Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έγινε τίποτα απολύτως. Θα ξαναπεράσω το 5β update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Cris το ξαναπέρασα αλλά τα ίδια. o nova ένημερώθηκε και έγινε v5.3. Που μπορώ να το βρω μέσα στο zip να βρω το apk του nova?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris το ξαναπέρασα αλλά τα ίδια. o nova ένημερώθηκε και έγινε v5.3. Που μπορώ να το βρω μέσα στο zip να βρω το apk του nova?

 

Τι ακριβώς θες να κάνεις? Ο Nova δεν έχει καμία σχέση.... Αααα μήπως τον είχες ως προεπιλογή αντί για τον μαμά Launcher? Όχι ως δεύτερο ως μοναδικό δλδ. Το updater αναβαθμίζει τον Launcher... Δεν υπάρχει πουθενά ο Nova στο Update μόνο στο αρχικό ρομ ζιπ αλλά κατέβασε τον από playstore επίσης.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris η διαχείριση αρχείων που έχεις στην tele26s ποια είναι γιατί μου αρέσει περισσότερο από της Aroma v5alk

ZenUI ASUS file manager.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο βοηθεια... Στα ξαφνικα εκει που παω να κανω τηλεφωνο χανει και τις δυο καρτες με περνουν παλι το ιδιο ιντερνετ εχω κανονικα και απο τισ δυο sim. Αυτην τι στιγμη φοραω την miui 7.7.7.1 την τελευταια που εχεισ φτιαξει. Να αναφερω οτι την ειχα περασει απο πανω απο την προηγουμενη σου με φοραματ μονο dalvik και cache αλλα δουλευε αψογα για αρκετο διαστημα σημερα απο το πρωι μου κανει νερα. Δοκιμασα παλι wipes τπτ δοκιμασα wipes και απο πανω την ρομ τπτ δοκιμασα dirty τπτ. Στελνω μονο και μονο αν μπορω να κανω κατι γτ απλα δεν την παλευω να περναω εφορμογες ξανα.... Αλλιως φανταζομαι clean μπας και στρωσει..

 

Δοκίμασε μια να αλλάξεις κάρτες την 1 στην 2 κλπ. Κάνε επανεκκίνηση μετά.. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.. Κάποια άλλη εφαρμογή συνήθως που μπαίνει τα κάνει αυτά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μην ενεργοποιήσεις xposed για να έχεις safety net συσκευη ποιστοποιημένη απο Google εκτός κι αν δεν σε νοιάζει φυσικά. Βάλε το updater apk και κάνε το update v5b χειροκίνητα. Τίποτα άλλο τα έχει όλα μέσα.

 

Έχω μία απορία, με την τελευταία Aroma v5 και το updater apk v5b, ποια είναι η διαδικασία για να περάσεις το safetynet; Η ίδια με παλιότερα; Ή μήπως μας έχεις κάτι νέο στο apk updater v5b, ;P.. Απλώς περνάμε magisk 13.3 και ενεργοποιούμε magisk hide;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνεις? Ο Nova δεν έχει καμία σχέση.... Αααα μήπως τον είχες ως προεπιλογή αντί για τον μαμά Launcher? Όχι ως δεύτερο ως μοναδικό δλδ. Το updater αναβαθμίζει τον Launcher... Δεν υπάρχει πουθενά ο Nova στο Update μόνο στο αρχικό ρομ ζιπ αλλά κατέβασε τον από playstore επίσης.

 

ZenUI ASUS file manager.

 

ευχαριστώ να'σαι καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις και τι έχεις επάνω. Μόνο για την v5 είναι τα ΟΤΑ.

 

Αυτη εχω. Σου ειχα στειλει και αναλυτικο πμ. Δεν ξερω αν το ειδες

 

Βασιλης BG

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μην ενεργοποιήσεις xposed για να έχεις safety net συσκευη ποιστοποιημένη απο Google εκτός κι αν δεν σε νοιάζει φυσικά. Βάλε το updater apk και κάνε το update v5b χειροκίνητα. Τίποτα άλλο τα έχει όλα μέσα.

