Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας πει κάποιος αν αποθηκεύονται οι νέες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης? Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω, ας βοηθήσει κάποιος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μας πει κάποιος αν αποθηκεύονται οι νέες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης? Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω, ας βοηθήσει κάποιος..

 

Αποθηκεύονται και αν το ρουτάρεις και σβήσεις τις άχρηστες θα εχεις και περισσοτερο χώρο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα πρώτη φορά από κοντά. Μου φάνηκε πολύ μεγάλο για κινητό 5 ιντσών και φυσικά τεράστια bezels.

Το τηλέφωνο δεν λέει μία,τόσο απλά.

τεραστία bezels,ποιότητα κατασκευής για γέλια,η οθόνη με πολύ ελάχιστη πίεσή κάνει αμέσως νερά.

Γενικά απογοήτευση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν λέει μία,τόσο απλά.

τεραστία bezels,ποιότητα κατασκευής για γέλια,η οθόνη με πολύ ελάχιστη πίεσή κάνει αμέσως νερά.

Γενικά απογοήτευση.

 

χωρις να το εχω δει, και χωρις να εχω δει τι καλυτερο προσφερει ο ανταγωνισμος γενικα, θεωρω οτι οταν παιρνεις κατι απο τη σειρα Ζ σχεδον στα ιδια λεφτα, δεν αξιζει να κοιτας τετοια κινητα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πει κάποιος αν αποθηκεύονται οι νέες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης? Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω, ας βοηθήσει κάποιος..
Αποθηκεύονται και αν το ρουτάρεις και σβήσεις τις άχρηστες θα εχεις και περισσοτερο χώρο.

Προσοχή, δεν αποθηκεύονται όλες οι νέες εφαρμογές. Δεν έχω καταλάβει ακόμα με ποια λογική κάποιες μεταφέρονται και κάποιες όχι. Σίγουρα χάνεις τα widget από όσες μεταφέρεις στην SD πάντως.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, δεν αποθηκεύονται όλες οι νέες εφαρμογές. Δεν έχω καταλάβει ακόμα με ποια λογική κάποιες μεταφέρονται και κάποιες όχι. Σίγουρα χάνεις τα widget από όσες μεταφέρεις στην SD πάντως.

 

μηπως συμβαινει αυτο που συνεβη και στη σειρα Ζ πριν παρουν την 2η αναβαθμιση στην 5? Δηλαδη, αν εκανες μεταφορα στην SD και εφευγες απο το μενου, δεν περιμενες αυτα τα 1-2-3 δευτερολεπτα που θελει να γινει η μεταφορα, τοτε δεν ολοκληρωνοταν αυτη. Δοκιμασε να κανεις μεταφορα σε SD μια μια τις εφαρμογες αργα και να περιμενεις λιγο να φανει οτι μεταφερθηκε, πριν φυγεις απο το μενου αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν λέει μία,τόσο απλά.

τεραστία bezels,ποιότητα κατασκευής για γέλια,η οθόνη με πολύ ελάχιστη πίεσή κάνει αμέσως νερά.

Γενικά απογοήτευση.

Εγώ προσωπικά διαφωνώ, η ποιότητα καρασκευής είναι στο μέσο όρο, άρα ΟΚ.

Η οθόνη είναι μια χαρά χωρίς προβλήματα

Τα bezel είναι μεγάλα, σίγουρα όχι τεράστια.

Το μόνο αρνητικό που έχω αναφέρει και παλιότερα είναι πως το πίσω καπάκι χαράζεται εύκολα και θέλει οπωσδήποτε θήκη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τα bezel το κάνουν άσχημο.

Η οθόνη όπως ανέφερα λες κι εχει πολύ λεπτό στρώμα και κάνει πολύ εύκολα νερά,κι οχι με μεγάλη πίεσή.

Το πίσω καπάκι είναι κάτω του μετρίου σαν ποιότητα,για γρατζουνιες δε το συζητάμε,για πλάκα.

Οχι ομως ότι και το υπόλοιπό σασί πως είναι τέλειο σαν ποιότητα.

Ούτε 200 ευρώ για μένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μηπως συμβαινει αυτο που συνεβη και στη σειρα Ζ πριν παρουν την 2η αναβαθμιση στην 5? Δηλαδη, αν εκανες μεταφορα στην SD και εφευγες απο το μενου, δεν περιμενες αυτα τα 1-2-3 δευτερολεπτα που θελει να γινει η μεταφορα, τοτε δεν ολοκληρωνοταν αυτη. Δοκιμασε να κανεις μεταφορα σε SD μια μια τις εφαρμογες αργα και να περιμενεις λιγο να φανει οτι μεταφερθηκε, πριν φυγεις απο το μενου αυτο.

