Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[QUTE=misigun;7610203]Ρομ με την camera leeco σταθερή χωρίς bug ποια είναι;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

miui 9.5.2, lineageos Rev4, 28sv12a.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα δεν μπορω να δω internal πήγα να κάνω αλλαγή σε f2fs σε Oreo μάλλον καποια χαζομαρα εκανα ευτυχώς που είχα ενα παλιό μπακαπ σε USB. Κάπου είναι γραμμένο εψαξα αλλά....εαν κάποιος θυμάται... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα δεν μπορω να δω internal πήγα να κάνω αλλαγή σε f2fs σε Oreo μάλλον καποια χαζομαρα εκανα ευτυχώς που είχα ενα παλιό μπακαπ σε USB. Κάπου είναι γραμμένο εψαξα αλλά....εαν κάποιος θυμάται... ευχαριστω

 

Έβαλες το twrp για oreo?

 

Recomended TWRP quota fs by Crisbal

https://drive.google.com/file/d/1tFVb4J2nQx1-OtAy4ck_IjUnms1l_w55/view

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

[QUTE=misigun;7610203]Ρομ με την camera leeco σταθερή χωρίς bug ποια είναι;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

miui 9.5.2, lineageos Rev4, 28sv12a.

 

Ευχαριστώ!!

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το twrp για oreo?

 

Recomended TWRP quota fs by Crisbal

https://drive.google.com/file/d/1tFVb4J2nQx1-OtAy4ck_IjUnms1l_w55/view

 

Ναι έχω το 3 2 1 0 του cris είχα βάλει πριν το 3220 μήπως έτσι την πατησα;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλή μπαταρία δηλαδή? Σαν την miui?

Θεωρω πως ναι, αλλα προσωπικα δεν ειχα ποτε εξαιρετικες αποδοσεις στην μπαταρια με οποιαδηποτε ρομ. Χωρις να παιζω παιχνιδια, και χωρις να θεωρω τον εαυτο μου ultra heavy user. Με αυτη βλεοω 45' με μια ωρα επιπλεον.

Χαίρομαι που με ακουσες :P

Η δοκιμη ειναι δωρεαν! :lol: ;)

+1 κι απο εμενα. Battery drain εχει σχεδον 1% ανα ωρα. Οχι κι ασχημα για oreo. Υποστηριζει f2fs, αλλα δεν δινει και την πιο smooth εμπειρια, χωρις ομως να σερνεται κι ολας.

 

Χρησιμοποιω μονο 3g και 2g. Αυτο που εχω παρατηρησει και νομιζω οτι κανει την διαφορα, ειναι το ποσο ευκολα κανει την αλλαγη απο το ενα δικτυο στο αλλο. Εκει που οι αλλες rom πασχιζαν να κρατησουν το 3g, αυτο πεταει ενα 2g και ησυχαζει η μπαταρια. Χειροκινητα ομως αλλαζει σε οτι θελεις.

Για το f2fs που το ειδες; Κοιταξα στα δυο πρωτα posts του xda, αλλα δεν ειδα κατι.

Εμενα με 4G μου πεταει σε 3G στη δευτερη. Αφου ομως εγω χρησιμοποιω μονο τη μια sim για internet, εχω γυρισει την αλλη σε 2g και ολα καλα! :D

βγηκε TWRP 3.2.2-0 :rolleyes:

Το περασα να δουμε τι παιζει... :cool:

 

 

την περασα τη ρομ μια δοκιμη θα μας πεισει.

αυτο που με χαλασε -εκ πρωτης οψεως- ειναι οτι δεν ειναι πληρως Ελληνικο το μενου :worry:

θα τη δω και στην πραξη τωρα!

Δε χρησιμοποιω ελληνικα, οποτε δεν το εχω δει να σου πω..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την τελευταία rom los. Αλλα συνεχως χάνει το root. Κατέβασα το τελευταίο magisk που προτείνει η εφαρμογή το κανω εγκατάσταση απο twrp κανω επανεκκίνηση και μετα απο λιγο το χανει. Και ξαναζηταει εγκατάσταση. Ξέρει κανεις γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την τελευταία rom los. Αλλα συνεχως χάνει το root. Κατέβασα το τελευταίο magisk που προτείνει η εφαρμογή το κανω εγκατάσταση απο twrp κανω επανεκκίνηση και μετα απο λιγο το χανει. Και ξαναζηταει εγκατάσταση. Ξέρει κανεις γιατι;

 

Αν θυμάμαι καλά..(έχω MIUI 10 για 3 βδομάδες επάνω) έχει να κάνει με το Kernel permissive.. άλλαξε το και τσέκαρε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για το f2fs που το ειδες; Κοιταξα στα δυο πρωτα posts του xda, αλλα δεν ειδα κατι.

