Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε μονόδρομος η αλλαγή...αν και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την τελε απροβλημάτιστη πραγματικά 1 χρόνο τώρα...μόνο από περιέργεια αν θα αλλάξω.

Ευχαριστώ Cris!!!

 

Για άλλη μια φορά. Όταν έχουμε μια ρομ που δεν έχει προβλήματα και αυτά που θέλουμε τα ικανοποιεί μένουμε με αυτή. Κοίτα την υπογραφή μου. Δικιά μου ΚΚ εδώ και 3 χρόνια στο P6000 χωρίς κανένα πρόβλημα και φυσικά με αυτή θα μείνει.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε V11 αν θες EUI ή Pure5 αν θες χωρίς ρουτ και ποιο ελαφριά ή πήγαινε απευθείας σε OREO. Όσο για την ερώτηση σου κάτσε να δούμε σταθερές OREO και μετά θα έρθει και το update με project treble.:lol::p
Τι εστι project treble?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ειμαι εδω και μια εβδομαδα με την AEX OREO μπορω ναπω οτι ειναι η πιο σταθερη απο οσες oreo εχω δοκιμασει .Δεν την εχω δει σε εδω να αναφέρεται σε κανενα τοπικ και απορω γιατι οχι .Αξιζει τον κοπο νομιζω να την δοκιμασει κανεις,εχει τα γνωστα bugs το φακο και την αργη κινηση στην gcam αλλα το εχω λυσει με την καμερα του oneplus που ειχα βρει απο τον chris .
Link to comment
Share on other sites

Πέντε ημέρες με το κινητό και θέλω να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Ευτυχώς δεν έχω κανένα θέμα με το κομμάτι modem του κινητού όπως με το 4/64 του φίλου μου.

Το κινητό παίζει άψογα σε 4G και οι μεταπτώσεις σε 3G H+ γίνονται αστραπιαία.

Το κινητό όντως είναι ότι πιο μεγάλο έχω παίξει στα χέρια μου.

Το s7 edge που είχα έμοιαζε πολύ μικρό μπροστά του.

Στον αντίποδα όμως αυτού έχω μια οθοναρα 2K στις 5.7 inches.

Ο επεξεργαστής σε συνδυασμό με τα 6GB RAM κάνουν τις εφαρμογές να τρέχουν σφαίρα αλλά την αίσθηση κύλησης του IPhone δεν την έχει όπως δεν την είχε και το s7.

Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η EUI αλλά δεν είμαι και αρνητικός.

Το GPS του κλειδώνει και μέσα στο σπίτι.

Θα ήθελα λίγο παραπάνω την ένταση του ακουστικού κατά την κλήση.

Όπως νομίζω όλοι μας θα θέλαμε μια μπαταρία κοντά στα 4000.

Με το fingerprint δεν έχω κάποιο παράπονο δουλεύει μια χαρά και εύχομαι να μην έχω θέμα στην πορεία.

Αυτά προς ώρας και σίγουρα ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Χρήστο που εξαιτίας του πολλοί από εμάς επιλέξαμε την συγκεκριμένη συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δεν μπορεις να συγκρινεις το iphone και το s7 το leeco ειναι ποιο γρηγορο μια χαρα κιλησει εχει με την μπαταρια 1 με 2 μερες ανετα αδερφε με wifi 4g fb viber κλησεις και ολα τα σχετικα το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο και καθαρο εγω το χαμηλωνω για να μην ακουει και ο διπλανος μου. το εχω 2 χρονια αψογο σε ολα.εχω και το xiaomi mi mix 2 ειναι απο τα καλυτερα και ποιοτικα κινητα.Δυστιχως εχω δει τοσα χρονια ολα τα κινητα δεν αξιζουν τα χρηματα τους.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη δυνατή παρέα . Αν και το δικό μου Le Max 2 6/128 το έδωσα , συνεχίζω περιοδικά να παρακολουθώ το νήμα . Βέβαια έμεινα πιστός στη LeEco αφού πήρα ένα S3 4/32 για την σύζυγο και ένα Le Pro 3 AI Edition X650 για 'μενα από Tinydeal . Αν και είμαι εκτός θέματος ( συγνώμη ) , επειδή η πειραγμένη Rom (για να έχει Ελληνικά) που φοράει το X650 είναι για τα μπάζα , γεμάτη dugs θέλω τη βοήθειά σας . Αν γνωρίζεται να υπάρχει κάπου καμιά αξιοπρεπείς Rom με Ελληνικά . Έτσι ώστε να το φλασάρω για να μπορέσω να το δώσω και να επιστρέψω στο Le Max 2 . To hardware του κινητού είναι πολύ δυνατό και οι φωτογραφίες που βγάζει ακόμα καλύτερες , αλλά όταν έχεις Le Max 2 με Rom από τον CriBal απλά δεν το αλλάζεις .:heat::heat::chair::chair::dash::dash:

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στη δυνατή παρέα . Έφερα ένα Le Max 2 για ένα γνωστό από efox . Το δακτυλικό με την 019s stable που φοράει πειραγμένη για να έχει Ελληνικά δούλεψε δυο φορές και σταμάτησε . Φυσικά έγινα λίγο ρεζίλι . Οι Rom που φορούσα στο δικό μου ήταν όλες ρουταρισμένες . Θέλω να μου προτείνεται μια αρουτάριστη Rom (από τις πολλές που μας έχει προσφέρει ο Cribal) που να είναι σταθερή για απλή χρήση , να μπορώ να περάσω το μαγικό fix για το δακτυλικό και να έχει Αλβανικά . Ευχαριστώ την δυνατή παρέα που είναι πάντα δίπλα μας ! ! !:help::help::help:

Edited by tsakali73

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την Google tele 28s rom απο τοτε που πηρα το κινητο αλλα τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με το playstore καποιες εφαρμογες ή παιχνιδια κυριως μεγαλα κρασαρουν και δεν τα κατεβαζει και βγαζει μνμ δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση. Εχω κανει αρκετες φορες εκαθθαριση δεδομενων και καθαρισμο cache της εφαρμογης playstore αλλα παντα ειχα το ιδιο αποτελεσμα. Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει χωρις να αλλαξω rom και χρειαστει σεταρισμα παλι απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την miui9 26/11 και δεν δουλεύει το ακουστικό σε νέο τηλέφωνό, είχε κανείς πρόβλημα περνώντας την παρόν Rom? και αν πέρασε κάποια άλλη του λύθηκε?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την Google tele 28s rom απο τοτε που πηρα το κινητο αλλα τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με το playstore καποιες εφαρμογες ή παιχνιδια κυριως μεγαλα κρασαρουν και δεν τα κατεβαζει και βγαζει μνμ δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση. Εχω κανει αρκετες φορες εκαθθαριση δεδομενων και καθαρισμο cache της εφαρμογης playstore αλλα παντα ειχα το ιδιο αποτελεσμα. Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει χωρις να αλλαξω rom και χρειαστει σεταρισμα παλι απο την αρχη?

 

Δοκίμασε μετά από backup να βάλεις νέα open Gapps nano arm64 6.0.1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την miui9 26/11 και δεν δουλεύει το ακουστικό σε νέο τηλέφωνό, είχε κανείς πρόβλημα περνώντας την παρόν Rom? και αν πέρασε κάποια άλλη του λύθηκε? k

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Ή δεν μπήκε σωστά λόγω κακών αρχικών wipes ή θέμα hrdware (δεν νομίζω) .Κάνε τα σωστά wipes για encryption και ξαναδοκιμασε

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η αναζήτηση για unofficial Gapps OREO

http://opengapps.org

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AICP OREO 8.1 semiofficially

New build: 02.03.2018 kurankaname

1) Hopefully fixed USB Tethering

2) Increased ear piece volume thanks to @prajjwallaad

https://drive.google.com/open?id=1HOl7L4BRXpdIxxQ0i5Gc1V2HTeEoXZ0U

XDA Thread

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aicp-13-1-max2-aka-x2-x820-x821-t3757657

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλσησπερα! εχω βαλει εδω και 2-3 μερες την 28s v11c και μου αρεσει αρκετα. θα ηθελα να ρωτησω ολα αυτα τα extras που υπαρχουν ειναι πραγματα που αν θελει καποιος τα βαζει ή πρεπει να μπουν στανταρ? καποια απο το ονομα του αρχειου καταλαβαινω περιπου τι μπορει να ειναι καποια αλλα οχι. υπαρχει καπου λιστα με πιο αναλυτικες πληροφοριες?

επισης δεν με βολευει η εφαρμογη του τηλεφωνου... εχετε να προτεινετε καμια αλλη μπας και με βολεψει? θα ηθελα με ενα πατημα να καλει τον αριθμο και οχι να μου ανοιγει την επαφη για να διαλεξω νουμερο ή να μου δειχνει τους συχνοτερους αριθμους που μιλαω σε καποιο σημειο και με ενα πατημα να τους καλω.... ζηταω πολλα? :O

Link to comment
Share on other sites

καλσησπερα! εχω βαλει εδω και 2-3 μερες την 28s v11c και μου αρεσει αρκετα. θα ηθελα να ρωτησω ολα αυτα τα extras που υπαρχουν ειναι πραγματα που αν θελει καποιος τα βαζει ή πρεπει να μπουν στανταρ? καποια απο το ονομα του αρχειου καταλαβαινω περιπου τι μπορει να ειναι καποια αλλα οχι. υπαρχει καπου λιστα με πιο αναλυτικες πληροφοριες?

