Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα στο spectrum και τσεκαρισα το ισορροπημένο αλλά πώς μπορώ να το ξετσεκαρω και να περάσω πάλι το akt ή το στοκ?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για πες ινφο. Ενδιαφερομαι να την δοκιμασω.

Πιο πολυ αυτονομια ψάχνω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Το κινητο ξαφνικά άρχισε να κάνει επανεκκίνησεις.. Προσπαθώ να βάλω κάποια rom αλλά κολλάει στην εγκατάσταση. Οποία και να προσπάθησα τα ίδια. Μετά από 10 προσπάθειες καταφέρνω να περάσω την miui αλλά και πάλι μετά από 1 μέρα η μπορεί και επιτόπου να μου κολλήσει.. Γνωρίζει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει? Οι φορές που κατάφερα να την κάνω install είναι μόνο σε θερμοκρασία κάτω των 38 βαθμών..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.. Το κινητο ξαφνικά άρχισε να κάνει επανεκκίνησεις.. Προσπαθώ να βάλω κάποια rom αλλά κολλάει στην εγκατάσταση. Οποία και να προσπάθησα τα ίδια. Μετά από 10 προσπάθειες καταφέρνω να περάσω την miui αλλά και πάλι μετά από 1 μέρα η μπορεί και επιτόπου να μου κολλήσει.. Γνωρίζει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει? Οι φορές που κατάφερα να την κάνω install είναι μόνο σε θερμοκρασία κάτω των 38 βαθμών..

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα "10 PCS Letv Le Max 2 / X820 0.26mm 9H Surface Hardness 2.5D Explosion-proof Non-full Screen Tempered Glass Screen Film" από ελληνικό site. Έχει το καθενα τη δική του συσκευασία με τα πανάκια του. Μου ήρθαν σημερα μετά από 3 εβδομάδες. Μου στοίχησαν με τα μεταφορικά 18 ευρώ. Θα κρατήσω τα 4 (ήδη το ένα μου έσπασε οταν προσπάθησα να το επανατοποθετησω, μετά από κακή πρώτη τοποθέτηση). Φαίνονται αρκετά καλά και το δευτερο που έβαλα μου έκατσε τέλεια. Δεν λερώνει εύκολα,, δεν θαμπώνει, δεν γυαλίζει και δεν βγάζει ...μπλεδίλα (όπως το πολύ καλό κατά τα άλλα mofi). Τα υπόλοιπα 6 και για καθαρά λόγους εξυπηρέτησης (επειδή δεν βρίσκει κάποιος ετοιμοπαραδοτα), μπορω να τα δώσω (1 ή 2 μαζί) σε όποιον θέλει να περάσει από το σπίτι μου στην Αγια Παρασκευή -Αθήνα, να τα πάρει χέρι με χέρι στο συμβολικό ποσό των 2 ευρώ έκαστο. Όποιος θέλει ας στείλει pm. Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το λινκ από τα services leeco zip για την έκδοση 26s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το λινκ από τα services leeco zip για την έκδοση 26s

Αυτά τα είδες?

 

https://mega.nz/#!IVkBWQzT!OdT2DY50QVsIhNNyDi0UNjvgdtR7NAeaOLdPRbAqcgU

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Sos, έβαλα στην rom της υπογραφής μου τον True caller και πλέον όποτε πάω να κάνω κλήση ή να καλέσω εγώ, απενεργοποιείτε η Sim. Τι μπορώ να κάνω για να λύσω αυτό το πρόβλημα; Sorry αν εχει αναφερθεί πιο παλιά...

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Magisk 13.3 που περνάει όλα τα safety net pass δοκιμάστε το. ;)

 

Το έβαλα με update από το magisk 12 αλλά μόνο το Basic integrity περνάει στο CTS profile βγάζει σφάλμα και δεν μου δουλεύει και το v4a με το magisk 13.3. Ευτυχώς κράτησα backup και γύρισα πίσω... καμία ιδέα?το δοκίμασε κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

η tele 26s φοραει magisk η superSU root??

supersu φοραει

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εγω θα την πω την μ@λακια μου και ας με βρισετε.