Όχι, δεν δίνεται καν η δυνατότητα μεταφοράς στην SD. Είναι απενεργοποιημένο το κουμπί μεταφοράς.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Μ5 θα ειναι η νεα ναυαρχιδα ειδικα σε θεμα αυτονομιας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Μ5 θα ειναι η νεα ναυαρχιδα ειδικα σε θεμα αυτονομιας.

 

ουτε για αστειο, πηγα χθες πλαισιο γλυφαδας, ολες οι ναυαρχιδες εκει και απο σονυ μονο το Μ4, τραγικο. Τραγικο που δεν ειχε Ζ3 και Ζ3c και τραγικο το Μ4 με την αισθηση φθηνιαρικης πλαστικουρας σε ολο της το μεγαλειο..

Μεχρι χθες θελαμε αλαγκαριστα κινητα, να μην κολανε οταν κλεινεις μια εφαρμογη και ανοιγεις μια αλλη και μετα ομορφα κινητα. Πλεον ολα πανε γρηγορα, για μενα ειναι γελοιο να βλεπεις σε κατι βιντεο αν το Μ8 ή το Ζ3 ανοιξε μια εφαρμογη ενα κλασμα του δευτερολεπτου πιο γρηγορα απο το αλλο..

Ειδα το Μ9 και πραγματικα μαρεσε πολυ, θα το επαιρνα μονο και μονο για την αισθηση του, το ιδιο και το S6 edge, ομοιως τα G3-4, μετα βλεπεις το Μ4 και λες ,και τσμπα να ηταν δεν το παιρνω. Σιγουρα το Ζ3 που ειναι στην ιδια κατηγορια ειναι κλασεις ανωτερο, αλλα το Μ5 δεν παιζει να γινει ναυαρχιδα, ουτε σε αυτονομια με αυτη τη μπαταρια..

Για μενα μονο η σειρα Ζ αξιζει και να xperia M περισυ που με 90 ευρω ειχε ενα αξιοπρεπεστατο δευτερο κινητο για καβα.

Θα περιμενω Ζ5 και αν δεν δω τιποτα της προκοπης, θα προτιμησω ενα S6 edge που θα εχει πεσει η τιμη του, εξαλλου προτιμω να μου βγαζει μιση μερα και να κουβαλαω Power bank, παρα να μην μαρεσει η συσκευη μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ουτε για αστειο, πηγα χθες πλαισιο γλυφαδας, ολες οι ναυαρχιδες εκει και απο σονυ μονο το Μ4, τραγικο. Τραγικο που δεν ειχε Ζ3 και Ζ3c και τραγικο το Μ4 με την αισθηση φθηνιαρικης πλαστικουρας σε ολο της το μεγαλειο..

Μεχρι χθες θελαμε αλαγκαριστα κινητα, να μην κολανε οταν κλεινεις μια εφαρμογη και ανοιγεις μια αλλη και μετα ομορφα κινητα. Πλεον ολα πανε γρηγορα, για μενα ειναι γελοιο να βλεπεις σε κατι βιντεο αν το Μ8 ή το Ζ3 ανοιξε μια εφαρμογη ενα κλασμα του δευτερολεπτου πιο γρηγορα απο το αλλο..

Ειδα το Μ9 και πραγματικα μαρεσε πολυ, θα το επαιρνα μονο και μονο για την αισθηση του, το ιδιο και το S6 edge, ομοιως τα G3-4, μετα βλεπεις το Μ4 και λες ,και τσμπα να ηταν δεν το παιρνω. Σιγουρα το Ζ3 που ειναι στην ιδια κατηγορια ειναι κλασεις ανωτερο, αλλα το Μ5 δεν παιζει να γινει ναυαρχιδα, ουτε σε αυτονομια με αυτη τη μπαταρια..

Για μενα μονο η σειρα Ζ αξιζει και να xperia M περισυ που με 90 ευρω ειχε ενα αξιοπρεπεστατο δευτερο κινητο για καβα.

Θα περιμενω Ζ5 και αν δεν δω τιποτα της προκοπης, θα προτιμησω ενα S6 edge που θα εχει πεσει η τιμη του, εξαλλου προτιμω να μου βγαζει μιση μερα και να κουβαλαω Power bank, παρα να μην μαρεσει η συσκευη μου.

