Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την miui αλλά ενώ την ρίχνω χύμα στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, μετά δεν την βλέπει να την φλασάρει. Τι κάνω λάθος;;
Καλημέρα....Μήπως λέω μήπως είχες encryption &Indian γι αυτό? Τσέκαρε και κάνε τα σωστά wipe πρώτα.adv wipe> Data > reboot recovery>adv wipe>ολα εκτος internal(αν δεν θες) μετά μέσα τη ρομ, φλασάρισμα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κι από εμένα. Ξέρει κανείς αν μπορεί ν' αλλάξει ο προεπιλεγμένος φάκελος αποθήκευσης της stock camera; Έχω την έκδοση 32/4 κι ο χώρος δεν περισσεύει, οπότε θέλω να βάλω τον προεπιλεγμένο φάκελο σε usb otg. Θα τραβήξω μεγάλης διάρκειας 4k video και ταυτόχρονα θα βγάζω και φωτογραφίες. Έχω βρει κάποιες κάμερες που μπορώ να τραβάω βίντεο και φωτογραφίες και να σώζω στο otg, αλλά πάσχουν από ποιότητα. Η stock βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες εν ώρα καταγραφής video.

 

Ευτυχισμένος χρήστης tele23.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κι από εμένα. Ξέρει κανείς αν μπορεί ν' αλλάξει ο προεπιλεγμένος φάκελος αποθήκευσης της stock camera; Έχω την έκδοση 32/4 κι ο χώρος δεν περισσεύει, οπότε θέλω να βάλω τον προεπιλεγμένο φάκελο σε usb otg. Θα τραβήξω μεγάλης διάρκειας 4k video και ταυτόχρονα θα βγάζω και φωτογραφίες. Έχω βρει κάποιες κάμερες που μπορώ να τραβάω βίντεο και φωτογραφίες και να σώζω στο otg, αλλά πάσχουν από ποιότητα. Η stock βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες εν ώρα καταγραφής video.

 

Ευτυχισμένος χρήστης tele23.

 

Καλημέρα. Μου φαίνεται μόνο αν την linkάρεις με link2sd μπορεί να γίνει. Τότε διαβάζει το usb ως internal. Το έχω δει να το κάνουν και να το συζητάνε σε site αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω. Δοκίμασε και με HTC ή snapdragon camera.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Crisbal 3 πραγματα θελουμε απο εσενα.

1.ενα easy fix για το FP,κατι σαν zip για flash,αλλα να ειναι universal.

2.μια rom με battery υφος.

3.το πιο συμαντικο πιστευω...link με donate σε paypal να συνεχισεις την πολυ καλη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Και το geekbuying "out of stock" . Κάποια άλλη επιλογή ; Το http://www.cafago.com τί λέει σαν κατάστημα και από αξιοπιστία ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου φαίνεται μόνο αν την linkάρεις με link2sd μπορεί να γίνει. Τότε διαβάζει το usb ως internal. Το έχω δει να το κάνουν και να το συζητάνε σε site αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω. Δοκίμασε και με HTC ή snapdragon camera.

Ευχαριστω για την πανατηση CrisBal. Εχω ξαναχρησιμοποιησει το link2sd σε παλιοτερες συσκευες. Εκανα τα partitions στο usb, αλλα δεν το δεχεται για mount. Δεν εμαφανιζει το δευτερο partition, ενω στον file manager το βλεπω. Δοκιμασα την HTC camera, αλλα δεν μ'αφηνει να βγαλω φωτογραφια οταν τραβαω σε 4k. Αφηνει μονο σε full hd. Και την snapdragon camera δεν την εχω βρει πουθενα για το κινητο μας :/

Link to comment
Share on other sites

Εν ταξη δάσκαλε..

Εν τάξει (η τάξις, της τάξεως, τη τάξει σε δοτική πτώση) > Εντάξει

 

Παρακαλώ, παιδί μου.

 

Πω, έδωσα τελικά το Max 2 για τα μάτια ενός Honor 8 και μου λείπει τώρα η μεταλλική υφή και η μεγάλη, ευρύχωρη επιφάνεια ανάγνωσης.

 

...πολύ προβληματική η επιλογή γκόμενας, ε κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Εν τάξει (η τάξις, της τάξεως, τη τάξει σε δοτική πτώση) > Εντάξει

 

Παρακαλώ, παιδί μου.

 

Πω, έδωσα τελικά το Max 2 για τα μάτια ενός Honor 8 και μου λείπει τώρα η μεταλλική υφή και η μεγάλη, ευρύχωρη επιφάνεια ανάγνωσης.