επισης δεν με βολευει η εφαρμογη του τηλεφωνου... εχετε να προτεινετε καμια αλλη μπας και με βολεψει? θα ηθελα με ενα πατημα να καλει τον αριθμο και οχι να μου ανοιγει την επαφη για να διαλεξω νουμερο ή να μου δειχνει τους συχνοτερους αριθμους που μιλαω σε καποιο σημειο και με ενα πατημα να τους καλω.... ζηταω πολλα? :O

 

Τα εξτρας είναι πακέτο ναι. Αν δεν τα θες πας με PURE EUI5. Για τις κλήσεις δοκίμασε από play store. Έχει αρκετά...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

. Θέλω να μου προτείνεται μια αρουτάριστη Rom (από τις πολλές που μας έχει προσφέρει ο Cribal) που να είναι σταθερή για απλή χρήση ' date=' να μπορώ να περάσω το μαγικό fix για το δακτυλικό και να έχει Αλβανικά . Ευχαριστώ την δυνατή παρέα που είναι πάντα δίπλα μας ! ! !:help::help::help:[/quote']

 

Pure EUI5. Χωρίς ρουτ....μαζί με 3.2.1.-1 TWRP..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris η gcamera hdr+ δουλεύει στη τελευταία pure? Γιατί την έβαλα και μου έβγαζε τη μωβ εικόνα... Πολλές ρομ και λίγος χρόνος δυστυχώς.. Σε ευχαριστουμε πολύ.... Edited by Sfakos
Link to comment
Share on other sites

Chris η gcamera hdr+ δουλεύει στη τελευταία pure? Γιατί την έβαλα και μου έβγαζε τη μωβ εικόνα... Πολλές ρομ και λίγος χρόνος δυστυχώς.. Σε ευχαριστουμε πολύ....

 

Αν και έχω απαντήσει πολλές φορές... κλειστόHDR+ με δοκιμές σε άλλες ρυθμίσεις

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Ή δεν μπήκε σωστά λόγω κακών αρχικών wipes ή θέμα hrdware (δεν νομίζω) .Κάνε τα σωστά wipes για encryption και ξαναδοκιμασε
Όλα οκ ευχαριστώ πολύ Χρήστο, χαζομάρα είχα ξέχασει να κάνω εκκαθάριση 2 φορές όπως τον οδηγό με αποτέλεσμα να δημιουργήσει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ ευχαριστώ πολύ Χρήστο, χαζομάρα είχα ξέχασει να κάνω εκκαθάριση 2 φορές όπως τον οδηγό με αποτέλεσμα να δημιουργήσει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok..κάνε wipe Data reboot to recovery wipe όλα τα άλλα ξανά reboot to recovery και είσαι έτοιμος.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AICP OREO 8.1 semiofficially

New build: 02.03.2018 kurankaname

1) Hopefully fixed USB Tethering

2) Increased ear piece volume thanks to @prajjwallaad

https://drive.google.com/open?id=1HOl7L4BRXpdIxxQ0i5Gc1V2HTeEoXZ0U

XDA Thread

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aicp-13-1-max2-aka-x2-x820-x821-t3757657

 

έχει καμιά σχέση με του infrag?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το le max 2 θυμάμαι ότι είχε πολύ δυνατο ois, ρίξτε μια ματιά εδώ αν ασχολείστε με gcam http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7504843#post7504843
Link to comment
Share on other sites

Ok..κάνε wipe Data reboot to recovery wipe όλα τα άλλα ξανά reboot to recovery και είσαι έτοιμος.;)
Όλα οκ πέρασα και την τελευταία oreo και πετάει το εργαλείο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μετά από backup να βάλεις νέα open Gapps nano arm64 6.0.1

 

Εγκατεστησα τα συγκεκριμενα gapps αφου πρωτα πηρα backup ευτυχως οπως ειπες αλλα με το π βαλω τους κωδικους απο την σιμ και ξεκλειδωσω το κινητο δεν μου βγαζει επιφανεια εργασιας και βγαζει fail << Δυστυχως, η εφαρμογη οδηγος ρυθμισης εχει σταματησει>>

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το le max 2 θυμάμαι ότι είχε πολύ δυνατο ois, ρίξτε μια ματιά εδώ αν ασχολείστε με gcam http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7504843#post7504843

 

Αν βάλει κάποιος να πει εντυπώσεις!!

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει κάποιος να πει εντυπώσεις!!
Την πέρασα εγώ και για να είμαι ειλικρινής δεν είδα και ιδιαίτερες διάφορες από την προηγούμενη που είχα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...