Κάτσε να το δούμε το Μ5 από κοντά και το κρίνουμε.. Όσο για τα edge και G3-4 ούτε για αστείο με τέτοια μπαταρία. Τι power bank και κουραφεξαλα...Γούστα είναι βέβαια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το δούμε το Μ5 από κοντά και το κρίνουμε.. Όσο για τα edge και G3-4 ούτε για αστείο με τέτοια μπαταρία. Τι power bank και κουραφεξαλα...Γούστα είναι βέβαια.

 

ενταξει, δεν εχουν την μπαταρια του αι φον να πεις οτι δεν πλησιαζονται, μια μερα την βγαζουν χοντρικα..

Απο την αλλη, το Μ4 ειναι τοσο κακασχημο στο μαυρο και τοσο φθηνιαρικο, που δεν το πλησιαζεις, πραγματικα ξενερωσα..οποτε δεν εχω ελπιδες για Μ5.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο του δουλεψα σε καταστημα vodafone.μου το βγαλε και απο το μαρκουτσι.το κινητο ζεστενετε υπερβολικα.προσωπικα επειδη ψαχνω κινητο σε αυτη την τιμη.απογοητευτηκα πληρως και θα την κανω προς samsung μερια τουλαχιστον για λιγο παραπανω ποιοτητα.

επισης απο τι μου πανε...το κινητο δεν πουλαει.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο του δουλεψα σε καταστημα vodafone.μου το βγαλε και απο το μαρκουτσι.το κινητο ζεστενετε υπερβολικα.προσωπικα επειδη ψαχνω κινητο σε αυτη την τιμη.απογοητευτηκα πληρως και θα την κανω προς samsung μερια τουλαχιστον για λιγο παραπανω ποιοτητα.

επισης απο τι μου πανε...το κινητο δεν πουλαει.:whistle:

Δεν έχει σήμασια το ότι δεν πουλάει γιατί και η Ζ σειρά δεν πουλάει

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε αναβαθμιση που απελευθερωνει περιπου 600 MB ακομα αλλα δυστυχως δεν δινει την δυνατοτητα να απεγκαταστησεις το bloatware. Το κινητο για νορμαλ χρηση και με μια καρτα μνημης ειναι μια χαρα. Ποιοτικα ειναι λιγο πανω απ τον ανταγωνισμο, ζεσταινεται στο gaming στο 4g και οταν φορτιζει (ας ειναι καλα οι snapdragon φετος - το Μ5 το γυρναει σε mediatek) και εμφανησιακα μια χαρα ειναι πλαστικο Ζ3 στην ουσια (συν οτι ειναι αδιαβροχο συγκριτικα με τον ανταγωνισμο). Στα 250 ευρω ειναι μια χαρα προταση αρκει βεβαια καποια στιγμη να μπορει καποιος να ξηλωσει την σαβουρα και να χει λιγο χωρο παραπανω αν δεν θελει να δωσει χρηματα για καρτες μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα με 30 ευρώ λόγω επιδότησης από Γερμανό.

ΟΙ συγκρίσεις που θα κάνω θα έχουν σημείο αναφοράς το LG G2 που είναι το βασικό κινητό μου.

 

Οθόνη.

 

Δεν αντιμετωπίζει θεματα πιξελιασματος αλλά είναι ένα κλικ λιγότερο φωτεινή από το LG. Στο φως της ημέρας δεν αντιμετώπισα προβλήματα να μην βλέπω καθαρά.

Σε προβολή βίντεο μια χαρά τα χρώματα και οι αντιθέσεις.

 

Διαστάσεις.

 

Πιο ψηλό από το LG αλλά το σώζει που είναι σχεδόν το μισό σε πάχος. Οπότε δεν το λες δύσκολο στο κρατημα. Όποιος βολεύετε με το LG θα βολευτεί και με αυτο. Όποιος δεν βολεύετε με το ένα τότε ούτε με το άλλο.

 

Επεξεργαστική σχύ.

 

Δεν μπορώ να πω ότι είδα τρομερές διάφορες με το ένα η το άλλο ως προς τη σπιρταδα. Μια χαρά και τα δύο. Ελάχιστα καλύτερο το LG αλλά είναι με cloudy και όχι στοκ lollipop. Από θερμοκρασίες. Ναι όταν φορτίζει ανεβάζει θερμοκρασία αλλά το ίδιο και το LG. Πιο πολύ το Sony αλλά όχι σε σημείο να ζεματαει. Μην ξεχνάμε και το ότι είναι σχεδόν το μισό σε πάχος από το lg, οπότε το θεωρώ λογικό.

