Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα Nillkin δεν κάνουν και είναι ότι καλύτερο. Αγόρασε από κινα γιατί εδώ είναι κλέφτες....

 

εγώ πήρα την NILLKIN Amazing PE+ και κάτω κάθισε πολύ καλά αλλά δεν κάθισε πάνω καλά (δεξιά από το ηχείο στην γωνία έχει αέρα) αλλά δεν την προτείνω γιατί στον ήλιο γίνετε τελείως μπλε και είναι σπαστικό , τώρα λέω να χτυπήσω NILLKIN Amazing H+PRO

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει έρθει σε κανέναν η Β151 ή Β150 ΟΤΑ;;;;

έχω δώσει Link στην σελίδα 98 για την b151 και την έχω περάσει σε 2καρτο πάει μια χαρά

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα την NILLKIN Amazing PE+ και κάτω κάθισε πολύ καλά αλλά δεν κάθισε πάνω καλά (δεξιά από το ηχείο στην γωνία έχει αέρα) αλλά δεν την προτείνω γιατί στον ήλιο γίνετε τελείως μπλε και είναι σπαστικό , τώρα λέω να χτυπήσω NILLKIN Amazing H+PRO

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω δώσει Link στην σελίδα 98 για την b151 και την έχω περάσει σε 2καρτο πάει μια χαρά

Και εγώ την πάτησα με την pe+ αν και κάθησε τέλεια χωρίς να κάνει κάπου φουσκαλα, στον ήλιο δεν βλέπεις την τυφλα σου.... Έχω παραγγείλει την H+ Pro η οποία δεν έχει αυτό το ηλιθιο μοβ μπλε χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν η Β151 ή Β150 ΟΤΑ;;;;

 

6.0 ειναι παλι αυτη ; Εχει καποια διαφορα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε εφαρμογές στην sd??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν περνάμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πάτησα με την pe+ αν και κάθησε τέλεια χωρίς να κάνει κάπου φουσκαλα, στον ήλιο δεν βλέπεις την τυφλα σου.... Έχω παραγγείλει την H+ Pro η οποία δεν έχει αυτό το ηλιθιο μοβ μπλε χρώμα.

 

Ευχαριστώ παιδιά, τελικά παρήγγειλα την Nillkin Η (όχι την Η+) στα 0.33 mm.

Edited by takislan
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με το wifi; Πολλές φορές με πετάει από το Viber, δεν μιλάμε για βίντεο ομιλία. Το μόντεμ δεν είναι της πλάκας και το P8 max δεν κόβει ποτέ. Δοκίμασα και με το μόντεμ του γείτονα... χειρότερα.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με το wifi; Πολλές φορές με πετάει από το Viber, δεν μιλάμε για βίντεο ομιλία. Το μόντεμ δεν είναι της πλάκας και το P8 max δεν κόβει ποτέ. Δοκίμασα και με το μόντεμ του γείτονα... χειρότερα.

 

Δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα. Στο παρελθόν είχα παρόμοιο θέμα με άλλη συσκευή. Πάλευα καμιά βδομάδα να βρω λύση και τελικά είχε να κάνει με τις ρυθμίσεις του ρούτερ.

Δοκίμασε και σε άλλα ρούτερ και αν συνεχίζει θα πρότεινα να το πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα. Στο παρελθόν είχα παρόμοιο θέμα με άλλη συσκευή. Πάλευα καμιά βδομάδα να βρω λύση και τελικά είχε να κάνει με τις ρυθμίσεις του ρούτερ.

Δοκίμασε και σε άλλα ρούτερ και αν συνεχίζει θα πρότεινα να το πας στο σέρβις.

 

Μπα.. μόνο αναβάθμιση με σώζει μήπως φτιάξουν κάτι γιατί τώρα που το έψαξα και στο xda βλέπω και εκεί θέμα .. το έχω ρουταρισμενο οπότε το μόνο σίγουρο που θα πουν στο service είναι ότι αυτό φταίει :p

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά άλλη λύση τουλάχιστον για τα app ??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση,ποσο περιπου κραταει μονο με χρηση data ή wifi για περιπου 2 με 3 ωρες την μερα και κανα 30 λεπτο με μια ωρα ομιλια.

και επισης ποσα περιπου πρεπει να υπολογιζω για μια θηκη και ενα t.glass?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...σκεφτομαι για την αγορα με τα 3gb ram...προερχομαι απο lg g2 το οποιο ηταν κορυφαιο....αξιζει; αν μπορειτε να μου πεοτε καποια θετικα η αρνητικα...ευχαριστω!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. μόνο αναβάθμιση με σώζει μήπως φτιάξουν κάτι γιατί τώρα που το έψαξα και στο xda βλέπω και εκεί θέμα .. το έχω ρουταρισμενο οπότε το μόνο σίγουρο που θα πουν στο service είναι ότι αυτό φταίει :p

Δεν ξέρω τι λένε στο xda πάντως το κινητό γενικά όχι μόνο δεν έχει θεμα με το WiFi αλλά ίσα ίσα είναι και πολύ δυνατή η κεραία του με αποτέλεσμα να πιάνει εκεί που δεν πιάνουν αλλά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...σκεφτομαι για την αγορα με τα 3gb ram...προερχομαι απο lg g2 το οποιο ηταν κορυφαιο....αξιζει; αν μπορειτε να μου πεοτε καποια θετικα η αρνητικα...ευχαριστω!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το τι θεωρει ο καθενας θετικο η αρνητικο ειναι ακρως υποκειμενικο και σχετικο.

