Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Εχτες παρελαβα και εγω το κινητο το οποιο ηρθε σε 13 ημερες απο κινα αγορασμενο απο Aliexpress και θα ηθελα να μοιραστω τις πρωτες εντυπωσεις. Το τηλεφωνο ειναι αρκετα μεγαλο , ομορφο σχεδιαστικα πολυ καλη οθονη και η καμερα αρκετα καλη σε normal συνθηκες. Το τηλεφωνο ειχε ερθει με 45% μπαταρια και μου εβγαλε 4,5 ωρες οθονης νομιζω πολυ καλα. Το φορτισα με φορτιστη quick charge 2,0 που ειχα απο αλλο κινητο και απο 3% φορτισε το κινητο στο 100% σε 2,30 ωρες. Ηρθε με MIUI 8 GLOBAL 6.7.21 και το μενου ηταν μεταφρασμενο σε ελληνικα πολυ λιγο αλλα μετα το update που μου εβγαλε πηγε στην εκδοση 6.9.22 και τωρα ειναι μεταφρασμενο ολο στα ελληνικα και ολα δουλεουν αφογα στο τηλεφωνο.

 

Μπορείς να μου πεις με πια ρομ το πείρες που κάνει αναβάθμιση μόνο του και έχει και ελληνικά;μία χαρά μου ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις με πια ρομ το πείρες που κάνει αναβάθμιση μόνο του και έχει και ελληνικά;μία χαρά μου ακούγεται!

 

Εμένα είχε μόνο αγγλικά και κινέζικα όταν ήρθε, πέρασα όμως μέσω updater την global dev και έχει μια χαρά ελληνικά τώρα και πλέον μεταφρασμένη στο 100%, και παίρνει κάθε Παρασκευή αναβάθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε μόνο αγγλικά και κινέζικα όταν ήρθε, πέρασα όμως μέσω updater την global dev και έχει μια χαρά ελληνικά τώρα και πλέον μεταφρασμένη στο 100%, και παίρνει κάθε Παρασκευή αναβάθμιση.

Πως πέρασες την global μέσω updater, αφού απ'ότι μου είπαν εδώ γίνεται μόνο με το miflash?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασες την global μέσω updater, αφού απ'ότι μου είπαν εδώ γίνεται μόνο με το miflash?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Είχα ρωτήσει μερικές σελίδες πιο πίσω, εμένα πέρασε πάντως και τώρα είναι ελληνικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τέλος δεν άντεξα το πήρα παιδιά.. Άντε να έρθει τώρα. το πήρα από το exoplizin(σκρουτζομαγαζο).

 

Τοσα που εδωσες για το 3/32 θα επαιρνες το 4/128 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πόσο χάλια είναι η κάμερα? Προέρχομαι απο Note edge που τα έφτυσε και η Samsung εκανε το θαύμα της με την εγγύηση (πάμε για προστασία καταναλωτή) και δεν θέλω να δώσω πάλι 600!

 

Επίσης απο ποιο μαγαζί θα το παίρνατε Vick ή Gearbest?

 

Eyxaristw!

 

ΥΓ: Multi window παιζει στο mi max?

Edited by TWINDROP2
Link to comment
Share on other sites

Vickmall φυσικα. Δεν υπαρχει συγκριση

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass full cover ηρθε απο vickmall σπασμενο.

Ταιριάζει καταπληκτικά και δεν καταλαβαινω τι εννουν οταν λενε 2.5d και πρεπει να ειναι μικροτερο.

Δεν τριζει αλλα ηριδιζει αμα ζεσταθει εγω δεν το ήξερα μεχρ που η κόρη μου επαιξε και το ειδα μετα απο λιγο εφυγε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια πάλι... MI max 3 64

Αφού έκανε update κατά τύχη.... Καθότι τελείως άσχετος με rooting και flashing στο android....

Είχε έρθει με μια rom με πολύ spamming...

Μπήκε από μόνη της MIUI 8 με κινέζικα και Αγγλικά...

Οκ, χάρηκα...

Σκέφτηκα ότι μέσω play store, θα το φέρω σε μια κατάσταση που να με βολεύει ..

