Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ με ota update που έβαλα την rev5 από την rev4 και με magisk δεν έχω κανένα κόλλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα μόλις βάζω το magisk γίνεται αυτό.χωρις root είναι μια χαρά.τι φάση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαδικασία... Φλασαρεις τη Ρομ....πριν από boot Gapps... κάνουμε το 1ο Μπουτ στο σύστημα... Ανοίγει κανονικά βάζουμε λογαριασμούς κλπ.. μπουτάρουμε στο TWRP βάζουμε Magisk... Μόνο έτσι δουλεύουν τα Gapps σε Oreo me root μαζί.. Ή αν τα έχω βάλει στο σύστημα by default..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία... Φλασαρεις τη Ρομ....πριν από boot Gapps... κάνουμε το 1ο Μπουτ στο σύστημα... Ανοίγει κανονικά βάζουμε λογαριασμούς κλπ.. μπουτάρουμε στο TWRP βάζουμε Magisk... Μόνο έτσι δουλεύουν τα Gapps σε Oreo me root μαζί.. Ή αν τα έχω βάλει στο σύστημα by default..

 

Φοραω την MSM Xtended oreo. Περασα μονομιας τη rom, τα gapps, το magisk και μετα εκανα επανεκκινηση. Δεν ειχα θεμα ουτε με το root, ουτε με τα gapps..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά! Λιγο off topic απλα θα θελα να κανω ερωτηση αν γνωριζει κανεις για το LeMax 3 και αν πρόκειται να εχει καθόλου υποστήριξη απο θεμα λογισμικου! Σκέφτομαι να τ παρω μιας και τα φτυσε η καμερα απτο δικο μας! Εχει κανεις αποψη για το αν ειναι οντως αυθεντικό LeEco? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω βάλει την rev 5 με εγκατάσταση το ζιπ, dirty...και το κινητό πλέον φορτιζει μέχρι το 80-81% δεν πάει παραπάνω όσο και αν το αφήσω, και χωρίς να κάνω τπτ

 

Edit, προφανώς και βιάστηκα και δεν διάβασα πιο πίσω :ρ

Edited by leonthesniki
LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Άλλαξα τη πίσω κάμερα στο κινητό και λύθηκε το θέμα του focus. Για τυχόν παρεξηγήσεις, είχα περασμένο το focus fix αλλά δεν εστιαζε η κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Άλλαξα τη πίσω κάμερα στο κινητό και λύθηκε το θέμα του focus. Για τυχόν παρεξηγήσεις, είχα περασμένο το focus fix αλλά δεν εστιαζε η κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία...αν έχεις κρατήσει καμία φωτογραφία ή βίντεο με την διαδικασία, καλό θα ήταν να τα αναρτήσεις για τούς υπόλοιπους. Ευχαριστούμε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ηρθε η ωρα με μιση καρδιαα να κανω μεταβαση σε αλλοο! Σας ευχαριστώ ολους για τη βοηθεια και το εξαιρετικο νημα που ειχαμε! Παρηγγειλα και εγω τη καμερα και αφου λεει ο φιλος οτι λυθηκε το θεμα του φοκους τελεια! Εννοείται οτι δε θα τ πουλησω και θα τ κρατησω το εργαλειο να βρισκεται!Καλη συνεχεια καλοκαιριού σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Άλλαξα τη πίσω κάμερα στο κινητό και λύθηκε το θέμα του focus. Για τυχόν παρεξηγήσεις, είχα περασμένο το focus fix αλλά δεν εστιαζε η κάμερα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε σε παρακαλώ λινκ του πωλητή και ποια camera sensor αγόρασες.. Ευχαριστώ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ηρθε η ωρα με μιση καρδιαα να κανω μεταβαση σε αλλοο! Σας ευχαριστώ ολους για τη βοηθεια και το εξαιρετικο νημα που ειχαμε! Παρηγγειλα και εγω τη καμερα και αφου λεει ο φιλος οτι λυθηκε το θεμα του φοκους τελεια! Εννοείται οτι δε θα τ πουλησω και θα τ κρατησω το εργαλειο να βρισκεται!Καλη συνεχεια καλοκαιριού σε όλους!
Σε τι αλλάζεις αν επιτρέπεται?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε τι αλλάζεις αν επιτρέπεται?

 

Παω σε Huawei Mate 10 Pro! Κοιτουσα πολυ το LeMax3 αλλα ειδα ειχε απειρα θεματα με το software!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.λεω να δοκιμασω σημερα την msm xtended oreo κυριως λογω μπαταριας που λενε οι περισσοτεροι.ξερει καποιος αν υποστηριζει f2fs??

 

Επισης αν καποιος εχει βρει κανα bug ας μου πει..

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Σε τι αλλάζεις αν επιτρέπεται?

 

Παω σε Huawei Mate 10 Pro! Κοιτουσα πολυ το LeMax3 αλλα ειδα ειχε απειρα θεματα με το software!

