Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε προλαβαίνω σήμερα για γενικό φορμάτ. Αύριο ή το Σ/Κ καλύτερα. Θα σας κάνω update.

Πάντως πλην της baseband έχει κάποια bugs αλλά όχι τραγικά. Και στη baseband αν δεν έχετε TDD δίκτυο δεν έχει θέμα. Εγώ είμαι ο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ της υπόθεσης.

 

Στο γενικο φόρματ κάνουμε και την virtual SD?

 

Σε μένα το 4g+ έχει εξαφανιστεί πάντως

 

Για launcher πιο πολύ Μαρεσει εμένα της Asus

Link to comment
Share on other sites

 

Θα πας στο lestore και θα γράψεις Google. Και μετά θα κατεβάσεις την εφαρμογή που λέει τον αριθμό 866.0k αυτό είναι για το playstore.

 

Φούτσα! Σταματάει στο 82% και φορτώνει συνεχώς το 5ο apk! Λες να είναι πρόβλημα του χ822 ???

Όποιος κατορθώσει και βρει πως περνάει το google play store σε μη ρουταρισμένη ρομ θα του στήσω άγαλμα εδώ μέσα!

Άντε να δούμε πόσο μάγκες είμαστε εδώ μέσα! Λέτε να μείνω χωρίς Gmail, ούτε το Navigon περνάει αλλά και άλλες εφαρμογές... αν δεν υπάρχει google! Προσοχή μάγκες ωραία τα χρώματα (γκρι, αλλά καλά κλειδωμένη συσκευή...τι να την κάνεις οεο??)

 

Διαγωνισμός μεταξύ φίλων του Le max2 X822 για να περαστεί το google play store! Άντε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος!!!

Link to comment
Share on other sites

Φούτσα! Σταματάει στο 82% και φορτώνει συνεχώς το 5ο apk! Λες να είναι πρόβλημα του χ822 ???

Όποιος κατορθώσει και βρει πως περνάει το google play store σε μη ρουταρισμένη ρομ θα του στήσω άγαλμα εδώ μέσα!

Άντε να δούμε πόσο μάγκες είμαστε εδώ μέσα! Λέτε να μείνω χωρίς Gmail, ούτε το Navigon περνάει αλλά και άλλες εφαρμογές... αν δεν υπάρχει google! Προσοχή μάγκες ωραία τα χρώματα (γκρι, αλλά καλά κλειδωμένη συσκευή...τι να την κάνεις οεο??)

 

Διαγωνισμός μεταξύ φίλων του Le max2 X822 για να περαστεί το google play store! Άντε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος!!!

 

Εγώ δεν έχω ροοτ την συσκευή λειτουργεί άψογα το navigon και έτσι πέρασα το playstore. Επειδή προσπαθησες σίγουρα να βάλεις το playstore γιαυτό η εφαρμογή δεν προχωράει. Έπρεπε μόλις το πήρες να πας να κατεβάσεις αυτήν την εφαρμογή που σου είπα και θα το επερνε μια χαρά.

 

Δοκίμασε και αυτό. Κατέβασε την εφαρμογή phonesky.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να ανεβάσω φωτο εδώ μέσα??

Θέλω να σας δείξω το χρώμα των 2 τηλεφώνων για τους μελλοντικούς αγοραστές!

 

΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

...και μπράβο σου, και μαγκια σου, και συγχαρητήρια panos314! Είσαι ο capo dei capi εδώ μέσα στο myphone! Respect!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να ανεβάσω φωτο εδώ μέσα??

Θέλω να σας δείξω το χρώμα των 2 τηλεφώνων για τους μελλοντικούς αγοραστές!

 

΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

...και μπράβο σου, και μαγκια σου, και συγχαρητήρια panos314! Είσαι ο capo dei capi εδώ μέσα στο myphone! Respect!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες. Νομίζω ότι θα είναι χρήσιμες για την επιλογή. Εχω δει δεκάδες φωτογραφίες του Χ820 στο διαδίκτυο και το χρώμα αλλάζει από σχεδόν λευκό έως πολύ έντονο ροζ.

Θα μπορούσα να ρωτήσω εαν το λογισμικό επιτρέπει τη χρήση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων και για εφαρμογές τρίτων (πχ winbank Πειραιώς); Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες. Νομίζω ότι θα είναι χρήσιμες για την επιλογή. Εχω δει δεκάδες φωτογραφίες του Χ820 στο διαδίκτυο και το χρώμα αλλάζει από σχεδόν λευκό έως πολύ έντονο ροζ.

