Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.9.023s την τελε23 φοραω.

Εχω το χ829.

Να αλλαξω?

 

Fg δουλευει δε δουλεύει...............

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

419d δοκιμασε

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα το δοκιμασω μολις κρυωσει λιγο γιατι πηρε φωτια

ΠΡΟΣΕΧΕ να στο βλέπει απο TWRP μετα το wipe internal, για να κάνεις restore σε όποια έχεις αν και πάλι δεν παίξει! Μόλις την βάλεις στο SETUP που στο ζητάει, δοκίμασε να βάλεις fingerprint ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα την remixed την περασα και αυτη σήμερα, ειχα κανει πρωτα με καθαρη εγκατάσταση την 5.9.419 dev που ανεβασε ο hunter, έπειτα την remixed με ολα χωρις internal και μετα την miui με ολα, αλλα fp γιοκ

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι συνδεδεμενο σε υπολογιστη και παντα reboot σε recovery μετα απο καθαρη

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα την remixed την περασα και αυτη σήμερα, ειχα κανει πρωτα με καθαρη εγκατάσταση την 5.9.419 dev που ανεβασε ο hunter, έπειτα την remixed με ολα χωρις internal και μετα την miui με ολα, αλλα fp γιοκ

Ειναι συνδεδεμενο σε υπολογιστη και παντα reboot σε recovery μετα απο καθαρη

Kαλά τότε δοκίμασε και κάποια στιγμή με καθαρή και την 16s x829 official (αρχική σελίδα)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αστα γαματα, την βγαζει corrupt κατα την εγκατάσταση και το backup του Τασου που ειχε ανεβασει δοκιμασα αλλα δεν.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το full firmware 466d θα αλλάξει και το baseband σε .050. Στις πληροφορίες τηλεφώνου το βλέπεις.

Τώρα ποιο φοραω?

 

http://tinypic.com/r/4ikbk5/9

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μακράν την καλύτερη αυτονομία την έχει η Resurrection Remix όπως την μοντσρα.

 

http://imgur.com/a/KyRAo

 

2 μέρες κανονικής χρήσης με όλα ανοιχτα με 5 ώρες sot

Η μια μέρα έντονης χρήσης με 6-8ωρες οθόνης.

Την δοκίμασα. Συμπαθητικη φαίνεται όμως.. στα cdla ακουστικά κατά την κλήση δεν ακούγεται τίποτα.. Καμια ιδεα?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με συνέχεια του review μου για τα profiles του ΑΚΤ.

Το fusion του performance tab δεν το προτείνω, καθώς φαίνεται να έχει την ίδια απόδοση με το hawkpepper του balanced.

Εκτός των άλλων κάθε δεύτερη φόρτιση για κάποιο λόγο το κινητό τρελαινόταν και πάθαινε ένα αδικαιολόγητο drain σε σημείο να μηδενίζει σε χρόνο dt. Χθες το άφησα με 52% περίπου στις 02:30 τη νύχτα, ξύπνησα στις 8 και το κινητό είχε σβήσει!

Δοκιμάζω τώρα το burnout 3..

============

Να παραθέσω και κάτι που συνέβη όταν πήγα να ανοίξω το κινητό. Μου ζήτησε κάποιο κωδικό για είσοδο στο Android, πράγμα που ποτέ εγώ δεν είχα βάλει.

Το έσβησα ξανά και το άνοιξα και μπούταρε κανονικά.

Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά.

Είμαι με tell v37

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

@Crisbal

 

Αυτή τη στιγμή τεστάρω RR. Eίμαι με 3 TWRP backup που εναλάσσω ανά 2-3 μέρες γιατί είμαι αναποφάσιστος. Θυμήθηκα ότι στην δικιά σου AOSP είχες μοντάρει την στοκ κάμερα. Υπάρχει περίπτωση να μας δώσεις ένα ζιπ για φλασάρισμα σε RR? Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω Unroot οριστικο ?

Εχω την εκδοση EUI tele_23 Google V.40 OTA edition

Εχω κανει unroot μεσα απο την εφαρμογη που ειχε εγκατεστημενη παρολα αυτα οταν μπαινω στην εφαρμογη της Winbank μου βγαζει μν οτι ειναι root το τηλεφωνο και δεν την τρεχει. Δεν θελω να αλλαξω ROM (εχω περασει αρκετες) γιατι ειναι η μονη που δεν εχω προβληματα με συγχρονισμου (mail, social κλπ)

http://www.myphone.gr/forum/image/vBulletin_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Αστα γαματα, την βγαζει corrupt κατα την εγκατάσταση και το backup του Τασου που ειχε ανεβασει δοκιμασα αλλα δεν.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δοκίμασε να βάλεις καθαρή την indian 5.8.016s από εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

19s indian full firmware

 

Χρηστάρα πρόσθεσε κι αυτό. Θα φτιάχνω και τα άλλα σιγά σιγά.

