Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδια..με απογοήτευσε η καμερα στην νυχτερινή ληψη. Ολες οι φωτογραφίες σχεδόν έβγαιναν θολες ..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα αυτό είναι σχετικό, όταν ανεβαίνει ο χρόνος που μένει το διαφράγμα ανοιχτό θα πρέπει να κρατάς το κινητό πολύ σταθερά χωρίς να κουνιέται. Επίσης άλλο σύνηθες πρόβλημα είναι να μην κάνει focus η μηχανή. Σε αυτή τη περίπτωση αυτό που κάνεις είναι να πατήσεις στο σημείο που θέλεις να κάνει focus μηχανή.

 

Εχθές που είχα λίγο χρόνο τράβηξα φωτογραφίες με την επαγγελματική ρύθμιση που σε αφήνει να πηράξεις όλες τις παραμέτρους. Για φωτογραφική κινητού ήταν πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια....υπαρχει διαφορα μεγαλη η εκδοση με τα 2 gb ram και τα 3;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχει ...αυτο με τα 3 δεν κολλαει πουθενα και με τιποτα,το 2 γιγα το εχω και καπου καπου κουραζεται .

Η επιλογη ειναι δικη σου καθαρα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ...αυτο με τα 3 δεν κολλαει πουθενα και με τιποτα,το 2 γιγα το εχω και καπου καπου κουραζεται .

Η επιλογη ειναι δικη σου καθαρα.

Εχω φυγει για το 3αρι τοτε...ευχαριστω...επισης κατι ακομα δεν ξερω αν υπαρχει αλλο θεμα με τροποποιησεις...αν κανω ρπυτ και recovery μπορω να το καμω μετα μαμα και να μην φαινεται οτι τ εχω κανει ρουτ; ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω φυγει για το 3αρι τοτε...ευχαριστω...επισης κατι ακομα δεν ξερω αν υπαρχει αλλο θεμα με τροποποιησεις...αν κανω ρπυτ και recovery μπορω να το καμω μετα μαμα και να μην φαινεται οτι τ εχω κανει ρουτ; ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κολλάει φίλε μου το 2αρι . Τσαμπα θα δώσεις παραπάνω λεφτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας.οταν κάνω streaming τηλεοπτικούς πολλές φορές κάνει παράσιτα το μεγάφωνο είναι φυσιολογικό αυτό?το κάνει και σε εσάς?? Και δεύτερον πως μπορώ να κάνω relock το bootloader?

Για το streaming δεν ξέρω αλλά τον bootloader νομίζω ΔΕΝ μπορείς να τον κλειδώσεις ξανά. Επίσης χάνεις και την εγγύηση αν τον έχεις ξεκλειδωσει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει φίλε μου το 2αρι . Τσαμπα θα δώσεις παραπάνω λεφτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το streaming δεν ξέρω αλλά τον bootloader νομίζω ΔΕΝ μπορείς να τον κλειδώσεις ξανά. Επίσης χάνεις και την εγγύηση αν τον έχεις ξεκλειδωσει....

 

Μα ΔΕΝ ειχες ΠΟΤΕ το 3αρι πως ξερεις πως πηγαινει ; Εγω τα εχω παρει και τα 2 , ειναι ενα κλικ πιο πανω το 3αρι ,για σενα τσαμπα λεφτα για καποιον που ασχολειται πολυ δεν ειναι . Εξαλλου δεν ειναι τραγικη η διαφορα,πιστευω τα αξιζει .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μα ΔΕΝ ειχες ΠΟΤΕ το 3αρι πως ξερεις πως πηγαινει ; Εγω τα εχω παρει και τα 2 , ειναι ενα κλικ πιο πανω το 3αρι ,για σενα τσαμπα λεφτα για καποιον που ασχολειται πολυ δεν ειναι . Εξαλλου δεν ειναι τραγικη η διαφορα,πιστευω τα αξιζει .

 

Γιατί γνωριζόμαστε και ξέρεις τι έχω και τι όχι; Είσαι ο μοναδικός άλλωστε που λέει ότι το 2αρι κολλάει. Όλοι οι υπόλοιποι λέμε ότι πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γνωριζόμαστε και ξέρεις τι έχω και τι όχι; Είσαι ο μοναδικός άλλωστε που λέει ότι το 2αρι κολλάει. Όλοι οι υπόλοιποι λέμε ότι πάει σφαίρα.

