Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω τόσα ποστ εδώ μέσα για ένα ανύπαρκτο πρόβλημα.

Και εξηγούμαι:

Και στο δικό μου έτσι γίνεται. Πρέπει να τελειώσει εντελώς το σκρολ για να δουλέψει το touch.

Τώρα αν περιμένουμε να δουλέψει 0,2 νανοσεκόντ πριν τελειώσει το σκρολ, τι να πω.

Την ώρα που σκρολάρει δεν γίνεται να ανταποκριθεί, λογικό δεν είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζω τόσα ποστ εδώ μέσα για ένα ανύπαρκτο ππρόβλημα.

Και εξηγούμαι:

Και στο δικό μου έτσι γίνεται. Πρέπει να τελειώσει εντελώς το σκρολ για να δουλέψει το touch.

Τώρα αν περιμένουμε να δουλέψεο 0,2 νανοσεκόντ πριν τελειώσει το σκρολ, τι να πω.

Την ώρα που σκρολάρει δεν γίνεται να ανταποκριθεί, λογικό δεν είναι;

 

Οχι. Τοσο σε samsung οσο και σε κινεζια των 100 ευρω που εχω χρησιμοποιησει, οταν σκρολλαρε και επελεγα κατι το touch δουλευε. Πρωτη φορα αντιμετωπιζω κατι τετοιο που να πρεπει να περιμενω να τελειωσει το scrolling+κανα δευτερολεπτο ακομα και προσωπικα με ενοχλει διοτι ειμαι νευρικος χρηστης και δεν μπορω να περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Τοσο σε samsung οσο και σε κινεζια των 100 ευρω που εχω χρησιμοποιησει, οταν σκρολλαρε και επελεγα κατι το touch δουλευε. Πρωτη φορα αντιμετωπιζω κατι τετοιο που να πρεπει να περιμενω να τελειωσει το scrolling+κανα δευτερολεπτο ακομα και προσωπικα με ενοχλει διοτι ειμαι νευρικος χρηστης και δεν μπορω να περιμενω.

Εντάξει, δεν θέλει όμως δευτερόλεπτο για να δουλέψει το touch.

Με το που τελειώνει το σκρολάρισμα, αμέσως δουλεύει (τουλάχιστον στο δικό μου).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν θέλει όμως δευτερόλεπτο για να δουλέψει το touch.

Με το που τελειώνει το σκρολάρισμα, αμέσως δουλεύει (τουλάχιστον στο δικό μου).

 

Ναι, οταν τελειωσει εντελως το σκρολλαρισμα (και κρυβεται η πλαινη μπαρα) δουλευει κανονικα. Προσωπικα αυτο το θεωρω 1-2" delay!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσα ποστ εδώ μέσα για ένα ανύπαρκτο πρόβλημα.

Και εξηγούμαι:

Και στο δικό μου έτσι γίνεται. Πρέπει να τελειώσει εντελώς το σκρολ για να δουλέψει το touch.

Τώρα αν περιμένουμε να δουλέψει 0,2 νανοσεκόντ πριν τελειώσει το σκρολ, τι να πω.

Την ώρα που σκρολάρει δεν γίνεται να ανταποκριθεί, λογικό δεν είναι;

 

 

Εχεις ενα δικαιο αλλα το δικο μου κολλαει λιγο παραπανω απο 2 δευτερα γιαυτο το αναφερω!

Δηλαδη παγωνει εντελως ρε γ@μωτο . Τεσπα ισως κανω reset μετα την 151 και στρωσει.

Η 151 ποτε θα ερθει ΟΤα ξερεις τιποτα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν σκρολαρει αν πατήσω κάπου σταματάει το σκρολαρισμα και φυσικά στο επόμενο πάτημα ανταποκρινεται χωρίς καθυστέρηση. Έχω unbranded 3gb με την 151.

 

Sent from my SM-P600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, γιατί δεν δοκιμαζεις μια επαναφορά εργοστασιακών μήπως και γίνει κάτι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα, γιατί δεν δοκιμαζεις μια επαναφορά εργοστασιακών μήπως και γίνει κάτι;

 

θα κανω απλα εχω πολλα login μεσα και βαριεμαι !!!! :lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εμ δεν τα ελεγα εγω ! αχαχαχαχαχαχ

 

οχι ρε συ τιποτα δεν κανει μια χαρα ειναι ακυρον !!!

