Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκεσ έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Την τελευταία φορά μου κράτησε μόλις 6 ώρες με 3 ώρες οθόνη ενώ έχω προφίλ ΑΚΤ fusion. Υπάρχει θέμα? Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές από το update?

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει σε προηγούμενα ποστ ότι είχα περάσει με full wipe και του crisball και την tele και είχα σοβαρό πρόβλημα με το σήμα... χανόταν συνέχεια εντελώς και στο κέντρο της Αθήνας..

 

Ποιο modem firmware έβαλες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγκεσ έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Την τελευταία φορά μου κράτησε μόλις 6 ώρες με 3 ώρες οθόνη ενώ έχω προφίλ ΑΚΤ fusion. Υπάρχει θέμα? Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές από το update?

 

Τόσο κρατάει και σε μένα το fusion από τα balanced περίπου (χ829) Γύρω στις 5.30 αν ακούσω και μουσική και το ζορισω παραπάνω γενικά. Οπότε είσαι καλά. Δοκίμασε και τα άλλα balanced,καθώς και τα battery. Ότι σε βολεύει στη χρήση που του κάνεις, γιατί απ'οσο είπαν και στο XDA, είναι και το προσωπικό κομμάτι χρήσης στη μέση...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά δεν τις περνάτε με full wipe όλα ΟΛΑ και μπλέκετε τη μία Ρομ πάνω στην άλλη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πες μου εφαρμογή να δοκιμάσω να σου πω και εγώ αν έχω το ίδιο θεμα

Σε ολες οσες θελουν accelometer ,βαλε μια οποιαδηποτε με αγωνες ταχυτητας που γερνεις το τηκ για να στριψει,το εχω στο τραπεζι ολοισια αφημενο και αυτο φευγει αριστερα

Κατεβασε moto racing 2 που ειναι και μικρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανεις τη ρομ χ829 οπως του ηρθε το τηλεφωνο σε back up?γιατι σε κανενα απο τα δυο δεν την κρατησα back up και αυτη που ανεβηκε στο φορουμ εχε το προβλημα με την σιμ που ειπα

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες οσες θελουν accelometer ,βαλε μια οποιαδηποτε με αγωνες ταχυτητας που γερνεις το τηκ για να στριψει,το εχω στο τραπεζι ολοισια αφημενο και αυτο φευγει αριστερα

Κατεβασε moto racing 2 που ειναι και μικρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανεις τη ρομ χ829 οπως του ηρθε το τηλεφωνο σε back up?γιατι σε κανενα απο τα δυο δεν την κρατησα back up και αυτη που ανεβηκε στο φορουμ εχε το προβλημα με την σιμ που ειπα

Μια χαρά στρίβει το συγκεκριμένο παιχνίδι σε μένα!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκεσ έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Την τελευταία φορά μου κράτησε μόλις 6 ώρες με 3 ώρες οθόνη ενώ έχω προφίλ ΑΚΤ fusion. Υπάρχει θέμα? Τι μπορώ να κάνω?

Επίσης υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές από το update?

 

Ποιο modem firmware έβαλες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τόσο κρατάει και σε μένα το fusion από τα balanced περίπου (χ829) Γύρω στις 5.30 αν ακούσω και μουσική και το ζορισω παραπάνω γενικά. Οπότε είσαι καλά. Δοκίμασε και τα άλλα balanced,καθώς και τα battery. Ότι σε βολεύει στη χρήση που του κάνεις, γιατί απ'οσο είπαν και στο XDA, είναι και το προσωπικό κομμάτι χρήσης στη μέση...

ΜΟΝΟ 6 ωρες κρατησε η μπαταρια του τηλεφωνου του. Απο αυτες, οι 3μιση ηταν σοτ.

Οπότε ΔΕΝ είναι καλα!!!!!

(Εκτος αν καταλαβα λαθος)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που έχω χ829 αυτό έχω καταλάβει πάντως. Έχω γράψει τις περιπέτειες μου πιο πριν. Σήμερα έκανα πάλι δοκιμή, περνώντας την τελε πάνω από την ρομ με την οποία ήρθε. Playstore δεν έμπαινε και μετά κρασαραν και άλλες εφαρμογές...το σήμα ήταν το ίδιο με της μανισιας ρομ, αλλά και πάλι με WIND και Q δεν είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με το προηγούμενο μου τηλ...μου την έχει δώσει στα νεύρα πασχαλιατικα και σκέφτομαι μέχρι και για πούλημα...

