Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σήμερα ότι αναρωτιόμουν πότε είναι να δώσουν την 6άρα;

Για Γενάρη/Φλεβάρη δεν ήταν;

 

Είχαν πει τέλος Φεβρουαρίου - αρχές Μαρτίου αν θυμάμαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια υπάρχει και αυτό το άρθρο : http://www.xperiablog.net/2016/02/04/xperia-m4-aqua-to-skip-android-5-1-firmware-small-update-rolls-in-nordics/

Εκεί λέει πως δεν θα πάρουν όλα τα κινητά το update (εννοώντας μάλλον όλες οι χώρες και οι εταιρίες), αλλά θα περάσουν κατευθείαν στην έκδοση 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο σταματησε να βγαζει ηχους απο το ηχειο.

Ενω λειτουργουν κανονικοτατα ολα, δεν αναπαραγει κανενα ηχο απο τα ηχεια του. Ουτε ηχο κλησης, ουτε μουσικη.

Εκανα και το διαγνωστικο τεστ που υπαρχει στις πληροφοριες τηελφωνου και παλι δεν βγηκε κανενας ηχος

Κατα τα αλλα το κινητο λειτουργει κανονικοτατα. Δεν εχει χτυπησει, δεν εχει πεσει και ειναι μονιμα σε θηκη.

Τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σταματησε να βγαζει ηχους απο το ηχειο.

Ενω λειτουργουν κανονικοτατα ολα, δεν αναπαραγει κανενα ηχο απο τα ηχεια του. Ουτε ηχο κλησης, ουτε μουσικη.

Εκανα και το διαγνωστικο τεστ που υπαρχει στις πληροφοριες τηελφωνου και παλι δεν βγηκε κανενας ηχος

Κατα τα αλλα το κινητο λειτουργει κανονικοτατα. Δεν εχει χτυπησει, δεν εχει πεσει και ειναι μονιμα σε θηκη.

Τι μπορει να συμβαινει;

 

Μηπως πανω δεξια διπλα απο την μπαρα του σηματος εχεις ενα αστερακι; γιατι αν ειναι ετσι εισαι σε προτεραιοτητα και πρεπει να πατησεις ενα απο τα volume up down και μετα με το δακτυλο σου την λεξη ηχος, ετσι θα σε βαλει στην δονηση και μετα μπορεις να το κανεις να ακουγεται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σταματησε να βγαζει ηχους απο το ηχειο.

Ενω λειτουργουν κανονικοτατα ολα, δεν αναπαραγει κανενα ηχο απο τα ηχεια του. Ουτε ηχο κλησης, ουτε μουσικη.

Εκανα και το διαγνωστικο τεστ που υπαρχει στις πληροφοριες τηελφωνου και παλι δεν βγηκε κανενας ηχος

Κατα τα αλλα το κινητο λειτουργει κανονικοτατα. Δεν εχει χτυπησει, δεν εχει πεσει και ειναι μονιμα σε θηκη.

Τι μπορει να συμβαινει;

 

Το είχα πάθει και εγώ αυτό μέσα στο πρώτο μήνα.. Σου χάλασε το μεγάφωνο.. Πήγαινε το στο service της sony.. είναι μέσα στην εγγύηση..

 

(το έχεις πάρει από Ελλάδα?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει συναντήσει ποτέ κανείς πρόβλημα με το bluetooth, ανεξαρτήτως συσκευής bluetooth; Εμένα, ενώ το bluetooth μερικές φορές δουλεύει τέλεια, κάποιες άλλες ακούγονται μεταλλικοί ήχοι σε όποιον μιλάω και εγώ δεν ακούω τίποτα. Αλλάζοντας ακουστικό bluetooth το πρόβλημα παραμένει, μάλλον μέχρι την επανεκκίνηση.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Παρακαλώ τα φώτα σας... Ενώ δουλεύει ή κάμερα μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες και ενώ δείχνει ότι τραβάω βίντεο όταν πάω να δω το βίντεο που τράβηξε έχει μόνο φωνή, ή εικόνα του βίντεο είναι μια μαύρη οθόνη.. Τις φωτογραφίες τις βλέπω κανονικά.. Στο βίντεο όμως μαύρο... Προχθές έκανα μια μεταφορά αρχείων από το κινητό στο p.c μου. Μήπως έσβησε κάποιο πρόγραμμα; Παρακαλώ βοήθεια. Ευχαριστώ.

