Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά του συγκεκριμένου smartphone αλλά θα ήθελα αν μπορείτε μια διευκρίνιση.

Ποιες οι διαφορές των σκρουτζομάγαζων από τις γνωστές αλυσίδες. Γιατί αυτές οι διαφορές στις τιμές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας

 

Κάτοχος και εγω του P9 LIte απο την Παρασκευή. Γενικά είμαι ευχαριστημένη.

 

Παρατήρησα οτι οταν παω να διαγραψω μια εφαρμογή απο την αρχική οθόνη , την διαγραφει οριστικά απο το τηλεφωνο (κάτι που δεν γινεται στο samsung που εχω)

 

Αν κατάλαβα καλά απο αυτα που διάβασα στο topic είναι θέμα launcher; αν αποφασίσω να εγκαταστήσω καποιον αλλον αυτο θα αλλάξει;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Κάτοχος και εγω του P9 LIte απο την Παρασκευή. Γενικά είμαι ευχαριστημένη.

 

Παρατήρησα οτι οταν παω να διαγραψω μια εφαρμογή απο την αρχική οθόνη , την διαγραφει οριστικά απο το τηλεφωνο (κάτι που δεν γινεται στο samsung που εχω)

 

Αν κατάλαβα καλά απο αυτα που διάβασα στο topic είναι θέμα launcher; αν αποφασίσω να εγκαταστήσω καποιον αλλον αυτο θα αλλάξει;

 

Καλημέρα, ναι προφανώς και την διαγράφει οριστικά, από που θέλεις να την διαγραψει; Αφού δεν εχει appdrawer (συρτάρι εφαρμογών) για να παει εκεί! Αν εγκαταστήσεις κάποιον άλλο launcher με appdrawer ναι θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Απλα προσπαθω να καταληξω στο τι φταιει ωστε να δω πως θα κινηθω περαιτερω.Απο κωτσοβολο αρχισαν ηδη απο χθες να τα μαγειρευουν..Η εταιρια δεν εχει αναφερει προβληματικη παρτιδα,δε μπορουμε να αλλαζουμε συνεχεια συσκευες,μηπως φταιει η εφαρμογη..Το κινητο εξακολουθει να κανει το ιδιο flickering ισως και πιο εντονα απο το προηγουμενο.Σημερα θα χουμε επισκεψη στο κεντρικο service να δουμε τι θα γινει.

 

Τελικα εγινε νεα αντικατασταση αφου βλεποντας οτι και η δευτερη χρυση συσκευη εκανε τα ιδια δε μπορουσαν να το εξηγησουν.Πηρα πλεον δευτερη μαυρη συσκευη μιας και η πρωτη μαυρη δεν εβγαλε κανενα προβλημα.Μεχρι στιγμης και οι 2 δουλευουν αψογα.ΠΡΟΣΟΧΗ σε οσους σκοπευουν να κανουν αγορα χρυσης συσκευης απο τον Κωτσοβολο.Πολυ πιθανον ολη η παρτιδα που παρελαβαν τον Φεβρουαριο να εχει θεμα με flickering στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

επι της ουσίας καμία κατά τη γνώμη μου

 

Μονο after sales μερικές φορές

 

After sales δηλαδή;

Ειναι φθηνότερα λόγω παραεισαγωγής ή παίζει και τίποτε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε νεα αντικατασταση αφου βλεποντας οτι και η δευτερη χρυση συσκευη εκανε τα ιδια δε μπορουσαν να το εξηγησουν.Πηρα πλεον δευτερη μαυρη συσκευη μιας και η πρωτη μαυρη δεν εβγαλε κανενα προβλημα.Μεχρι στιγμης και οι 2 δουλευουν αψογα.ΠΡΟΣΟΧΗ σε οσους σκοπευουν να κανουν αγορα χρυσης συσκευης απο τον Κωτσοβολο.Πολυ πιθανον ολη η παρτιδα που παρελαβαν τον Φεβρουαριο να εχει θεμα με flickering στην οθονη.

Πιθανόν να είναι θέμα παρτίδας όντως.

Έχω το λευκό και η γυναίκα μου το χρυσαφί. Και τα δύο από Κωτσόβολο.

Της συζύγου είναι αγορασμένο τον Αύγουστο. Δεν είχε παρουσιάσε κάποιο πρόβλημα, αλλά έκανα αρκετές δοκιμές μόλις τώρα just in case... και είδα ότι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Εννοείται ότι και το δικό μου το λευκό είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

λεω μήπως αν σου χαλάσει πολύ γρήγορα συνήθως πας στο μαγαζί ....