 

Αλλά τίποτα, τσάμπα χάρηκα... προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να συνδεθεί με το Google αλλά δεν μπορεί...

Ανοίγει το app Google play store, βγάζει ένα μήνυμα checking info και μέχρι εκεί....

Προσπάθησα μέσω του browser(μια κινεζο******* που έχει μέσα και το γνωστό Baidu) να κατεβάσω κάποια Google application όπως gmail κλπ... Τίποτα.. Σαν να έχει κλειδώσει η xiaomi ότι δεν έχει σχέση με αυτήν...

Μέσω το browser κατέβασα το nova launcher...

 

Παρατηρώ επίσης στην προσπάθεια μου να του κάνω hard reset ότι πάει μέχρι εκεί που ζητάει σύνδεση με USB το συνδέω, το δείχνει και στέκεται εκεί σταθερά χωρίς να προχωρήσει...

 

Αν κάποιος υποψιάζεται τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι μέσω play store, θα το φέρω σε μια κατάσταση που να με βολεύει ..

 

Αλλά τίποτα, τσάμπα χάρηκα... προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να συνδεθεί με το Google αλλά δεν μπορεί...

Ανοίγει το app Google play store, βγάζει ένα μήνυμα checking info και μέχρι εκεί....

Το playstore το πέρασες εσύ ή είχε μείνει από την προηγούμενη ROM;

Αν έχει μείνει από την προηγούμενη ROM, καλό θα ήταν να κάνεις ένα factory reset από τις ρυθμίσεις και μετά να το εγκαταστήσεις ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16111-Google-Play-Installation-Tutorial-for-MIUI-8/

Παρατηρώ επίσης στην προσπάθεια μου να του κάνω hard reset ότι πάει μέχρι εκεί που ζητάει σύνδεση με USB το συνδέω, το δείχνει και στέκεται εκεί σταθερά χωρίς να προχωρήσει...

Αν εννοείς το recovery που μπαίνεις πατώντας power & volume+, το stock recovery δεν έχει επιλογές για wipe κλπ. Απλώς δείχνει μια εικόνα και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, χρησιμεύει κυριώς για να φλασάρεις μέσω του Mi PC Suite.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τσιμπησα αυτήν εδώ για το Max μου!

http://www.ebay.com/itm/252526786822

Την έχω παραγγείλει και εγώ την περιμένω να έρθει αυτές τις μέρες. Εντυπώσεις μόλις παραλάβω

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το playstore το πέρασες εσύ ή είχε μείνει από την προηγούμενη ROM;

Αν έχει μείνει από την προηγούμενη ROM, καλό θα ήταν να κάνεις ένα factory reset από τις ρυθμίσεις και μετά να το εγκαταστήσεις ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16111-Google-Play-Installation-Tutorial-for-MIUI-8/

 

 

Ευχαριστώ Πάνο, το απόγευμα θα προσπαθήσω με τον οδηγό που μου έστειλες!

Αν εννοείς το recovery που μπαίνεις πατώντας power & volume+, το stock recovery δεν έχει επιλογές για wipe κλπ. Απλώς δείχνει μια εικόνα και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, χρησιμεύει κυριώς για να φλασάρεις μέσω του Mi PC Suite.

 

 

 

Ναι αυτό εννοώ γράφοντας hard reset, το Recovery...

Με αυτό τον τρόπο βρέθηκα από την κινεζομάγαζοROM, στην MIUI 8. Δηλαδή στην προσπάθεια μου με volume + και power ζήτησε σύνδεση με Pc, το έκανα και πήρε την 8.

Στη συνέχεια δεν μου δούλεψε το play store και αντιμετωπίζω αυτά που γράφω παραπάνω...

Οπότε τι πρέπει να κάνω ?

 

Τον παραπάνω οδηγό ?

Factory reset από τις ρυθμίσεις, δεν κάνει... Σταματάει στην εικόνα με το κινητό και την σύνδεση USB, σαν να. Πατάμε volume up k power

Η?

