Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί λαμβάνω αυτό το μήνυμα; δοκίμασα και το προηγούμενο version και λαμβάνω το ίδιο μήνυμα κατά την εγκατάσταση.

Γιατί είναι προεγκατεστημένα τα office. Update μονο θέλει.. Αν θες να σβήσει τελείως, Με TWRP πας με mount το system μετα file manager/system/vendor/operator/app/WPS μπαίνεις στο φάκελο και να τον κάνεις delete από εκεί. Ή από το system uninstaller sta advance settings.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τιποτα την tele_26 chris...

 

Aν έχεις μείνει με τον Google dialer πως να αλλάξει? Πρέπει να βάλεις stock mama πίσω. Κοίτα αρχική ή πήγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογες πάτα στο κλήσεις επαφες με region όπως είσαι ελλάδα και πάτα αυτόματες εγγραφες κλήσεων. Θα γράφει συνέχεια αλλά με Google dialer μόνο έτσι ή εξτρα apk.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση χαζού αρχάριου ~~> για να δουλέψει το doze και το greenify θα πρέπει να τα έχω κλειδωμένα με λουκετάκι όπως πχ έχω το Viber?

To doze? Nougat 7.1.2.?Ή εχτρα APK? Αν είναι εξτρα apk ναι..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπας και είναι κολλημένο?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Μπορεί. Γιατί μόνο στο μαυρο το κάνει.θα δοκιμάσω καμία από αυτές τις εφαρμογές Μήπως διορθωθεί.Υπάρχει κάποια πρόταση σε εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μια μπορεί να μην κάνει δουλειά, ξεκινά και δοκίμαζε....

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. Γιατί μόνο στο μαυρο το κάνει.θα δοκιμάσω καμία από αυτές τις εφαρμογές Μήπως διορθωθεί.Υπάρχει κάποια πρόταση σε εφαρμογή;

Wipe dalvik cache & restart..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Wipe dalvik cache & restart..

 

για pixel? πρώτη φορά το ακούω! Αλλά για να το λες εσύ κάτι περισσότερο θα ξέρεις. Η αλήθεια είναι πάντως ότι ξαφνικά το παρατήρησα.

Link to comment
Share on other sites

για pixel? πρώτη φορά το ακούω! Αλλά για να το λες εσύ κάτι περισσότερο θα ξέρεις. Η αλήθεια είναι πάντως ότι ξαφνικά το παρατήρησα.

Ναι βρε δεν έχει σχέση με hardware αλλά αν έχει φάει κόλημα display software μόνο έτσι θα ξεκολήσει.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε δεν έχει σχέση με hardware αλλά αν έχει φάει κόλημα display software μόνο έτσι θα ξεκολήσει.;)

 

Δυστυχώς δεν είναι αυτό, έκανα wipe davlik cache data περασμα ξανά την ρομ απο την αρχή. αλλά πάλι το pixel εκεί!! Μάλλον είμαι άτυχος! γενικά μόνο στο μαύρο χρώμα φαίνεται. σε κανένα άλλο. θα δοκιμάσω με καμια εφαρμογή και αν δεν φτιάξει να μείνω με αυτό γιατί κατα τ'αλλα το κιν είναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

>CN-26S-V.5b-OTA-Update

Κάντε το όλοι ξανά χειροκίνητα και ας το έχετε ήδη. Μετά θα έρχονται αυτόματα.

Kατεβάζουμε και φλασάρουμε από TWRP χωρίς wipe.

https://eu.storagemadeeasy.com/files/ed1fe657992efb94e2c757f6fec07b41.zip

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

To doze? Nougat 7.1.2.?Ή εχτρα APK? Αν είναι εξτρα apk ναι..
Δεν έχω nougat. 23s φοράω και δεν έχω λόγο να την αλλάξω.

Βγάζω κάπου 4.5 ώρες οθόνη σε 24 ώρες χρήση με Wi-Fi και 4G συνεχώς.