Μπορεί να λεω και βλακίες

Πάντως δεν έχω ακούσει κάτι κακό για τις εγγυήσεις από την αντιπροσωπεία

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,πήρα και γω χτες το κινητό ,αλλα εχω πρόβλημα με την SIM card ,δεν μου την αναγνωρίζει, ξερει κανένας τίποτα γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το εδωσα....εν αναμονη του P10 τωρα ισως τα ξαναπουμε στο αναλογο νημα! :)
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το swiftkey;

 

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του swiftkey έχω βρει την υγειά μου με το πληκτρολόγιο, αλλά φαίνεται να καίει πιο πολύ μπαταρία; Το έχω παρατηρήσει τόσο στη μείωση της αυτονομίας όσο και στα στατιστικά της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,πήρα και γω χτες το κινητό ,αλλα εχω πρόβλημα με την SIM card ,δεν μου την αναγνωρίζει, ξερει κανένας τίποτα γι αυτο;

 

Δε παίρνεις το κινητό σου και να το πας στο κατάστημα όπου ανήκει η SIM? (πχ Vodafone, Cosmote κλπ) Να δοκιμάσουν αυτοί τη SIM κάρτα και να δουν. Μπορεί να δοκιμάσουν μια δική του SIM να δουν αν παίζει ή όχι. Πάντως να έχει χαλάσει η υποδοχή ... τι να πω.

 

Μήπως και δεν ακουμπάει καλά η κάρτα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του swiftkey έχω βρει την υγειά μου με το πληκτρολόγιο, αλλά φαίνεται να καίει πιο πολύ μπαταρία; Το έχω παρατηρήσει τόσο στη μείωση της αυτονομίας όσο και στα στατιστικά της μπαταρίας.

Κάτι άλλο θα είναι, εγώ το χρησιμοποιώ από τον Ιούλιο του '16 και δεν έχω διαπιστώσει battery drain.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω ενα προβλημα εχω την εκδοση c900b161 single sim και δεν λειτουργει κανονικα το τηλεφωνο αλλες εφαρμογες τις ανοιγει κ αλλες οχι.Μηπως ξερει κανεις αν θα φτιαξει με reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με το τηλέφωνο (VNS-LS21...Β160)... Την συμβουλή/βοήθειά σας πριν καταλήξω στο service...

Παρατήρησα οτι χάνω εισερχόμενες κλήσεις (στην ουσία φαίνεται κλειστό/απενεργοποιημένο) όταν το τηλέφωνο είναι σε 4G κάλυψη. ο λόγος φαίνεται να είναι οτι δε γυρνάει σε 3G όταν με καλούν. Το έβαλα χειροκίνητα σε 3G/2G και δεν κλειδώνει καθόλου στο 3G (H+) αλλά στο 2G (Ε). Επίσης όταν καλείς έχει τρομερή καθυστέρηση μέχρι να γυρίσει απο 4G σε 2G ουσιαστικά...

 

Να σημειώσω οτι δεν έχω πρόβλημα κάλυψης/σήματος, δοκίμασα και με άλλη sim κάρτα, επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων, τίποτα... Άλλες συσκευές λειτουργούν κανονικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τζάμι για προστασία αξίζει. Καμία σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα, αφενός δεν κολλάει το δάχτυλο όταν το σέρνεις, αφετέρου δεν αφήνει δαχτυλιές, κτλ. Έβαλα σήμερα ένα τζάμι της Nillkin και είναι άψογο στην αφή και στην αίσθηση που δίνει.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τζάμι για προστασία αξίζει. Καμία σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα, αφενός δεν κολλάει το δάχτυλο όταν το σέρνεις, αφετέρου δεν αφήνει δαχτυλιές, κτλ. Έβαλα σήμερα ένα τζάμι της Nillkin και είναι άψογο στην αφή και στην αίσθηση που δίνει.

 

Πολύ σωστά. Απλά μερικές συσκευές έχουν ένα θεματάκι στο βίδωμα του καπακιού και το τζάμι αφήνει 2 φουσκάλες στο κάτω μέρος πάνω στο logo. Αλλά και πάλι αυτό είναι καλύτερο από την πλαστική μεμβράνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με το τηλέφωνο (VNS-LS21...Β160)... Την συμβουλή/βοήθειά σας πριν καταλήξω στο service...

Παρατήρησα οτι χάνω εισερχόμενες κλήσεις (στην ουσία φαίνεται κλειστό/απενεργοποιημένο) όταν το τηλέφωνο είναι σε 4G κάλυψη. ο λόγος φαίνεται να είναι οτι δε γυρνάει σε 3G όταν με καλούν. Το έβαλα χειροκίνητα σε 3G/2G και δεν κλειδώνει καθόλου στο 3G (H+) αλλά στο 2G (Ε). Επίσης όταν καλείς έχει τρομερή καθυστέρηση μέχρι να γυρίσει απο 4G σε 2G ουσιαστικά...

 

Να σημειώσω οτι δεν έχω πρόβλημα κάλυψης/σήματος, δοκίμασα και με άλλη sim κάρτα, επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων, τίποτα... Άλλες συσκευές λειτουργούν κανονικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Παίζει να έχεις πρόβλημα με την κεραία.

