Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό είναι πολύ καλό για την κατηγορία του.

Μόνο θέμα ο αποθηκευτικός χώρος.

Όποιος παίζει παιχνίδια τα οποία χρειάζονται χώρο απλά δεν το κοιτάει. Για οποιονδήποτε άλλο εάν δεν μπορεί να ανέβει κατηγορία λόγω χρημάτων το συνιστώ ανεπιφύλακτα. με την παραπάνω προϋπόθεση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η νέα αναβάθμιση από την 26.1.Α.1.100 σε 26.1.Α.2.99 αφήνει περισσότερο χώρο ελεύθερο, περίπου 900mb extra.

Πολύ καλή εργασία από την Σόνυ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

haki η κάμερα πως σου φαίνεται; σε σχέση με το z3 compact είναι πολύ χειρότερη;

αν μπορείς ανέβασε καμια και σε χαμηλό φωτισμό..

Μέτρια φιλέ μου.ειδικά σε κλειστούς χώρους το αποτέλεσμά είναι μέτριο.

Το κινητό φωνάζει,φτηνό....

Τα πλαστικά του μακάρι να ήταν όπως των nokia με τα πολυκαρμπονικα τους δημιουργήματά.ούτε καν όμως.

Την παράστασή όμως όπως έχω ξαναπεί κλέβει το πίσω καπάκι...πραγματικά μου θύμισε το καπάκι του zte vec....αρκετά φθηνότερο μοντέλο.δεν με έπεισε καθόλου...

Για χωρίς θήκη η συσκευή δεν λέει.

Εντύπωσή επίσης η αίσθηση της οθόνης....στο αγγιγμα εννοώ.

Πλαστική τελείως υφή.

Ασε δε πού αυτό το φύλο είναι τόσο λεπτό μάλλον πού με ελάχιστη πίεσή θα κάνει αμέσως νερά η οθόνη της συσκευής...δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερό στο θέμα πίεσης....

Κι ας πούμε οτι έτυχε σε μένα...

Η υπόλοιπη γνώμη μου όμως,εξακολουθεί να ισχύει...

Θα μπορούσε να ήταν πιο ποιοτικό.

Και πιο μικρά τα bezel του.

Το κάτω bezel και τα πλαϊνά πραγματικά δεν μου άρεσαν καθόλου...

Λεπτομέρειές βέβαια γι άλλους,οχι όμως και για μένα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε αυτοματα η αναβάθμιση.Μια χαρ'α το κινητο.Η γυναίκα μου κατενθουσιασμένη.Το Δικό μου Moto G 2014 είναι εντελώς μάπα μπροστα στο Μ4...Τη διαφορά τιμής τους τη λες και αμελητέα μπροστα στη διαφορά ποιότητας και ταχύτητας...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε αυτοματα η αναβάθμιση.Μια χαρ'α το κινητο.Η γυναίκα μου κατενθουσιασμένη.Το Δικό μου Moto G 2014 είναι εντελώς μάπα μπροστα στο Μ4...Τη διαφορά τιμής τους τη λες και αμελητέα μπροστα στη διαφορά ποιότητας και ταχύτητας...

 

Άλλαξε SIM κάποια στιγμή που δεν θα κοιτάει και πάρτο εσύ. Μπορεί να μην το καταλάβει καν.:p

 

Την αναβάθμιση την περάσατε από πάνω OTA ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την αναβάθμιση δεν μου εμφανίζει πλέον την επιλογή για σύνδεση του κινητού σαν usb συσκευή.

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Ρυθμίσεις --> Συνδεσιμότητα Xperia -->Συνδεσιμότητα USB.

Εκεί υπήρχε ένα μενού όπου επέλεγες τον τρόπο σύνδεσης με τον υπολογιστή ( MSC/MTP).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα υπάρχει μόνο το.... Εγκατάσταση λογισμικού.

 

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, τι σου δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! πιο απο τα δυο μου προτεινετε?

 

ο μονος ενδιασμός που έχω είναι η θερμοκρασία που αναφέρετε πως ανεβάζει.

Για δες αυτό το συγκριτικό

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό το συγκριτικό

 

 

το έχω δει.το M4 ειναι αναμφισβητητα καλυτερο. ρωτάω αν η θερμοκρασία του είναι υποφερτή ή οχι.

το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα lumia 925 επισης με snapdragon. οταν ειχα ανοιχτα data ή το φορτιζα επαιρνε φωτια. στο αυτι οταν το φορτιζες δε το ακουμπουσες.

Link to comment
Share on other sites

το έχω δει.το M4 ειναι αναμφισβητητα καλυτερο. ρωτάω αν η θερμοκρασία του είναι υποφερτή ή οχι.

το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα lumia 925 επισης με snapdragon. οταν ειχα ανοιχτα data ή το φορτιζα επαιρνε φωτια. στο αυτι οταν το φορτιζες δε το ακουμπουσες.

Εγω να βοηθησω ηθελα, παντως τα δεδομενα ζεματανε ολα τα κινητα λογω χρησης της κεραιας κινητης τηλεφωνιας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω την μπαταρια για πρωτη φορα κ φορτιζει μονο μεχρι το 95%ολη νυχτα την δευτερη φορα μεχρι το 85%ολη νυχτα παλι ...εχει θεμα η μπαταρια???το κιν ειναι ολοκαινουργιο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφω για να δώσω κι εγώ τις εντυπώσεις μου από τη μέχρι μιας βδομάδας φουλ εμπειρίας μαζί του.

1. Η μπαταρία με χρήση 3g/4g έπεφτε συνέχεια φτάνοντας μετά από μια ώρα χρήσης απο 100% στο 47%.

