Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ειναι

~4 gb είναι system partition

~1 gb είναι cache partition

~11 gb είναι data parttion

 

συνήθως πχ στο p8 (αυτό εχω πρόχειρο rooted τώρα έχουμε τα εξής)

14,6 gb storage space (το μετρανε με 1000 και οχι με 1024

εκεί έχουμε 10,4 gb data partition (για εφαρμογές και data storage) 2.5 gb system partition (για το firmwware της συσκευής) 500 mb custom partition (για διάφορα apps κλπ που περναει ανάλογα με την περιοχη ) + 1 gb καθαρά για caching το έχει ετσι έχουμε 14,4 + υπάρχουν διάφορα αλλα partitions όπως efs (που εχει το imei κλπ) που σαν συνολο γυρο στα 200 mb ειναι (ειναι πολλα απο 30 40 mb το καθένα)

 

ουσιαστικά με απλά λόγια

11 gb τα εχεις για την party σου γύρο στα 2,5 πιανει το android και αλλα 500 mb για καποιες ευαίσθητες πληροφορίες οπος imei κλπ και 1 gb για να μπορει να λειτουργεί

Μάλιστα!

Ευχαριστώ πολύ...

Θέλει να το πάρει μία φίλη κ το ψάχνω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα!

Ευχαριστώ πολύ...

Θέλει να το πάρει μία φίλη κ το ψάχνω!

 

σε ολα έτσι είναι μην το ψάχνεις

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πας συντομεύσεις πατάς επάνω τους χωρίς να αφήσεις το δάκτυλο , κάνεις προ τα επάνω πατάς "επεξεργασία" και ενεργοποείς το "mirrorshare"

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δυστηχως δεν κανει τιποτα, παω στις συντομευση προσβασιμοτητας παταω επανω αλλα τιποτα, παω και βρισκω το mirrorshare στις συνθετες ρυθμισεις το παταω και μου εμφανιζει την εικονα του κινητου που γραφει απο κατω "Για εμενα" το παταω αλλα παλι τιποτα, τι δεν κανω σωστα????

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!

Ευχαριστώ πολύ...

Θέλει να το πάρει μία φίλη κ το ψάχνω!

 

ολα τα κινιτα ετσι ειναι καποια λιγο λιγοτερα καποια λιγο περρισοτερα πχ στο iphone εχει γυρο στα 11 gb

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι τελευταια χτυπάει για 5 δευτερα μονο. Ξερεται γιατι; Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πήρα το κινήτο πριν μια εβδομάδα, πηγαίνει σφαίρα, αλλά έχω ένα μεγάλο θέμα, η μπαταρία διαρκεί μια μέρα το πολύ μιάμιση!! Μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.. εχει κανείς εμπειρια με στικακια τύπου flash usb dual? Οποιο κι αν εχω δοκιμάσει δεν το βλεπει... δεν το διαβάζει.. λετε να διορθωθεί με καποια αναβάθμιση? Με εχει ξενερωσει ρε παιδιά γιατι το χρειάζομαι..Είναι αυτο που ανεβασα στην εικονα..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/6fd041351fdd65ed0cbada5cf83bd709.jpg

Edited by kyle4
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας, πήρα το κινήτο πριν μια εβδομάδα, πηγαίνει σφαίρα, αλλά έχω ένα μεγάλο θέμα, η μπαταρία διαρκεί μια μέρα το πολύ μιάμιση!! Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Η διάρκεια της μπαταρίας που αναφέρεις δεν είναι παράξενη αλλά εξαρτάται φυσικά και από τη χρήση που κάνεις στη συσκευή. Αν την έχεις σε πλήρη λειτουργία είναι φυσιολογικά τα νούμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από τη Vodafone, αν το κάνω Unbranded χάνω την εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για την συγκεκριμένη ROM ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ UNLOCK και τα λοιπά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από τη Vodafone, αν το κάνω Unbranded χάνω την εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για την συγκεκριμένη ROM ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ UNLOCK και τα λοιπά?

Όχι αφού περνά η μαμά ρομ δεν χάνεις την εγγύηση περνά την και θα είσαι οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό από τη Vodafone, αν το κάνω Unbranded χάνω την εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για την συγκεκριμένη ROM ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ UNLOCK και τα λοιπά?