 

χρειαζεται να γνωριζομαστε ; Βλεπω καθε ενας τι γραφει - ουτε καν το εχεις δει εν λειτουργια ειμαι σιγουρος.

Εγω προτεινω συμφωνα με τις τιμες και οχι μονο αν κολλαει-για 30 ευρω καλυτερα να παρει το μεγαλο.

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=P9+lite

 

 

Φυσικα και δεν συμφερει το 2γιγα ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ dual sim , τοτε παρε το μικρο στα 221 γιατι μετα θα φυγεις +50 ευρω δεν συμφερει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως μπορω να σβήσω βρε παιδιά απο τα μηνύματα της επαφές με την μεγαλύτερη συχνότητα; Μόλις παταω να γράψω νουμερο μου βγάζει το σταθερό του σπιτιού, παταω επανω για διαγραφή αλλά τίποτα δεν το σβήνει και έχω σβήσει το αρχείο κλήσεων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ! Είναι κανείς από εδώ με συσκευή από Vodafone (Huawei VNS-L21 μονόκαρτο) ? Μου ήρθε πριν μια βδομάδα η ενημέρωση για B122 . Προς το τέλος της λήψης του πακέτου μου έγραψε ένα μνμα του τύπου "η ΄λήψη απέτυχε . κάντε reboot η συσκευή" . Όταν έκανα επανεκκίνηση μου έβγαλε μνμα ότι το update ολοκληρώθηκε κανονικά (πράγματι στην έκδοση emui έχω πλέον την Β122 ) . Παρ'όλα αυτά έχω πλέον ένα θέμα με την εφαρμογή του youtube που πριν δεν το είχα (μάλλον) . Συγκεκριμένα αρκετα βίντεο σταματάει να τα παίζει από μόνο του στα καλά καθούμενα λες και κάποιος πάτησε στοπ . Επίσης η φωτογραφική μου μετά από κάθε λήψη θολώνει λίγο την οθόνη για 1 δευτερόλεπτο , λες και χάνει εντελώς την εστίαση . Έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά τα θέματα αυτά παραμένουν . Λέτε όντως να υπήρξε ελλιπής εγκατάσταση του πακέτου ;; Edited by Akis_Huawei
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα τη συσκευή πριν 10 μέρες περίπου για τα γενέθλια της αδελφής μου. Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα παράπονο από μπαταρία, κάμερα ή κάτι άλλο. Έχουμε, όμως, θέμα με την αναπαραγωγή των βίντεο, είτε είναι στο youtube, instagram, facebook, είτε σε βίντεο που έχει μέσα στη συσκευή. Έχω ψάξει στις ρυθμίσεις κ δε βρήκα κάτι (η ρύθμιση για σίγαση με περιστροφή είναι απενεργοποιημένη, αλλά κ πάλι δε θα έπαιζε ρόλο, μιας κ η αναπαραγωγή σταματάει σε οποιοδήποτε προσανατολισμό). Στα βίντεο του youtube σταματάει σαν κάποιος να το έκανε παύση, κάποιες φορές κ συνεχόμενα. Σε βίντεο στο facebook έχει τύχει πέρα από παύσεις, να μη δείχνει κ εικόνα ενώ ο ήχος ακούγεται.

Δεν έγινε καμία αναβάθμιση από την αγορά κ δεν έχει ούτε διαθέσιμη κάποια. Το ίδιο κ για τις εφαρμογές.

