Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του έβγαλα το τζαμάκι και είχε γρατζουνιές. Ευτυχώς που είναι τίμιο το παλικάρι και το πήρε πίσω.

Το κινητο δεν εχει gorilla glass ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχει. Αλλά τέτοιες γρατσουνιές δεν νομίζω να σε σώσει το gorilla αφού το προκάλεσε λογικά το τζαμάκι.

 

Οπότε παιδιά μακρυά από curved τζαμάκια. Είτε θα βάλετε liquid προστασία είτε ζελατίνα είτε θα το αφήσετε γυμνό να το χαρείτε.

 

Πω μελαγχόλησα... πάνω που νόμιζα ότι βρηκα κινητό. Και μου άρεσε κιόλας :O Αλλά τώρα μπαίνω πάλι στο πειρασμό για mi note 3.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει. Αλλά τέτοιες γρατζουνιές δεν νομίζω να σε σώσει το gorilla αφού το προκάλλεσε λογικά το τζαμάκι.

 

Οπότε παιδιά μακρυά από curved τζαμάκια. Είτε θα βάλετε liquid προστασία είτε ζελατίνα είτε θα το αφήσετε γυμνό να το χαρείτε.

 

Πω μελαγχόλησα... πάνω που νόμιζα ότι βρηκα κινητό. Και μου άρεσε κιόλας :O Αλλά τώρα μπαίνω πάλι στο πειρασμό για mi note 3.

Εγώ έπαθα το άλλο... έτυχε να δω το mi mix... ενώ αυτό ήταν στο δρόμο... και έχω πάθει την πλάκα μου...οχι ότι αυτό δεν είναι καλό τηλέφωνο... το αντίθετο... μου αρέσει και πάρα πολύ... αλλά mi mix δεν είναι...!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπαθα το άλλο... έτυχε να δω το mi mix... ενώ αυτό ήταν στο δρόμο... και έχω πάθει την πλάκα μου...οχι ότι αυτό δεν είναι καλό τηλέφωνο... το αντίθετο... μου αρέσει και πάρα πολύ... αλλά mi mix δεν είναι...!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι.. έτσι..

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε! Μη με καταστρέφετε άλλο... θα σας μπανάρω!!! (:lol::lol::lol::lol: )
Είναι αρρώστια το mi mix 2 και το ενα... μας μπαναρεις δεν μας μπαναρεις!!! Πάντως για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα... εγώ το ευχαριστιεμαι πάρα πολύ σε θέματα ταχύτητας το mi note 2!!! φανταστείτε ότι το γρηγορότερο και καλύτερο τηλέφωνο από specs που είχα τελευταία ήταν το S7 edge... ε τέτοια σπιρτάδα ειδικά σε σερφαρισμα κλπ, δεν είχε!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το mi note 2 είναι πολύ καλό τηλέφωνο, είχα για καμία εβδομάδα το 6/128 global version, ήταν το μόνο τηλέφωνο που έπιανε 4G+ με cosmote, φαντάζομαι λόγο του ότι είχε όλες τις μπάντες για 4G. Αλλά παραγγειλα για φίλο το mi mix2 , ήρθε με china stable, του πέρασα global stable, οπότε αναγκαστικά ασχολήθηκα λίγο με το τηλέφωνο, τι να πει κανείς, είναι φοβερό τηλέφωνο, γι'αυτό και έδωσα το mi note 2, και περιμένω τώρα πως και πως να έρθει το mi mix 2.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρρώστια το mi mix 2 και το ενα... μας μπαναρεις δεν μας μπαναρεις!!! Πάντως για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα... εγώ το ευχαριστιεμαι πάρα πολύ σε θέματα ταχύτητας το mi note 2!!! φανταστείτε ότι το γρηγορότερο και καλύτερο τηλέφωνο από specs που είχα τελευταία ήταν το S7 edge... ε τέτοια σπιρτάδα ειδικά σε σερφαρισμα κλπ, δεν είχε!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το χεις με 4 ή 6 gb ram? Αλλά ναι με τέτοιο soc και ram > 4 εννοείται πως ειναι σπιρτόζικο. Όσον αφορά το s7 edge δεν γνωρίζω αλλά ίσως έχει πιο φορτωμένο ui.

