Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέποντας ο Chris να βγάζει συνεχώς ρομ 26αρες που όπως λέτε να δουλεύουν απροβλημάτιστα είναι στο μεγάλο δίλημμα. Να αφήσω την tele 23sv44 που μου δουλεύει μια χαρά ακόμα και ο fp κατά 99% δουλεύει οκ και να πάω σε μια 26αρα γιατί μ'αρεσει ο πειραματισμός αλλά βαριέμαι όλο το στήσιμο από την αρχή? Και τώρα λέει ότι θα βγάλει και tele26. Άντε να δούμε. Μπράβο σου πάντως Chris οσο εύκολο ή δύσκολο είναι αυτό που κάνεις.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

Καλησπέρα. Ποιο είναι το moto μου? Δεν πειράζεις κάτι που δουλεύει απροβλημάτιστα!

Πάντως έτοιμη είναι και η tele_26 και θα μπαίνει καπάκι από πάνω dirty χωρίς να χάνεις τίποτα! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και το geekbuying "out of stock" . Κάποια άλλη επιλογή ; Το http://www.cafago.com τί λέει σαν κατάστημα και από αξιοπιστία ;

 

Και το geekbuying "out of stock" . Κάποια άλλη επιλογή ; Το http://www.cafago.com τί λέει σαν κατάστημα και από αξιοπιστία ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Και το geekbuying "out of stock" . Κάποια άλλη επιλογή ; Το http://www.cafago.com τί λέει σαν κατάστημα και από αξιοπιστία ;

 

Εγω το έχω στο καλάθι έτοιμο να το παραγγείλω... :lol::p

http://m.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-380485.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ρε συ Χρηστο hardware το αποκλειω να ειναι γιατι μιλαω και με βιντεοκληση πολύ και δν ειχα κανενα προβλημα! Και ηχογραφηση καμπάνα! Την 26s την περασα βημα βημα με ολα τα wipe εκτος internal! Προς το παρων αλλαξα θεση στις καρτες sim και δειχνει να δουλευει κανονικα! Θα δειξει! Το firmware update που εχεις μεσα σε τι επηρεαζει? Λες να το περασω μπας και η να το αφησω μιας και fingerprint δουλεύει ακαριαία και γενικα ολα ειναι αψογα? Ρομ δε ξαναλλαζω εγω ακούω καλα ας δυσκολευονται οι αλλοι λιγο να με ακουσουν δε πειραζει... Χαχαχα

 

Να σου πω και εγώ μια γνώμη;κάτι μου λέει έχεις θήκη βιβλίο,αν είμαι λάθος προσπέρασε με

Αν δεν είμαι λάθος και έχεις φταίει η θήκη,και εγώ το πάθαινα,έκλεινα την θήκη για να μιλήσω και κάπως έκοβε το μικρόφωνο,για αυτό και δεν έχεις πρόβλημα στην βίντεο κλήση ή στην ηχογράφηση γιατί και τα δύο τα κάνεις με ανοιχτή θήκη

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Αν και θα φάω ban είσαι Ο *******..

 

:lol::lol::lol:

Έκλαψα αλήθεια, θεός:D:lol:

Πάντως περα από η την πλάκα αν αξίζεις Μπαν άλλο τόσο Μπαν αξίζει και όποιος ειρωνεύεται για εμένα,η προσπαθεί να το παίξει έξυπνος φαιρνοντας σε δύσκολη θέση τον άλλο αναγνωρίζοντας και ο ίδιος ότι δεν ήμαστε φιλολογικό φόρουμ όπως είπε,

Αν κάποιος ήθελε μαθήματα θα πήγαινε κάπου να τα κάνει,το να πεταγομαστε σαν (βαλτε ότι λέξη θέλετε στο σαν) ελατήριο θα πω εγώ να διορθώσουμε κάποιον μειώνοντας τον μπροστά στους άλλους η τουλάχιστον προσπαθοντας να τον μειώσουμε το βρίσκω προκλητικό και προσβλητικό, κανένας δεν έχει δικαίωμα από το πουθενά να το παίξει δάσκαλος σε κάποιον,δεν είδα να του ζητάς την βοήθεια στις γραμματικές του γνώσεις από το πουθενά για εμένα σε προσβάλλει,είναι το ίδιο για εμένα σαν να είμαι έξω και από το πουθενά να σχολιάσω το ντύσιμο κάποιου,δεν ήμαστε σε δεξίωση αλλά πώς είσαι έτσι ντυμένος ρε;η το να σχολιάσω το πώς κάθεται,ο καθένας μας έχει τις γνώσεις του,και εγώ αν δεν είχα τ9 φουλ ορθογραφικά θα ήμουν,ως εκεί έμαθα,αλλά δε θα έδινα σε κανέναν το δικαίωμα χωρίς την άδεια μου να μου τονίσει ότι δεν ξέρω να γράψω κάτι σωστά,