Θα μπορούσα να ρωτήσω εαν το λογισμικό επιτρέπει τη χρήση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων και για εφαρμογές τρίτων (πχ winbank Πειραιώς); Ευχαριστώ πολύ!

 

Γνώμη μου να πάρεις το γκρι αν και είναι λιγάκι πιό ακριβό! Θα αισθανθείς άνετα και θα εντυπωσιάζεις! (εκτός αν είσαι ξανθός)!!

Ο αισθητήρας έχει λίγο τα θεματάκια του...δηλ. δεν είναι ακαριαίος! Δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο που λες σε άλλες εφαρμογές αλλά και γιατί δεν έχω την εφαρμογή της Περαιώς!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα αγορές από το playstore το ρύθμισα το playstore να κάνει επιβεβαίωση των αγορών μου με το δακτυλικο αποτύπωμα. Για άλλες εφαρμογές δεν δοκίμασα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να πάρεις το γκρι αν και είναι λιγάκι πιό ακριβό! Θα αισθανθείς άνετα και θα εντυπωσιάζεις! (εκτός αν είσαι ξανθός)!!

Ο αισθητήρας έχει λίγο τα θεματάκια του...δηλ. δεν είναι ακαριαίος! Δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο που λες σε άλλες εφαρμογές αλλά και γιατί δεν έχω την εφαρμογή της Περαιώς!

 

Εγώ που έκανα αγορές από το playstore το ρύθμισα το playstore να κάνει επιβεβαίωση των αγορών μου με το δακτυλικο αποτύπωμα. Για άλλες εφαρμογές δεν δοκίμασα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Εαν ο αιςθητηρας δουλεύει με το playstore, λογικά η Leeco επιτρέπει τη χρήση και από τρίτους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω περασει ρομ του Ιταλου, cuoco, o αισθητήρας είναι χαλια. με την 2η, 3η φορα κλπ. Από ότι διαβασα, me official rom, είναι πιο ενταξει,,,, αλλα δεν εχουν Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα είναι τέλειο κανένα θέμα παντού πιάνω 4g ακόμα και στο σπίτι μου μέσα. Και το wifi φουλ σήμα σε όλο το σπίτι. 19s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω το γκρι 822 ειχε την15s multilanguage δηλ και ελληνικα, ειχα Z3 sony πριν. Εκπληκτικο σημα παντου εμφανιση απιστευτη εντυπωσιακη, πολυ λεπτο 7,9 απο ali express ηρθε με tempered kai διαφανη τελεια θηκη, με την βοηθεια του paul64 (εχει καποια ιδιαιτεροτητα το822 δεν ξερω και πολλα) θα παω το σ/κ για cuoco και αφου δω τι παιζει ,με εδιαφερουν τα ελληνικα, θαποφασισω μετα αν θα παω στου Πανου την προταση 19s, θα σας πω σχολια και εντυπωσεις, μην το φοβαστε οσοι το σκεφτεστε με αυτα τα λεφτα ειναι τοπ ναυαρχιδα σχεδον μισα λεφτα απο one+3.1ο antutu test 118.000.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να ρωτήσω εαν το λογισμικό επιτρέπει τη χρήση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων και για εφαρμογές τρίτων (πχ winbank Πειραιώς); Ευχαριστώ πολύ!

 

Το βρήκα! Χρησιμοποιείς την εφαρμογή Finger Security και κάνεις παπάδες...

Στο τηλέφωνο τώρα πας στο fingerprint & pass και εκεί κλειδώνεις ότι θέλεις για να μην σου τα βλέπει η γυναίκα σου, η μάνα σου, η πεθερά σου, η κόρη σου κ.λ.π.

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα είναι τέλειο κανένα θέμα παντού πιάνω 4g ακόμα και στο σπίτι μου μέσα. Και το wifi φουλ σήμα σε όλο το σπίτι. 19s

 

19s, after factory reset...έχω τα ίδια προβλήματα με τις εναλλαγές από TDD LTE->FDD LTE. Εσωτερικά φαίνεται να δεσμεύει νέο socket/ΙΡ για την αλλαγή τύπου δικτύου το οποίο είναι λάθος. Για αυτό και ρίχνει αποσύνδεση από το APN. Τους έριξα ένα νέο trouble ticket μέσω του συστήματός τους για την 19s. Ελπίζω και εύχομαι να το διορθώσουν. Δε θέλω να κλειδώσω το τηλέφωνο σε 3G. Ντροπή πάντως.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα είναι τέλειο κανένα θέμα παντού πιάνω 4g ακόμα και στο σπίτι μου μέσα. Και το wifi φουλ σήμα σε όλο το σπίτι. 19s

 

4g+ πιάνει όμως?