 

Εγω το εχω σε f2fs με twrp 3.2.2-0

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Στην xtended σας δουλεύει η γρήγορη φόρτιση? Παρατήρησα ότι λειτουργούσε όποτε ήθελε, χάνοντας έτσι για εμένα προσωπικά τουλάχιστον ένα τεράστιο συν του κινητού που είναι η γρήγορη φόρτιση.

Οπότε επέστρεψα στην leita που η φόρτιση είναι υποδειγματικά καλή, καθώς δίνει φόρτιση qc3.0 με συνδυασμό volt και ampere και αν χρειαστεί την ώρα που φορτίζει να δουλέψεις το κινητό, δε κόβει ταχύτητα φόρτισης όπως γινόταν στην eui5 . Το μονάδικο πρόβλημα που έχω στην leita και βλέπω και άλλους να κάνουν παράπονα στο xda είναι ότι κάτι παίζει με την ταχύτητα στο ιντερνετ. Δε ξέρω γιατί, αλλά τραβάει περίεργα κολλήματα..

Αν κάποιος έχει λύση, ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Cris εαν μπορεις δωσε μου τα φωτα σου. Παιδιά καλησπέρα δεν μπορω να δω internal πήγα να κάνω αλλαγή σε f2fs σε Oreo μάλλον καποια χαζομαρα εκανα ευτυχώς που είχα ενα παλιό μπακαπ σε USB. Κάπου είναι γραμμένο εψαξα αλλά....εαν κάποιος θυμάται... ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Chis τα φωτα σου θεωρητικα εχω χασει τα αρχεια Παιδιά καλησπέρα δεν μπορω να δω internal πήγα να κάνω αλλαγή σε f2fs σε Oreo μάλλον καποια χαζομαρα εκανα ευτυχώς που είχα ενα παλιό μπακαπ σε USB. Κάπου είναι γραμμένο εψαξα αλλά....εαν κάποιος θυμάται... Ειμαι με 3210 cbg. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Cris εαν μπορεις δωσε μου τα φωτα σου. Παιδιά καλησπέρα δεν μπορω να δω internal πήγα να κάνω αλλαγή σε f2fs σε Oreo μάλλον καποια χαζομαρα εκανα ευτυχώς που είχα ενα παλιό μπακαπ σε USB. Κάπου είναι γραμμένο εψαξα αλλά....εαν κάποιος θυμάται... ευχαριστω

 

 

Αυτό έχει συμβεί και σε άλλους. Πολλες φορες οταν αλλάζεις τα αρχεία σε f2fs σβήνει και την internal :(

 

 

EDIT. Το μπακαπ ειναι στο φακελο INTERNAL/TWRP/BACKUPS

Ειναι κρυφο αρχειο... ενεργοποιησε να βλεπεις τα κρυφα αρχεια στους φακελους των windows για να το δεις

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την τελευταία rom los. Αλλα συνεχως χάνει το root. Κατέβασα το τελευταίο magisk που προτείνει η εφαρμογή το κανω εγκατάσταση απο twrp κανω επανεκκίνηση και μετα απο λιγο το χανει. Και ξαναζηταει εγκατάσταση. Ξέρει κανεις γιατι;

Βγήκε χθες νέα έκδοση magisk & manager που λέει ότι το φτιάχνει. Έχω και εγώ το ίδιο θέμα, έβαλα το νέο και περιμένω να δω

Link to comment
Share on other sites

Με pz battery profile στο kpm η μπαταρία της lineageos φαίνεται να κρατάει πολυυυυυ παραπάνω αναλογικά με πριν.