Απλά έχω κατεβάσει greenify και doze από το playstore και για αυτό ρωτάω αν θα πρέπει για να δουλεύουν να τα έχω κλειδωμένα με λουκετάκι

Πάντως ενώ χωρίς doze το βράδυ ένα 8 ώρο χάνει κάπου 3-5% χθες που το είχα εγκαταστήσει έχασε κάπου 10%

Πάντως και με το greenify καμιά τρομερή διαφορά δεν είδα.

Ίσως περιόρισε λίγο την μπαταρία που χαλάει το κινητό όταν έχει κλειστή οθόνη

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω nougat. 23s φοράω και δεν έχω λόγο να την αλλάξω.

Βγάζω κάπου 4.5 ώρες οθόνη σε 24 ώρες χρήση με Wi-Fi και 4G συνεχώς.

Απλά έχω κατεβάσει greenify και doze από το playstore και για αυτό ρωτάω αν θα πρέπει για να δουλεύουν να τα έχω κλειδωμένα με λουκετάκι

Πάντως ενώ χωρίς doze το βράδυ ένα 8 ώρο χάνει κάπου 3-5% χθες που το είχα εγκαταστήσει έχασε κάπου 10%

Πάντως και με το greenify καμιά τρομερή διαφορά δεν είδα.

Ίσως περιόρισε λίγο την μπαταρία που χαλάει το κινητό όταν έχει κλειστή οθόνη

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Doze after market ΔΕΝ δουλεύει. Έχει onboard η leeco και σε Nougat. Το Greenify δουλεύει αν σεταριστει σωστά αλλά μην περιμένεις θαύματα. Μόνο με SPECTRUM battery and balanced Και ΑΚΤ. Ποια 23s φοράς?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μην ενεργοποιήσεις xposed για να έχεις safety net συσκευη ποιστοποιημένη απο Google εκτός κι αν δεν σε νοιάζει φυσικά. Βάλε το updater apk και κάνε το update v5b χειροκίνητα. Τίποτα άλλο τα έχει όλα μέσα.

Δεν εχω xposed, εχω την Aroma 26s v5 με οσα updates εχεις δωσει, παρ ολα αυτα με το safety net δεν ειχα καμια απολυτως τυχη... Τι μπορει να φταιει??:X:X

Link to comment
Share on other sites

>CN-26S-V.5b-OTA-Update

Κάντε το όλοι ξανά χειροκίνητα και ας το έχετε ήδη. Μετά θα έρχονται αυτόματα.

Kατεβάζουμε και φλασάρουμε από TWRP χωρίς wipe.

https://eu.storagemadeeasy.com/files/ed1fe657992efb94e2c757f6fec07b41.zip

 

το link με την εφαρμογή του δικού σου updater το εβγαλες απο την πρώτη σελίδα. δεν χρειάζεται πλέον;

 

ΑΚΥΡΟ: Τώρα το πρόσεξα το link.

Edited by CrisBal
Αλλαγή link
Link to comment
Share on other sites

το link με την εφαρμογή του δικού σου updater το εβγαλες απο την πρώτη σελίδα. δεν χρειάζεται πλέον;

 

ΑΚΥΡΟ: Τώρα το πρόσεξα το link.

 

Υπάρχει το updater apk που σου βάζει την εφαρμογή ουσιαστικά και μετά κάνεις το v5d που έχει και το V4a μέσα και τα άλλα θα έρθουν κανονικά μετά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω xposed, εχω την Aroma 26s v5 με οσα updates εχεις δωσει, παρ ολα αυτα με το safety net δεν ειχα καμια απολυτως τυχη... Τι μπορει να φταιει??:X:X

 

Τι ακριβώς εννοείς? Δεν μπήκε? Δεν περνάει τα τεστ? Είναι ενεργά τα modules? Μήπως στην αρχική εγκατάσταση είχες επιλέξει να μπει και το xposed? Πήγαινε στα extra settings να μου πεις στα xposed ti λέει. Αν τα είχες επιλέξει να μπουν στην αρχική εγκατάσταση να είναι πριεγκτεστημενα δλδ ΔΕΝ θα περάσει....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς? Δεν μπήκε? Δεν περνάει τα τεστ? Είναι ενεργά τα modules? Μήπως στην αρχική εγκατάσταση είχες επιλέξει να μπει και το xposed? Πήγαινε στα extra settings να μου πεις στα xposed ti λέει. Αν τα είχες επιλέξει να μπουν στην αρχική εγκατάσταση να είναι πριεγκτεστημενα δλδ ΔΕΝ θα περάσει....

