Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω πως μεταφέρεται φωτογραφίες από το κινητό σας στον υπολογιστή. Από ότι είδα όταν πάω στον explorer των windows και ανοίγω το κινητό δεν εμφανίζει τίποτα. Μόνο από την εφαρμογή HiSuite μπορείς να τις μεταφέρεις.

 

Κάνω κάτι λάθος? Πρέπει να ενεργοποιήσω τίποτε στο κινητό για να το δει σαν εξωτερικό δίσκο? Εσείς πως μεταφέρετε τις φωτογραφίες σας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δώσει δικαιώματα στις εφαρμογές που θέλεις;

 

Αυτή ήταν η πρώτη μου ερωτηση οταν ειχα παει από iPhone σε Android. Σύντομα το ξεπέρασα και πλέον το θεωρώ περιττό.

Παρ' ολα αυτά υπάρχουν εφαρμογές στο play store που μπορεις να κατεβασεις και να κάνουν αυτό ακριβώς που ζητάς. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω διότι πάει μια 4ετια από τοτε που χρησιμοποιούσα παρόμοια εφαρμογή και ούτε που τη θυμάμαι. Επίσης είμαι βεβαιος πως τωρα θα υπάρχει ακόμα καλύτερη εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω πως μεταφέρεται φωτογραφίες από το κινητό σας στον υπολογιστή. Από ότι είδα όταν πάω στον explorer των windows και ανοίγω το κινητό δεν εμφανίζει τίποτα. Μόνο από την εφαρμογή HiSuite μπορείς να τις μεταφέρεις.

 

Κάνω κάτι λάθος? Πρέπει να ενεργοποιήσω τίποτε στο κινητό για να το δει σαν εξωτερικό δίσκο? Εσείς πως μεταφέρετε τις φωτογραφίες σας?

 

Το έχεις ξεκλείδωτο το κινητό με ανοιχτή την οθόνη του την ώρα που το συνδέεις στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω πως μεταφέρεται φωτογραφίες από το κινητό σας στον υπολογιστή. Από ότι είδα όταν πάω στον explorer των windows και ανοίγω το κινητό δεν εμφανίζει τίποτα. Μόνο από την εφαρμογή HiSuite μπορείς να τις μεταφέρεις.

 

Κάνω κάτι λάθος? Πρέπει να ενεργοποιήσω τίποτε στο κινητό για να το δει σαν εξωτερικό δίσκο? Εσείς πως μεταφέρετε τις φωτογραφίες σας?

 

Οταν συνδεσεις το κιν. με το pc θα πατησεις το κιν. να ανοιξει και θα κατεβασεις πανω δεξια την μαυρη μπαρα με τις ειδοποιησεις,εκει θα δεις μια επιλογη αρχεια θα πατησεις πανω και θα την επιλεξεις,το pc θα δει το κινητο και την microsd αν εχεις,με copy paste μεταφερεις οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω πως μεταφέρεται φωτογραφίες από το κινητό σας στον υπολογιστή. Από ότι είδα όταν πάω στον explorer των windows και ανοίγω το κινητό δεν εμφανίζει τίποτα. Μόνο από την εφαρμογή HiSuite μπορείς να τις μεταφέρεις.

 

Κάνω κάτι λάθος? Πρέπει να ενεργοποιήσω τίποτε στο κινητό για να το δει σαν εξωτερικό δίσκο? Εσείς πως μεταφέρετε τις φωτογραφίες σας?

