαρμογή που κραταει ανοιχτη την κάμερα και προσπαθήσε ξανά

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Δεν είχα ανοιχτό τίποτα ! Έχει θέμα το camera app σε αυτήν την έκδοση !

 

Στάλθηκε από το LeEco Le Max 2 6/128 Nougat 7.1.2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη έκδοση από την default εφαρμογή? Υπάρχει τρόπος να την σβήσω μια και καλή την default απο την συσκευή ?

 

Στάλθηκε από το LeEco Le Max 2 6/128 Nougat 7.1.2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω τα φώτα σας. Έχω το x829 και το κινητό μου μετά από αποτυχημένη προσπάθεια να φτιάξω το fp κατάφερα να μην ανοίγει το κινητό. Όλη την ώρα μπαίνει μέχρι εκεί που δείχνει το λογότυπο και κάνει επανεκκίνηση. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω τα φώτα σας. Έχω το x829 και το κινητό μου μετά από αποτυχημένη προσπάθεια να φτιάξω το fp κατάφερα να μην ανοίγει το κινητό. Όλη την ώρα μπαίνει μέχρι εκεί που δείχνει το λογότυπο και κάνει επανεκκίνηση. Τι να κάνω;

Έχοντας τους σωστούς drivers στο computer σου ακολουθείς τις οδηγίες στο πρώτο post για να περάσεις καινούριο ρομ. Σε recovery mode δεν μπαίνει?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχθες μου ειχε φτασει η μπαταρια στο 8% το βαζω στη φορτιση και μεσα σε 45 λεπτα ειχε φτασει 83%. Μετα που το ξανα εβαλα για 100% και χθες παλι,εκανε 2 και 6 ωρες αντιστοιχα. Γιατι;;; Πως ετσι στα ξαφνικα;;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Χθες άφησα το κινητό με 21% μπαταρία και το πρωί το βρήκα κλειστό... Έχω την v5 aroma 26s

 

Κάτι άλλο θα είχες ανοιχτό μαζί. Τσέκαρε....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Google Pixel SD836

https://techblog.gr/mobile/pixel-2-snapdragon-836-soc-9897/

Κι εμείς περιμένουμε ακόμα Nougat Official... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχθες μου ειχε φτασει η μπαταρια στο 8% το βαζω στη φορτιση και μεσα σε 45 λεπτα ειχε φτασει 83%. Μετα που το ξανα εβαλα για 100% και χθες παλι,εκανε 2 και 6 ωρες αντιστοιχα. Γιατι;;; Πως ετσι στα ξαφνικα;;

 

Τσέκαρε καλώδιο και φορτιστη. Επίσης την γρήγορη φόρτιση. Βάλε και ένα apk na δεις πχ ampere..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τους σωστούς drivers στο computer σου ακολουθείς τις οδηγίες στο πρώτο post για να περάσεις καινούριο ρομ. Σε recovery mode δεν μπαίνει?

 

leeco le max 2 tele26s v47[/QUOT

 

Μπαίνει παω να κάνω εγκατάσταση την τον 16s και ολο μου γράφει πως το αρχείο είναι κατεστραμμένο. Το κατέβασα 3 4 φορές αλλά τίποτα. Πάντως θα κάτσω να δοκιμάσω όπως μου γράφεις να δω αν μπορώ να το επαναφέρω. Αλλιώς θα κλάψω 270 ευρουλάκια

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τους σωστούς drivers στο computer σου ακολουθείς τις οδηγίες στο πρώτο post για να περάσεις καινούριο ρομ. Σε recovery mode δεν μπαίνει?

 

leeco le max 2 tele26s v47[/QUOT

 

Μπαίνει παω να κάνω εγκατάσταση την τον 16s και ολο μου γράφει πως το αρχείο είναι κατεστραμμένο. Το κατέβασα 3 4 φορές αλλά τίποτα. Πάντως θα κάτσω να δοκιμάσω όπως μου γράφεις να δω αν μπορώ να το επαναφέρω. Αλλιώς θα κλάψω 270 ευρουλάκια

 

Αν προσπαθείς να βάλεις την 16s είναι fastboot archive γι αυτό. Δοκίμασε άλλη ρομ και είσαι οκ. Δεν θα κλάψεις τίποτα. Είναι τηλέφωναρα αρκεί να ξέρουμε τι θέλουμε και τι βάζουμε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Αν προσπαθείς να βάλεις την 16s είναι fastboot archive γι αυτό. Δοκίμασε άλλη ρομ και είσαι οκ. Δεν θα κλάψεις τίποτα. Είναι τηλέφωναρα αρκεί να ξέρουμε τι θέλουμε και τι βάζουμε. ;)

 

Αδελφέ θα δοκιμάσω το μεσημέρι όταν γυρίσω απο την δουλειά και θα σου πω. Πάντως σας ευχαριστώ για την βοήθεια και για το ενδιαφέρον σας

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια η λειτουργία amoled που έχουμε στις ρυθμίσεις είναι της eui ή όχι? Αναρωτιέμαι εάν δουλεύει κανονικά η είναι"τύπου amoled" δεδομένου ότι η ips οθόνη έχει λάμπα φθοριου που ενεργοποιεί όλα τα πιξελ. Καμία σχέση με amoled δηλαδή. Το τσέκαρα κιόλας αφού έχοντας ενεργοποιήσει το amoled δούλεψα ένα screen off ρολόι (app) για samsung και η οθόνη φωτίζοταν ελάχιστα όταν λειτουργούσε

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια η λειτουργία amoled που έχουμε στις ρυθμίσεις είναι της eui ή όχι? Αναρωτιέμαι εάν δουλεύει κανονικά η είναι"τύπου amoled" δεδομένου ότι η ips οθόνη έχει λάμπα φθοριου που ενεργοποιεί όλα τα πιξελ. Καμία σχέση με amoled δηλαδή. Το τσέκαρα κιόλας αφού έχοντας ενεργοποιήσει το amoled δούλεψα ένα screen off ρολόι (app) για samsung και η οθόνη φωτίζοταν ελάχιστα όταν λειτουργούσε

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το γράφει αναλυτικά τι ακριβώς ενεργοποιεί στις ρυθμίσεις και στο υπόβαθρο όταν το ενεργοποιείς στο Προβολή! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...