 

Δεν περναει τα test ποτε. Δεν ειχα επιλεξει να μπει το xposed. Επισης δεν βλεπω πουθενα τα extra settings. Που θα επρεπε να τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

>CN-26S-V.5b-OTA-Update

Κάντε το όλοι ξανά χειροκίνητα και ας το έχετε ήδη. Μετά θα έρχονται αυτόματα.

Kατεβάζουμε και φλασάρουμε από TWRP χωρίς wipe.https://mega.nz/#!pD5RBBSQ!j-9omSq0CAM0LmnKr6a9IzTrXxUSILTgAzSm7-1s0JU

και AndroidFileHost > https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298976195

 

και τα 2 μαζι η ενα-ενα? (συγνωμη για την ασχετοσυνη)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 μαζι η ενα-ενα? (συγνωμη για την ασχετοσυνη)

 

Το ίδιο αρχείο είναι από 2 διαφορετικούς servers. Οποίο θες κατεβάζεις και φλασαρεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν περναει τα test ποτε. Δεν ειχα επιλεξει να μπει το xposed. Επισης δεν βλεπω πουθενα τα extra settings. Που θα επρεπε να τα βρω?

 

Ποια ρομ έχεις? V5 stable or moded? Είχες βάλει root στην εγκατάσταση? Αν όχι ακόμα καλύτερα. Θα έπρεπε να περνάει σφεντόνα.. Αν όχι τι δείχνει στα modules? Eιδες τις εικόνες τι τικάρεις.?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις? V5 stable or moded? Είχες βάλει root στην εγκατάσταση? Αν όχι ακόμα καλύτερα. Θα έπρεπε να περνάει σφεντόνα.. Αν όχι τι δείχνει στα modules? Eιδες τις εικόνες τι τικάρεις.?

 

V5 Stable με systemless root. Στα modules εχω μονο τα 2 που δειχνει στην εικονα και ειναι και τα 2 τικαρισμενα. Τα extra settings που τα βρισκω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αρχείο είναι από 2 διαφορετικούς servers. Οποίο θες κατεβάζεις και φλασαρεις.

 

οk, ευχαριστω!!! (μπερδευτηκα γιατι ηταν διαφορετικα ονοματα)

Για το θεμα της επεξεργασιας καμερας που λεγαμε χθες, εκανα

το restore, μετα περασα OTA UPDATER για CN-26S v.5 EDITIONS

και τωρα δουλευει!. Το FaceLockFix_26s_v.5-v.6_C.B.G το περασα

απο TWRP χωρίς wip αλλα δεν βρισκω κατι στις ρυθμισεις.

οπως και ναχει ευχαριστω και παλι!

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Doze after market ΔΕΝ δουλεύει. Έχει onboard η leeco και σε Nougat. Το Greenify δουλεύει αν σεταριστει σωστά αλλά μην περιμένεις θαύματα. Μόνο με SPECTRUM battery and balanced Και ΑΚΤ. Ποια 23s φοράς?
Έχω αυτή την rom

Δεν έχω μπει στο τριπάκι να την αλλάξω διότι είμαι στο 95% ικανοποιημένος.

Ούτε τα update της rom δεν έχω κάνει διότι από ότι διάβασα έχει βγάλει κάτι ψιλόbugs

Spectrum έχει η rom. Αν βάλω τα AKT θα δουλέψουν η θέλει άλλον kernel ?65f6bd12767c735c63637634a44c4204.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...