Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Config camera pixel 2016 tuning

 

Γενικώς στα pixel είναι ασταθής σε κάποιους. Δοκίμασε Nexus 6 auto και δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει κάποιος με τη gcam σε aicp τραβάει βίντεο 1080/60fps;

Γιατί σε pixel γράφει ότι τραβάει αλλά μετά στις ιδιότητες στο pc που το περναω δεν είναι 60fps...

 

Υπάρχει fix αν το βρω θα σας το στείλω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. ΔΙάβασα όλο το forum αλλά ποτέ δεν έχω ασχοληθεί με αυτές τις διαδικασίες και είμαι περισσότερο μπερδεμένος από ποτέ. Έχω το Χ820. Ήρθε προχθές....42 ευρώ τελωνείο. Έχει την έκδοση 6 πάνω. Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά τα βήματα που πρέπει να κάνω για να βάλω την τελευταία έκδοση με Ελληνικά...γιατί ....φοβάμαι και δεν βγάζω άκρη....Σας ευχαριστώ πολύ.....προκαταβολικά....συγγνώμη αλλά αν δεν το έχεις ξανακάνει όλες αυτές οι πληροφορίες μπερδεύουν. έχω win10x64.

Παιδιά καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

παιδες στις cn28 ολα καλα μόνο η google καμερα βγαζει θεμα(βγαζει φωτογραφίες χωρις να παταω συνέχεια) εκανα το focus fix και πάλι τα ίδια.... καμιά ιδέα για το πως φτιαχνει...

 

Φίλε μου, μου το έκανε και εμένα σε κάνα δυο φάσεις, και οφειλόταν στη ρύθμιση της λήψης μέσω αισθητήρα δαχτυλικου αποτυπωματος. (Ρυθμίσεις-κωδικοι & δαχτυλικα αποτυπώματα). Βέβαια, συνεπεσε με φάση που μου έκανε κουλά ο αισθητήρας και δεν δούλευε, αλλά με το που άνοιγε η κάμερα, έβγαζε φωτό κατά ριπάς. Δοκίμασε να το ξετσεκαρεις λοιπόν...αν είναι τσεκαρισμένο, φυσικά... αλλιώς, δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε εδω μια ματια

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048821

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ζεί. Είχα κάνει κάποια περίεργη γκάφα με το firmware λογικά. Κούμπωσα και OREO AICP 8.1 με Developer firmware MODEM_419D_V.00050 (το fingerprint ήταν εκνευριστικά αργο) και είναι πιο κομπλέ από ποτέ. Ευχαριστώ όσους βοηθήσανε!. Unbricked.

 

Edit. Με το συγκεκριμένο firmware τελικά σε βαριά χρήση μου crashάρει google apps. Δοκιμάζω και άλλα και επανέρχομαι ή θα το γυρίσω χωρίς δαχτυλικό. :/ Αν έχετε κάποια πρόταση για την AICP 8.1 20.1.2018 για fingerprint με αξιοπρεπή ταχύτητα είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Edited by Grimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια?

όπως ειναι στην αρχική σελίδα

Για εγκατάσταση custom rom:

Drivers, Οδηγός ελέγχου & ξεκλειδώματος bootloader (by CrisBal)

LeMax2 (X82x)Εγκατάσταση TWRP & Root & AKT (by CrisBal)

Εγκατάσταση custom ROM σε LeMax2 X82x STOCK&TWRP&FASTBOOT (by CrisBal)

Κανεις και τα 3 αν χρειαζεται. Εμενα ηρθε με τον bootloader ξεκλειδωτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζεί. Είχα κάνει κάποια περίεργη γκάφα με το firmware λογικά. Κούμπωσα και OREO AICP 8.1 με Developer firmware MODEM_419D_V.00050 (το fingerprint ήταν εκνευριστικά αργο) και είναι πιο κομπλέ από ποτέ. Ευχαριστώ όσους βοηθήσανε!. Unbricked.

 

Edit. Με το συγκεκριμένο firmware τελικά σε βαριά χρήση μου crashάρει google apps. Δοκιμάζω και άλλα και επανέρχομαι ή θα το γυρίσω χωρίς δαχτυλικό. :/ Αν έχετε κάποια πρόταση για την AICP 8.1 20.1.2018 για fingerprint με αξιοπρεπή ταχύτητα είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

 

Δεν έχουν καμία σχέση τα Gapps με το firmware. Αν δεν σου έκατσε καλά βάλε του 28s αρχική σελίδα. Κάνε ένα dirty τη rom ξανά και ρίξε τα σωστά Gapps custom πάλι αρχική.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν η miui παρα πολύ καλή.