Λαγκαρισμα δεν είδα κάτι φοβερό. Άλλωστε κάτι ψηλά και το g2 τα έχει. Τελείως αλαγκαριστο κανένα από τα δύο. Ένα κλικ καλύτερο το LG.

 

Μπαταρία.

 

Μπροστά το LG Αν και πιστεύω θα διορθωθει αρκετά το Sony μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης.

 

Ήχος.

 

Καθαροτερος και δυνατότερος στο Sony. Άλλωστε το g2 είχε μια από τις αδυναμίες του στο ηχείο.

 

Root development.

 

Αυτό που έχει γίνει με το g2 δεν νομίζω με τίποτα να γίνει με το M4. Άλλη κατηγορία άλλες πωλήσεις άλλο σκεπτικό.

 

Εξωτερική εμφάνιση.

 

Καθαρά υποκειμενικο το θέμα. Προσωπικά μου αρέσουν και τα δύο για διαφορετικούς λόγους.

 

Αποθηκευτικός χώρος.

 

Εδώ είναι το χειρότερο και πιο αδύναμο σημείο του.

Με τις ίδιες εφαρμογές με το LG το Sony αφήνει 1,25Giga free. Αφού απενεργοποιησα αρκετές της Sony.

 

GPS.

Μια χαρά γρήγορο κλείδωμα καμία φορά δεν έχασε σήμα.

 

Σήμα

 

Πολύ καλύτερο του Sony. Και σε δύσκολες περιοχές. Εδώ βέβαια ήταν άλλο ένα αδύναμο σημείο του LG. Και η ακουστική πολύ καλύτερη στο Sony.

 

 

Το περίμενα σαν κινητό πολύ χειρότερο με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα. Μη πω ψέμματα.

Για τα χρήματα που έδωσα δεν σχολιάζω αν αξίζει η όχι σαν αγορά. Θεωρώ την απάντηση ευλογη.

Για αγορά των 250+ ας αποφασίσει ο καθένας σύμφωνα με τις ανάγκες του.

 

Υ.Γ. Ξαναλέω όλα τα παραπάνω σε σχέση με το LG g2.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα με 30 ευρώ λόγω επιδότησης από Γερμανό.

ΟΙ συγκρίσεις που θα κάνω θα έχουν σημείο αναφοράς το LG G2 που είναι το βασικό κινητό μου.

 

Οθόνη.

 

Δεν αντιμετωπίζει θεματα πιξελιασματος αλλά είναι ένα κλικ λιγότερο φωτεινή από το LG. Στο φως της ημέρας δεν αντιμετώπισα προβλήματα να μην βλέπω καθαρά.

Σε προβολή βίντεο μια χαρά τα χρώματα και οι αντιθέσεις.

 

Διαστάσεις.

 

Πιο ψηλό από το LG αλλά το σώζει που είναι σχεδόν το μισό σε πάχος. Οπότε δεν το λες δύσκολο στο κρατημα. Όποιος βολεύετε με το LG θα βολευτεί και με αυτο. Όποιος δεν βολεύετε με το ένα τότε ούτε με το άλλο.

 

Επεξεργαστική σχύ.

 

Δεν μπορώ να πω ότι είδα τρομερές διάφορες με το ένα η το άλλο ως προς τη σπιρταδα. Μια χαρά και τα δύο. Ελάχιστα καλύτερο το LG αλλά είναι με cloudy και όχι στοκ lollipop. Από θερμοκρασίες. Ναι όταν φορτίζει ανεβάζει θερμοκρασία αλλά το ίδιο και το LG. Πιο πολύ το Sony αλλά όχι σε σημείο να ζεματαει. Μην ξεχνάμε και το ότι είναι σχεδόν το μισό σε πάχος από το lg, οπότε το θεωρώ λογικό.

Λαγκαρισμα δεν είδα κάτι φοβερό. Άλλωστε κάτι ψηλά και το g2 τα έχει. Τελείως αλαγκαριστο κανένα από τα δύο. Ένα κλικ καλύτερο το LG.

 

Μπαταρία.

 

Μπροστά το LG Αν και πιστεύω θα διορθωθει αρκετά το Sony μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης.

 

Ήχος.

 

Καθαροτερος και δυνατότερος στο Sony. Άλλωστε το g2 είχε μια από τις αδυναμίες του στο ηχείο.

 

Root development.

 

Αυτό που έχει γίνει με το g2 δεν νομίζω με τίποτα να γίνει με το M4. Άλλη κατηγορία άλλες πωλήσεις άλλο σκεπτικό.