Μια χαρά αλλαγή αλλά πολύ ακριβή για μένα. Με γεια σου.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια.λεω να δοκιμασω σημερα την msm xtended oreo κυριως λογω μπαταριας που λενε οι περισσοτεροι.ξερει καποιος αν υποστηριζει f2fs??

 

Επισης αν καποιος εχει βρει κανα bug ας μου πει..

Από περιέργεια μπορεί να τη δοκιμασω και εγω να δω πόσο καλύτερη μπαταρία μπορεί να έχει από την Los v5 η οποία αν εξαιρέσεις λίγο την μπαταρία που τσιμπάει κατ αλλά δουλεύει απροβληματιστα με τον bs kernel.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος έχω το le max x820 2 χρονια τώρα και μέχρι στιγμής είναι super να σημειωσο ότι δεν το έχω κάνει root έχω ακόμα την 16s όπως το πήρα από Κίνα,εδώ και 2 μέρες μου κάνει το έξεις ,ζεστεναιτε το κινητό ή θερμοκρασία του κινητού ξεπερνάει τους 45 βαθμούς και μου τρώει την μπαταρία για πλάκα,κάποια βοήθεια για το τι μπορεί να συμβαίνει? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος έχω το le max x820 2 χρονια τώρα και μέχρι στιγμής είναι super να σημειωσο ότι δεν το έχω κάνει root έχω ακόμα την 16s όπως το πήρα από Κίνα,εδώ και 2 μέρες μου κάνει το έξεις ,ζεστεναιτε το κινητό ή θερμοκρασία του κινητού ξεπερνάει τους 45 βαθμούς και μου τρώει την μπαταρία για πλάκα,κάποια βοήθεια για το τι μπορεί να συμβαίνει? ευχαριστώ.

 

Το πρωι με λιγη χρηση μου ανεβασε 49°C η cpu (θερμοκρασια περιβαλλοντος 28°C)..δεν ξερω αν ειναι θεμα καλοκαιριου η θεμα ρομ.γι αυτο γραφω πιο πανω οτι θα δοκιμασω κι εγω την msm xtended..σιγουρα οσο πιο μεγαλη θερμοκρασια τοσο χειροτερο για τη μπαταρια..επισης παρατηρω οτι οταν παει εκει η θερμοκρασια ψιλολαγκαρει στο σκρολ..λογικα θα ειναι αυτοπροστασια της cpu χαμηλωνοντας το χρονισμο της..συμπερασμα.θελουμε οσο το δυνατον χαμηλοτερη θερμοκρασια

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αλλαγή αλλά πολύ ακριβή για μένα. Με γεια σου.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από περιέργεια μπορεί να τη δοκιμασω και εγω να δω πόσο καλύτερη μπαταρία μπορεί να έχει από την Los v5 η οποία αν εξαιρέσεις λίγο την μπαταρία που τσιμπάει κατ αλλά δουλεύει απροβληματιστα με τον bs kernel.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξερεις αν υποατηριζει f2fs η κανουμε τη κλασικη εγκατασταση;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι σε msm xtended με f2fs ΚΑΙ blackScreen 5.2 Kernel (τον οποιο περασα χειροκινητα)...

εχω κοντα 2 εβδομαδες αυτη τη ρομ και ειμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενος.

η μπαταρια μετα απο μερες τρωει λιγο σε σχεση με τις πρωτες μερες της εγκαταστασης (μπορει να φταιει και ο κερνελ που περασα, δεν ξερω)

το Θετικο ειναι οτι εχει παρα πολλες ρυθμησεις σε χρωματα, κουμπια, μπαρες, φρουφρου αρωματα κτλ σε σχεση με τη LOS.

σε σβελταδα ειναι το ιδιο, σε μπαταρια λιγο καλυτερη η xtended.

το αρνητικο ειναι οτι τα παλικαρια εκει στην msm ασχολουνται με αλλα κινητα και εχουν παρατησει το leeco, με αποτελεσμα να εχει μεινει πισω με την 8.5 version ενω στα αλλα κινητα εχει βγει ηδη η 9.5.

ΔΕΝ εχει ΟΤΑ, ΔΕΝ εχει βγαλει εστο rom για dert flash

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι σε msm xtended με f2fs ΚΑΙ blackScreen 5.2 Kernel (τον οποιο περασα χειροκινητα)...

εχω κοντα 2 εβδομαδες αυτη τη ρομ και ειμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενος.

η μπαταρια μετα απο μερες τρωει λιγο σε σχεση με τις πρωτες μερες της εγκαταστασης (μπορει να φταιει και ο κερνελ που περασα, δεν ξερω)

το Θετικο ειναι οτι εχει παρα πολλες ρυθμησεις σε χρωματα, κουμπια, μπαρες, φρουφρου αρωματα κτλ σε σχεση με τη LOS.

σε σβελταδα ειναι το ιδιο, σε μπαταρια λιγο καλυτερη η xtended.