μοναδικά μείον ότι δεν δουλεύει το κρυφο άλμπουμ και οι κρυφές σημειώσεις. Κατά τα άλλα δν βρήκα κάποιο άλλο bug. Αν είχαμε και 9.2 stable νομίζω θα ήταν η καλύτερη ρομ

 

CDLA δεν ξέρω αν δουλεύει γιατι εχω μονο αναλογικά ακουστικά.

 

Άλλα προβληματα που βρηκα:

1) Οι ειδοποιήσεις, αργουσαν πάρα πολύ αν το τηλέφωνο ηταν κλειστό για πολύ ώρα (πχ 30 λεπτά). Το root notification fixer δεν το έφτιαχνε. Εκτός από τα γνωστα στο security - battery, για να στρώσει έκλεισα μέσα απο το developer tools την "Ενεργοποίηση βελτιστοποίησης miui" και το AKT. (Δεν ξέρω ποιο απο τα δυο έκανε τη ζημιά).

2) Αν πας να δεις την χρήση μπαταριας από της ρυθμισεις κάνει force close. Αν πάς από την εφαρμογή ασφάλειας όλα οκ.

 

Εντυπωσιάστικα με την μπαταρία. Έβγαλε γυρω στις 5 ώρες SOT.

 

To fingerprint δουλευει ικανοποιητικά, tethering επισης.

 

Ευχαριστουμε CrisBal!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση τα Gapps με το firmware. Αν δεν σου έκατσε καλά βάλε του 28s αρχική σελίδα. Κάνε ένα dirty τη rom ξανά και ρίξε τα σωστά Gapps custom πάλι αρχική.

 

Ενδιαφέρον. Πριν προσθέσω το modem firmware προσπαθώντας να φτιάξω το FP δεν είχα θέματα με crashes (τα οποία να αναφέρω είναι random). Θα το δοκιμάσω thanks!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει fix αν το βρω θα σας το στείλω..

 

Είσαι θεός!!!!!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός!!!!!

 

Με αυτή μου λένε δουλεύει

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC-5.1.018_FullManual_v1.2_Android-7.0+.apk

Κι εδώ κάτι μου λένε..

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552/post75047190

Εδώ.. https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73731423&postcount=308

Και αυτή..https://drive.google.com/drive/folders/0ByQSZtXbeaVpSVpaVnJoMEFibGs?sort=15&direction=d

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπάρχει περίπτωση να εχουμε στην Pure eui v4 split screen και διπλη εφαρμογη facebook??εκει στις διπλες εφαρμογες μονο μια έχει.επισης το parallel space εχει σπαστικα ad..
mi8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπάρχει περίπτωση να εχουμε στην Pure eui v4 split screen και διπλη εφαρμογη facebook??εκει στις διπλες εφαρμογες μονο μια έχει.επισης το parallel space εχει σπαστικα ad..

 

Δεν έχει βρε μια έχει την μαμά που μέσω αυτής κάνεις αν θες και το parallel space που κάνει το ίδιο.

Split screen ναι έτοιμο είναι με την Νougat ui..θα το δώσω σαν ζιπ και σαν OTA στην 28 V10..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια βοηθεια θα μου σπασει να νευρα... σε καθε εισερχομενη κληση αναβοσβηνει το φλας της καμερας.. εχω ψαξει αλλα δεν εχω καταφερει να το απενεργοποιησω.. εχω το le max2 X820 και φοραω την 5.9.028s του φιλου CrisBal...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια βοηθεια θα μου σπασει να νευρα... σε καθε εισερχομενη κληση αναβοσβηνει το φλας της καμερας.. εχω ψαξει αλλα δεν εχω καταφερει να το απενεργοποιησω.. εχω το le max2 X820 και φοραω την 5.9.028s του φιλου CrisBal...ευχαριστω...
Αν και έχω αλλάξει και δεν θυμάμαι καλά μέσα στις ρυθμίσεις πρέπει να λέει κάπου ειδικές ρυθμίσεις και εκεί ψάξε. Sorry που δεν βοηθάω παραπάνω αλλά την έχω αλλάξει εδώ και ένα μήνα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια βοηθεια θα μου σπασει να νευρα... σε καθε εισερχομενη κληση αναβοσβηνει το φλας της καμερας.. εχω ψαξει αλλα δεν εχω καταφερει να το απενεργοποιησω.. εχω το le max2 X820 και φοραω την 5.9.028s του φιλου CrisBal...ευχαριστω...