 

πολλά ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον διορθωθηκε βαζοντας το σε plane mode και ξανα κανονικα... Δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εφαγε ετσι ξαφνικα....
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία, με την τελευταία Aroma v5 και το updater apk v5b, ποια είναι η διαδικασία για να περάσεις το safetynet; Η ίδια με παλιότερα; Ή μήπως μας έχεις κάτι νέο στο apk updater v5b, ;P.. Απλώς περνάμε magisk 13.3 και ενεργοποιούμε magisk hide;

 

Τα Update δεν έχουν καμία σχέση με το safetynet pass γιατί κάποιος χρήστης μπορεί να είναι ρουτ αλλά και unrooted ή με supersu root. Έχω φτιάξει ένα σε όλα μοναδικό ζιπ να το βάζεις κι να τα ενεργοποιεί με την μια. Κοίτα στο ποστ της ρομ κατέβασε το και πέρασε το. ΔΕΝ πρέπει να έχεις ενεργό xposed όμως.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον διορθωθηκε βαζοντας το σε plane mode και ξανα κανονικα... Δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εφαγε ετσι ξαφνικα....

 

Όλα τα ηλεκτρονικά τρώνε κατά καιρούς σκάλωμα τα... Τώρα ξέρεις τουλάχιστον.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην tele_26 πως ενεργοποιουμε την εγραφη κλησης??ευχαριστω

 

Βάζεις στις γλώσσες region China και ενεργοποιειται. Αν θυμάμαι καλά. Μετά από τόσες ρομ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις στις γλώσσες region China και ενεργοποιειται. Αν θυμάμαι καλά. Μετά από τόσες ρομ..

 

το εκανα δεν αλλαξε κατι...!!!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έχεις ενεργό στη ρομ? Μήπως είχες κάνει debloat στην αρχή? Μόνο το Nova σου έχει θέμα?

 

είχα παγώσει τον leeco launcher και είχα περάσει το update 5b. Τελικά απεγκατάστησα το nova και το ξαναπέρασα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ? Και τι προφιλ στο ακτ?

Aosp 7.1.2 του Κρις(την τελευταία) , ακτ hawk pepper, doze battery, greenify

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη περιμένω 2 μήνες σχεδόν για ένα φίλο.. Άστο να πάει.. ;)
Τα ίδια και εγώ. Ένα δέμα ήρθε Ελλάδα από Κίνα στους 13 Ιουλίου και εγώ δεν το έχω λάβει ακόμα! Το κλείσανε το μαγαζί;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δεν αλλαξε κατι...!!!
Εγώ έβαλα china region στο αρχικό σεταρισμα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δεν αλλαξε κατι...!!!

 

ρυθμισεις>γλωσσες & πληκτρολογια>περιοχη=κινα.

επανεκινηση.

προχθες τοκανα και δουλεψε (Μεσω CrisBal)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί λαμβάνω αυτό το μήνυμα; δοκίμασα και το προηγούμενο version και λαμβάνω το ίδιο μήνυμα κατά την εγκατάσταση.

 

http://i.imgur.com/lFcdaSE.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>γλωσσες & πληκτρολογια>περιοχη=κινα.

επανεκινηση.

προχθες τοκανα και δουλεψε (Μεσω CrisBal)

 

το εκανα αλλα τιποτα την tele_26 chris...

mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί λαμβάνω αυτό το μήνυμα; δοκίμασα και το προηγούμενο version και λαμβάνω το ίδιο μήνυμα κατά την εγκατάσταση.

 

http://i.imgur.com/lFcdaSE.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ με το nova launcher prime που προσπαθώ να περάσω και το άφησα με αυτό που έχει η ρομ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ με το nova launcher prime που προσπαθώ να περάσω και το άφησα με αυτό που έχει η ρομ.

 

Η αλήθεια είναι ότι είχα επιλέξει την εφαρμογή κατα την εγκατάσταση της ρομ. Δεν ξέρω αν οφείλεται εκεί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση χαζού αρχάριου ~~> για να δουλέψει το doze και το greenify θα πρέπει να τα έχω κλειδωμένα με λουκετάκι όπως πχ έχω το Viber?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εντόπισα ένα καμένο pixel που φαίνεται σε μαύρο φόντο με φουλ φωτεινότητα. Ελπίζω να μην έχω άλλα δυσάρεστα στο μελλον.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...