Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατεβασα και δουλευει κανονικα! Μήπως κανεις κάτι λαθος?

 

Δοκιμάστε μια 4G 3G data κλπ παίζουν όλα? Κάτι μου λένε στους xda δεν ανοίγουν.. Εμένα παίζουν σφαίρα... Η επεξεργασία στη συλλογή εντάξει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με το δευτερο update λυθήκανε και τα 2 προβλήματα που ανέφερα για την συλλογή και τον dialer. Ευχαριστούμε Chris. Για άλλη μια φορά άψογος.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με το δευτερο update λυθήκανε και τα 2 προβλήματα που ανέφερα για την συλλογή και τον dialer. Ευχαριστούμε Chris. Για άλλη μια φορά άψογος.

 

Ωραία. Να. Λύσω και το θέμα με τον server και πάμε για καλύτερα.. Πήγες στις κάρτες sim που έκανα αλλαγές σε ονόματα έβγαλα τα κινέζικα roaming και έβαλε κουμπί για κατευθείαν κλήση από εκεί? Πρόσθεσα Ελληνικά που έλειπαν κάπου και έγινε πιο γρήγορη η κλήση. Τσέκαρε μια τα 4G αν δουλεύουν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε μια 4G 3G data κλπ παίζουν όλα? Κάτι μου λένε στους xda δεν ανοίγουν.. Εμένα παίζουν σφαίρα... Η επεξεργασία στη συλλογή εντάξει?

Σφαιρα τα πάντα! Βεβαια δν επιανα 4G εκει που ήμουν ειχε H+ σφαιρα πηγαινε οποτε δε φαντάζομαι να χει θεμα με το 4G!

Link to comment
Share on other sites

Σφαιρα τα πάντα! Βεβαια δν επιανα 4G εκει που ήμουν ειχε H+ σφαιρα πηγαινε οποτε δε φαντάζομαι να χει θεμα με το 4G!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Γιατί βρε που είσαι στο βουνό? Ή έχεις χ829?

Mπορεί κάποιος να δει αν δείνει το update τώρα από την εφαρμογή ώσστε να γινει?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Γιατί βρε που είσαι στο βουνό? Ή έχεις χ829?

 

Αχχαχαχχα θαλασσα ήμουν προς Βολο μερια δεν είχε 4G!απτα πρώτα εχω το 4/32 Χ820 απολαυστικο! :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Να. Λύσω και το θέμα με τον server και πάμε για καλύτερα.. Πήγες στις κάρτες sim που έκανα αλλαγές σε ονόματα έβγαλα τα κινέζικα roaming και έβαλε κουμπί για κατευθείαν κλήση από εκεί? Πρόσθεσα Ελληνικά που έλειπαν κάπου και έγινε πιο γρήγορη η κλήση. Τσέκαρε μια τα 4G αν δουλεύουν..

 

Τα 4g δουλευουν κανονικά και στις 2 καρτες (voda/cosmote) που έχω. Η εναλλαγή γίνεται σχεδόν ακαριαία. Τώρα για τις αλλαγές στις κάρτες SIM δεν ξέρω που είχε κινέζικα!! αν μπορείς να δώσεις μια εικόνα ή μια παραπάνω εξήγηση θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ενός x829, πρώτη φορά έπεσε από μπαταρία όσο ήμουν έξω. Μετά από πλήρη φόρτιση, το τηλέφωνο κατά τη διαδικασία bootαρισματος κολλάει στο σημείο με το eui λόγκο, απ'ότι φαίνεται τούβλιασε... Δεν έχει φλασαριστεί/μονταριστεί το τηλέφωνο και μέσα έχω αρχεία που δεν θα ήθελα να χάσω. Τι λύση προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chris, τι είναι αυτό το λεγόμενο amoled mode για το Le Max 2, σε είχα δει να μιλάς για αυτό αρκετά παλιότερα, το συμπεριλαμβάνουν οι νέες σου ROM;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης παιδιά τι παίζει με τα ΕΛΤΑ; Έλεγξα ένα δέμα μου, και ενώ το NLPost λέει πως έχει φτάσει Ελλάδα, στην σελίδα τους δείχνει πως ακόμα έρχεται, δλδ, δεν το έκαναν update, πράγμα κακό, μήπως κάνουν πάλι καμία απεργία.....; Συνήθως κάνουν οι ταχυδρόμοι και τα καταστήματα μένουν ανοικτά, στα κανονικά τους οράρια.. Ή μήπως είναι η ανικανότητα τους.. Εσείς θα κρίνετε. Εγώ πάντως ακόμα θυμάμαι χαρακτηριστικά την στιγμή που δεν μου είχαν στείλει την ειδοποίηση με την οποία παραλαμβάνω το αντικείμενο(Oneplus One) και τους έβαλα να το ψάξουν με tracking number, δεν το βρήκαν και μου λέει "Εεε, λοιπόν, τι να κάνουμε κύριε μου!: να ΜΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΑ" εκείνη την στιγμή νευρίασα τόσο πολύ της έβαλα της φωνές "Ποια είσαι εσύ που θα μου πεις τι θα κάνω μωρή παλιο-πατσαβούρα;".. Από τότε δεν με έχει ξανα εξυπηρετήσει :lol: :lol:

Πιστεύω πως όλοι αν ήσασταν εκεί θα είχατε νευριάσει απείρως, το ειρωνικό της ύφος, σε συνδιασμό με ότι γκάριζε στην κυριολεξία, και το ότι δεν της είχα κάνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα(μιλάω για τον κοινό δημόσιο υπάλληλο, υπάρχουν μερικοί που ρίχνουν όντως ΑΠΕΙΡΗ δουλεία, [(Όπως μου είχε πει και ένας δάσκαλος μου όταν ήμουν μικρός, "Όταν βλέπετε κάτι καλό να γίνεται στο/από το/ δημόσιο είναι γιατί καποιοι έχουν δουλέψει για αυτό, είναι γιατί κάποιος έφαγε την ζωή του να το κάνει, ενώ κάποιοι γυρνούσανε σαν τα γεράκια γύρω, γύρω και αρπάζαν ότι έβρισκαν(από χρήματα) και οι υπόλοιποι ξάπλα αραχτοί στην ξαπλώστρα με ένα καφεδάκι έβγαζαν την μέρα τους" το περίεργος είναι πως αυτός ο δάσκαλος ήτανε δημόσιος υπάλληλος..)], είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου τύχει σε ένα τέτοιο κατάστημα ειλικρινά. Επιπλέον εγώ δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος, δεν παίρνω τζάμπα λεφτά χωρίς να κάνω το τίποτα, δεν μιζώνομαι, ούτε τίποτα τέτοιο, εγώ τα λεφτά μου τα βγάζω τίμια και δύσκολα, (όπως οι περισσότεροι πλεόν), και θέλω να τα ξοδεύω σωστά και μετρημένα.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ενός x829, πρώτη φορά έπεσε από μπαταρία όσο ήμουν έξω. Μετά από πλήρη φόρτιση, το τηλέφωνο κατά τη διαδικασία bootαρισματος κολλάει στο σημείο με το eui λόγκο, απ'ότι φαίνεται τούβλιασε... Δεν έχει φλασαριστεί/μονταριστεί το τηλέφωνο και μέσα έχω αρχεία που δεν θα ήθελα να χάσω. Τι λύση προτείνετε;

 

Έλεγχος Bootloader, drivers, πέρασμα TWRP, Τράβηγμα όλων των αρχείων και φακέλων, backup se flash πέρασμα νέας ρομ. Δοκιμάζεις και ένα clear με stock recovery αλλά μπορεί να χάσεις πράγματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

3:45 σοτ με υπόλοιπο μπαταρίας 40%

Μονο wifi, σερφαρισμα, ταπαταλκ, φβ, γουατςαππ, λιγο bbtan, λιγο φβ μεσεντζερ

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

3:45 σοτ με υπόλοιπο μπαταρίας 40%

Μονο wifi, σερφαρισμα, ταπαταλκ, φβ, γουατςαππ, λιγο bbtan, λιγο φβ μεσεντζερ

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Με ποια ρομ? Και τι προφιλ στο ακτ?

Link to comment
Share on other sites

CN-26S-V.5b-OTA-Update

Διορθώσεις σε συλλογή, dialer, Wallpapers κλπ..

Δείτε και changelog μετά μέσα από το updater.

Κάντε το όλοι χειροκίνητα γιατί έχω θέμα με τους servers..

Kατεβάζουμε και φλασάρουμε από TWRP χωρίς wipe.

 

LINK

https://eu.storagemadeeasy.com/files/e28ca11f4e02350abea9b5dffaa8ed36.zip

 

Εκανα το update αλλα δεν αλαξε κατι

στη συλλογη. Παω για restore?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update αλλα δεν αλαξε κατι

στη συλλογη. Παω για restore?