Τελειώνοντας η μεγαλύτερη γνώση για εμένα είναι να είσαι άνθρωπος με την σημασία της λέξεως, όποιος δεν το κατέχει ακυρώνει και τις 200 εγκυκλοπαίδειες που ξέρει απέξω

Για εμένα άλλος αξίζει το Μπαν όχι εσύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας παρακαλώ. Φιλος παρήγγειλε από geekbuying το le max 2 το 6 GB ram και μετά από μία ώρα χρήσης το fingerprint reader σταμάτησε να λειτουργεί. Για την ακρίβεια δεν παίρνει καν το δακτυλικό αποτύπωμα. Νεκρό τελείως. Επειδή το τηλέφωνο είναι καινούριο και έχει μια από τις γνωστές ψευτο multilanguage rom υπάρχει περίπτωση να διορθώσει το πρόβλημα μια καθαρή εγκατάσταση stock κινεζικής rom; Υπάρχει κάτι άλλο που να προτείνετε εσείς; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

:lol::lol::lol:

Έκλαψα αλήθεια, θεός:D:lol:

Πάντως περα από η την πλάκα αν αξίζεις Μπαν άλλο τόσο Μπαν αξίζει και όποιος ειρωνεύεται για εμένα,η προσπαθεί να το παίξει έξυπνος φαιρνοντας σε δύσκολη θέση τον άλλο αναγνωρίζοντας και ο ίδιος ότι δεν ήμαστε φιλολογικό φόρουμ όπως είπε,

Αν κάποιος ήθελε μαθήματα θα πήγαινε κάπου να τα κάνει,το να πεταγομαστε σαν (βαλτε ότι λέξη θέλετε στο σαν) ελατήριο θα πω εγώ να διορθώσουμε κάποιον μειώνοντας τον μπροστά στους άλλους η τουλάχιστον προσπαθοντας να τον μειώσουμε το βρίσκω προκλητικό και προσβλητικό, κανένας δεν έχει δικαίωμα από το πουθενά να το παίξει δάσκαλος σε κάποιον,δεν είδα να του ζητάς την βοήθεια στις γραμματικές του γνώσεις από το πουθενά για εμένα σε προσβάλλει,είναι το ίδιο για εμένα σαν να είμαι έξω και από το πουθενά να σχολιάσω το ντύσιμο κάποιου,δεν ήμαστε σε δεξίωση αλλά πώς είσαι έτσι ντυμένος ρε;η το να σχολιάσω το πώς κάθεται,ο καθένας μας έχει τις γνώσεις του,και εγώ αν δεν είχα τ9 φουλ ορθογραφικά θα ήμουν,ως εκεί έμαθα,αλλά δε θα έδινα σε κανέναν το δικαίωμα χωρίς την άδεια μου να μου τονίσει ότι δεν ξέρω να γράψω κάτι σωστά,

Τελειώνοντας η μεγαλύτερη γνώση για εμένα είναι να είσαι άνθρωπος με την σημασία της λέξεως, όποιος δεν το κατέχει ακυρώνει και τις 200 εγκυκλοπαίδειες που ξέρει απέξω

Για εμένα άλλος αξίζει το Μπαν όχι εσύ φίλε μου

 

Από πότε η διόρθωση (σε κάτι νοηματικό, όχι απλώς ορθογραφικό) είναι προσβολή, ιδιαίτερα όταν γίνεται εμφανώς με "χούμορ";

αν είχε δώσει λάθος οδηγία για φλασάρισμα ΡΟΜ, πχ η διόρθωση θα ήταν "προσβολή";

 

Με τον γραπτό λόγο επικοινωνούμε εδώ, πώς να γίνει;

 

Μήπως εσύ τρώγεσαι επειδή - αν δεν κάνω λάθος, εσύ ήσουν - διατύπωσες αστήρικτο ισχυρισμό, ότι έχεις απάντηση από Corning ότι όλα τα νεώτερο Leeco έχουν Gorilla Glass, αλλά δεν το διαφημίζουν για να μην πληρώσουν royalties κι όταν σου ζήτησα απόδειξη σε έπιασαν τα νέυρα και το έπαιξες "θιγμένος", ώστε να αποφύγεις τη τεκμηρίωση;

 

Μην τη βγάζεις στη φτήνια... αν έχεις την μύγα να μου τη πεις, κάντο ευθέως...όχι μέσω τρίτου...