 

Οταν συνδεσεις το κινητο με το pc, ξεκλειδωσε το και κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων. Εκει πρεπει να λεει οτι το usb ειναι συνδεδενεμο και εχει 2 επιλογες. Επελεξε αυτο που λεει ''αρχεια'' και μετα θα μπορεις να δεις κανονικα τα αρχεια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Edit: Με εφαγε λαχανο ο απο πανω :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτησω πως μπορώ να ξανακλειδωσω το p9 lite hauwei.γ γιατί ξεκλειδώσα τον bootloader με ένα κινέζικο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έχει χαλάσει η μεμβράνη που είχε το κινητό από την αρχή, τι μου προτείνετε να βάλω, μεμβράνη (και ποια; ένα λινκ θα ήταν χρήσιμο) ή γυαλί? Από ότι είδα όμως στο γυαλί επειδή είναι ανάγλυφο το λογότυπο δεν κάθετε καλά. Με τις μεμβράνες υπάρχει το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα , όταν πάω να προσθέσω στη εφαρμογή emai του κινητού ( για να έχω όλους του λογαριασμους του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μαζεμένους )τον λογαριασμό gmail και καταχωρώ το email και τον κωδικό πρόσβασης μου βγάζει μήνυμα Αδυναμία ολοκλήρωσης , δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή. Ενώ τον λογαριασμό του yahoo και του outlook τους δέχεται κανονικά. Καμιά ιδέα για το πως θα λύσω το πρόβλημα;
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα , όταν πάω να προσθέσω στη εφαρμογή emai του κινητού ( για να έχω όλους του λογαριασμους του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μαζεμένους )τον λογαριασμό gmail και καταχωρώ το email και τον κωδικό πρόσβασης μου βγάζει μήνυμα Αδυναμία ολοκλήρωσης , δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή. Ενώ τον λογαριασμό του yahoo και του outlook τους δέχεται κανονικά. Καμιά ιδέα για το πως θα λύσω το πρόβλημα;

Λογικά δεν σε αφήνει διότι είναι ενεργοποιημένη μία ρύθμιση στον λογαριασμό σου Google που δεν αφήνει εφαρμογές 'λιγότερο ασφαλείς' (κάπως έτσι λέγετε η ρύθμιση) να έχουν πρόσβαση. H αλλάζεις τη ρύθμιση ή επιλέγεις άλλη εφαρμογή για email.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σήμερα αγόρασα το κινητο. Τί προτείνεται ως σωστή 1η φόρτιση της μπαταρίας;

Και γενικά, στην συνέχεια, σε τι επίπεδα περίπου να φτάνει το κινητό μέχρι να το φορτίσω; Να το φορτίζω μέχρι το 100%? Γιατι έχω διαβάσει κάποια άρθρα (δεν ξέρω αν είναι έγκυρα) που λένε ότι πρέπει η μπαταρία να κυμαίνεται από 40,50-80%.

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα διαβασα φουλ ολες τις σελιδες πολυ ωραιο κινητακι το χει παρει συναδελφος κ εχει μεινει ευχαριστημενος οπως πολλοι απο δω μεσα!!!

θελω ν ρωτησω παιζει πουθενα κατω απο 200 το χρυσο ξερει καποιος κατι πως μπορουμε ν το βρουμε κ απο ιντερνετ δεν εχω θεμα παραγγελνω αν ειναι!

η οθονη ποσο χανει απο τα κουμια καμια ιντσα?λογικα μπαινει μεσα σε παιχνιδια κ βιντεο ετσι?

σε συγκριση με xaiomi redme note 3 & PRO και meizu m3 note εκτος απο την οθονη υστερη πουθενα αλλου απο αυτα???

ψαχνω κινητο για την γυναικα κ εχω ζαλιστει ηδη απο τις 91 σελιδες μολις ειδα τις 900 στο xaiomi επαθα ταμπλας χαχααχχ

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ κάπου δυο εβδομάδες αφού αναγκάστηκα να το πάρω κατόπιν υποχρεωτικής αντικατάστασης :X ενός S4.

Αρκετά ενδιαφέρον και σοβαρό για την χρήση που το κάνω με τις γνωστές παθογένειες που δεν με ενοχλούν πλην της ελλειψης κάποιου γορίλα που έκανε το S4 άφθαρτο σχεδόν μια 3ετία.