 

Αν προχωρήσεις και το κάνεις unbranded βοήθα λίγο και εδώ αν μπορείς γιατί δεν έχω ιδέα , δεν το έχω ξανακάνει.

:p
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ για όσους θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στην 161 αν σας βγάλει πρόβλημα η bugs η rom ,από ότι διάβασα, μετά δεν μπορείτε να επιστρέψετε σε παλιότερη rom .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ για όσους θέλουν να κάνουν αναβάθμιση στην 161 αν σας βγάλει πρόβλημα η bugs η rom ,από ότι διάβασα, μετά δεν μπορείτε να επιστρέψετε σε παλιότερη rom .

 

Ο τύπος που το έγραψε στο xda δείχνει να έχει θέμα με το κινητό του. Λέει ότι και στις άλλες αναβαθμίσεις που έκανε από 130σε 131 και απο 150 σε 151 του έδειχνε ότι είναι πάλι στην 130 και 150 αντίστοιχα παρά την αναβάθμιση. Οπότε ίσως να μην ισχύει αυτά που γράφει.

Ένα θαρραλέο χρειαζόμαστε να κάνει το τέστ. :rolleyes:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ένα θαρραλέο χρειαζόμαστε να κάνει το τέστ. :rolleyes:

 

Εγώ μια χαρά είμαι με 161 από τη μέρα που βγήκε...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

v1.50 :This update adds an email printing feature and optimizes several functions and the UI display. [What's new] Added an email printing feature. [Fixes] Fixed an issue where the weekly display button in Calendar is not localized. Fixed an issue where a URL in an SMS cannot be opened in some scenarios. [Optimizations] Optimized the prompt you receive when you insert a headset. Optimized several shortcuts in the drop down menu. Optimized several app icons on the home screen. Improved the UIs on the contacts screen. Optimized the Huawei Swype input method.

 

v1.70 : This update adds an email printing feature and optimizes several functions and the UI display. [What's new] Added an email printing feature. Added a feature, which enables you to save a slow-mo video as a new video. [Fixes] Fixed an issue where the weekly display button in Calendar is not localized. [Optimizations] Optimized the prompts you receive when you insert a headset. Optimized several shortcuts in the drop down menu. Optimized several app icons on the home screen. Improved the UIs on the contacts screen. Optimized the network searching ability saving power Improved device security with Google security patches.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εβαλα την 1.70 χωρίς πρόβλημα.

 

1.70 απο που;; μεχρι τωρα με ff μεχρι 1.61 μου βγαζει.Εχεις καποιο λινκ;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επίσης!!!!

 

Kαι εγώ που πέρασα την 161 όλα μια χαρά .Η μπαταρία του πολύ καλύτερη!!

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν μπορει να πάει σε παλιότερη rom το λένε πολλοί όχι μόνο ένας , απλά είπα να το ξέρουν , τώρα προβλήματα διαβάζω και στο htcmania με την 161

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά είμαι με 161 από τη μέρα που βγήκε...

 

Αν την περάσω θα έχω Ota στην 7?

 

Στο παρακάτω λινκ έχει την 160 καί 161, και αναλυτικά τον τρόπο εγκατάστασης.

http://www.gizrom.com/b161-emui-4-1-huawei-p9-lite-android-6-0/http://www.gizrom.com/wp-content/uploads/2016/11/B160-161-Emui-4.1-Huawei-P9-Lite-Android-6.jpg

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και καλά όλα αυτά, δεν είναι καλύτερο όμως να περιμένουμε λίγο να δοθούν και επίσημα ΟΤΑ οι αναβαθμίσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι καλύτερο να περιμένεις τις ota αναβαθμίσεις. Είναι ακριβώς το ίδιο.

Βασικά καλύτερο είναι να έχεις τη νεότερο έκδοση το συντομότερο δυνατό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι καλύτερο να περιμένεις τις ota αναβαθμίσεις. Είναι ακριβώς το ίδιο.

Βασικά καλύτερο είναι να έχεις τη νεότερο έκδοση το συντομότερο δυνατό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν κατεβάσεις την σωστή έκδοσή απ την επίσημη πηγή της εταιρίας ναι, αλλιώς μονό ΟΤΑ:!:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...