 

Άλλος προσπαθεί να το παίξει έξυπνος (με αυτή την απάντηση βέβαια δύσκολο)...να έλεγα πως είχε και "like" το φόρου, να σου έδινα κι εγώ ένα, αφού προσπαθείς τόσο πολύ να το κερδίσεις.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Από πότε η διόρθωση (σε κάτι νοηματικό, όχι απλώς ορθογραφικό) είναι προσβολή, ιδιαίτερα όταν γίνεται εμφανώς με "χούμορ";

αν είχε δώσει λάθος οδηγία για φλασάρισμα ΡΟΜ, πχ η διόρθωση θα ήταν "προσβολή";

 

Με τον γραπτό λόγο επικοινωνούμε εδώ, πώς να γίνει;

 

Μήπως εσύ τρώγεσαι επειδή - αν δεν κάνω λάθος, εσύ ήσουν - διατύπωσες αστήρικτο ισχυρισμό, ότι έχεις απάντηση από Corning ότι όλα τα νεώτερο Leeco έχουν Gorilla Glass, αλλά δεν το διαφημίζουν για να μην πληρώσουν royalties κι όταν σου ζήτησα απόδειξη σε έπιασαν τα νέυρα και το έπαιξες "θιγμένος", ώστε να αποφύγεις τη τεκμηρίωση;

 

Μην τη βγάζεις στη φτήνια... αν έχεις την μύγα να μου τη πεις, κάντο ευθέως...όχι μέσω τρίτου...

 

Άλλος προσπαθεί να το παίξει έξυπνος (με αυτή την απάντηση βέβαια δύσκολο)...να έλεγα πως είχε και "like" το φόρου, να σου έδινα κι εγώ ένα, αφού προσπαθείς τόσο πολύ να το κερδίσεις.

 

Ναι εγώ ήμουν αλλά όλο αυτό είναι άσχετο με εκείνο :)

Όσο για το αποδεικτικό το κατέθεσα στον Μοντερέι το,αλλα ξέχασα τον είχες βγάλει ο και εκείνον ψεύτη όταν στο είπε με υπονοούμενο, καιτά μου ήρθε και το δεύτερο αποδεικτικό πάλι από την κορνιγκ,αλλά μάντεψε,σε εσένα δε το κατέθεσα και δε θα το καταθέσω ποτέ,αν ο άλλος του αρέσει λένε στην σπηλιά Άστον να μείνει εκεί :lol: άλλωστε έβγαλες ψεύτες πρώτα σαν ο καλός κύριος τα ξέρω όλα κατά σειρά,τα σάιτ που το πουλάνε,τα ανεπίσημα φόρουμ,τα review site,το επίσημο φόρουμ της λεεκο την επίσημη απάντηση της λεεκο σε χρήστη όπως είχα παράθεση σε φωτογραφία και με λινκ , εμένα και μετά τον μοντ,ε έπαψα να ασχολούμαι μετά απο όλα αυτά θα έβγαζες ψεύτες και την κορνιγκ, άλλωστε μου το ζήτησε και ο μοντ και σε σεβασμό δεν ξανά απάντησα και ούτε θα δεις το αποδεικτικό ποτέ ούτε δίνω την συγκατάθεση μου στον μοντ να το δημοσιοποιήσει πλεον, λέγε με ψεύτη με αρέσει:)

Στο θέμα μας τώρα ναι ήταν προσβλητικό, εγώ θα είχα προσβληθεί όπως έκανε και ο φίλος αν κρίνω από την απάντηση του, αυτά από εμένα μην περιμένεις καμία απάντηση ξανά, απορώ και γιατί έγραψα όλο αυτό,στο παλικάρι απάντησα όχι σε εσένα, οπότε μην μου ξανά ρωτήσεις τίποτα και απευθύνεις το λόγο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια. Κάποιο λάθος έκανα και έσβησε το os. Tώρα τι γίνεται;;

 

σε recovery ή download mode δεν μπορείς να μπεις για να περάσεις καινούρια rom?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω στο καλάθι έτοιμο να το παραγγείλω... :lol::p

http://m.geekbuying.com/item/EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6GB-64GB-Smartphone---Gray-380485.html

 