 

https://mega.nz/#!YCRB2BRJ!LXkljo8BP6OHx8U12wmk8LJAGRmI6nyKUgi7sWTf3Xo

 

20s full firmware

https://mega.nz/#!VbB0mRqJ!g42UqFAaHRvlBs5z_54r-27tU-ZNmKTzXMaa4KbQBaE

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις καθαρή την indian 5.8.016s από εδώ

 

Χρηστάρα πρόσθεσε κι αυτό. Θα φτιάχνω και τα άλλα σιγά σιγά.

 

Αυτή πληροφοριακά είναι για Χ820 χ822 εννοείται ότι θα δουλεύει σαν ρομ βέβαια αλλά όσο έχει να κάνει για το Firmware δεν είμαστε 100% σίγουροι.

Το 19s μπήκε και αυτό στην αρχική. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω Unroot οριστικο ?

Εχω την εκδοση EUI tele_23 Google V.40 OTA edition

Εχω κανει unroot μεσα απο την εφαρμογη που ειχε εγκατεστημενη παρολα αυτα οταν μπαινω στην εφαρμογη της Winbank μου βγαζει μν οτι ειναι root το τηλεφωνο και δεν την τρεχει. Δεν θελω να αλλαξω ROM (εχω περασει αρκετες) γιατι ειναι η μονη που δεν εχω προβληματα με συγχρονισμου (mail, social κλπ)

 

Δεν γίνεται έτσι απλά. Ναι το έκανες unroot αλλά υπάρχουν κι άλλα αρχεία μέσα στο OS που το κάνουν να διαβάζεται ως Root. Το νόημα του Root είναι γιατί χρειάζεται να παίζουν on board extra εφαρμογες Που το χρειάζονται για να δουλεύουν. ΑΚΤ V4A Rebooter κλπ. Άρα ή δοκιμάζεις Suhide ή αν θες βάλε μια unrooted rom πχ Remixed. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω Unroot οριστικο ?

Εχω την εκδοση EUI tele_23 Google V.40 OTA edition

Εχω κανει unroot μεσα απο την εφαρμογη που ειχε εγκατεστημενη παρολα αυτα οταν μπαινω στην εφαρμογη της Winbank μου βγαζει μν οτι ειναι root το τηλεφωνο και δεν την τρεχει. Δεν θελω να αλλαξω ROM (εχω περασει αρκετες) γιατι ειναι η μονη που δεν εχω προβληματα με συγχρονισμου (mail, social κλπ)

 

Kαι εγω ειχα το ιδιο προβλημα και μολις εκανα αναβαθμιση στην 41 εφτιαξε και το winbank παιζει κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα.. υπαρχει περιπτωση να κανεις καποιο βιντεο για να δουμε κ μεις οι αρχαριοι πως γινεται σωστα η διαδικασια; Edited by CrisBal
Επανάληψη αρχικού ποστ
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα.. υπαρχει περιπτωση να κανεις καποιο βιντεο για να δουμε κ μεις οι αρχαριοι πως γινεται σωστα η διαδικασια;

 

Έχει αρκετά στο YouTube για όλα τα Leeco. Μπορείς να μπεις και θα βρεις τα πάντα. Κοίτα και από άλλα Leeco lepro3 le1pro κλπ. Η ίδια διαδικασία είναι για ρομ από TWRP. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την LeMax2_CN23S_Remixed_CBG και δεν πιάνει 4g καθόλου η vodafone στο κέντρο θεσσαλονίκη που το έχω δοκιμάσει.

Πρέπει να περάσω άλλο baseband;

Στις ρυθμίσεις λέει MPSS.TH.2.0.C1.9-00050-M8996FAAAANAZM-1

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την LeMax2_CN23S_Remixed_CBG και δεν πιάνει 4g καθόλου η vodafone στο κέντρο θεσσαλονίκη που το έχω δοκιμάσει.

Πρέπει να περάσω άλλο baseband;

Στις ρυθμίσεις λέει MPSS.TH.2.0.C1.9-00050-M8996FAAAANAZM-1

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις SIM κάνε μια αλλαγή σε 3g περίμενε λίγο και μετά άλλαξε σε 4G.