 

Αθήνα μένω έλα να το δεις από κοντά. Δεν υπάρχει θέμα με σκιά στα εικονίδια όταν τα μετακινεις κλπ. Και ούτε Θέματα στο touch.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα μένω έλα να το δεις από κοντά. Δεν υπάρχει θέμα με σκιά στα εικονίδια όταν τα μετακινεις κλπ. Και ούτε Θέματα στο touch.

 

Η αισθηση στο touch ειναι και λιγο υποκειμενικη...

Link to comment
Share on other sites

Εχει εξοδα αποστολης το σαιτ αυτο που μου εστειλες?και ποιος ειναι ο τροπος πληρωμης?Μπορω να το κανω unbranded?Ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να το αγορασω σε χρυσο? Και να ειναι unbraded?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να το αγορασω σε χρυσο? Και να ειναι unbraded?

Από εδώ σίγουρα:

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/163031-huawei-p9-lite-dual-sim-gold

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το εν λόγο κινητό ? Τώρα έχω ένα iPhone 5S και στέφτομαι να το αλλάξα μιας που σε λίγες μέρες θα βγεί και η επιδότηση από τη Cosmote και είναι και στις υπερεπιδοτούμες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Εχτές ανακάλυψα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με το μόντεμ μου στην συχνότητα 5Ghz...το 3 ( ; ) χρόνων Mi3 άνετα...έβγαλε και το otg τέλεια.. Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το εν λόγο κινητό ? Τώρα έχω ένα iPhone 5S και στέφτομαι να το αλλάξα μιας που σε λίγες μέρες θα βγεί και η επιδότηση από τη Cosmote και είναι και στις υπερεπιδοτούμες συσκευές.

 

Καταρχήν τα Huawei είναι τα android με interface που βρίσκεται πιο κοντά στα iOS επομένως, αν δούλευες με iOS, η μετάβαση θα είναι ευκολότερη.

To P9 lite πρόκειται για μια αξιόλογη συσκευή χωρίς lags που αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Όπως θα έχεις διαπιστώσει και από τα σχόλια στο παρόν φόρουμ, τα παράπονα είναι είτε μεμονωμένα ή όχι ιδιαίτερα σοβαρά.

Βέβαια σημασία έχει και τι περιμένει ο κάθε χρηστης από τη συσκευή.

Αλλά για συσκευή 250 ευρώ δεν υστερεί από άλλες των 400 ευρώ. Είναι δηλαδή VFM.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει το εξής θέμα. Οταν κανω scrolling, για 1-2 δευτερολεπτα μετα το scrolling, το touch screen δεν πιανει. Το κανει σχεδόν σε ολες τις εφαρμογες ακόμα και στα settings ή στο app για τα sms. Με αποτελεσμα οταν βιαζομαι να μην πιανει ποτε το touch με την πρωτη φορα. Το δοκιμασα και σε δευτερη συσκευή για να δω αν εχει προβλημα το δικό μου και έκανε το ίδιο.

 

Software bug είναι τώρα αυτο??

 

Μπα όχι δε το κάνει σε εμένα στα settings, αλλά το κάνει στα SMS. Πάντως επειδή δε το δουλεύω με αυτό το τρόπο το κινητό (εννοώ τόσο γρήγορες εναλλαγές) δε το είχα προσέξει.

Edited by trianta99
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι δε το κάνει σε εμένα στα settings, αλλά το κάνει στα SMS. Πάντως επειδή δε το δουλεύω με αυτό το τρόπο το κινητό (εννοώ τόσο γρήγορες εναλλαγές) δε το είχα προσέξει.

 

Το κάνει και στα settings και αλλού, όταν σκρολάρεις και φτάσει στην κορυφή. Εκεί που πάει να κατέβει κάτω, δεν έχει άλλο κάτω και επιστρέφει πίσω. Ε, εκεί πρέπει να περιμένω να κάνει ολη αυτή την κίνηση και μετά να πιάσει το touch.

Link to comment
Share on other sites

Με εχει απογοητεύσει η ρομ του.. απο τα 16 gb σου δίνει διαθέσιμα τα 10 κι αυτα με λιγες εικονες , κανα δυο βιντεο κτλ, πεφτουν κατευθειαν .. sd δεν μπορω να βαλω γιατι χρησιμοποιώ και τις δυο σιμ... οπότε αναγκαζομαι συνεχεια να σβηνω η να κανω μεταφορα στο πσ..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Με εχει απογοητεύσει η ρομ του.. απο τα 16 gb σου δίνει διαθέσιμα τα 10 κι αυτα με λιγες εικονες , κανα δυο βιντεο κτλ, πεφτουν κατευθειαν .. sd δεν μπορω να βαλω γιατι χρησιμοποιώ και τις δυο σιμ... οπότε αναγκαζομαι συνεχεια να σβηνω η να κανω μεταφορα στο πσ..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουδείς τέλειος δυστυχώς.

Σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερα αν είχαμε 2 sim καθαρές και 1 ξεχωριστή θύρα για sd...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα Huawei είναι τα android με interface που βρίσκεται πιο κοντά στα iOS επομένως, αν δούλευες με iOS, η μετάβαση θα είναι ευκολότερη.

To P9 lite πρόκειται για μια αξιόλογη συσκευή χωρίς lags που αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Όπως θα έχεις διαπιστώσει και από τα σχόλια στο παρόν φόρουμ, τα παράπονα είναι είτε μεμονωμένα ή όχι ιδιαίτερα σοβαρά.

Βέβαια σημασία έχει και τι περιμένει ο κάθε χρηστης από τη συσκευή.

Αλλά για συσκευή 250 ευρώ δεν υστερεί από άλλες των 400 ευρώ. Είναι δηλαδή VFM.

 

Έχω δει το UI και μου άρεσε αρκετα ειδικά στις εφαρμογές που τα εικονίδια είναι όλα ίδια και ομοιόμορφα μεταξύ τους, είναι κάτι που συνήθησα με το IOS και τα WM. H αλήθεια είναι ότι το θέμα με την αφή που διάβασα με αποθάρυνε λίγο....τέλος πάντων μπορεί να έτυχε. Πιο πολύ το κύριο και βασικά μέλλημα μου είναι η κάμερα, μπορεί στο 5S η κάμερα να είναι καλή ( σε φώτο και βίντεο) αλλά σκοπός είναι να κάνω upgrade και όχι downgrade....μπορείς να μου πεις μερικά λόγια για τη κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το UI και μου άρεσε αρκετα ειδικά στις εφαρμογές που τα εικονίδια είναι όλα ίδια και ομοιόμορφα μεταξύ τους, είναι κάτι που συνήθησα με το IOS και τα WM. H αλήθεια είναι ότι το θέμα με την αφή που διάβασα με αποθάρυνε λίγο....τέλος πάντων μπορεί να έτυχε. Πιο πολύ το κύριο και βασικά μέλλημα μου είναι η κάμερα, μπορεί στο 5S η κάμερα να είναι καλή ( σε φώτο και βίντεο) αλλά σκοπός είναι να κάνω upgrade και όχι downgrade....μπορείς να μου πεις μερικά λόγια για τη κάμερα ?

Την ημέρα είναι πάρα πολύ καλή. Όσο πέφτει το φως αρχίζουν τα δύσκολα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το UI και μου άρεσε αρκετα ειδικά στις εφαρμογές που τα εικονίδια είναι όλα ίδια και ομοιόμορφα μεταξύ τους, είναι κάτι που συνήθησα με το IOS και τα WM. H αλήθεια είναι ότι το θέμα με την αφή που διάβασα με αποθάρυνε λίγο....τέλος πάντων μπορεί να έτυχε. Πιο πολύ το κύριο και βασικά μέλλημα μου είναι η κάμερα, μπορεί στο 5S η κάμερα να είναι καλή ( σε φώτο και βίντεο) αλλά σκοπός είναι να κάνω upgrade και όχι downgrade....μπορείς να μου πεις μερικά λόγια για τη κάμερα ?

 

Επειδή το θέμα με την αφή το παρατήρησα εγώ να σου πω οτι γενικά έχει πολύ καλό touch. Το "πρόβλημα" εμφανίζεται μόνο όταν σκρολλάρεις στην κορυφή ενός παραθύρου και θέλεις να κάνεις μια βιαστική κίνηση, τότε δεν θα πιάσει με την μια. Γενικά το θέμα είναι τόσο μικρό ώστε, αν αγόραζα κινητό και πάλι, το θέμα αυτό δεν θα ήταν deal breaker.

Link to comment
Share on other sites

Ουδείς τέλειος δυστυχώς.

Σίγουρα θα ήταν πολύ καλύτερα αν είχαμε 2 sim καθαρές και 1 ξεχωριστή θύρα για sd...

Αυτό με χάλασε και εμένα , βασικά την πατησα δεν το είχα δει, και έχω βαλει μερικά post πιο πίσω μία πατέντα για να μπορώ να έχω τις δύο sim και την 64 άρα κάρτα , το έχει κάνει και φιλος και δουλεύει μία χαρά .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...