Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί...βάζοντας την τελευταία έκδοση της κάθε OREO custom rom..;)

και πως το κανουμε αυτο ;; υπαρχει zip που το κανουμε install; φοραω την 28ς την δικη σου Χρησταρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκατσε η 19s indian με encrypted τον εσωτερικό χώρο. Το twrp μου δείχνει μηδέν στον διαθέσιμο εσωτερικό χώρο όταν πάω να την πάρω backup.

Τι λέτε να κάνω; Να δοκιμάσω να περάσω απευθείας κάποια άλλη; Καλό δε θα ήταν να έχω αυτή με την οποία ήρθε σε backup;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω την 19 India & 23, 26 china αλλά τίποτα!!

 

Καλημέρα. Αν και μάλλον screen hardware είναι δοκίμασε με qfil αφού λες με fastboot δεν μπαίνει τίποτα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

και πως το κανουμε αυτο ;; υπαρχει zip που το κανουμε install; φοραω την 28ς την δικη σου Χρησταρα...

 

Κανείς wipe όλα και βάζεις μια από τις OREO...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκατσε η 19s indian με encrypted τον εσωτερικό χώρο. Το twrp μου δείχνει μηδέν στον διαθέσιμο εσωτερικό χώρο όταν πάω να την πάρω backup.

Τι λέτε να κάνω; Να δοκιμάσω να περάσω απευθείας κάποια άλλη; Καλό δε θα ήταν να έχω αυτή με την οποία ήρθε σε backup;

Θα κάνεις wipe Data reboot to recovery και θα backup. Ή θα κατεβάσεις την δική μου 19s θα πάρεις τον kernel boot.img θα το φλασαρεις και θα γίνει un-encrypted.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν και μάλλον screen hardware είναι δοκίμασε με qfil αφού λες με fastboot δεν μπαίνει τίποτα.

Καλημέρα και σε σένα. Πως γίνεται αυτό (με qfil) μπορείς να με βοηθήσεις σε παρακαλώ?

Και εάν δεν γίνει αυτό να το δώσω για να μου το ξανανοίξουν? Αλλά πάλι πως θα καταλάβουμε ότι λειτουργεί αφού τα έσβησα όλα καμιά 10/ριά φορές...??

Ευχαριστώ για την βοήθειa.α..

Υ.Γ. Ποιό αρχείο βάζω στο select programmer?? (στο qfil) κ.λ.π.!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πρωινή ενημέρωση σπιτικός.

Μακάρι να κατέβαίνε η μπαταρία μες την μέρα με τέτοιους ρυθμούς.2ef6f4b18ba39e3190929e92dc77a40c.jpg85bd501f2a5c50b9332f7a7571ea37f7.jpg0493373d77fe7a07ad2530442f5b0624.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες λειτουργίας αρχίσαμε τα καλά του Le One X600. Δεν έρχονται ειδοποιήσεις εάν δεν ανοίξει την εφαρμογή π.χ. viber παρ'οτι είναι και με λουκέτο απο το μενού να μένει ανοιχτό.

Δεν άλλαξα ακόμα την ROM είπα να το δοκιμάσω έτσι αλλά από ότι φαίνεται δεν την γλυτώνει. Ερώτηση τώρα. Με την αλλαγή της ROM το πρόβλημα θα εξαλειφθεί η υπάρχει άλλος τρόπος αν και με τρώει να την αλλάξω :D:D:D

Να επισημάνω πως κι εμένα το Recovery μου ζήταγε κωδικό και μετά από data wipe και restart το recovery διάβασε τον αποθηκευτικό χώρο.

Ευχαριστώ.!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρωινή ενημέρωση σπιτικός.

Μακάρι να κατέβαίνε η μπαταρία μες την μέρα με τέτοιους ρυθμούς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ρομ χρησιμοποιείς?

Τι ποσοστό φωτεινότητας έχει η οθόνη?

Έχεις ΑΚΤ?

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ χρησιμοποιείς?

Τι ποσοστό φωτεινότητας έχει η οθόνη?

Έχεις ΑΚΤ?

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Η rom είναι αυτή που ήρθε το κινητό από geekbuying 19s πειραγμενη για να έχει ελληνικά.

Η φωτεινότητα είναι στο 30%.