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

Συγγνώμη αν υπάρχει κάπου μέσα στο thread αναφορά σε αυτό, αλλά είναι 105 σελίδες, διάβασα τις τελευταίες 10 κ δε βρήκα κάτι. Κ η αναζήτηση δεν έβγαλε επίσης κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα τη συσκευή πριν 10 μέρες περίπου για τα γενέθλια της αδελφής μου. Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα παράπονο από μπαταρία, κάμερα ή κάτι άλλο. Έχουμε, όμως, θέμα με την αναπαραγωγή των βίντεο, είτε είναι στο youtube, instagram, facebook, είτε σε βίντεο που έχει μέσα στη συσκευή. Έχω ψάξει στις ρυθμίσεις κ δε βρήκα κάτι (η ρύθμιση για σίγαση με περιστροφή είναι απενεργοποιημένη, αλλά κ πάλι δε θα έπαιζε ρόλο, μιας κ η αναπαραγωγή σταματάει σε οποιοδήποτε προσανατολισμό). Στα βίντεο του youtube σταματάει σαν κάποιος να το έκανε παύση, κάποιες φορές κ συνεχόμενα. Σε βίντεο στο facebook έχει τύχει πέρα από παύσεις, να μη δείχνει κ εικόνα ενώ ο ήχος ακούγεται.

Δεν έγινε καμία αναβάθμιση από την αγορά κ δεν έχει ούτε διαθέσιμη κάποια. Το ίδιο κ για τις εφαρμογές.

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

Συγγνώμη αν υπάρχει κάπου μέσα στο thread αναφορά σε αυτό, αλλά είναι 105 σελίδες, διάβασα τις τελευταίες 10 κ δε βρήκα κάτι. Κ η αναζήτηση δεν έβγαλε επίσης κάτι.

 

Αν διαβάσεις και το μήνυμα μου από πάνω , υπάρχει η περίπτωση τελικά να είναι θέμα της εφαρμογής του youtube , τι να πω... έχει να ανανεωθεί από 8 Σεπτέμβρη

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή(LG g3) δεν γίνεται κάτι τέτοιο.. κ δεν είναι μόνο στο youtube, αν ήταν μόνο εκεί, θα το είχα σκεφτεί σαν ενδεχόμενο. Eπίσης, έκανα απεγκατάσταση της ενημέρωσης στο youtube κ ξαναδοκίμασα κ σταματούσε πάλι η αναπαραγωγή. Edited by Tasos91
Link to comment
Share on other sites

Το revolution otg δεν λειτουργεί .κάτι μου γράφει στα ισπανικά για ρουτ .αλλά εγώ το έχω κάνει ρουτ.τι συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα τη συσκευή πριν 10 μέρες περίπου για τα γενέθλια της αδελφής μου. Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα παράπονο από μπαταρία, κάμερα ή κάτι άλλο. Έχουμε, όμως, θέμα με την αναπαραγωγή των βίντεο, είτε είναι στο youtube, instagram, facebook, είτε σε βίντεο που έχει μέσα στη συσκευή. Έχω ψάξει στις ρυθμίσεις κ δε βρήκα κάτι (η ρύθμιση για σίγαση με περιστροφή είναι απενεργοποιημένη, αλλά κ πάλι δε θα έπαιζε ρόλο, μιας κ η αναπαραγωγή σταματάει σε οποιοδήποτε προσανατολισμό). Στα βίντεο του youtube σταματάει σαν κάποιος να το έκανε παύση, κάποιες φορές κ συνεχόμενα. Σε βίντεο στο facebook έχει τύχει πέρα από παύσεις, να μη δείχνει κ εικόνα ενώ ο ήχος ακούγεται.

Δεν έγινε καμία αναβάθμιση από την αγορά κ δεν έχει ούτε διαθέσιμη κάποια. Το ίδιο κ για τις εφαρμογές.

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

Συγγνώμη αν υπάρχει κάπου μέσα στο thread αναφορά σε αυτό, αλλά είναι 105 σελίδες, διάβασα τις τελευταίες 10 κ δε βρήκα κάτι. Κ η αναζήτηση δεν έβγαλε επίσης κάτι.

 

Δοκίμασα να παίξω δυο video στο youtube (καθώς fb δεν χρησιμοποιώ) και δεν είχα πρόβλημα.

Επίσης δεν μου φαίνεται φυσιολογικό - και αν υπήρχε τέτοιο θέμα θα είχε σίγουρα αναφερθεί από αρκετούς αφού δεν το λες και αμελητέο.