Ευχαριστώ πολύ CriBal αλλά η φίλη το θέλει μόνο σε χρυσό ή ροζ-χρυσό και 6/128 ή 6/64 . Το βρήκα στο ww.cafago.com σε πολύ καλή τιμή , αλλά δε γνωρίζω αν είναι αξιόπιστο . Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μας διαφωτίσει .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κάνω αυτό;;

Καλημέρα διάβασε εδώ που έχει και την διαδικασία με stock recovery αλλά και σε κάθε rom post.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6979316#post6979316

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ CriBal αλλά η φίλη το θέλει μόνο σε χρυσό ή ροζ-χρυσό και 6/128 ή 6/64 . Το βρήκα στο ww.cafago.com σε πολύ καλή τιμή , αλλά δε γνωρίζω αν είναι αξιόπιστο . Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μας διαφωτίσει .

Δεν έχω ψωνίσει από εκεί αλλά ένας φίλος έχει πάρει χωρίς προβλημα. Αν το βρείς και από EU ακόμα καλύτερα λόγο πιθανού τελωνείου που θα χρειαστεί. ;)

http://www.cafago.com/en/android-phones-2480/p-p1602g-uk.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

26s v.5 Aroma Moded/Stable SU & V4A

 

Όποιος θέλει VIPER4A μαζί με SUPERSU αυτό από TWRP ;)

>> https://drive.google.com/file/d/0B3wvDAeqRVDaVHV5Yl9WVlpta2M/view

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Οταν λεμε rr MM εννουμε αυτη ???

https://drive.google.com/drive/folders/0B-2l1xmYBAzsTzVsd3h6VHA5ODA

 

Διοτι ενω η rr N παιζει παντου την ΜΜ δεν την πολυβρηκα

 

Εχει καλυτερη μπαταρια απο ΕUI ??

 

Απο 23s Cuoco κανω wipe dalvik cache/cache/data η θελει και system ???

Λογικα δεν εχει gapps ε ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, αυτή ειναι.

Δες και την υπογραφή μου.

 

Προς το παρων φαίνεται να είναι ιδια με eui.

έβγαλε ανετα 4μιση ωρες σοτ με σερφαρισμα και παιχνίδι

 

 

Κανε ολα τα wipes εκτός ιντερναλ

 

G apps δεν εχει. Εβαλα τις πικο

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βαλω το V4A με το zip που εστειλε ο Cris. Εκανα Ιnstall κανονικα απο twrp, επανεκκινηση κ ο ηχος παπαλα οταν παιρνω τηλ!! Ουτε απ το ακουστικο ουτε απο ανοιχτη ακροαση!!

Εχω την 26s. Καμια σκεψη;

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βαλω το V4A με το zip που εστειλε ο Cris. Εκανα Ιnstall κανονικα απο twrp, επανεκκινηση κ ο ηχος παπαλα οταν παιρνω τηλ!! Ουτε απ το ακουστικο ουτε απο ανοιχτη ακροαση!!

Εχω την 26s. Καμια σκεψη;

Να υποθέσω ότι έχεις supersu και όχι magisk...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.. su έχω

 

Ενεργοποιήσες το v4a? Έδωσες ήχο σε ηχεία ακουστικά κλπ? Xda που μου τι έδωσαν λένε δουλεύει κανονικά..Αν παρόλα αυτά δεν καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει βάλε μία τη ρομ dirty χωρίς wipe .

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήσες το v4a? Έδωσες ήχο σε ηχεία ακουστικά κλπ? Xda που μου τι έδωσαν λένε δουλεύει κανονικά..Αν παρόλα αυτά δεν καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει βάλε μία τη ρομ dirty χωρίς wipe .

 

Αυτό θα κάνω. Έλεγα μήπως παρέχει τρόπος να γίνει απεγκατασταση χωρίς να μπω σ αυτή τη διαδικασία.. λογικά δε χάνω εφαρμογές, ρυθμίσεις κτλ έτσι; Απλά μπαίνω twrp κάνω install τη ρομ που έχω χυμα στο κινητό κ όλα επανέρχονται, σωστά;

 

Edit. Ναι, τις έκανα τις ρυθμίσεις που ειπες, δεν έπιασαν..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πάλι.....

Τα ΑΚΤ δουλεύουν σε όλες τις rom ???

Εμένα με την cuoco έχει μια εφαρμογή που λέγεται spectrum

Το ίδιο πράγμα δεν είναι?

Απλά νομίζω ότι το spectrum είναι ενσωματωμένο στον kernel και αν πάω να το ξηλώσω θα κάνω άνω κάτω την rom

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...