Το AKT τι ακριβώς είναι ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πέρασα την 5.9.028s stable αλλά δεν έχει ελληνικά ούτε Google play store και είναι γεμάτη κινεζιές. Θα μπορούσα να βρω τρόπο να περάσω το store αλλά θέλω να κάνω το τηλέφωνο δώρο σε έναν ανεψιό μου 15 χρονών που δεν ξέρει αγγλικά.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια σταθερή rom χωρίς κινεζιές που να έχει ελληνικά και Google play store; Δεν με ενδιαφέρει πόσο παλιά είναι, αρκεί να λειτουργούν όλα.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Edited by anax111
Link to comment
Share on other sites

Cris δυστυχώς ενώ όλα δούλευαν ρολόι όταν πήγα στη v11 έχει γίνει τόσο εκνευριστικό το θέμα. Εκεί με τ αθόρυβο και το μην ενοχλείτε που ακόμα να καταλάβω πως το. Κάνω αθόρυβο να χτυπάει το ξυπνητήρι να μην ακούγονται οι ειδοποιήσεις και γενικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το θέμα του ήχου σίγασης. Και παραμέτρων. Σκέφτομαι ν αλλάξω ρομ αν δεν γίνει κάτι. Δεν ξέρω αν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα. Αν μπορούσες να φτιάξεις ένα fixaki για τον ήχο να πάει σε v10 δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πέρασα την 5.9.028s stable αλλά δεν έχει ελληνικά ούτε Google play store και είναι γεμάτη κινεζιές. Θα μπορούσα να βρω τρόπο να περάσω το store αλλά θέλω να κάνω το τηλέφωνο δώρο σε έναν ανεψιό μου 15 χρονών που δεν ξέρει αγγλικά.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια σταθερή rom χωρίς κινεζιές που να έχει ελληνικά και Google play store; Δεν με ενδιαφέρει πόσο παλιά είναι, αρκεί να λειτουργούν όλα.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Από που την έβαλες την 28s stable? Βάλε αυτή του @Crisbal κάνε και όλα τα updates και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από που την έβαλες την 28s stable? Βάλε αυτή του @Crisbal κάνε και όλα τα updates και είσαι οκ.

 

Την πήρε OTA μόλις πέρασα την 5.9.20S. Έκανα αναζήτηση ενημερώσεων και μου έβγαλε update την 28s stable. Χάλι μαύρο, απενεργοποίησα όσες κινεζιές μπορούσα αλλά κάποιες δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν. Αν ήταν για μένα μπορεί να καθόμουν να το πείραζα αλλά είναι για δώρο και το θέλω με ελληνικά.

ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Edited by anax111
Link to comment
Share on other sites

Chris... μπορείς τη καμερα που εχεις στην 28 να τη κανεις apk ωστε να μπορω να την εχω και στην oreo που εχω βολευτεί (αναφερομαι σε αυτή με το hdr+)
Link to comment
Share on other sites

Η rom είναι αυτή που ήρθε το κινητό από geekbuying 19s πειραγμενη για να έχει ελληνικά.

Η φωτεινότητα είναι στο 30%.

Το AKT τι ακριβώς είναι ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενταξει. Οι 6αρες ειναι οικομικες.

Αν δεν σε πειραζει να εχεις 6αρα, βαλε την Ινδικη 19s για βαση και μετα καποια του crisbal.

Το ΑΚΤ θα σου χρειαστει αν βαλεις custom rom και πειραζεις τον πυρηνα.

 

 

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Έκανα local update την 28s-V11 ROM του Crisbal και ενώ έκανε όλη την διαδικασία στο τέλος μου έβγαλε μήνυμα ότι απέτυχε. Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου δώσει link για την διαδικασία εγκατάστασης; Αυτή την στιγμή φοράει την EUI 5.8.019s.
Link to comment
Share on other sites

Πρωινή ενημέρωση σπιτικός.

Μακάρι να κατέβαίνε η μπαταρία μες την μέρα με τέτοιους ρυθμούς.2ef6f4b18ba39e3190929e92dc77a40c.jpg

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

91% μπαταρια 81% οθονη και απομενουν 11 περιπου ωρες?? εμενα αυτη τωρα ειναι μπαταρια στο 66% οθονη στο 61% και απομενουν περιπου 21 ωρες ... Μεγαλη διαφορα και γενικα ειμαι ευχριστιμενως απο μπανταρια βγαζω 2 μερες αν δεν παιξω κανενα βαρυ παιχνιδι. Απο θερμοκρασια οταν το αφηνεις ποσο εχει? γιατι ειδα το 29% .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...