Θα σου πρότεινα να το πας το συντομότερο στο service ή αν έχεις doa που σε καλύπτει να ζητήσεις αντικατάσταση και βλέπεις τι θα σου πουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια....υπαρχει διαφορα μεγαλη η εκδοση με τα 2 gb ram και τα 3;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενδιαφέρουσα η ερώτηση σου. Όμως η απάντηση εξαρτάται από την χρήση που θέλεις να του κάνεις.

Προσωπικά έχω την έκδοση με τα 3 GB και η RAM χρησιμοποιεί περίπου το 52-54%. Επομένως προσωπικά φαίνεται πως και με τα 2 γίγα δεν θα είχα πρόβλημα.

Αυτό χωρίς να έχω εκγατεστημένο το fb και τα twitter + Instagram. Ενώ μου αρέσει να καθαρίζω συχνά τις εφαρμογές λόγω εξοικονόμησης μπαταρίας.

Επομένως, αν σκοπεύεις να κάνεις απλή χρήση μια χαρά αρκετά θα σου είναι και τα 2 γίγα. Θα σου πρότεινα να επιλέξεις τα 3 γίγα εάν:

- Θέλεις multitasking με 5-6 εφαρμογές ή περισσότερες και όλες να τις βρίσκεις εκεί που τις άφησες.

- Θέλεις να κρατήσεις το κινητό αρκετά περισσότερο από 1 χρόνο και δεν είσαι light χρήστης. Οσο αυξάνεται η ραμ, υπάρχει μια τάση οι developers να σχεδιάζουν πιο επεκτατικά τις εφαρμογές τους.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό είναι σχετικό, όταν ανεβαίνει ο χρόνος που μένει το διαφράγμα ανοιχτό θα πρέπει να κρατάς το κινητό πολύ σταθερά χωρίς να κουνιέται. Επίσης άλλο σύνηθες πρόβλημα είναι να μην κάνει focus η μηχανή. Σε αυτή τη περίπτωση αυτό που κάνεις είναι να πατήσεις στο σημείο που θέλεις να κάνει focus μηχανή.

 

Εχθές που είχα λίγο χρόνο τράβηξα φωτογραφίες με την επαγγελματική ρύθμιση που σε αφήνει να πηράξεις όλες τις παραμέτρους. Για φωτογραφική κινητού ήταν πολύ καλές.

Θα το ξαναδοκιμασω συντομα φιλε μου και θα σου πω.. θα παρω μαζι μου ομως και μια φωτογραφική μηχανη για καλο και για κακο γιατί την προηγούμενη φορα την πατησα ..ολες θολες

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έχει κανένας πρόβλημα με την πυξίδα στο VNS-L21?

Όπου και να το γυρνάω δεν δείχνει σωστά και μετακινείται ελάχιστα ο δείκτης.

Έχει τη δική του εφαρμογή, δοκίμασα με 2-3 άλλες, έκανα calibration (με το 8) πολλές φορές αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω reset τη δική του εφαρμογή και να κάνω πάλι calibration από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε, όμως, θέμα με την αναπαραγωγή των βίντεο, είτε είναι στο youtube, instagram, facebook, είτε σε βίντεο που έχει μέσα στη συσκευή. Έχω ψάξει στις ρυθμίσεις κ δε βρήκα κάτι (η ρύθμιση για σίγαση με περιστροφή είναι απενεργοποιημένη, αλλά κ πάλι δε θα έπαιζε ρόλο, μιας κ η αναπαραγωγή σταματάει σε οποιοδήποτε προσανατολισμό). Στα βίντεο του youtube σταματάει σαν κάποιος να το έκανε παύση...............

Μήπως έχετε βάλει να παίζει τα βίντεο με άλλη εφαρμογή (video player) και σου κάνει αυτά τα προβλήματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το revolution otg δεν λειτουργεί .κάτι μου γράφει στα ισπανικά για ρουτ .αλλά εγώ το έχω κάνει ρουτ.τι συμβαίνει??

το έχεις κάνει root διακαιώματα να τρέχει του έδωσες ; άνοιξε το supersu και δες αν έχει διακαιώματα εκεί , και κάτι άλλο , αν διάβασες δεν δουλεύει με όλα τα usb, εμένα με το Kingston Dt microduo 32gb το διαβάζει και γράφει μια χαρά

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάνας τρόπος να αλλάζεις τις γρήγορες ρυθμίσεις που βλέπεις στο πτυσσόμενο μενού (δίπλα στα notifications)?