 

Αφού διάβασα όλο το νήμα, ποιο τζαμάκι προτείνετε ώστε να κάθεται σωστά και καλά;

Επίσης είδα καμιά 2.000 θήκες και δεν μπορώ να αποφασίσω. Καμιά διακριτική σιλικονούχα παίζει ή να το αφήσω έτσι;

 

Επίσης διάβασα για την μπαταρία.. Αν το κρατήσω κανά χρόνο (με ορίζοντα διετίας) η ταχυφόρτιση έγραψε κάποιος φίλος πως θα ρίξει τη μπαταρία γρήγορα και πρότεινε την φόρτιση με τον δικό του φορτιστη των 1000mah. Πόσο κοστίζει μια μπαταρία του για αντικατάσταση; Γιατί με τον φορτιστή της samsung σε 2 ώρες παρα κάτι είναι γεμάτο για τις επόμενες 16 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ κάπου δυο εβδομάδες αφού αναγκάστηκα να το πάρω κατόπιν υποχρεωτικής αντικατάστασης :X ενός S4.

Αρκετά ενδιαφέρον και σοβαρό για την χρήση που το κάνω με τις γνωστές παθογένειες που δεν με ενοχλούν πλην της ελλειψης κάποιου γορίλα που έκανε το S4 άφθαρτο σχεδόν μια 3ετία.

 

Αφού διάβασα όλο το νήμα, ποιο τζαμάκι προτείνετε ώστε να κάθεται σωστά και καλά;

Επίσης είδα καμιά 2.000 θήκες και δεν μπορώ να αποφασίσω. Καμιά διακριτική σιλικονούχα παίζει ή να το αφήσω έτσι;

 

Επίσης διάβασα για την μπαταρία.. Αν το κρατήσω κανά χρόνο (με ορίζοντα διετίας) η ταχυφόρτιση έγραψε κάποιος φίλος πως θα ρίξει τη μπαταρία γρήγορα και πρότεινε την φόρτιση με τον δικό του φορτιστη των 1000mah. Πόσο κοστίζει μια μπαταρία του για αντικατάσταση; Γιατί με τον φορτιστή της samsung σε 2 ώρες παρα κάτι είναι γεμάτο για τις επόμενες 16 ώρες.

 

nilkin στα 10 ευρω απο το μαγαζακι μεσα στο village renti. πολύ καλη και λεπτη και με κλεισιμο στο usb για νερα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

nilkin στα 10 ευρω απο το μαγαζακι μεσα στο village renti. πολύ καλη και λεπτη και με κλεισιμο στο usb για νερα κτλ.

 

Η καλύτερη θήκη είναι αυτή που λέει ο φίλος όπως και το τζαμί της nilkin το

H+ pro κάθησε τέλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θήκη είναι αυτή που λέει ο φίλος όπως και το τζαμί της nilkin το

H+ pro κάθησε τέλεια!!!!

 

Τελικά αυτό το τζάμι σου έκανε φουσκαλα η όχι στο λογότυπο; μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία να δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρέχα γύρευε που είχα βάλει στο λογότυπο ήταν χάλια αλλά αυτό είναι τέλειο!φώτο πως ανεβάζουμε;;;;
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε τι έπεσε μόλις στην αντίληψή μου..

 

http://www.athensvoice.gr/life/tech/otan-fitness-ginetai-ypothesi-ton-exypnon-syskeyon

 

δωρο activity tracker. το τσέκαρα στα public και ισχυει

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε τι έπεσε μόλις στην αντίληψή μου..

 

http://www.athensvoice.gr/life/tech/otan-fitness-ginetai-ypothesi-ton-exypnon-syskeyon

 

δωρο activity tracker. το τσέκαρα στα public και ισχυει

Το διαφημίζει και η ίδια η Huawei Ελλάδος στο FB.

Καλό δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρέχα γύρευε που είχα βάλει στο λογότυπο ήταν χάλια αλλά αυτό είναι τέλειο!φώτο πως ανεβάζουμε;;;;

 

Ευχαριστώ. Άρα είχα δίκιο που έλεγα ότι τα Nillkin είναι οκ.Το έχω εδώ και 2 βδομάδες και φοβόμουν να το βάλω μήπως βγάζει φουσκαλα στο logo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το διαφημίζει και η ίδια η Huawei Ελλάδος στο FB.