Μηπως το προηγούμενο εχει την 800?

Εκτος αν εννοεις γενικα σημα και οχι μονο 4g

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά στρίβει το συγκεκριμένο παιχνίδι σε μένα!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα αν εχεις τελε δεν μου το δημιουργησε αυτη το προβλημα,ευχαριστω που το κοιταξες

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν εχεις τελε δεν μου το δημιουργησε αυτη το προβλημα,ευχαριστω που το κοιταξες

Ναι την τελευταία τελε. Τίποτα φίλε μου να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το προηγούμενο εχει την 800?

Εκτος αν εννοεις γενικα σημα και οχι μονο 4g

 

Μιλάω γενικά ότι χανόταν το σήμα.. εντελώς ..το προηγούμενο είναι το honor6 από κινα και αυτό, και δεν έχει 800αρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Ανασταση σε ολους με υγεια!!!

Γνωριζει καποιος πως μπορω να εχω viber και στους δυο αριθμους μου?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Ανασταση σε ολους με υγεια!!!

Γνωριζει καποιος πως μπορω να εχω viber και στους δυο αριθμους μου?

με εφαρμογή όπως parallel space

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε x829 δεν μου αναγνωρίζει καμία εφαρμογή το ir blaster. Ξέρετε τι παίζει;

 

Αν έβαλες το anymoτe ή κάποιο άλλο περαν του του remote control που έχει ήδη μέσα, θα πας και θα βάλεις το leeco infrared fix από Xposed.

Τότε θα σου δουλέψει λογικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΜΟΝΟ 6 ωρες κρατησε η μπαταρια του τηλεφωνου του. Απο αυτες, οι 3μιση ηταν σοτ.

Οπότε ΔΕΝ είναι καλα!!!!!

(Εκτος αν καταλαβα λαθος)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως το προηγούμενο εχει την 800?

Εκτος αν εννοεις γενικα σημα και οχι μονο 4g

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Όπα,τότε όντως υπάρχει θέμα. Δες λίγο τα στατιστικά, καιει τίποτα από τα background πολύ μήπως. Αν στο ξανακανει, με το που πάει 10-20% στείλε ένα screenshot να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

με εφαρμογή όπως parallel space

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες το anymore ή κάποιο άλλο περαν του του remote control που έχει ήδη μέσα, θα πας και θα βάλεις το leeco infrared fix από Xposed.

Τότε θα σου δουλέψει λογικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπα,τότε όντως υπάρχει θέμα. Δες λίγο τα στατιστικά, καιει τίποτα από τα background πολύ μήπως. Αν στο ξανακανει, με το που πάει 10-20% στείλε ένα screenshot να δούμε.

 

Χωρίς root, third app remote control δεν γίνεται να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την τελευταία τελε. Τίποτα φίλε μου να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον θα πρέπει να παίξεις λίγο με τα modem Κώστα. Αλλά ο Χρήστος θα σου σίγουρα καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την τελευταία τελε. Τίποτα φίλε μου να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ έπαιξα το traffic rider, ίσα ίσα μου φάνηκε και πολύ ακριβές. Αν έχω θέμα όμως σε άλλο ή σε αυτό που είπες,θα ενημερώσω (με telegram 23.37s παντα/)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Χρονια πολλα. Εχω το χ820 και δεν μπορω να δω 5ghz wifi( το εχω στο auto - το δοκιμασα μονο στα 5ghz αλλα και παλι δεν βλεπει δικτυα) γιατι;; (φοράω την τελευταία του Cuoco...το ιδιο μου κανει ομως σε ολες τελευταια... Cris ktl.. Εχω να δω 5ghz απο την μαμα ρομ Edited by afric
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικα η μανισια ειναι η πιο απροβληματιστη?

Κρις και τασο, πάνω σε αυτην πατάει η δικη σας ρομ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Χρονια πολλα. Εχω το χ820 και δεν μπορω να δω 5ghz wifi( το εχω στο auto - το δοκιμασα μονο στα 5ghz αλλα και παλι δεν βλεπει δικτυα) γιατι;; (φοράω την τελευταία του Cuoco...το ιδιο μου κανει ομως σε ολες τελευταια... Cris ktl.. Εχω να δω 5ghz απο την μαμα ρομ

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Χα, κοίτα να δεις και εγώ είχα το ίδιο θέμα, γιατί έχω το ρουτερακι της xiaomi και λέω τι γίνεται... Οπότε ναι και αυτό θέλει προσθήκη με το καλό.