 

Σε miui 9.5.2 ενός φίλου ενω το fp δούλευε κανονικά, ξαφνικά σταμάτησε εντελώς. Εκανα fp fix από Twrp άλλαξα firmware σε 30s και modem 466D αλλά τίποτα. Τώρα μένει να δοκιμάσω και μια oreo να δω μήπως κατά λάθος ξαναζωντανεψει αλλιώς τι μετά?? Κάνα ευχέλαιο?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά..(έχω MIUI 10 για 3 βδομάδες επάνω) έχει να κάνει με το Kernel permissive.. άλλαξε το και τσέκαρε..
Απο που αλλαζει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην xtended σας δουλεύει η γρήγορη φόρτιση? Παρατήρησα ότι λειτουργούσε όποτε ήθελε, χάνοντας έτσι για εμένα προσωπικά τουλάχιστον ένα τεράστιο συν του κινητού που είναι η γρήγορη φόρτιση.

Με 2800 φορτίζει όταν είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη φόρτιση. Για μένα καλά είναι. Αυτό που δεν έχω δει είναι αν απενεργοποιείται και με πόσο φορτίζει τότε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με pz battery profile στο kpm η μπαταρία της lineageos φαίνεται να κρατάει πολυυυυυ παραπάνω αναλογικά με πριν

Από απόδοση;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

λιγα λογια απο την προσωπικη μου εμπειρια για την xtended, που την εχω ξεκοκκαλισει απο χτες το πρωι.

 

ΘΕΤΙΚΑ:

1) Πρωτα απόλα η μπαταρια, το εχω βγαλει απο της 9 το πρωι απο το φορτιστη και μετα απο πολυ δουλεμα σε ρυθμισεις τωρα ειναι στο 81%.

(τις φωτο της εβγαλα το μεσημερη που ειναι στο 89%)

2) εχει πολλες ρυθμισεις στο οπτικο κομματι, να ρυθμισεις εικονιδια, χρωματα, γενικα πολλα φρουφρου που ειναι ευπροδεκτα!

3) εχει να διαλεξεις το σχημα των εικονιδιων (εγω εβαλα το "δακρυ" που -για μενα- τα σπαει)

4) το τηλεφωνο ειναι αστραπη... δεν βλεπω διαφορα απο τη LOS στη γρηγοραδα

 

ΑΡΝΗΤΙΚΆ:

1) Δεν εχει πληρως Ελληνικο μενου (πραγμα που με χαλαει πολυ)

2) για καποιο λογο ΔΕΝ μου βγαζει οταν πληκτρολογω, την αυτοματη διορθωση.

(ενω εχω περασει κανονικα τις γλωσσες κτλ)(ΔΙΟΡΘΏΘΗΚΕ.)

3) για καποιο λογο δεν μπορει να μου κανει Ελληνικα τα sosial media (ΔΙΟΡΘΏΘΗΚΕ.)

 

παραθετω μερικες φωτο ετσι οπως το εχω ρυθμισει τωρα.

που -για τα δικα μου δεδομενα- ειναι ΚΟΥΚΛΙ.

 

36818334_10215249635007140_7604682997106737152_n.png

 

 

36856097_10215249633887112_8653154105415434240_n.png

 

 

36773779_10215249634767134_7923244354993389568_n.png

Edited by fotispigi

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

 

Από απόδοση;

 

Σε γενική αίσθηση μου φάνηκε ότι πάει πολύ καλά το κινητό. Δεν είχα κανά κόλλημα. Βέβαια μια φόρτιση έβγαλε μόλις. Αλλά πήγε πολύ καλά. Για μένα που βγάζω γύρω στις 3 ώρες sot, το 3 1/2 ώρες ήταν όαση. Είδομεν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το f2fs που το ειδες; Κοιταξα στα δυο πρωτα posts του xda, αλλα δεν ειδα κατι.

Εμενα με 4G μου πεταει σε 3G στη δευτερη. Αφου ομως εγω χρησιμοποιω μονο τη μια sim για internet, εχω γυρισει την αλλη σε 2g και ολα καλα! :D

 

Δεν το γραφει καπου. Δοκιμασα ομως να την κανω εγκατασταση σε f2fs κι ολα λειτουργησαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενική αίσθηση μου φάνηκε ότι πάει πολύ καλά το κινητό. Δεν είχα κανά κόλλημα. Βέβαια μια φόρτιση έβγαλε μόλις. Αλλά πήγε πολύ καλά. Για μένα που βγάζω γύρω στις 3 ώρες sot, το 3 1/2 ώρες ήταν όαση. Είδομεν.