Για παράδειγμα, συνηθίζω να ανοιγοκλείνω το GPS όταν (δεν) το χρειάζομαι. Το ίδιο και το sync.

Υπάρχει κάνας πιο γρήγορος τρόπος από το να πηγαίνω στα αναλυτικά settings κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάνας τρόπος να αλλάζεις τις γρήγορες ρυθμίσεις που βλέπεις στο πτυσσόμενο μενού (δίπλα στα notifications)?

Για παράδειγμα, συνηθίζω να ανοιγοκλείνω το GPS όταν (δεν) το χρειάζομαι. Το ίδιο και το sync.

Υπάρχει κάνας πιο γρήγορος τρόπος από το να πηγαίνω στα αναλυτικά settings κάθε φορά;

 

Όταν τραβήξεις προς τα κάτω για να δεις τις συντομεύσεις σου, πάτα πάνω σε μία και κάνε το δάχτυλό σου προς τα πάνω, τότε θα εμφανιστεί ένα κουμπί επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβήξεις προς τα κάτω για να δεις τις συντομεύσεις σου, πάτα πάνω σε μία και κάνε το δάχτυλό σου προς τα πάνω, τότε θα εμφανιστεί ένα κουμπί επεξεργασία.

 

Ωραιος! Έλυσα το πρόβλημα με το GPS, σε ευχαριστώ! :)

 

Btw, σήμερα μου εμφάνισε το εξής: Είχα σήμα full 4G αλλά δεν έπαιρνα viber/email και δεν φόρτωνε ούτε το chrome. Ήταν δηλαδή offline.

Ανοιγόκλεισα τα data, μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα. Επίσης παρατήρησα στη διαχείριση της μπαταρίας πως ο χρόνος αυτός δεν φαινόταν σαν standby time.

Το έκανα επανεκκίνηση και επανήλθε.

Ελπίζω πως ήταν απλά ένα κόλλημα της στιγμής.... Έχει εμφανίσει σε κανεναν κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα εβαλα την Β151 εκδοση, αυτη που εγραψε ο φιλος στη σελιδα 98....τον οποιο και ευχαριστω.

 

Δικαρτο L21 με εκδοση Β151 , ολα μια χαρα....αγορασμενο απο ΟΤΕ με cosmote παροχο.

 

Την εβαλε στο κινητο καποιο αλλο παλικαρι;

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ σε L31 εδώ και μια εβδομάδα όλα καλά αλλά δεν παρατηρώ και καμία ιδιαίτερη αλλαγή!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

το έχεις κάνει root διακαιώματα να τρέχει του έδωσες ; άνοιξε το supersu και δες αν έχει διακαιώματα εκεί , και κάτι άλλο , αν διάβασες δεν δουλεύει με όλα τα usb, εμένα με το Kingston Dt microduo 32gb το διαβάζει και γράφει μια χαρά

 

Δεν εχει σχεση με τα usb...εδω μιλαμε οτι ξεκιναει και λεει οτι δεν βρισκει root, στο supersu ακομα και always grant εδωσα και ξανα λεει οτι δεν εχω root, οπως και στον αλλο φιλο που εγραψε..δεν υπαρχει δηλαδη συνδεδεμενο usb για να πεις οτι φταιει το μεγεθος ή η μαρκα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα εβαλα την Β151 εκδοση, αυτη που εγραψε ο φιλος στη σελιδα 98....τον οποιο και ευχαριστω.

 

Δικαρτο L21 με εκδοση Β151 , ολα μια χαρα....αγορασμενο απο ΟΤΕ με cosmote παροχο.

 

Την εβαλε στο κινητο καποιο αλλο παλικαρι;

 

Ήθελα να το βάλω και εγώ αλλά λέει ότι είναι για το L31 και όχι το L21 που έχω εγώ (δίκαρτο unbranded). Για αυτό το λόγο το αφήνω. Ποια η διαφορά του L31 με το L21?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...