Link to comment
Share on other sites

Το χεις με 4 ή 6 gb ram? Αλλά ναι με τέτοιο soc και ram > 4 εννοείται πως ειναι σπιρτόζικο. Όσον αφορά το s7 edge δεν γνωρίζω αλλά ίσως έχει πιο φορτωμένο ui.
Το μικρό έχω το 4αρι... και είναι διάολος!

Σίγουρα το S7 edge έχει πιο φορτωμένο ui... αλλά και πάλι...

Είναι το πρώτο μου xiaomi, και νομίζω πως θα μείνω πολύ καιρό εδώ!

Εκτός αν με πιάσει καμία τρέλα για mi mix 2!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να αγορασω το Mi Note 2. Που μπορω να το βρω απο εξωτερικο σε σχετικα χαμηλη τιμη και να μην πληρωσω τελωνειο;

Ας πουμε απο εδω

https://es.gearbest.com/cell-phones/pp_1029979.html?wid=49&lkid=10745336

 

Δεν εχω αγορασει απο εξωτερικο ξανα καποιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ισπανία από ότι βλέπω στο link. Από Ευρώπη δεν περνάνε τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,Παρατήρησα ότι το Gearbest έβγαλε το Priority :(((

 

Και θέλω να πάρω 2 συσκευές!

Είμαι ανάμεσα σε mi note 2 και 3!

Και 2 μέρες τώρα ένας φίλος έχει λύσαξει

Να πάρω το zte axon 7.

Βοηθήστε βρε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,Παρατήρησα ότι το Gearbest έβγαλε το Priority :(((

 

Και θέλω να πάρω 2 συσκευές!

Είμαι ανάμεσα σε mi note 2 και 3!

Και 2 μέρες τώρα ένας φίλος έχει λύσαξει

Να πάρω το zte axon 7.

Βοηθήστε βρε!!!!

Εγώ πήρα πρόσφατα το mi note 2 και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!

Με κλειστά μάτια Xiaomi... για το ΖΤΕ δεν έχω άποψη... αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ασχοληθείς... και μόνο λόγω της υποστήριξης που έχει η Xiaomi εδώ...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο,για xiaomi έχω καταλήξει σχεδόν 100 % ανάμεσα στα 2 μοντέλα όπου είπα αλλά τι κάνουμε με το θέμα του Priority πλέον?

Βασικά να σας πω πώς έχει η κατάσταση:

Έχω ένα budget 400 ευρω διαθέσιμα και πρέπει με τα χρήματα αυτά να πάρω 2 συσκευές μια δική μου και μια της κοπέλας μου.Ε όλο αυτό μου έχει γίνει εφιάλτης γιατί δεν μπορώ να καταλήξω κάπου,η δε κοπέλα μου θέλει μια απλη συσκευή για τα βασικά κτλ και έχω καταλήξει για εκείνη νομίζω σε redmi note 4x.Τώρα για εμένα πραγματικά δεν ξέρω!!!

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως όλες η προτάσεις ανοιχτές!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο,για xiaomi έχω καταλήξει σχεδόν 100 % ανάμεσα στα 2 μοντέλα όπου είπα αλλά τι κάνουμε με το θέμα του Priority πλέον?

Βασικά να σας πω πώς έχει η κατάσταση:

Έχω ένα budget 400 ευρω διαθέσιμα και πρέπει με τα χρήματα αυτά να πάρω 2 συσκευές μια δική μου και μια της κοπέλας μου.Ε όλο αυτό μου έχει γίνει εφιάλτης γιατί δεν μπορώ να καταλήξω κάπου,η δε κοπέλα μου θέλει μια απλη συσκευή για τα βασικά κτλ και έχω καταλήξει για εκείνη νομίζω σε redmi note 4x.Τώρα για εμένα πραγματικά δεν ξέρω!!!

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως όλες η προτάσεις ανοιχτές!

 

Πέραν ότι βγαίνουμε offtopic, δεν νομίζω ότι θα πάρεις και πολύ βοήθεια σε αυτό το thread.

Άνοιξε θέμα εδώ καλύτερα ;) :) http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε χάνω. Αμα δεν θες να σου το συγκρίνουν με άλλες συσκευές, τι ακριβώς ρωτάς;

 

Η συσκευή ειναι εξαιρετική και δεν έχει βγάλει (από όσο διαβάζω) κάποιο πρόβλημα. Τα μόνα αρνητικά που της βρίσκω είναι ότι για amoled είναι λιγο σκοτεινή (θυμίζει mid range σε φωτεινότητα) και ότι η μπροστινή κάμερα ειναι επιεικώς μέτρια. Επιπλέον tempered glass δεν παίρνει... κάτι αρκετά μειων για μένα δεδομένου ότι δεν έχει gorilla glass.