Δοκίμασε xtended με f2fs, αλλού λένε και τα παιδιά ότι υποστηρίζει. Θα σου κάνει εντύπωση η μπαταρία. Αν του βάλεις και KPM και κουμπώσει καλά τι άλλο θα γίνει δεν ξέρω! ;)

Δεν το γραφει καπου. Δοκιμασα ομως να την κανω εγκατασταση σε f2fs κι ολα λειτουργησαν κανονικα.

Για νέα εγκατάσταση με βλέπω! Πόσο μακριά είναι από το smooth της LOS με το f2fs λες;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα την κάμερα στο μεσεντζερ , και την ώρα που έκανε τ φοκους η κάμερα , ακούστηκε ένας θόρυβος από μέσα ή από την κάμερα δεν μπορώ να καταλάβω ... Είμαι σε los rev 4 , το έχει κ άλλος ??

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LIQJB7T.jpg

 

Με βλέπω να αράζω εδώ (LeITA EUI 6) για λιγάκι. Βέβαια με αρκετά (έως πολύ) ελαφρυά χρήση και όλα (BT/Data/SIM2/GPS) κλειστά εκτός WiFi

100 - 7%

3 μέρες χρήσης (64 ώρες)

6 ώρες 10 λεπτά οθόνη (περίπου 1ω με DATA)

1 ώρα ομιλία

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

1.Ειμαι με την τελευταια [18/06/2018] LOS_15.1-Ο-8.1-Experimental_by_C.B.G. (Δεν μου πολυαρεσε)

την οποια περασα με το τελευταιο TWRP 3.2.1.0 του Cris που υποστηριζει f2fs

θελω να γυρισω στην

[24/05/2017] LeMax2 Nougat Google +RR+GAPPS+Dual camera by CrisBalGreece (η ρομ δεν ..παιζεται!!!)

Μπορω να την περασω με αυτο το TWRP.?

η ειναι καλυτερα να βαλω το 3.2.1.1. του CrisBal βεβαια παλι?

Αρχηγε ποια ειναι ποιο καλα να βαλω?

 

2. Η διαδικασια επαναφορας των αρχειων απο f2fs σε ext4 μπορει καποιος να βοηθηση ..γιατι εχω χασει

αρκετα ..επεισοδια εδω

Η αν ξερει καποιος σε ποιο ποστ ειναι να το διαβασω?

Ευχαριστω

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

1.Ειμαι με την τελευταια [18/06/2018] LOS_15.1-Ο-8.1-Experimental_by_C.B.G. (Δεν μου πολυαρεσε)

την οποια περασα με το τελευταιο TWRP 3.2.1.0 του Cris που υποστηριζει f2fs

θελω να γυρισω στην

[24/05/2017] LeMax2 Nougat Google +RR+GAPPS+Dual camera by CrisBalGreece (η ρομ δεν ..παιζεται!!!)

Μπορω να την περασω με αυτο το TWRP.?

η ειναι καλυτερα να βαλω το 3.2.1.1. του CrisBal βεβαια παλι?

Αρχηγε ποια ειναι ποιο καλα να βαλω?

 

2. Η διαδικασια επαναφορας των αρχειων απο f2fs σε ext4 μπορει καποιος να βοηθηση ..γιατι εχω χασει

αρκετα ..επεισοδια εδω

Η αν ξερει καποιος σε ποιο ποστ ειναι να το διαβασω?

Ευχαριστω

Κάνεις πρώτα wipe Data μετά reboot to recovery πισω wipe όλα τα partitions σε ext4 cache system and Data, αλλαγή Twrp, reboot to recovery και περνάς τη Ρομ ή κάνεις restore backup.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα την κάμερα στο μεσεντζερ , και την ώρα που έκανε τ φοκους η κάμερα , ακούστηκε ένας θόρυβος από μέσα ή από την κάμερα δεν μπορώ να καταλάβω ... Είμαι σε los rev 4 , το έχει κ άλλος ??

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γενικά την κάμερα αν ανοίξω , με την πίσω κάμερα όταν κάνει focus κάνει έναν μικρό θόρυβο ...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...