Σε συνδυασμο με το ποστ παραπανω περι wifi απλα θα αναφερω πως το σημα του wifi στο P9 lite (το εχει η γυναικα μου) ειναι πολυ πιο δυνατο απο το LG G4 που εχω εγω. Στο σερφαρισμα και γενικα σε εφαρμογες δε κολλαει πουθενα παρα τα 2 GB μνημης. θα ελεγα οτι ειναι πιο smooth εμπειρια απο το LG G4 (χωρις βεβαια να ειναι τοσο φορτωμενο οσο το δικο μου).

Ιντερνετ browsing με το Chrome αψογο και γρηγορο. GPS παει καρφωτο. Θεμα υπερθερμανσης η ζεσταμα ουδεν. Για μπαταρια δε το συζηταμε βγαζει ανετα τη μερα.

Μοναδικο ψεγαδι για μενα η καμερα που δε συγκρινεται με τιποτα με του G4 και ισως το SAR απ οσα εχω διαβασει

Τιμια προταση για τα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

Αφού αμφιταλαντεύτηκα μεταξύ του P9 Lite και του Honor 8, τελικά κατέληξα στο P9 lite κυρίως εξαιτίας του υψηλότερου (κατά τη γνώμη μου) VFM. Η συσκευή πανέμορφη (πιο όμορφη απ' ότι περίμενα) και ελπίζω και η απόδοση της να είναι το ίδιο αξιόλογη!

Μια πρώτη απορία που έχω:

Ναι μεν αγόρασα ένα tempered glass της Nillkin αλλά βλέπω πως το κινητό έχει προεγκατεστημένη μεμβράνη. Δεν είμαι βέβαιος τι μεμβράνη είναι. Φαίνεται πιο ανθεκτική από ζελατίνα αλλά πιο λεπτό από tempered glass. Τι είναι όμως; Πλαστικό;! Θα προτιμούσα να μείνω με την προεγκατεστημένη μεμβράνη αλλά αξίζει να το αφήσω? Προστατεύει την οθόνη ή καλύτερα να το αφαιρέσω και να τοποθετήσω τη Nillkin? Και αν αφαιρείται, αυτό γίνεται εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους ποση ωρα κανει για μια πληρη φορτιση

Περίπου 3 ώρες από το 7% (λίγωμα) στο 100%. Με τον δικό του φορτιστή.

ποσο περιπου κραταει μονο με χρηση data ή wifi για περιπου 2 με 3 ωρες την μερα και κανα 30 λεπτο με μια ωρα ομιλια

Το φόρτισα πλήρως την Δευτέρα το πρωί. Σε ταξίδι στο εξωτερικό με ξυπνητήρι, περίπου 30λ ομιλία, κανένα 3ωράκι συνολικά wifi και κάτι ενημερώσεις εφαρμογών σήμερα, τώρα βρίσκομαι στο 64%. Αν και μάλλον δεν θεωρούμαι μέσος χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

Περί προστατευτικού γυαλιού

 

Μου ήρθε το Nilkin H+ Pro, με συνοπτικές διαδικασίες αφαιρεθηκε η εργοστασιακή πλαστικουρα και με τις απλες οδηγίες τοποθετηθηκε αριστα, ευκολα, χωρις φουσκες και λοιπα θεματα.

 

Εχω την αισθηση πως το τηλεφωνο πηρε λιγο βαρος αλλα η αίσθηση δεν συγκρινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.οταν κάνω streaming τηλεοπτικούς πολλές φορές κάνει παράσιτα το μεγάφωνο είναι φυσιολογικό αυτό?το κάνει και σε εσάς?? Και δεύτερον πως μπορώ να κάνω relock το bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Αφού αμφιταλαντεύτηκα μεταξύ του P9 Lite και του Honor 8, τελικά κατέληξα στο P9 lite κυρίως εξαιτίας του υψηλότερου (κατά τη γνώμη μου) VFM. Η συσκευή πανέμορφη (πιο όμορφη απ' ότι περίμενα) και ελπίζω και η απόδοση της να είναι το ίδιο αξιόλογη!

Μια πρώτη απορία που έχω:

Ναι μεν αγόρασα ένα tempered glass της Nillkin αλλά βλέπω πως το κινητό έχει προεγκατεστημένη μεμβράνη. Δεν είμαι βέβαιος τι μεμβράνη είναι. Φαίνεται πιο ανθεκτική από ζελατίνα αλλά πιο λεπτό από tempered glass. Τι είναι όμως; Πλαστικό;! Θα προτιμούσα να μείνω με την προεγκατεστημένη μεμβράνη αλλά αξίζει να το αφήσω? Προστατεύει την οθόνη ή καλύτερα να το αφαιρέσω και να τοποθετήσω τη Nillkin? Και αν αφαιρείται, αυτό γίνεται εύκολα;

Η εργοστασιακή μεμβράνη χωρίς να είναι τελείως τις πλάκας, δεν μπορεί να συγκριθεί με tempered glass, ούτε σε αίσθηση ούτε σε προστασία.

Βγαίνει πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια....υπαρχει διαφορα μεγαλη η εκδοση με τα 2 gb ram και τα 3;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω έχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν είμαι βεβαιος αν έχει βρεθεί κάποια λύση.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα notifications - έρχονται κανονικά. Όμως το LED δεν ανάβει στο Viber.

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα - μόνο το LED δεν ανάβει.

Υπάρχει κάτι που χρειάζεται ενεργοποίηση και μου διαφεύγει;

 

EDIT: Μόνο με το Viber τελικά δεν λειτουργεί. Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια..με απογοήτευσε η καμερα στην νυχτερινή ληψη. Ολες οι φωτογραφίες σχεδόν έβγαιναν θολες ..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...