Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CrisBal καταρχήν ευχαριστούμε και πάλι εσένα και τον Τάσο για την προσπάθεια, ήθελα να ρωτήσω κάτι, remote control και κάμερα παίζουν στην τελευταία rom;

Απλά απαντώ. Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω κάνει ένα γενικό άλμπουμ με φώτο από το LeMax2 μου, πάντα σε auto

https://flic.kr/s/aHskS1gcZw

Μπορείς να πάρεις μια ιδέα ότι με καλό φωτισμό είναι τέλειο, με έλλειψη φωτισμού έχουν θόρυβο. Όμως ακόμη και βράδυ είναι αξιόπιστο..

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

 

μια χαρά είναι οι φωτογραφίες. τι παραπάνω να θες? ευχαριστώ και πάλι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε Χρηστο μιας και τελικά κατέληξα στο redmi pro δεν έρχεσαι κατά xiaomi μεριά να φτιάξεις μια σωστή ρομ;; :)

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βαζουμε τις apn settings στο κινητο?? Στο καρτες sim και δυκτυα τηλεφωνιας δεν βρηκα κατι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτείνουμε να κάνετε Clean installation για να έχουμε την σωστή λειτουργία της ρομ γιατί τα πάντα (όσο αφορά διεργασίες συστήματος) βασίζονται σε Google system apk's.

 

ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ

 

TWRP - BACKUP - WIPE- ADVANCE WIPE - ΌΛΑ ΚΑΙ INTERNAL - Reboot to recovery - Τοποθέτηση της rom στο κινητό - INSTALATION.

 

Πως να βαλω την rom στο κινητο οσο ειμαι στο recovery?? Συνδεω το κινητο αλλα δεν το βλεπει το πισι ωστε να περασω τη rom μεσα!!!!!! Αν την εχω σε στικακι θα την δει να κανει εγκατασταση απο εκει????

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. μόλις παρήγγειλα:):happy: κ εγώ το Χ829 από το efox από την ευρωπαϊκή αποθήκη. Άντε να δούμε τι θα γίνει.:)
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο ! αντε να δουμε ποιος θα παρει πρωτος :food::food:

γιατι παντου ειναι πολυ πιο ακριβο απο τα 266 που το πηρα .. κοιταω λαθος ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_414483.html?vip=762298&gclid=CjwKEAjwkq7GBRDun9iu2JjyhmsSJADHCD_HGiYFcYlaHjM3MQ-XYmmU8MKost5w5iXXA1PIszrydxoCCXbw_wcB

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

tele_23 rom

και αυτό για να μην ξεχαστει. Επεξεργασία screenshot με περισσότερες δυνατότητες και πιο γρήγορο από το stock eui. Μπορεί να τεθεί και ως προεπιλογή.

 

http://www.apkmirror.com/apk/evernote-corporation/skitch/skitch-2-8-5-release/skitch-2-8-5-android-apk-download/

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση ποστ ρομ
Link to comment
Share on other sites

Βρε Χρηστο μιας και τελικά κατέληξα στο redmi pro δεν έρχεσαι κατά xiaomi μεριά να φτιάξεις μια σωστή ρομ;; :) k

Υπάρχει απίστευτη ομάδα για τα xiaomi (xiaomi-miui.gr) @gkalen, @miuiart, @geoanto κλπ και κάθε βδομάδα νέα ρομ δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω, ήδη τα έχεις όλα! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Παιδια που βαζουμε τις apn settings στο κινητο?? Στο καρτες sim και δυκτυα τηλεφωνιας δεν βρηκα κατι!!

2. Πως να βαλω την rom στο κινητο οσο ειμαι στο recovery?? Συνδεω το κινητο αλλα δεν το βλεπει το πισι ωστε να περασω τη rom μεσα!!!!!! Αν την εχω σε στικακι θα την δει να κανει εγκατασταση απο εκει????

1. Στις ρυθμισεις - Αλλα μέσα

2. Ναι αν έχεις φλασακι μπορείς και από εκεί αν δεν το βλέπει δεν έχεις drivers πηγαίνεις στο ξεκλείδωμα Bootloader και λέει μέσα τι να κάνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επική η pure Google μέχρι στιγμής! lk

Τσέκαρε την μπαταρία σε αναμονή.. Κοίτα πόσο λέει όταν πας για ύπνο και ξυπνα μετά από 10 ώρες..... θα έχεις την ίδια μπαταρία.. Ακόμα δεν έχετε δει τίποτα! :p Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε τον Τάσο.. Το ξανά είπα και θα τα ξαναπώ πολλές φορές.. :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο ! αντε να δουμε ποιος θα παρει πρωτος :food::food:

γιατι παντου ειναι πολυ πιο ακριβο απο τα 266 που το πηρα .. κοιταω λαθος ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_414483.html?vip=762298&gclid=CjwKEAjwkq7GBRDun9iu2JjyhmsSJADHCD_HGiYFcYlaHjM3MQ-XYmmU8MKost5w5iXXA1PIszrydxoCCXbw_wcB

 

234€ + 11 για αποστολή μέσω Ολλανδίας - NL POST. ;)

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η custom rom που ήρθε το κινητό βασισμένη στην 19 δουλεύει μία χαρά με τρώει το χέρι μου να δω την Google rom. Μπράβο στόν Χρήστο και Τάσο

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η custom rom που ήρθε το κινητό βασισμένη στην 19 δουλεύει μία χαρά με τρώει το χέρι μου να δω την Google rom. Μπράβο στόν Χρήστο και Τάσο

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Αν δεν έχεις θέμα με τα Ελληνικά μείνε μέχρι να τελειώσουμε τα πάντα. Ή πάρε μπακαπ και δοκίμασε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι χαζό;; Πώς βγάζουμε όλα αυτά τα καλούδια της google rom στα αρχικά παράθυρα του κινητού;

 

Πατάς στο κέντρο στις τελείες σε πάει σε όλες τις εφαρμογές πατάς παρατεταμενα επάνω στην συντόμευση που θες και την σέρνεις στην επιφάνεια που θες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

απο δω το πηρα .. ελπιζω να ειναι αξιοπιστο μαγαζι γιατι εχει μεγαλες διαφορες στις τιμες :worry:

εχει παραλαβει καποιος απο Γερμανικη αποθηκη ? ολα καλα ? πολυ γκρινια διαβαζω στα σχολια στο ιντερνετ απο πελατες

τουλαχιστον ψωνισα με paypal..

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

απο δω το πηρα .. ελπιζω να ειναι αξιοπιστο μαγαζι γιατι εχει μεγαλες διαφορες στις τιμες :worry:

εχει παραλαβει καποιος απο Γερμανικη αποθηκη ? ολα καλα ? πολυ γκρινια διαβαζω στα σχολια στο ιντερνετ απο πελατες

τουλαχιστον ψωνισα με paypal..

 

Αν δεις ποιο πίσω στα ποστ το παρέλαβα εγώ χωρίς πρόβλημα σε 14 μέρες βέβαια υπάρχουν άτομα που δεν τους το εστειλαν καθόλου γιατί τελείωσε το στοκ. Οπότε λαχείο είναι κι αυτό.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς με ξεαγχωσες γιατί μερικοί γράφανε για fake κτλ και άρχισα να αναρωτιέμαι. .

 

Εδώ το έχω >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116587#post7116587

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris....Τηλέφωνο. χάρτες, ρυθμίσεις κλπ δεν μετακινούνται στα αρχικά παράθυρα. Μπορεί να το τσεκαρει κάποιος παρακαλώ;;
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Cris....Τηλέφωνο. χάρτες, ρυθμίσεις κλπ δεν μετακινούνται στα αρχικά παράθυρα. Μπορεί να το τσεκαρει κάποιος παρακαλώ;;

 

Δες τα screenshot που έχω στο ποστ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116534#post7116534 όλα δουλεύουν μία χαρά. Μήπως φταίει κάτι άλλο? Τσεκαρες τις άδειες του Launcher?

Την εγκατάσταση πως την έκανες? Clean με internal?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδια πριν λιγο εκανα format για να περασω την νεα rom του chris και μολις βαζω το κινητο ξανα για να περασω την νεα rom σε full format δεν το διαβαζει το pc τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδια πριν λιγο εκανα format για να περασω την νεα rom του chris και μολις βαζω το κινητο ξανα για να περασω την νεα rom σε full format δεν το διαβαζει το pc τι μπορει να φταει?

 

Δεν έχεις τους σωστους drivers πήγαινε διαχείριση συσκευών να δεις και βάλτους χειροκίνητα. Δες στο έλεγχος Bootloader που έχει λινκ και οδηγίες

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις θέμα με τα Ελληνικά μείνε μέχρι να τελειώσουμε τα πάντα. Ή πάρε μπακαπ και δοκίμασε.

Δεν έχω θέμα με τα Ελληνικά. Ολα μου τα κινητά τα θέλω στα Αγγλικά. Συνήθεια χρόνων βλέπεις.

Ανυπομονώ για το καλό πράμα :D

 

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...