 

Θα πας ρυθμίσεις/εξειδικευμενες ρυθμίσεις/LedFlash κλήσεων, μηνυματων

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή μου λένε δουλεύει

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC-5.1.018_FullManual_v1.2_Android-7.0+.apk

Κι εδώ κάτι μου λένε..

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552/post75047190

Εδώ.. https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73731423&postcount=308

Και αυτή..https://drive.google.com/drive/folders/0ByQSZtXbeaVpSVpaVnJoMEFibGs?sort=15&direction=d

 

τις δοκιμασα ολες...

δυστυχως δεν δουλευει καμια στα 60fps

και η MGCB δεν ανοιγει καν.

(8.1 pixel)

ας τις δοκιμασει κανεις σε καποια αλλη ρομ να δουμε ρε παιδια.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τελικά πέρασα με ευκολία από την 28s v.8 τη miui9 (7.11.2) καθώς είναι unrooted και λύθηκε το πρόβλημα μου με cosmote tv go.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά παρατήρησα:

1. δεν τραβάει φωτογραφίες με το fingerprint (όπως είχα συνηθίσει με το xiaomi redmi note 3 pro που έχω με miui5).

Επίσης με την EUI πριν, δουλευε!

2. επίσης μου είχε αρέσει πάρα πολύ το screenshot στην EUI που είχε crop size.

Για αυτές τις 2 λειτουργίες σκέφτομαι πως χρειάζομαι pure EUI unrooted (αλλά μπερδεύτηκα πως η v4 ειναι rooted) ποια να βάλω;

 

Ακόμη στην miui9 δεν δουλεύει στην κάμερα το εμφάνιση ηλικίας, το ακίνητο σημείο και δεν εμφανίζεται από κλειδωμένη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τελικά πέρασα με ευκολία από την 28s v.8 τη miui9 (7.11.2) καθώς είναι unrooted και λύθηκε το πρόβλημα μου με cosmote tv go.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά παρατήρησα:

1. δεν τραβάει φωτογραφίες με το fingerprint (όπως είχα συνηθίσει με το xiaomi redmi note 3 pro που έχω με miui5).

Επίσης με την EUI πριν, δουλευε!

2. επίσης μου είχε αρέσει πάρα πολύ το screenshot στην EUI που είχε crop size.

Για αυτές τις 2 λειτουργίες σκέφτομαι πως χρειάζομαι pure EUI unrooted (αλλά μπερδεύτηκα πως η v4 ειναι rooted) ποια να βάλω;

 

Ακόμη στην miui9 δεν δουλεύει στην κάμερα το εμφάνιση ηλικίας, το ακίνητο σημείο και δεν εμφανίζεται από κλειδωμένη οθόνη

 

Ποτέ σε ported ROMs δεν δουλεύουν τα πάντα. Εδώ δεν δουλεύουν σε επίσημες Ρομ καμία φορά..:lol: Αν πας σε pure βάλε V3 είναι unrooted.. δεν θυμάμαι αν και η V4 είναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: φοράω την chrisbal 28 v8...η 10 για να μην έρθει ως ota πρέπει να την περάσω εγώ, οκ...dirty flash είναι εντάξει;

 

Δεν έχω προλάβει να την δώσω ΟΤΑ ίσως από το Σάββατο .Δοκίμασε με μόνο τα 2 cache και βαλτην. Κάνε και ένα backup system data για καλό και για κακό γιατί έχειupdated Gapps και δεν ξέρω μήπως χτυπάνε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω δύο feedbacks για Oreo AICP (εκτός βέβαια της μόνιμα ενεργοποιημένης ταχείας φόρτισης) :

1) Όταν κουμπώνω τα ακουστικά με το ανταπτοράκι(cdla δεν έχω, δεν ξέρω), δε δουλεύει το μικρόφωνο του κινητού. Ο ήχος είναι Οκ, αλλά μικρόφωνο γιοκ.

2) Όταν πάω να κάνω πλήρη απεγκατάσταση μιας εφαρμογής μέσα από τις ρυθμίσεις,μετά την εκκαθάριση δεδομένων και την αναγκαστική διακοπή, δεν πατιέται το κουμπί της απεγκατάστασης. Αν βγεις έξω και σύρεις το εικονίδιο στον κάδο, όλα καλά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις εμφανίζει αυτό το bug.

 

Τα έχει δει κανείς άλλος;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...