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει και τα βίντεο ΔΕΝ παίζουν ούτε στον υπολογιστή (ακούγεται μόνο ο ήχος και χωρίς εικόνα).

Αφού τράβηξα αρκετά βίντεο, τελικά για να παίξει βίντεο αφού πατήσεις έναρξη του βίντεο μετά με το σταμάτημα πρέπει να το επεξεργαστεί και να το αποθηκεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μετά το σταμάτημα πρέπει να το επεξεργαστεί? Υπάρχει τρόπος να αναπαράγεις το πρόβλημα με τα βίντεο χωρίς εικόνα? Γιατί φαίνεται να συμβαίνει σε τυχαία βίντεο και μετά σταματάει κάθε εγγραφή, μέχρι να κάνεις reset το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μετά το σταμάτημα πρέπει να το επεξεργαστεί? Υπάρχει τρόπος να αναπαράγεις το πρόβλημα με τα βίντεο χωρίς εικόνα? Γιατί φαίνεται να συμβαίνει σε τυχαία βίντεο και μετά σταματάει κάθε εγγραφή, μέχρι να κάνεις reset το κινητό

Αυτό που συνειδητοποίησα τελικά είναι ότι όπως λες και εσύ, τα βίντεο που "τραβάς" δεν τα παίζει με εικόνα παρά μόνο αν έχεις κάνει επανεκκίνηση την συσκευή.

Αυτό που ανέφερα την προηγούμενη φορά έγινε μετά από επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς ''ξεφορτωνόμαστε'' το What's New από την αρχική οθόνη (έχει και αρκετές άλλες άχρηστες εφαρμογές αλλά δεν πάνε να κολλήσουν στην αρχική).

Αν θέλετε, απλά και κατανοητά διότι μία ασχετοσύνη με αυτά την έχω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κάπου έχει αναφερθεί ξανά αυτό που ρωτώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς ''ξεφορτωνόμαστε'' το What's New από την αρχική οθόνη (έχει και αρκετές άλλες άχρηστες εφαρμογές αλλά δεν πάνε να κολλήσουν στην αρχική).

Αν θέλετε, απλά και κατανοητά διότι μία ασχετοσύνη με αυτά την έχω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κάπου έχει αναφερθεί ξανά αυτό που ρωτώ.

 

Αυτό είναι ένα Widget. Αν πατήσεις παρατεταμένα και συνεχίσεις να το "κρατάς" θα δεις ότι μπορείς να το μεταφέρεις

πάνω στο σημείο που λέει "κατάργηση". Όταν φτάσεις εκεί γίνεται κόκκινο και εκεί το αφήνεις. Ουσιαστικά ένα delete είναι όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έκανα από την πρώτη στιγμή αλλά το widget δεν φεύγει. :confused:

 

Κάτι δε κάνεις καλά, πρέπει να το αφήσεις πάνω στην "κατάργηση"

όταν το πας ακριβώς από πάνω, εκεί γίνεται κόκκινο όλο το Widget.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει δώρο το κινητό στη κόρη μου και εχθές ενώ φορούσε και προστατευτικο γυαλί + θήκη book έσπασε η οθόνη!. 3 μήνες κινητό... Τέλος πάντων πρέπει να το φτιάξω. Η οθόνη λειτουργεί κανονικά όπως και το touch. Απλά είναι λες και πεταξες πέτρα στο παρμπριζ. Ρώτησα 2 ανεξάρτητα service και μου είπαν 105 ο ένας και 100 ο άλλος. Πρέπει να αλλάξω όλη την οθόνη μου είπαν. Καμία γνώμη να ρίξω το κόστος; Για εγγύηση δεν νομίζω να με καλύπτει....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει δώρο το κινητό στη κόρη μου και εχθές ενώ φορούσε και προστατευτικο γυαλί + θήκη book έσπασε η οθόνη!. 3 μήνες κινητό... Τέλος πάντων πρέπει να το φτιάξω. Η οθόνη λειτουργεί κανονικά όπως και το touch. Απλά είναι λες και πεταξες πέτρα στο παρμπριζ. Ρώτησα 2 ανεξάρτητα service και μου είπαν 105 ο ένας και 100 ο άλλος. Πρέπει να αλλάξω όλη την οθόνη μου είπαν. Καμία γνώμη να ρίξω το κόστος; Για εγγύηση δεν νομίζω να με καλύπτει....