Εχθες παρελαβα το Samsung S8 για να κανω δωρο στον εαυτο μου και να τελειωσω με τα custon και τα προβληματα μικρα και μεγαλα.

Μετα απο 2 ωρες στησιμο του κινητου καταφερα και αντεξα 5 ωρες μαζι του,πλεον κανει παρεα στη γυναικα μου και εγω πηρα πισω

τον κινεζο μου που τα κανει ολλα και συμφερει.

Δεν αντεξα την μικρη οθονη και καθολου παραμετροποιησημη Nougat.

Δεν εχουν καμια διαφορα τα 2 κινητα σε ταχυτητα καθημερινης χρησης,μην πω οτι το max 2 ηταν και πιο smooth..

Θα μου λειψει μονο η super amoled....

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Για πες ινφο. Ενδιαφερομαι να την δοκιμασω.

Πιο πολυ αυτονομια ψάχνω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Μετά από λίγες μέρες στο spectrum ισορροπημένο profile τραβάει περισσότερη μπαταρία από το hawkpepper balanced profile και το fp δεν μου δουλεύει τόσο άμεσα, ώρες ώρες δεν ανταποκρίνεται καν. Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω.Θα παγώσω το spectrum γιατί δεν ξετσεκάρετε η επιλογή του σε στοκ. Το spectrum σαν εφαρμογή είναι απαραίτητο για τον kernel?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Χρήστο ευχαριστώ πολύ εκεί που πάω στο lecloud μου βγάζει αυτό

 

Screenshot_20170722_083708.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ας πούμε). Είμαι κάτοχος του x829 6/128, από χθες το μεσημέρι σταμάτησε να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα. Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να κάνω κάτι για να δουλέψει ή είναι μόνιμο (calibration το έκανα)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ας πούμε). Είμαι κάτοχος του x829 6/128, από χθες το μεσημέρι σταμάτησε να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα. Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να κάνω κάτι για να δουλέψει ή είναι μόνιμο (calibration το έκανα)

 

Συνήθες φαινόμενο. Για ξεκίνα με αυτά που λέει στο post #2511.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν καιρό σε κάποιες κλήσεις μου έβγαζε το σηματάκι HD. Εχει εξαφανιστεί. Θέλει κάποια έξτρα ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω. Δε το εχω προσεξει.

Απλα ειχα την εντυπωση οτι μονο το 4g υποστηριζε hd

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Όντως στην tele26s λύθηκε το πρόβλημα με το fingerprint και είναι και ακαριαίο.

 

Τώρα είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε την Ν όταν με το καλό έρθει.....

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πότε με το καλο?????

 

Πηρε το ματι μου κατι για atomic os στους χδα. Κανεις αποψη περι τουτου???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Sos, έβαλα στην rom της υπογραφής μου τον True caller και πλέον όποτε πάω να κάνω κλήση ή να καλέσω εγώ, απενεργοποιείτε η Sim. Τι μπορώ να κάνω για να λύσω αυτό το πρόβλημα; Sorry αν εχει αναφερθεί πιο παλιά...

 

Τελικά αφού κανείς μάλλον δεν γνωρίζει την λύση αποφάσισα να κάνω hard reset το πρόβλημα λύθηκε αρχικά και απλά δεν έκανα εγκατάσταση το true caller. Μισή μέρα μετά όμως άρχισαν πάλι τα ίδια, ξανακάνω h r και δεν έστρωσε. Χρήστο καμιά ιδέα ? :(

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού κανείς μάλλον δεν γνωρίζει την λύση αποφάσισα να κάνω hard reset το πρόβλημα λύθηκε αρχικά και απλά δεν έκανα εγκατάσταση το true caller. Μισή μέρα μετά όμως άρχισαν πάλι τα ίδια, ξανακάνω h r και δεν έστρωσε. Χρήστο καμιά ιδέα ? :(

Δεν θα έπρεπε να γίνεται απλά δεν θα έπρεπε να μπαίνει ως default το να γυρνάει στον μαμά όπως πάντα. Μήπως έχεις χ829?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...