Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω παρει το P9 lite 2017 και εχω προβλημα με το ινσταγραμ...δεν μου ανοιγει τις ιστοριες και εχει παλια εκδοση της εφαρμογης...πειτε καμια λυση...:rolleyes::D

 

εκκαθάριση δεδομένων, απεγκατάσταση και ξανά κατέβασμα απο το play store

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. Εκανα τα βηματα αλλα παλι τα ιδια.. Μου βαζει παλια εκδοση του ινσταγραμ κ δν ανοιγουν οι ιστοριες.. Εδω απο κατω ανανεωνεται η αρχικη σελιδα...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς τον launcher της Microsoft? Πιστεύετε ότι θα έχω κανένα πρόβλημα; Μετά θα μπορώ να επιστρέψω στο αρχικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , προσπαθώ να ξεκλειδώσω bootloader από το site της Huawei αλλά όλο μου βγάζει οτι κάτι βάζω λάθος. δεν διευκρινίζει τι για να το τσεκάρω , λέει είτε το IMEI ,είτε το model number είτε το product number. Εγώ εννοείτε οτι τα βάζω σωστά όμως , έχω δοκιμάσει και τα 2 IMEI (έχω το δίκαρτο) και πάλι τίποτα. τι μπορώ να κάνω . ?

 

Πρέπει να μπεις στο κινέζικο site, να το μεταφράσεις και να το κάνεις έτσι.

 

Για κάποιο λόγο δεν παίζει το αγγλικό, 2 χρόνια έτσι είναι :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα εχωP9 LITE και ειχε χαλαση η οθονη το εστειλα στο σερβις στων κωτσοβολο και οταν το πηρα αφου μου ειπαν ενταξη οταν το ανοιξα να δω αν δουλευει σωστα η οθονη κολαγε και εκτος απο αυτο 1) ελειπε η ρυθμιση που διαλεγεις ποια καρτα θες να μηλας και 2)το μπλουτουθ δεν δουλευει καθολου το τηλεφωνο το αφησα και το ξαναστελνουν στο σερβις στην αθηνα τι κανω σε αυτη τη περιπτωσηθα βρω καποια ακρη ευχαριστω πολυ

 

Αν είναι μέσα στην εγγύηση έπρεπε να το πας στο service στη Μιχαλακοπούλου ή να κάνεις χρήση της υπηρεσίας pick up & return που σου στέλνουν κούριερ στο σπίτι και το παίρνει.

 

Στη Μιχαλακοπούλου τα παιδιά είναι γατονια...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις στο κινέζικο site, να το μεταφράσεις και να το κάνεις έτσι.

 

Για κάποιο λόγο δεν παίζει το αγγλικό, 2 χρόνια έτσι είναι :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κάποιο link αν μπορεις γτ χαθηκα ! μπαινω και με το που βαζω τιο mail μου λεει δεν λειτουργει στη χωρα μου και με πεταει σε αλλη σελιδα

Edited by panos_saxo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή κάπου θα έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να ενημερώσει σε πρόσφατα αγορασμενο p9 lite 2017, πως μετακινούμε τις εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη στην microsd κάρτα για να γλυτώσουμε χώρο (χωρις root)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να τις μεταφέρεις απο τις ρυθμίσεις > εφαρμογές μέσα σε κάθε εφαρμογή αν σου έχει ενεργοποιημένη την επιλογή αλλιώς δεν...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στη συγκεκριμένη συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ήθελα να ρωτησω οι έχοντες την τελευταία έκδοση του ινσταγκραμ, εάν μπορείτε να δημιουργήσετε poll στα στοριζ ! Γιατί εμένα δεν μου το εμφανίζει αν και μπορώ να ψηφίζω στα polls των άλλων χρηστών. Οποτε θέλω να ξέρω τι φταίει.(η εφαρμογή το κινητό μ ή κάτι άλλο?) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ήθελα να ρωτησω οι έχοντες την τελευταία έκδοση του ινσταγκραμ, εάν μπορείτε να δημιουργήσετε poll στα στοριζ ! Γιατί εμένα δεν μου το εμφανίζει αν και μπορώ να ψηφίζω στα polls των άλλων χρηστών. Οποτε θέλω να ξέρω τι φταίει.(η εφαρμογή το κινητό μ ή κάτι άλλο?) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Γινεται κανονικα σε εμενα το Poll...μαλλον η εφαρμογη θα φταιει και οχι το κινητο

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Το P9 lite εχεi led notification για sms..calls ?

Να το προτιμήσω mono sim ή dual sim ?