 

Εξωτερική εμφάνιση.

 

Καθαρά υποκειμενικο το θέμα. Προσωπικά μου αρέσουν και τα δύο για διαφορετικούς λόγους.

 

Αποθηκευτικός χώρος.

 

Εδώ είναι το χειρότερο και πιο αδύναμο σημείο του.

Με τις ίδιες εφαρμογές με το LG το Sony αφήνει 1,25Giga free. Αφού απενεργοποιησα αρκετές της Sony.

 

GPS.

Μια χαρά γρήγορο κλείδωμα καμία φορά δεν έχασε σήμα.

 

Σήμα

 

Πολύ καλύτερο του Sony. Και σε δύσκολες περιοχές. Εδώ βέβαια ήταν άλλο ένα αδύναμο σημείο του LG. Και η ακουστική πολύ καλύτερη στο Sony.

 

 

Το περίμενα σαν κινητό πολύ χειρότερο με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα. Μη πω ψέμματα.

Για τα χρήματα που έδωσα δεν σχολιάζω αν αξίζει η όχι σαν αγορά. Θεωρώ την απάντηση ευλογη.

Για αγορά των 250+ ας αποφασίσει ο καθένας σύμφωνα με τις ανάγκες του.

 

Υ.Γ. Ξαναλέω όλα τα παραπάνω σε σχέση με το LG g2.

Αυτο μαλιστα ειναι καλο review!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

haki η κάμερα πως σου φαίνεται; σε σχέση με το z3 compact είναι πολύ χειρότερη;

αν μπορείς ανέβασε καμια και σε χαμηλό φωτισμό..

Link to comment
Share on other sites

Και καλό θα ήταν να ανεβάζετε τις φωτό στο νήμα με τις φωτό απο τα Xperia ώστε να βλέπουμε άμεση σύγκριση με άλλες Xperia συσκευές. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω τη συγκεκριμένη συσκευή, δωρεάν βέβαια λόγω επιδότησης...Έχω και γω κυρία συσκευή ένα LG G2 οπότε μπήκα στο τρυπακι των συγκρίσεων...Για αρχή όλα τα αρνητικα Σχόλια από χρήστες εδώ μέσα για τη συσκευή με είχε βάλει σε δίλλημα αν έκανα σωστή επιλογή...Την συσκευή την εχω σε μαύρο χρωμα, η πρώτη εντύπωση των υλικών, όμορφα και δεμένα πολύ σωστά ούτε τρεξίματα ούτε τίποτα...Ακόμα και η πλαστικουρα που είναι συνέπεια της χαμηλότερης τιμής δεν μου δημιουργεί πρόβλημα....Άλλωστε και η σειρά Ζ που η πλάτη πίσω εχει γυαλί, στρώση ζελατινας εχει από πανω...Από εμπειρία χρήσης Γενικά μόνο καλά λόγια Έχω να πω...Έβαλα στη συσκευή κάποιες βασικές εφαρμογές και το κινητό πάει μπαλα...Ειδικά ο launcher της sony είναι πολύ γρήγορος και αλαγκαριστος μπορώ να πω...Επίσης για την φωτεινότητα της οθόνης , η συσκευή έχει by default αυτοματη φωτεινότητα όπου απενεργοποιείται μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις....Το λέω γιατί στην αρχή που δοκίμαζα την οθόνη μέσα στο σπίτι σε σχέση με το G2 το m4 είχε πιο σκοτεινή οθόνη σε φουλ φωτεινοτητα...Γενικά για τα λεφτά του πιστεύω αξίζει η αγορά του ειδικά αμα το ρουταρεις κιόλας βγάζεις τη σαβούρα που έχει μέσα και μεγαλώνει αρκετά η εσωτερική μνήμη...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ευκολο root ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από το warp.gr μια σκληρή θήκη της Nillkin που περιείχε ένα πολύ καλής ποιότητας screen-protector. Πολύ ποιοτικό πράγμα σε τιμή ελάχιστα ακριβότερη από του aliexpress και χωρίς αναμονή ενός μήνα.

 

http://s1.postimg.org/5u1mi0ebj/85055906_2_1000x700.jpg

Οι συγκεκριμένες θήκες της Nillkin είναι εξαιρετικές με πολύ καλή εφαρμογή. Οσες έχω πάρει είναι άψογες.

Για το M4 πήρα μία ίδια και εγώ και θα την παραλάβω σε 2 ημέρες

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...