Είχα κι εγώ ένα σχετικό πρόβλημα άλλης φύσης, το οποίο έχω αναφέρει. Το κινητό έδειχνε να έχει 4G φουλ, αλλά όχι ιντερνετ! Ήθελε να ανοιγοκλείσω το flight mode για να στρώσει. Αλλά πρέπει να ήταν software σκάλωμα και τελικά έστρωσε από μόνο του (έχει να μου το εμφανίσει πολύ καιρό).

Δοκίμασε τα παρακάτω, αν δεν τα έχεις δοκιμάσει.

 

1) Βάλε το performance στη μπαταρία - αντί του smart - Καμιά φορά τρώει σκάλωμα η διαχείριση της μπαταρίας στο σμαρτ και κάνει κόλπα.

2) Πήγαινε σε safe mode και δες αν στο κάνει κι εκεί. Αν ΔΕΝ το κάνει φταίει κάποιο 3rd party app.

3) Κάνε ολικό format στη συσκευή από την εκκίνηση του (όχι επαναφορά εργοστασιακών). Προσοχή πριν κάνεις αυτό σβήσε το gmail account που είναι συνδεδεμένο/συγχρονισμένο με τη συσκευή.

 

Αν δεν στρώσει, πρέπει να στείλεις τη συσκευή στο σέρβις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μολις το εδωσα....εν αναμονη του P10 τωρα ισως τα ξαναπουμε στο αναλογο νημα! :)

 

Ωραίος. Εγώ πάλι ανυπομονώ (από τώρα) για το P11 !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια μαύρη θήκουλα ( book flip) για το p9 light μου (με τρύπα για δαχτ. αποτύπωμα) αλλα το p9 μου το έκλεψε η κόρη (δεν θέλω να σας γράψω με τι με άφησε :O )

η θήκη χαρίζεται και βρίσκεται στο Ιατρικό κέντρο αθηνών στο Μαρούσι .. εάν κάποιος ενδιαφέρεται περνάει και τη παίρνει(09:00 - 17:00) ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια μαύρη θήκουλα ( book flip) για το p9 light μου (με τρύπα για δαχτ. αποτύπωμα) αλλα το p9 μου το έκλεψε η κόρη (δεν θέλω να σας γράψω με τι με άφησε :O )

η θήκη χαρίζεται και βρίσκεται στο Ιατρικό κέντρο αθηνών στο Μαρούσι .. εάν κάποιος ενδιαφέρεται περνάει και τη παίρνει(09:00 - 17:00) ;)

Δόθηκε η θηκη :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τζάμι για προστασία αξίζει. Καμία σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα, αφενός δεν κολλάει το δάχτυλο όταν το σέρνεις, αφετέρου δεν αφήνει δαχτυλιές, κτλ. Έβαλα σήμερα ένα τζάμι της Nillkin και είναι άψογο στην αφή και στην αίσθηση που δίνει.

 

μπορεις να στειλεις ενα λινκ απο που το πηρες? εχω βρει απειρα στο ebay αλλα τα πιο πολλα είναι μουφα μαλλον με τετοια τιμη που βλεπω. οποιος μπορει ας στειλει ενα λινκ απο εξω γιατί εδω (επαρχια) μου ζητανε 15 + για ενα κομματι πλαστικο ! επισης καπου ειδα καποιο πακετο που εχει και δωρο μια ζελατινα για το πισω μερος για τις γρατζουνιες .

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα παρακάτω και είμαι ικανοποιημένος από το συνδιασμό εμφάνισης και προστασίας :

 

Αυθεντικό back cover huawei

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Huawei-Thiki-Back-Cover-gia-P9-Lite-Diafani-51991521.htm

 

Savvies Tempered Glass

http://www.protectionfilms24.com/article/savvies-xtreme-glass-hd33-clear-tempered-glass-screen-protector-huawei-p9-lite-2629625.html

(Σε 4-5 μέρες έρχεται με ταχυδρομείο)

 

Εγω τη παραπάνω αγόρασα και είναι μια χαρά !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το τηλέφωνο δυστυχως επεσε με την πλατη σε πλακακι να το πω, οχι καπου πολυ μαλακά δηλαδη, δεν εσπασε κατι ουτε εχει καποια σημαδια, αλλα δεν πιανει η οθονη κατω δεξια με συνεπεια να μην μπορω να πατησω ολα τα γραμματα ωστε να γραψω καποιο μήνυμα.. Αναγκαστηκα το γυρναω τουμπα, το κεφαλι κατω, για να γραψω!

Εχει ξεπιασει κατι απο μεσα? Στην οθονη δεν εχει ουτε ρωγμη ουτε τιποτα...

Φανταζομαι η εγγυηση δεν θα καλυπτει κατι τετοιο...

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...