 

Τι ότι έσπασε η οθόνη Δεν φταίει το κινητό να είσαι σίγουρος!

Η εγγύηση δεν σε καλύπτει 100%

Τώρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να παραγγείλεις απο ebay και να το φτιάξεις μόνος αλλά ξεχνάς την στεγανοποίηση

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας , θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ενα μικρό καλώδιο που εχει micro usb και απο την αλλη usb θηλυκό για απευθειας συνδεση κινητο με στικάκι ,το πρόβλημα είναι οτι στο συγκεκριμένο κινητο μάλλον δεν μπορει να να το δει,εχει καταφέρει κανεις να το συνδέση???μήπως θέλει κάποια ρύθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας , θέλω να κάνω μια ερώτηση έχω ενα μικρό καλώδιο που εχει micro usb και απο την αλλη usb θηλυκό για απευθειας συνδεση κινητο με στικάκι ,το πρόβλημα είναι οτι στο συγκεκριμένο κινητο μάλλον δεν μπορει να να το δει,εχει καταφέρει κανεις να το συνδέση???μήπως θέλει κάποια ρύθμιση???

 

Το συγκεκριμένο κινητό δυστυχώς δεν έχει αυτή την δυνατότητα.

Το ίδιο έχουν ρωτήσει πολλά άτομα και στο xda forum, αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό δυστυχώς δεν έχει αυτή την δυνατότητα.

Το ίδιο έχουν ρωτήσει πολλά άτομα και στο xda forum, αλλά τίποτα.

 

κρίμα γιατι είναι πολύ εξυπηρετικό αυτο το καλωδιάκι, ευχαριστώ φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Έσβησα κατά λάθος μια φωτογραφία.Πώς μπορώ να την επανακτήσω; Έχει το κινητό κάποιο πρόγραμμα; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Έσβησα κατά λάθος μια φωτογραφία.Πώς μπορώ να την επανακτήσω; Έχει το κινητό κάποιο πρόγραμμα; Αλλιώς τι μπορώ να κάνω;

Κατέβασε το minitool partition wizard στο πισι σου και από εκεί έχει κάτι τέτοιες επιλογές από ότι θυμάμαι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αύριο αλλά πολλοί χρήστες σε αποτρέπουν λόγω των 8Gb ROM...Αυτό το πρόβλημα λύθηκε με την αναβάθμιση σε marsmallow? Δηλαδή να ορίσεις την micro SD σαν εσωτερικό χώρο αποθήκευσης?>
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αύριο αλλά πολλοί χρήστες σε αποτρέπουν λόγω των 8Gb ROM...Αυτό το πρόβλημα λύθηκε με την αναβάθμιση σε marsmallow? Δηλαδή να ορίσεις την micro SD σαν εσωτερικό χώρο αποθήκευσης?>

 

Καλησπέρα.

Η έκδοση 6 δεν έχει βγει ακόμα για το κινητό. Τελευταίες πληροφορίες λένε για τέλη του μήνα. Λογικά θα έχει την δυνατότητα που λες. Εναλλακτιά υπάρχει και το κινητό με τα 16 GB (Dual SIM)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η έκδοση 6 δεν έχει βγει ακόμα για το κινητό. Τελευταίες πληροφορίες λένε για τέλη του μήνα. Λογικά θα έχει την δυνατότητα που λες. Εναλλακτιά υπάρχει και το κινητό με τα 16 GB (Dual SIM)

 

Οι κανονικές εφαρμογές δεν μπαίνουν στην micro SD?

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονικές εφαρμογές δεν μπαίνουν στην micro SD?

 

Δεν μεταφέρονται όλες και όσες το κάνουν μεταφέρεται ένα μέρος τους μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται όλες και όσες το κάνουν μεταφέρεται ένα μέρος τους μόνο.

 

Έγινε ευχαριστώ..κάτι άλλο αρνητικό μπορείτε να μου πείτε για το κινητό? Μπαταρία πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...