 

Ειναι για την μητερα μου και δεν θελω να εχω θεματα και τρεχαματα ;)

 

Ευχαριστω πολύ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γινεται κανονικα σε εμενα το Poll...μαλλον η εφαρμογη θα φταιει και οχι το κινητο

 

Σοβαρά μιλάς τώρα? Έχω δοκιμάσει τα πάντα να διαγράψω την εφαρμογή και ξα την ξανακατεβασω, να βγω και να ξαναμπώ τπτα... Λες να έχω κάνει εγώ κάτι?

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την άμεση απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

το Google Text-to-speech υποστηρίζει και ελληνικά!

Για την ενεργοποίηση της Ελληνικής γλώσσας,

θα πρέπει να γίνει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, Και αν ναι πως

αν το παίρνει αυτόματα το πώς το βλέπω αν είναι ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς τώρα? Έχω δοκιμάσει τα πάντα να διαγράψω την εφαρμογή και ξα την ξανακατεβασω, να βγω και να ξαναμπώ τπτα... Λες να έχω κάνει εγώ κάτι?

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την άμεση απάντηση σου!

Να σου πω την αληθεια μεχρι να το αναφερεις δεν ειχα κανει καποιο poll...το δοκιμασα ομως και εγινε κανονικα,χωρις κανενα προβλημα! Οποτε ψαξε γιατι μαλλον εσυ κατι εχεις κανει...εχεις διαγραψει την μνημη cache?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σας,

 

Το P9 lite εχεi led notification για sms..calls ?

Να το προτιμήσω mono sim ή dual sim ?

 

Ειναι για την μητερα μου και δεν θελω να εχω θεματα και τρεχαματα ;)

 

Ευχαριστω πολύ!

Εχει led notification εννοειται και αφου ειναι για την μητερα σου παρτο mono sim

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Της πηρα τo P9 lite απο MediaMarkt ειναι το dual sim.

 

Διαβασα καπου οτι αυτα με mono sim ειχαν θεματα με τις Roms!

 

Ευχαριστώ πολυ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Της πηρα τo P9 lite απο MediaMarkt ειναι το dual sim.

 

Διαβασα καπου οτι αυτα με mono sim ειχαν θεματα με τις Roms!

 

Ευχαριστώ πολυ!

 

καλυτερα ντουαλ ποτε δεν ξερεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς nova launcher prime και tesla unread στο p9 2017; δεν μου δουλεύει το ποσοτικό να δείχνει με νούμερο το πόσα αδιάβαστα έχω. Το μεταβαλλομενο ή οι κουκίδες δουλεύουν. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παλιά που είχα τον nova prime με tesla unread θυμάμαι ότι δουλευε και το αριθμητικό.

Δοκίμασε να το απεγκαταστησεις και να το ξαναβάλεις μήπως και δουλέψει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα νομίζω αρκετές φορές. Έβαλα και το τελευταίο beta prime και το stable αλλά τίποτα. Θα το ξαναδώ όταν πιάσω το κινητό στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις πήρα το P9lite 2017. Δεν ξέρω από τεχνικές λεπτομέρειες, μου αρέσει όμως πολύ τα κινητά σαν εργαλείο καθημερινότητας.

Πήγα να βγάλω μια selfie σήμερα το μεσημέρι με λιακάδα και το φόντο πίσω μου το έβγαζε ολόασπρο, εκεί δηλαδή που ήταν πίσω κάτι κτήρια, αυτά δεν φαινόντουσαν καθόλου το δε κομμάτι του ουρανού στο βάθος ίδιο άσπρο χρώμα και αυτό. Πείραξα την ισορροπία λευκού και δεν είδα καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το κινητό σα να τόνιζε το πρόσωπό μου, σε κάποιες κινήσεις δε που του έκανα πάνω κάτω κάπου έπιανε τα φυσικά χρώματα. Έχει συμβεί σε κανέναν; και δεύτερον είναι βλάβη ή χαρακτηριστικό αυτής της συσκευής;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό σας βράδυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να σας πω ότι βέβαια τις φωτογραφίες δεν τις έβγαζα κόντρα στον ήλιο αλλά από σκιερό μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που δεν ξερω να βοηθησω για τα τελευταια ψιλοπροβληματακια που αναφερετε...Εγω παλι εχω το αλλο: Τις τελευταιες μερες, χρονικα περιπου μετα το τελευταιο update, ο ηχος στα εισερχομενα sms δεν ακουγεται! Δεν καταλαβαινω γιατι!! Κανεις αλλος με το θεμα αυτο? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή της γυναίκας μου έχει την έκδοση λογισμικού VNS-L31C432B381. Είναι η τελευταία; Αν όχι γιατί οπότε κάνω αναζήτηση για ενημέρωση μου λέει ότι δεν υπάρχει; Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...