2. Η ζέστη εκεί ειδικά ήταν μπόλικη, που δεν του λείπει ούτως ή άλλως και με off το 3g.

3. Πέρασα και το τελευταίο update και έκανα reset και είδα όντως ότι ο υπολειπόμενος αποθηκευτικός χώρος μετά τα updates των προυπάρχοντων εφαρμογών ήταν μόλις ~1.30gb!

4. H SD είναι μια λύση αλλά διαπίστωσα ότι όλες οι εφαρμογές ΔΕΝ μεταφέρονται σ'αυτή οπότε τώρα είμαι με 400mb υπόλοιπο!

5. Το update των εφαρμογών είναι αργό (play store) και όχι τίποτα άλλο αλλά κρίμας τον 8πύρηνο του, αν κλείσει και η οθόνη

μπορεί να μείνουν εκεί.

6. Ξέχασα να γράψω για τα απαράδεκτα on screen buttons. Τουλάχιστον η μπάρα με αυτά στα Windows Phone εξαφανίζεται.

 

Γενικά νοιώθω πολύ μιζεριασμένος με αυτό το xperia, πρώην κάτοχος του 1ου Ζ, αλλά όχι κι έτσι. Τουλάχιστον θα έπρεπε να το δώσει πιο φτηνά. Από 300€ τηλ/νο το πήρα στα 249. Η μνήμη θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 16gb αφού δεν έχουν σκοπό να το "ελαφρύνουν" όπως φαίνεται και στο τελευταίο update 26.1.A.2.99.

Δυό φορές επίσης μια το facebook και μια το twitter μου έκλεισαν στο έτσι και είναι τηλ. με 2gb ram.

Το μόνο ότι με έχει ευχαριστήσει στο θέμα φωτογραφία τουλάχιστον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φορτιζω την μπαταρια για πρωτη φορα κ φορτιζει μονο μεχρι το 95%ολη νυχτα την δευτερη φορα μεχρι το 85%ολη νυχτα παλι ...εχει θεμα η μπαταρια???το κιν ειναι ολοκαινουργιο

 

Και μένα το ίδιο έκανε στην αρχή πιστεύω πως θέλει γενικώς χρήση και στρώσιμο η μπαταρία του. Τουλάχιστον

αυτό βλέπω εγώ τώρα μετά από μερικές φορτίσεις. (Μια φορά το άφησα στο 14% πριν το βάλω να φορτίσει).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από το warp.gr μια σκληρή θήκη της Nillkin που περιείχε ένα πολύ καλής ποιότητας screen-protector. Πολύ ποιοτικό πράγμα σε τιμή ελάχιστα ακριβότερη από του aliexpress και χωρίς αναμονή ενός μήνα.

 

http://s1.postimg.org/5u1mi0ebj/85055906_2_1000x700.jpg

 

Επειδή στην περιγραφή δεν αναφέρει οτι περιλαμβάνεται και το screen protector, όταν είχες κάνει την παραγγελία

είχες δει κάτι σχετικό ή απλά παρέλαβες και την είχαν βάλει μέσα ως δώρο ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Haki Γιατί γύρισες πάλι σε p8? Έχω πάρει το p8 κι έχω βρει ολοκαίνουριο m4 με 200 ευρώ από επιδότηση φίλου, ποιο λες να κρατήσω? Sorry για το off topic
Link to comment
Share on other sites

ναμαστε στο Γυθειακι...

https://www.facebook.com/sonymobilegr/videos/1005477146151139/

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας ψαχνω να βρω κινητο καπου στα 250 ευρω και βλεπω το μ4 ει αι πολυ καλη επιλογη?θεωρω οτι ειναι καλυτερο απο το. α5 της σαμσουνγκ λογω και επεξεργαστικης ισχυος αλλα και λογω αυτονομιας..επισης εχω εμπειρια απο σαμσουνγκ και σονυ και πιστευω οτι σα λογισμικο ειναι λιγοτερο βαρυ αυτο της σονυ άρα το κινητακι θα κρατησει περισσοτερο καιρο...δε με ενδιαφερουν παιχνίδια κτλ αλλά οι εφαρμογες. που χρησιμοποιουνται πιο συχνα και τιςξερουμε ολοι...ΤΙ πιστευετε εσεις οου εχετε παρει καποια απο τις δυο συσκευες; επισης με προβληματιζουν τα 8gb..με μια καρτα μνημης θα λυθει το προβλημα ως προς τις φωτος κτλ ,αλλα σε θέμα εφαρμογων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας ψαχνω να βρω κινητο καπου στα 250 ευρω και βλεπω το μ4 ει αι πολυ καλη επιλογη?θεωρω οτι ειναι καλυτερο απο το. α5 της σαμσουνγκ λογω και επεξεργαστικης ισχυος αλλα και λογω αυτονομιας..επισης εχω εμπειρια απο σαμσουνγκ και σονυ και πιστευω οτι σα λογισμικο ειναι λιγοτερο βαρυ αυτο της σονυ άρα το κινητακι θα κρατησει περισσοτερο καιρο...δε με ενδιαφερουν παιχνίδια κτλ αλλά οι εφαρμογες. που χρησιμοποιουνται πιο συχνα και τιςξερουμε ολοι...ΤΙ πιστευετε εσεις οου εχετε παρει καποια απο τις δυο συσκευες; επισης με προβληματιζουν τα 8gb..με μια καρτα μνημης θα λυθει το προβλημα ως προς τις φωτος κτλ ,αλλα σε θέμα εφαρμογων;

Για δες και αυτά τα reviews

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...