Κάνε και μια επανεκκίνηση αν δεν παίξει να δεις. Ίσως κάτι με τα APN που έχει stored.

Αν δεν παίξει ( που κανονικά θα έπρεπε να παίζει) δοκίμασε άλλο Firmware πχ 23s 20s από αρχική σελίδα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος την είχε ζητήσει.

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. Αν δεν παίζει διαγραφή με Root Explorer.

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsdDQySzFKZXlKNlk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θελω να κανω.Εχω το Le Max 2 Le x820 με 32gb μνημη και χρησιμοποιει περιπου 12gb.Αν αλλαξω τι ρομ που εχει θα το ελευθερωσω λιγο απο μερικα χαζα που εχει;;;; Π Χ απο το Le View, το Live, Feedback, My Le Eco, Le cloud, Browser, Personalize. Καποια δεν τα χρησιμοποιω καθολου και καποια δε με νοιαζουν καθολου.Μπορω να το κανω στα δικα μου μετρα;;;;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις SIM κάνε μια αλλαγή σε 3g περίμενε λίγο και μετά άλλαξε σε 4G.

Κάνε και μια επανεκκίνηση αν δεν παίξει να δεις. Ίσως κάτι με τα APN που έχει stored.

Αν δεν παίξει ( που κανονικά θα έπρεπε να παίζει) δοκίμασε άλλο Firmware πχ 23s 20s από αρχική σελίδα.

Ξαναπέρασα APN και έστρωσε, νασαι καλα.

Λογαριασμό στην εταιρία πως φτιάχνουμε; Από την επίσημη που μου ήρθε έβγαζε unknown error και τώρα ζητάει τηλέφωνο αλλά ελλάδα δεν έχει κάπου να επιλέξεις.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα APN και έστρωσε, νασαι καλα.

Λογαριασμό στην εταιρία πως φτιάχνουμε; Από την επίσημη που μου ήρθε έβγαζε unknown error και τώρα ζητάει τηλέφωνο αλλά ελλάδα δεν έχει κάπου να επιλέξεις.

 

Όταν λες ότι το ξαναπέρασες, πώς το έκανες αυτό;

 

Κι εγώ ακολούθησα τις ρυθμίσεις που είπε ο Crisbal, ;έκανα και επανεκκίνηση, αλλά συνεχίζει - με COSMOTE - να πιάνει μόνο H/H+

 

Οι ρυθμίσεις που έχει για APN είναι αυτές, μόνο που λέει "Cosmote Wireless Internet" ως name κι όχι σκέτο "cosmote"

https://www.apnsettings.org/greece/cosmote-apn-settings/

 

Και έσκασα 10€ σε νέο αριθμό Cosmote μόνο για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει η Wind...κι εγώ Θεσσαλονίκη (ανάληψη, κέντρο τυπικά)

 

H wind μου έλεγε 4G αλλά συνδεόταν με ταχύτητα 3G, τουλάχιστον η cosmote είναι πιο ακριβής...και με τις δύο Download μέγιστο στα 3.3mpbs, Upload 1.2mbps

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το ξαναπέρασες, πώς το έκανες αυτό;

 

Κι εγώ ακολούθησα τις ρυθμίσεις που είπε ο Crisbal, ;έκανα και επανεκκίνηση, αλλά συνεχίζει - με COSMOTE - να πιάνει μόνο H/H+

 

Οι ρυθμίσεις που έχει για APN είναι αυτές, μόνο που λέει "Cosmote Wireless Internet" ως name κι όχι σκέτο "cosmote"

https://www.apnsettings.org/greece/cosmote-apn-settings/

 

Και έσκασα 10€ σε νέο αριθμό Cosmote μόνο για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει η Wind...κι εγώ Θεσσαλονίκη (ανάληψη, κέντρο τυπικά)

 

H wind μου έλεγε 4G αλλά συνδεόταν με ταχύτητα 3G, τουλάχιστον η cosmote είναι πιο ακριβής...και με τις δύο Download μέγιστο στα 3.3mpbs, Upload 1.2mbps

 

Πήγα στα APNs, πάτησα New APN και έγραψα τις ρυθμίσεις για Vodafone από το ίδιο σαιτ που μου έστειλες.

Μετά το επέλεξα να είναι το ενεργοποιημένο και έκανα επανεκκίνηση.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...