 

 

Μήπως τελικα η μανισια ειναι η πιο απροβληματιστη?

Κρις και τασο, πάνω σε αυτην πατάει η δικη σας ρομ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Βασικά τα παιδιά στήνουν από την αρχή τη Ρομ και μας έχουν ενημερώσει κιόλας ότι βημα-βημα θα την "στοκαρουν" και θα διορθώνουν τα οποία bugs. Οπότε αν βρίσκεις bug το αναφέρεις και... υπομονή ;)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, δε το γνωριζα! Αναμενω για το καλυτερο τοτε!

 

(Αντε μα έρθει και το δικο μου)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους χρόνια πολλά με υγεία σε όλους μας. :)

Διαβάζω όλα όσα αναφέρονται στα τελευταία ποστ που ίσως αρκετά από αυτά να έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ αλλά είναι λογικό πλέον γιατί έχουμε γίνει 100ντάδες πλέον οι owners των χ820 /χ820 /χ829. Η tele_23 rom για όσους πιθανόν δεν το έχουν καταλάβει είναι στημένη στην μαμά 23s Official rom αλλά στημένη από την αρχή με Google bases. Είναι λογικό λοιπόν κάποιες υπηρεσίες τις leeco να μην υπάρχουν άρα και να μην δουλεύουν. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν ισχύει ότι αυτό θα κάνει τη ρομ να μην έχει σωστό σήμα 4G wifi, Fingerprint κλπ. Το πρόβλημα δημιουργείται ανάλογα με το τι φόραγε το κινητό, ποιό είναι το κινητό (πχ χ829) πως πέρασε η ρομ, τι Modem Firmware φοράμε κλπ. Έχω Φλασαρει πάνω από 300 και πλέον φορές διάφορες rom που έχω φτιάξει - δοκιμάσει και φυσικά την tele_23 για δοκιμές πάρα πολλές φορές. Το Fingerprint μου δουλεύει όπως την 1η μέρα αστραπιαία και το σήμα 4G είναι σταθερό παντού και με WIND & COSMOTE έχω 2 κάρτες για δοκιμές επάνω μόνιμα. Ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και επειδή όπως βλέπετε σε κάθε OTA και ξέρετε η rom αναβαθμίζεται συνέχεια λόγω του ότι προσθέτουμε νέες υπηρεσίες After stock και - αφαιρούμε πράγματα της Leeco. Όσοι λοιπόν δεν θέλουν ρομ που να έχει σχέση με Leeco μπορούν να δοκιμάσουν. Όσοι πάλι θέλουν μια απλή ρομ αλλά και ίσως με Root xposed δυνατότητες υπάρχουν στην αρχική σελίδα πολλές δικές μας με φουλ Ελληνικά και όλα τα παραπάνω. Επίσης υπάρχει και η 21s Remixed η οποία έχει την σταθερότητα της 19s Indian με την απίστευτη μπαταρία (όπως και η tele_23 βέβαια) με πρόσθετες υπηρεσίες της 21s. Αυτά από εμένα και πάλι χρόνια πολλά σε όλους! ;)

Telegram v40

431702068_14632.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.ηθελα να ρωτήσω για το bluetooth στο αυτοκίνητο.ειμαι με tele23.40 και ενώ συνδέεται το κινητό με το αυτοκίνητο δεν συνδέεται σαν κινητό παρά μόνο σαν συσκευή πολυμέσων.εχει να κάνει με την rom;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

316ac340a6193df77e4c341543601018.jpg

 

Να αναφέρω κι αυτό.δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά είπα να το ανεβάσω.Επιλογές εμφάνισης επαφών.

 

Tele23s40

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, Χρόνια πολλά!

Χριστός Ανέστη!!!

Μετά από μερικές μέρες αποχής και έχοντας μεταβή λίαν προσφάτως στην .40 ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το double tap που είδα αλλά δεν μου δουλεύει...Γνωρίζει κάποιος; Χρήστο;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...