το αρνητικο ειναι οτι τα παλικαρια εκει στην msm ασχολουνται με αλλα κινητα και εχουν παρατησει το leeco, με αποτελεσμα να εχει μεινει πισω με την 8.5 version ενω στα αλλα κινητα εχει βγει ηδη η 9.5.

ΔΕΝ εχει ΟΤΑ, ΔΕΝ εχει βγαλει εστο rom για dert flash

 

Ωραιος..μετετρεψες εσυ πρωτα σε f2fs??

Κερνελ υπαρχει καποιος λογος που αλλαξες;;αν πρεπει δωσε μας κανα λινκ..για ποσες ωρες sot μιλαμε;;με πετυχες την ωρα που θα αρχιζα.χαχα

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος..μετετρεψες εσυ πρωτα σε f2fs??

Κερνελ υπαρχει καποιος λογος που αλλαξες;;αν πρεπει δωσε μας κανα λινκ..για ποσες ωρες sot μιλαμε;;με πετυχες την ωρα που θα αρχιζα.χαχα

 

η διακικασια του f2fs ειναι εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7572600#post7572600

 

τον αλλαξα γιατι ειναι πιο καινουριος, οχι οτι ειχα κανα θεμα...

ο κερνελ ειναι εδω....

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-max2-aka-x1-x820-t3816504

 

και μια φωτο για να δεις...

η μια ωρα χρησης ηταν παιχνιδι (πασιεντζα :P ) 37641094_10215348194831074_499940652885213184_n.png

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

η διακικασια του f2fs ειναι εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7572600#post7572600

 

τον αλλαξα γιατι ειναι πιο καινουριος, οχι οτι ειχα κανα θεμα...

ο κερνελ ειναι εδω....

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/kernel-blackscreen-max2-aka-x1-x820-t3816504

 

και μια φωτο για να δεις...

η μια ωρα χρησης ηταν παιχνιδι (πασιεντζα :P ) 37641094_10215348194831074_499940652885213184_n.png

 

Ναι τη ξερω τη διαδικασια μετατροπης απλα δεν ηξερα αν η ρομ η συγκεκριμενη το υποστηριζει..ωραια λοιπον αρχιζω...απο μπαταρια εισαι σουπερ απ οτι βλεπω...αρα λογικα και απο θερμοκρασιες..αρχιζω και βλεπουμε ;-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ναι τη ξερω τη διαδικασια μετατροπης απλα δεν ηξερα αν η ρομ η συγκεκριμενη το υποστηριζει..ωραια λοιπον αρχιζω...απο μπαταρια εισαι σουπερ απ οτι βλεπω...αρα λογικα και απο θερμοκρασιες..αρχιζω και βλεπουμε ;-)

 

33-35 βαθμους ειμαι σε idle...

ξεκινα και ο,τι χρειαστεις, εδω ειμαστε! :)

(τη θαλασσα τον Αυγουστο θα την δουμε, μεχρι τοτε, leeco & myphone forum :lol::lol::lol:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

EDIT!!!!!!!!!!!

TWRP να βαλεις το τελευταιο 3.2.2-0..... (εγω αυτο εχω)

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

33-35 βαθμους ειμαι σε idle...

ξεκινα και ο,τι χρειαστεις, εδω ειμαστε! :)

(τη θαλασσα τον Αυγουστο θα την δουμε, μεχρι τοτε, leeco & myphone forum :lol::lol::lol:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

EDIT!!!!!!!!!!!

TWRP να βαλεις το τελευταιο 3.2.2-0..... (εγω αυτο εχω)

 

εκ πρωτης οψεως φαινεται πολυ ωραια και ευχρηστη..δε με προλαβες πριν και εκανα την εγκατασταση με την 3.2.1.0 twrp του chris αλλα ολα καλα..τωρα κανω μαζικη επαναφορα εφαρμογων με titanium και θα επανελθω με εντυπωσεις και αν βρω κανα προβληματακι..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

δε με προλαβες πριν και εκανα την εγκατασταση με την 3.2.1.0 twrp του chris αλλα ολα καλα..

 

no problem...

και εγω με αυτο το TWRP εβαλα τη rom, μετα βγηκε το 3.2.2-0 και το αλλαξα ;)

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι με λιγη χρηση μου ανεβασε 49°C η cpu (θερμοκρασια περιβαλλοντος 28°C)..δεν ξερω αν ειναι θεμα καλοκαιριου η θεμα ρομ.γι αυτο γραφω πιο πανω οτι θα δοκιμασω κι εγω την msm xtended..σιγουρα οσο πιο μεγαλη θερμοκρασια τοσο χειροτερο για τη μπαταρια..επισης παρατηρω οτι οταν παει εκει η θερμοκρασια ψιλολαγκαρει στο σκρολ..λογικα θα ειναι αυτοπροστασια της cpu χαμηλωνοντας το χρονισμο της..συμπερασμα.θελουμε οσο το δυνατον χαμηλοτερη θερμοκρασια

 

Μπορείς να μου πεις γιατί συνεχίζει να μου τρώει την μπαταρία αν αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως λήθη το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...