 

Τώρα το πως τα πάει σε σχέση με άλλα κινητά προφανώς δεν μπορεί να απαντηθεί εδώ.

Όχι μόνο για το offtopic της υπόθεσης αλλά ότι αφενώς δεν γνωρίζουν και αφετέρου αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε χάνω. Αμα δεν θες να σου το συγκρίνουν με άλλες συσκευές, τι ακριβώς ρωτάς;

 

Η συσκευή ειναι εξαιρετική και δεν έχει βγάλει (από όσο διαβάζω) κάποιο πρόβλημα. Τα μόνα αρνητικά που της βρίσκω είναι ότι για amoled είναι λιγο σκοτεινή (θυμίζει mid range σε φωτεινότητα) και ότι η μπροστινή κάμερα ειναι επιεικώς μέτρια. Επιπλέον tempered glass δεν παίρνει... κάτι αρκετά μειων για μένα δεδομένου ότι δεν έχει gorilla glass.

 

Τώρα το πως τα πάει σε σχέση με άλλα κινητά προφανώς δεν μπορεί να απαντηθεί εδώ.

Όχι μόνο για το offtopic της υπόθεσης αλλά ότι αφενώς δεν γνωρίζουν και αφετέρου αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... :lol:

Χμμμ δεν νομίζω ότι η οθόνη του είναι Amoled... αν δεν κάνω μεγάλο λάθος.... εγώ για Oled την είχα όταν κοίταγα τα specs πριν το πάρω... Σε όλα τα άλλα έτσι είναι τα πράγματα... βέβαια χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση... νομίζω ότι η mofi είναι η καλύτερη θήκη για το συγκεκριμένο θέμα, καλύπτοντας και την οθόνη που δςν παίρνει εύκολα προστασία...

Για μένα το ουσιαστικό μειονέκτημα είναι ότι λόγω της γυάλινης κατασκευής... αν σου πέσει κάτω... 9 στις 10 τελείωσε... ολα τα άλλα είναι απλά να χαμε να λέγαμε... για 250 μαζί με τα μεταφορικά που το πήρα εγώ απλά μαμα@#€(ει!!!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αmoled ειναι η οθονη αλλα ειναι σκοτεινη

.. Πχ στο S7 Edge που εχω τωρα εχω τη φωτεινοτητα στο 45% και στο Mi Note 2 για να εχω την ιδια φωτεινοτητα ημουν στο 70%...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει βέβαια να χει τα πλεονεκτήματα μιας amoled οθόνη όσον αφορά το μαύρο, τα χρώματα και την κατανάλωση. Αλλά δυστυχώς χάνει σε φωτεινότητα ενώ οι amoled συνήθως ειναι πολύ πιο φωτεινές.

 

Πιο πολύ το επισήμανα ώστε ο αλλος να καταλαβαίνει τι να περιμένει. Μην πει "α ειναι amoled... βρηκα την φωτεινή οθόνη που έψαχνα". Να ξέρει τι παίρνει :)

Link to comment
Share on other sites

Τις καλες amoled θα τεις δεις μονο σε Samsung συσκευες... Στους υπολοιπους δινει χαμηλοτερης ποιοτητας οθονες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά είδα ότι λείπει το ραδιόφωνο, ισχύει αυτό? Είναι ένα spec το οποίο χρησιμοποιώ αρκετά συχνά στο κινητό και ξενέρωσα που δεν το έχει. Μπορεί να κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά μήπως γίνεται να το βάλουμε με κάποιον τρόπο ? Εννοώ ραδιόφωνο χωρίς ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Αmoled ειναι η οθονη αλλα ειναι σκοτεινη

.. Πχ στο S7 Edge που εχω τωρα εχω τη φωτεινοτητα στο 45% και στο Mi Note 2 για να εχω την ιδια φωτεινοτητα ημουν στο 70%...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η οθόνη του mi note 2 είναι Oled...

εδώ είναι και οι διαφορές...

https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-OLED-and-AMOLED-What-are-its-advantagesb17ba92120c2b5a9b2c89b8d210f6916.jpg

 

Στάλθηκε από το K920 (CN) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...