Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μετά από αναμονή 10 ημερών που είχα στήλη το τηλέφωνο για DOA πήρα την απάντηση ότι όντως έχει πρόβλημα αλλά δεν έχουν συσκευή να μου στείλουν!!!! Θα μου δώσουν τα χρήματα και πάμε για αγορά καινούργιας!!

Έτσι εξηγείται και η αναμονή στις παραγγελίες μάλλον!

Θα περιμένουν νέα εισαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ποιες εκδόσεις της συσκευής έχουν night mode στην κάμερα;

Αυτοί που ισχυρίζονται οτι την έχουν, μπορούν να ανεβάσουν ενα δείγμα να δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ηθελα να ρωτησω κατι που ίσως εχει απαντηθεί. Του Γερμανου που γραφει L21 ειναι δικαρτο; γιατι ο πωλητής λεει πως δεν ειναι. χρειάζεται να αλλαξουμε καμια ρομ για να γίνει δικαρτο; ευχαριστώ.

 

Αυτο που χρειαζεται ειναι να μην το παρεις απο γερμανο, κοσμοτε η βονταφον. Εχουν μπραντεντ συσκευες και μονοκαρτες. Κανε αγορα απο παμπλικ, κοτσοβολο, γουιντ που θα βρεις δικαρτες και ανμπρανεντ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Πως μπορώ να καταλάβω τι VNS είναι η συσκευή προτού την αγοράσω; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να έχει NFC και σύμφωνα με τη Huawei έχει NFC(only for VNS-L31&L21).

2. Ποιό είναι το EU SAR της συσκευής; Υπάρχει κάποιο link επίσημου site που να το δείχνει;

3. Δεν έχω γνώση γύρω από το EMUI, σε τι διαφέρει από το stock android 6.0? Πέρα από τον launcher που απ' ότι διάβασα εδώ γίνεται να αλλάζει τι άλλες διαφορές, που να μην είναι δυνατόν να αλλάξουν, παρατηρούνται; Μπορεί κάποιος χρήστης να με ενηρώσει σχετικά ή να μου επισυνάψει κάποιο link να ενημερωθώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Πως μπορώ να καταλάβω τι VNS είναι η συσκευή προτού την αγοράσω; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να έχει NFC και σύμφωνα με τη Huawei έχει NFC(only for VNS-L31&L21).

2. Ποιό είναι το EU SAR της συσκευής; Υπάρχει κάποιο link επίσημου site που να το δείχνει;

3. Δεν έχω γνώση γύρω από το EMUI, σε τι διαφέρει από το stock android 6.0? Πέρα από τον launcher που απ' ότι διάβασα εδώ γίνεται να αλλάζει τι άλλες διαφορές, που να μην είναι δυνατόν να αλλάξουν, παρατηρούνται; Μπορεί κάποιος χρήστης να με ενηρώσει σχετικά ή να μου επισυνάψει κάποιο link να ενημερωθώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

1. Στο κουτι του γραφει αν ειναι VNS-L31 ή VNS-L21 ,επισης αναφερει αν εχει 3g ή 2g ram και αν ειναι δικαρτο θα εχει γραμμενα δυο imei στο κουτι του.

2. Στο site της huawei θα βρεις το manual (υπαρχει και στα ελληνικα ) οπου αναφερονται ολα.

3.Δεν ξερω να σου απαντησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα, εχει NFC το VNS-L21 που εχω (δικαρτο).

Link to comment
Share on other sites

1. Στο κουτι του γραφει αν ειναι VNS-L31 ή VNS-L21 ,επισης αναφερει αν εχει 3g ή 2g ram και αν ειναι δικαρτο θα εχει γραμμενα δυο imei στο κουτι του.

2. Στο site της huawei θα βρεις το manual (υπαρχει και στα ελληνικα ) οπου αναφερονται ολα.

3.Δεν ξερω να σου απαντησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα, εχει NFC το VNS-L21 που εχω (δικαρτο).

 

Για το 2) επικολλώ να βλέπουν και οι άλλοι χρήστες:

 

HUAWEI VNS-L31: The highest SAR value reported for this device type when tested at the ear is 1.38 W/kg, and when properly worn on the body is 1.59 W/kg.

HUAWEI VNS-L21: The highest SAR value reported for this device type when tested at the ear is 1.38 W/kg, and when properly worn on the body is 1.59 W/kg.

 

Υψηλές τιμές δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Για το 2) επικολλώ να βλέπουν και οι άλλοι χρήστες:

 

 

 

Υψηλές τιμές δυστυχώς.

 

τι δεν καταλαβαινω;

εδω βλεπως τις τιμες πολυ χαμηλα

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/08013b34

Link to comment
Share on other sites

τι δεν καταλαβαινω;

εδω βλεπως τις τιμες πολυ χαμηλα

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/08013b34

 

Επισυνάπτω τη διεύθυνση από την ιστοσελίδα της Huawei.