 

...πολύ προβληματική η επιλογή γκόμενας, ε κινητού...

 

Αν και θα φάω ban είσαι Ο *******..

Link to comment
Share on other sites

Crisbal 3 πραγματα θελουμε απο εσενα.

1.ενα easy fix για το FP,κατι σαν zip για flash,αλλα να ειναι universal.

2.μια rom με battery υφος.

3.το πιο συμαντικο πιστευω...link με donate σε paypal να συνεχισεις την πολυ καλη δουλεια σου.

 

1. Δεν υπάρχει easy fix μόνο fast buy new fingerprint sensor.. :lol:

2. Εύκολο και σε πολλές εκδόσεις ρομ έχω ήδη σε flashable αν θες μπαταρία αλλά με lags.

3. Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φορεσα rr marshmallow!

Πεταει λεμε :lol:

Πρωτη εντυπωση αριστη.

 

Τουλάχιστον 4 μήνες σας το λέω. Αφήστε το κόλλημα με το λέει Ν και βάλτε ρομ σταθερές. ;)

EDIT! Προσοχή μην βάλετε την τελευταια 280617 RR N έχει θέμα με thermal control από τον Kernel και κάνει επανεκκίνηση συνέχεια

Περίμενετε μέχρι να διορθωθεί..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Fp παιζει αψογα με rr ;) οσες φορες το χρησιμοποίησα επιασε αμεσως

 

Μην λέμε τα ίδια. Σε όλες όσες έχουμε φτιάξει παίζει ακαριαία εκτός και αν έχεις πρόβλημα με τον αισθητήρα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ξερει κανεις παιδια πως εμφανίζουμε τα κρυφα αρχεια;

 

Με Root file manager.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 4 μήνες σας το λέω. Αφήστε το κόλλημα με το λέει Ν και βάλτε ρομ σταθερές. ;)

Για αυτον ακριβώς τον λογο επελεξα mm!

Μην λέμε τα ίδια. Σε όλες όσες έχουμε φτιάξει παίζει ακαριαία εκτός και αν έχεις πρόβλημα με τον αισθητήρα.

Ενω στην αρχή με αλλαγη σε 419d έπαιζε 9 στις 10, στη συνεχεια 0.5 στις 100....

Link to comment
Share on other sites

Cris,

1. η 26 stable έχει τις Υπηρεσίες Leeco;

2. (και γιατί δεν είναι ακόμα λινκαρισμένη στο αρχικό ποστ; :p)

 

1. Φυσικά...

2. Και στα δύο...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7186228#post7186228

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χωρις root δεν γίνετε καπως;

 

Ναι βεβαίως.. Θα σβήσεις θα μπεις TWRP θα πατήσεις mount θα τικάρεις το system θα πας πίσω advance file manager θα επιλέξεις το system και τα βλέπεις όλα. Μπορείς να αντιγράψεις μεταφέρεις διαγράψεις ότι θες από όπου θες... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαίως.. Θα σβήσεις θα μπεις TWRP θα πατήσεις mount θα τικάρεις το system θα πας πίσω advance file manager θα επιλέξεις το system και τα βλέπεις όλα. Μπορείς να αντιγράψεις μεταφέρεις διαγράψεις ότι θες από όπου θες... ;)

 

Ααα τελεια...θενξ...να τα κανω εμφανή απο κει μπορω;η μονο μεταφορα;

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ααα τελεια...θενξ...να τα κανω εμφανή απο κει μπορω;η μονο μεταφορα;

 

Όχι μόνο μεταφορά διαγραφή κλπ. Ααα νομίζω και με zenui γίνεται να τα βλέπεις όλα αλλά σίγουρα με έναν δικό μου που έχω φτιάξει και με Ελληνικά. Θα στον στείλω αύριο και δεν θέλει root.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας ο Chris να βγάζει συνεχώς ρομ 26αρες που όπως λέτε να δουλεύουν απροβλημάτιστα είναι στο μεγάλο δίλημμα. Να αφήσω την tele 23sv44 που μου δουλεύει μια χαρά ακόμα και ο fp κατά 99% δουλεύει οκ και να πάω σε μια 26αρα γιατί μ'αρεσει ο πειραματισμός αλλά βαριέμαι όλο το στήσιμο από την αρχή? Και τώρα λέει ότι θα βγάλει και tele26. Άντε να δούμε. Μπράβο σου πάντως Chris οσο εύκολο ή δύσκολο είναι αυτό που κάνεις.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...