Καλό δωράκι.

 

Καλύτερα να έβαζε πάλι το τηλ στα 194 ευρώ πάρα αυτό. Τυχεροί όσοι το αγοράσαμε με έκπτωση. Αλλά από το τίποτα καλό είναι και το δώρο. Αν και το θεωρώ κακασχημο και πιστεύω το Xiaomi Mi band 2 είναι καλύτερο και πολύ φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρέχα γύρευε που είχα βάλει στο λογότυπο ήταν χάλια αλλά αυτό είναι τέλειο!φώτο πως ανεβάζουμε;;;;

 

Τι να πω ρε παιδιά, πάντως στο επίσημο site της nillkin λέει πως είναι φυσιολογικό να μην κάτσει καλά το τζάμι. Και έχουν και μια φωτό και φαίνετε πολύ άσχημο. Και το σκέφτομαι γιατί αν είναι να δώσεις 28 ευρώ και να μην κάτσει και καλά πάει πολύ. Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί η ζελατίνα που έχει από τη μάνα του κάθετε καλά; Εκεί το Logo δεν είναι ανάγλυφο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την θήκη από τη Huawei (https://www.germanos.gr/product/huawei-p9-lite-flip-cover/20331476/); Αλλάζει πολύ το μέγεθος του κινητού;

 

Είχα πάει να πάρω μια flip από ένα κατάστημα και μόλις την έπιασα μου φάνηκε διπλάσια από το κινητό σε πάχος (ενδεικτική φωτογραφία από Skroutzομάγαζο https://pc-evolution.gr/oem-book-case-smart-elegance-for-huawei-p9-lite-black.html?sl=EL) και με έβαλε σε σκέψεις για το 15ρι για flip...

 

Καμιά καλή και φτηνή (< 20€) πρόταση για θήκη που να καλύπτει και την οθόνη και να παραμένει το κινητό λεπτό;

Link to comment
Share on other sites

Shieldtail,α πιστευτή θήκη,πολυ καλή εφαρμογή.Πηρα μία γκρι και παραγγειλα και την μαυρη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/40c9b17a2d70b81be1305f4340555315.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό http://www.e-shop.gr/4smarts-360-protection-set-for-huawei-p9-lite-transparent-p-TEL.028338 και είναι πολύ καλή η θήκη (καλή εφαρμογή και πολύ λεπτή), το τζαμάκι ακόμα δεν το έβαλα γιατί η εργοστασιακή ζελατίνα καλά κρατεί.
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χρειάζομαι ενα δικαρτο για χρηση επαγγελματικη, ιντερνετ, εμαιλ, θελω καλη μπαταρια (τουλαχιστον 1 μερα χωρις φορτιση με φουλ χρηση...) υπάρχει περιπτωση να χανω κλησεις; δεν ειχα ποτε μου δικαρτο... τι λετε αυτο μου κάνει το Ρ9 ; ή να κοιτάξω αυτο http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-J5-2016-Dual-Sim-Mauro-SM-J510FZKUEUR.htm

με χαλαει και οτι ΔΕΝ βγαίνει η μπαταρία!..... τι λετε? ακουω γνωμες... Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χρειάζομαι ενα δικαρτο για χρηση επαγγελματικη, ιντερνετ, εμαιλ, θελω καλη μπαταρια (τουλαχιστον 1 μερα χωρις φορτιση με φουλ χρηση...) υπάρχει περιπτωση να χανω κλησεις; δεν ειχα ποτε μου δικαρτο... τι λετε αυτο μου κάνει το Ρ9 ; ή να κοιτάξω αυτο http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-J5-2016-Dual-Sim-Mauro-SM-J510FZKUEUR.htm

με χαλαει και οτι ΔΕΝ βγαίνει η μπαταρία!..... τι λετε? ακουω γνωμες... Ευχαριστω

 

Ούτε καν.... Το p9 lite είναι πιο καλό και από το Α5, επομένως η σύγκριση με το j5 είναι τουλάχιστον αστεία. Είναι πολύ καλύτερο το p9 lite φίλε μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...