Ευχαριστώ

Edited by siraxanz
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις με πια ρομ το πείρες που κάνει αναβάθμιση μόνο του και έχει και ελληνικά;μία χαρά μου ακούγεται!

Η Rom που το πήρα είναι αυτη

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/2eb4ebe3cbf0d016606bd16be63f7e52.jpg

και τώρα έχω αυτή

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/c8d6744adebfeb32862a95137efe805b.jpg

Και μια φώτο από το μενού

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/b6beb9c9290f8ffc7447ee25227ca42d.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παραγγείλει και εγώ την περιμένω να έρθει αυτές τις μέρες. Εντυπώσεις μόλις παραλάβω

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμένω.....:)

Τι άλλες θήκες έχεις πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass full cover ηρθε απο vickmall σπασμενο.

Ταιριάζει καταπληκτικά και δεν καταλαβαινω τι εννουν οταν λενε 2.5d και πρεπει να ειναι μικροτερο.

Δεν τριζει αλλα ηριδιζει αμα ζεσταθει εγω δεν το ήξερα μεχρ που η κόρη μου επαιξε και το ειδα μετα απο λιγο εφυγε

 

Oτι ελεγα πιο πανω.

Διαστελεται, γινεται κοιλο και ακουμπα πανω στην οθονη και κανει rainbow effect.

Ποιο ακριβως πηρες γιατι το vickmall εχει τρια γυαλια?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Factory reset από τις ρυθμίσεις, δεν κάνει... Σταματάει στην εικόνα με το κινητό και την σύνδεση USB, σαν να. Πατάμε volume up k power

Η?

Ευχαριστώ

Δηλαδή εάν πας Settings -> Additional Settings -> Backup & reset -> Factory data reset και κάνεις επαναφορά σου βγάζει την εικόνα με το USB;

Κανονικά πρέπει να κάνει επαναφορά χωρίς να σου βγάζει την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν πας Settings -> Additional Settings -> Backup & reset -> Factory data reset και κάνεις επαναφορά σου βγάζει την εικόνα με το USB;

Κανονικά πρέπει να κάνει επαναφορά χωρίς να σου βγάζει την εικόνα.

 

Ακριβώς αυτό το παράξενο κάνει...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vopmart.com/pa1013674.html

ενημερωτικά πάντα, εγώ έχω πάρει αυτό το τζαμάκι σε μαύρο χρώμα και κουμπώνει άψογα, χωρις rainbow effect και λοιπά. Έχω δοκιμάσει αρκετά, αλλά μόνο αυτό έκατσε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vopmart.com/pa1013674.html

ενημερωτικά πάντα, εγώ έχω πάρει αυτό το τζαμάκι σε μαύρο χρώμα και κουμπώνει άψογα, χωρις rainbow effect και λοιπά. Έχω δοκιμάσει αρκετά, αλλά μόνο αυτό έκατσε τέλεια.

Φιλε μου καλησπερα! εμενα μου εδωσαν ενα full cover tempered glass μαζι με την αγορα του κινητου απο vickmall.Το εχεις δοκιμασει;

 

 

Παρακαλω μια βοηθεια καιγομαι.

 

Στο βιντεο αυτο

στο 35 δευτερολεπτο αρχιζει ενα πολυ ωραιο παιχνιδακι.Μηπως μπορειτε να μου πειτε πως λεγεται; :P :) :)​​
Link to comment
Share on other sites

Το γραφει!!το leo's fortune ειναι!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χεχε!!δεν κανει τπτ!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.vopmart.com/pa1013674.html

ενημερωτικά πάντα, εγώ έχω πάρει αυτό το τζαμάκι σε μαύρο χρώμα και κουμπώνει άψογα, χωρις rainbow effect και λοιπά. Έχω δοκιμάσει αρκετά, αλλά μόνο αυτό έκατσε τέλεια.

 

Εχει το dotted pattern που ειχα βγαλει φωτο σε προηγουμενο Post?

To εχεις ανεβαασει σε θερμοκρασια μπαταριας >45 C?

Γιατι ολα τελεια ειναι μεχρι να ανεβασουν υψηλη θερμοκρασια.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...