Link to comment
Share on other sites

19s, after factory reset...έχω τα ίδια προβλήματα με τις εναλλαγές από TDD LTE->FDD LTE. Εσωτερικά φαίνεται να δεσμεύει νέο socket/ΙΡ για την αλλαγή τύπου δικτύου το οποίο είναι λάθος. Για αυτό και ρίχνει αποσύνδεση από το APN. Τους έριξα ένα νέο trouble ticket μέσω του συστήματός τους για την 19s. Ελπίζω και εύχομαι να το διορθώσουν. Δε θέλω να κλειδώσω το τηλέφωνο σε 3G. Ντροπή πάντως.

 

Ντροπη γιατι? Ντροπη θα ηταν αν στην εδιναν με ota η ηταν στο επισημο site.

Εγω οτι δεν ειναι στο επισημο δεν το εμπιστευομαι..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

4g+ πιάνει όμως?

 

Μονο Αθήνα από ότι διάβασα έχει 4g+ vodafone δεν μπορώ να ξέρω. Αλλά πιστεύω ότι μια χαρά θα είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ντροπη γιατι? Ντροπη θα ηταν αν στην εδιναν με ota η ηταν στο επισημο site.

Εγω οτι δεν ειναι στο επισημο δεν το εμπιστευομαι..

 

Και όμως είναι στο επίσημο site ψάξε καλά και θα την βρεις.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα έχει παντού σχεδόν. Στο σπίτι μου έχει αλλά το Leeco δεν συνδέεται. Μόνο σε απλό 4g. Έχει θέμα λέμε

Δίπλα μου το galaxy s6 με 4g+ είναι. Και τα δύο Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα έχει παντού σχεδόν. Στο σπίτι μου έχει αλλά το Leeco δεν συνδέεται. Μόνο σε απλό 4g. Έχει θέμα λέμε

Δίπλα μου το galaxy s6 με 4g+ είναι. Και τα δύο Vodafone

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Μήπως θεωρεί 4G+ πάνω από 20MHz; Ξέρεις, μπορεί όντως να κάνει carrier aggregation και να μη το δείχνει. Οι ταχύτητες είναι ίδιες; ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις ταχύτητες δεν παρατήρησα κάτι, σφαίρα πάει. Αλλά δεν θα έπρεπε να δείχνει το +?

 

Τελικά έκανα speed test net. To s6 χτυπάει γύρω στα 30 και το max2 τα μισά

 

Το s6 συνήθως κάνει aggregation band 3 15mhz με band 7 20mhz

 

Και σύνταγμα που κατέβηκα δεν εμφανίζεται το+

 

Υπάρχει μενού στο max 2 για να βλέπουμε μπάντες?

 

Πάντως στο Max 2 το σήμα είναι φουλ ενώ στο s6 όταν μπαίνει στην band 7 πέφτει στις 1-2 γραμμες

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το parallel space τι ειναι και πως δουλευει??

 

επισης δεν μπορω να βγαλω οταν κυλαω δεξια την οθονη το my leeco (κινεζια) πως φευγει??

mi8
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Χρησιμοποιείς την εφαρμογή Finger Security και κάνεις παπάδες...

Στο τηλέφωνο τώρα πας στο fingerprint & pass και εκεί κλειδώνεις ότι θέλεις για να μην σου τα βλέπει η γυναίκα σου, η μάνα σου, η πεθερά σου, η κόρη σου κ.λ.π.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά!

 

Καλημέρα και πάλι! Διάβασα σε 2 reviews ότι το μοναδικό πρόβλημα με την ποιότητα κατασκευής του είναι το πλήκτρο ρύθμισης της έντασης, το οποίο είναι χαλαρά προσαρμοσμένο. Είναι κάτι που παρατηρήσατε κι εσείς; Ευχαριστώ!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το parallel space τι ειναι και πως δουλευει??

 

επισης δεν μπορω να βγαλω οταν κυλαω δεξια την οθονη το my leeco (κινεζια) πως φευγει??

 

 

Oλες οι κινεζιες φευγουν με εγκατασταση nova launcher και προεπιλογη του (προφανως και αλλων launcher) ο nova launcher prime τελειος,

τον έχασα με την αλλαγη σε max2. αααα ρε kickass torrent.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...