 

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80244&version=318945&siteCode=worldwide

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ SAR , σημερα το δινω εγω μαγκες , μου φερνει πονοκεφαλο και διαφορα αλλα !!

Δυστηχως δεν το εκαναν οπως το P8 lite.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

3. Δεν έχω γνώση γύρω από το EMUI, σε τι διαφέρει από το stock android 6.0? Πέρα από τον launcher που απ' ότι διάβασα εδώ γίνεται να αλλάζει τι άλλες διαφορές, που να μην είναι δυνατόν να αλλάξουν, παρατηρούνται; Μπορεί κάποιος χρήστης να με ενηρώσει σχετικά ή να μου επισυνάψει κάποιο link να ενημερωθώ;

 

Εmui γενικά θυμίζει IOS και έχοντας και Ipad εμένα μου αρέσει

Να κάποια πράγματα που δεν έχει το stock android και τα προτιμώ...

ΕΜUI: -Δεν έχει app drawer(Το εικονιδιάκι με τις τελίτσες που έχεις πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές)

όποια εφαρμογή πας στον κάδο ανακύκλωσης κατευθείαν γίνεται και uninstall.

-Μπορείς να φτιάξεις φακέλους με πολλές εφαρμογές μέσα.

-Pinch out κρυφό menu.

-Σερνεις την επιφάνεια προς τα κάτω και ψάχνεις σαν το IOS εφαρμογές,επαφές,μυνήματα κλπ.

- Οne Hand μικραίνεις την οθόνη ΤΙP για όσους δεν το πρόσεξαν μπορείς να την μικρύνεις την Οθόνη και σύροντας από δεξιά προς τα αριστερά την navigation bar

-Να αλλάξεις την σειρά των κουμπιών στη Navigation Bar

-Γρήγορη πρόσβαση σε ηχογράφηση φακό όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο.

Και κάτι άλλο για την μπαταρία

H μπαταρία έτρωγε 15-25% το βράδυ με όλα κλειστά με την έκδοση B104.

Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οφειλόταν στo HEALTH app καθώς πάντα μου έδειχνε στο Notification τα βήματα που έκανα.

Εγώ την έκανα unistall αφότου έβαλα την Β120.

Πρώτο βράδυ από 100% στο 99% μετά από 9 ώρες.

Προσέξετε μήπως αυτό το app σας ρουφάει την μπαταρία

Edited by PERIS29
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος για κουμπί συντόμευσης στο παράθυρο συντομευσεων για 4g, 3g; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι πολύ ευαίσθητος...

 

πιθανον φιλε δεν ξερω! Παντως απο την στιγμη που το εδωσα νιωθω αλλιως,πηγα με αλλο κινητο ( πηρα αλλο) στον παιδοτοπο 3 -4 ωρες και δεν πονεσε κεφαλι κλπ. θα δειξει απο αυριο..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος για κουμπί συντόμευσης στο παράθυρο συντομευσεων για 4g, 3g; ευχαριστώ

 

Switch network type χρησιμοποιώ εγώ ,σε βγάζει κατευθείαν στο μενού που επιλέγεις 2g 3g 4g

 

Υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση του ήχου ? Πραγματικά δεν ακούγεται τπτ από ειδοποιήσεις εκτός άλλο όταν χτυπάει το τηλέφωνο (δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά στην ένταση ήχου κλήσης ,με την ένταση των λοιπών ειδοποιήσεων?)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη ρύθμιση που ορίζει σαν default location για τις εφαρμογές την sd κάρτα; τι ακριβώς κάνει;

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη ρύθμιση που ορίζει σαν default location για τις εφαρμογές την sd κάρτα; τι ακριβώς κάνει;

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/41a03a305362da59e90ba48430d3e047.jpg αν εννοείς αυτή τη ρύθμιση δεν είναι για το που θα εγκατασταθούν οι εφαρμογές αλλά πού θα εγκατασταθούν φωτο,βίντεο κλπ που βγάζεις.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/c8d7ff2b1f6410f192fe74b9ca9ea54e.jpg

 

Φαντάζομαι ότι είναι μάλλον το ίδιο με αυτό που λες. Αν επιλέξω την κάρτα μου λέει να την κάνω encrypt το βγάζει και σε σένα;

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο και την βοήθειά σου

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμενα το βγάζει. Είναι φυσιολογικό για το Android 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας κόλλησε και εσάς πολύ ώρα στο 100% Βελτιστοποίηση Συστήματος;

 

Ναι είναι φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αν και ήμουν προετοιμασμένος να συμβεί, δεν κόλλησε καθόλου στο 100% της βελτιστοποίησης συστήματος.

Μόλις έφτασε στο 100%, έκανε επανεκίνηση και τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφορά παράδοσης μυνηματος?

 

Ναι έχει, οταν είσαι μέσα στα μυνήματα, πατας μενού και μετά πας ρυθμίσεις και θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να ταξινομηθούν οι εφαρμογές αλφαβητικά με ρύθμιση ή μόνο χειροκίνητα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...