 

Ξαναπέρασε το από πάνω μια να δεις και τσέκαρε το mount στο TWRP αν είναι check το system. Τικαρε το και καντο μια πάλι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα 4g δουλευουν κανονικά και στις 2 καρτες (voda/cosmote) που έχω. Η εναλλαγή γίνεται σχεδόν ακαριαία. Τώρα για τις αλλαγές στις κάρτες SIM δεν ξέρω που είχε κινέζικα!! αν μπορείς να δώσεις μια εικόνα ή μια παραπάνω εξήγηση θα το κοιτάξω.

 

Εκεί που είχε καρτέλα και έγραφε China Roaming Μην το πατήσετε είναι μόνο για Κίνα τώρα λέει άμεση κλήση.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είχε καρτέλα και έγραφε China Roaming Μην το πατήσετε είναι μόνο για Κίνα τώρα λέει άμεση κλήση.. ;)

 

σε ένα επόμενο update αν είναι εφικτόθα ήθελα να βάλειςτο κλείδωμα πατώντας πάνω δεξιά στο ρολόι όπως το είχες σε κάποια άλλη Ρόμπσον νομίζω στην 26 ή την 23.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε το από πάνω μια να δεις και τσέκαρε το mount στο TWRP αν είναι check το system. Τικαρε το και καντο μια πάλι..

 

Τοκανα. τικαρισα και το sustem. Τιποτα. Αυτο που εγινε, χαθηκανε και οι καρτες sim στην αρχικη οθονη (πανω αριστερα)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση με το β Νova διορθώσεις σε συλλογή ταπετσαρίες κάρτες sim έφυγε το Κινέζο περιαγωγή και άλλες διορθώσεις..

Κάνε μια επανεκκίνηση..

Δεν έγινε τίποτα απολύτως. Θα ξαναπεράσω το 5β update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την "26s Aroma Moded Final v.5 edition 260617".Ολα οκ εκτός απο το δακτυλικο που μαλλον ειναι θεμα hardware.Να βάλω κι εγώ το update ;Επίσης το xposed τι ακριβως κανει;Να το ενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο βοηθεια... Στα ξαφνικα εκει που παω να κανω τηλεφωνο χανει και τις δυο καρτες με περνουν παλι το ιδιο ιντερνετ εχω κανονικα και απο τισ δυο sim. Αυτην τι στιγμη φοραω την miui 7.7.7.1 την τελευταια που εχεισ φτιαξει. Να αναφερω οτι την ειχα περασει απο πανω απο την προηγουμενη σου με φοραματ μονο dalvik και cache αλλα δουλευε αψογα για αρκετο διαστημα σημερα απο το πρωι μου κανει νερα. Δοκιμασα παλι wipes τπτ δοκιμασα wipes και απο πανω την ρομ τπτ δοκιμασα dirty τπτ. Στελνω μονο και μονο αν μπορω να κανω κατι γτ απλα δεν την παλευω να περναω εφορμογες ξανα.... Αλλιως φανταζομαι clean μπας και στρωσει..
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Τοκανα. τικαρισα και το sustem. Τιποτα. Αυτο που εγινε, χαθηκανε και οι καρτες sim στην αρχικη οθονη (πανω αριστερα)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την "26s Aroma Moded Final v.5 edition 260617".Ολα οκ εκτός απο το δακτυλικο που μαλλον ειναι θεμα hardware.Να βάλω κι εγώ το update ;Επίσης το xposed τι ακριβως κανει;Να το ενεργοποιήσω;

 

Μην ενεργοποιήσεις xposed για να έχεις safety net συσκευη ποιστοποιημένη απο Google εκτός κι αν δεν σε νοιάζει φυσικά. Βάλε το updater apk και κάνε το update v5b χειροκίνητα. Τίποτα άλλο τα έχει όλα μέσα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τοκανα. τικαρισα και το sustem. Τιποτα. Αυτο που εγινε, χαθηκανε και οι καρτες sim στην αρχικη οθονη (πανω αριστερα)

Ποια ρομ έχεις και τι έχεις επάνω. Μόνο για την v5 είναι τα ΟΤΑ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτα απολύτως. Θα ξαναπεράσω το 5β update. k

Τι ακριβώς έχεις ενεργό στη ρομ? Μήπως είχες κάνει debloat στην αρχή? Μόνο το Nova σου έχει θέμα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...