Jump to content

Vodafone Welcome Tones!


gmmour
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλα,κατι μας ειπαν απο το 13830.

Τους ειχα στειλει Mail πριν κανα τετραμηνο και αμου απαντησαν το ιδιο ακριβως...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 302
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, νεότερα από το μέτωπο: Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη από σήμερα, και ονομάζεται "Welcome Tones". Έχει πάγιο τέλος χρήσης 60 λεπτά / μήνα και η αγορά του κάθε welcome tone στοιχίζει 1,5 ευρώ. Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας καλείς από το κινητό σου το 1444 με χρέωση 0,77 ευρώ / λεπτό (με ελάχιστη χρέωση τα 30 δευτ.) Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές (με συμβόλαιο και με καρτοκινητό). Η διάρκεια του κάθε welcome tone είναι max 30 δευτ. Επιπλέον, ο συνδρομητής μπορεί να επιλέξει παραπάνω από 1 welcome tone, δηλαδή να αντιστοιχίσει διαφορετικό για κάθε άτομο που τον καλεί. Αυτά.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ομως δε λειτουργει...Εχει καποιο προβλημα καθως οταν παταω για επιβεβαιωση,το συστημα δεν αντιδρα...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ομως δε λειτουργει...Εχει καποιο προβλημα καθως οταν παταω για επιβεβαιωση,το συστημα δεν αντιδρα...

Same here!Παρεμπιπτόντως το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν παίρνω να ακούσω το ποσό οφειλής στο 1289 δεν μπαίνει στο σύστημα,πατάω συνεχώς το 1 και είναι σαν να μην πατάω τίποτα!Έτσι αναγκάζομαι να στείλω μήνυμα....Ο φίλος μου παίρνει κανονικά όμως...

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία επίσημα ξεκίναγε σήμερα. Το 1444 "παίζει" από την Παρασκευή ή το Σάββατο. Δεν παίζει βέβαια σωστά. Υπάρχουν ακόμα κολλήματα, τα οποία μάλλον μέχρι αύριο θα διορθωθούν..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία επίσημα ξεκίναγε σήμερα. Το 1444 "παίζει" από την Παρασκευή ή το Σάββατο. Δεν παίζει βέβαια σωστά. Υπάρχουν ακόμα κολλήματα, τα οποία μάλλον μέχρι αύριο θα διορθωθούν..

 

Epishma den 3ekinise tpt afou h etairia den exei bgalei sxetiko deltio typou. Epishs afto to "epishma" poy les den isxuei giati stin anakoinwsh poy diabases leei parakatw oti sto 1444 kai sto vodafone live! mporoume na mpainoume h na pernoyme tilefono apo tin trith kai oxi apo tin deftera...

 

;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κατάφερα και λειτουργεί κανονικά,στην αρχή αν και μου έλεγε ότι είναι όλα ok έπαιρνα από το σταθερό και τίποτα,άφησα να περάσει καμιά ώρα και όλα ok! :D Με ταλαιπώρησε λιγάκι αλλά έχει πλάκα! :p
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει κανονικα και σε μενα!

Μπορουμε να δουμε πουθενα τη λιστα ολων των διαθεσιμων τραγουδιων;Γιατι αμα κατσω στο 1444 να τα ακουσω,καηκα...

Link to comment
Share on other sites

δεν χερο αν σε βοηθαει αλλα πατα το 3 και περνασ στο επομενο τραγουδι .ρε παιδια μεχρι να το ενεργοποιησω μου εφαγε αρκετα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος αν υπαρχει καπου η λιστα με τα τραγουδια ( αν και χλωμο το κοβω) ή απο Live !! που εψαξα δεν βρηκα τιποτα. Μαλλον δεν το γλυτωνει κανεις το 1444. Φαρμακειο.......
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος αν υπαρχει καπου η λιστα με τα τραγουδια ( αν και χλωμο το κοβω) ή απο Live !! που εψαξα δεν βρηκα τιποτα. Μαλλον δεν το γλυτωνει κανεις το 1444. Φαρμακειο.......

Τρελο φαρμακειο...:(

Link to comment
Share on other sites

Καρα ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!! Παιδια μην περνετε ακομη τηλεφωνο. Χρεωθηκα συνολο 10λεπτα ομιλιας στο 1444, ακουσε το ενα τραγουδι πανε στο αλλο στο αλλο μεχρι να καταληξεις πιο θελεις (προσπερνας τα τραγουδια πατωντας το 3), ετσι κατεληξα. Μου λεει οτι το μηνιαιο παγιο εινα 0,60ευρω :X πατα το 1 για επιβεβαιωση. Πατω. Ο ηχος κοστιζει 1,47 ή 1,67 ουτε θυμαμαι μην σας πω και ψεμματα, πατηστε το 1 για επιβεβαιωση. Το πατω ξανα :mad:

 

Και τι μου λεει? Ζητουμε συγνωμη αλλα η υπηρεσια δεν ειναι ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ :w00t:

 

Αν παραγγειλει κανεις επιτυχως να μας πει και εμας εδω μεσα για να μην την πατησουμε παλι.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καρα ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!! Παιδια μην περνετε ακομη τηλεφωνο. Χρεωθηκα συνολο 10λεπτα ομιλιας στο 1444, ακουσε το ενα τραγουδι πανε στο αλλο στο αλλο μεχρι να καταληξεις πιο θελεις (προσπερνας τα τραγουδια πατωντας το 3), ετσι κατεληξα. Μου λεει οτι το μηνιαιο παγιο εινα 0,60ευρω :X πατα το 1 για επιβεβαιωση. Πατω. Ο ηχος κοστιζει 1,47 ή 1,67 ουτε θυμαμαι μην σας πω και ψεμματα, πατηστε το 1 για επιβεβαιωση. Το πατω ξανα :mad:

 

Και τι μου λεει? Ζητουμε συγνωμη αλλα η υπηρεσια δεν ειναι ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ :w00t:

 

Αν παραγγειλει κανεις επιτυχως να μας πει και εμας εδω μεσα για να μην την πατησουμε παλι.

Εγώ πιο πάνω λέω ότι το έκανα και μου λειτουργεί.Απλά δεν το κατάφερα με την πρώτη.Χρειάστηκε να πάρω και δεύτερη φορά γιατί κόπηκε στη μέση η διαδικασία.Σε μια ώρα από την ώρα που το ενεργοποίησα λειτουργούσε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιο πάνω λέω ότι το έκανα και μου λειτουργεί.Απλά δεν το κατάφερα με την πρώτη.Χρειάστηκε να πάρω και δεύτερη φορά γιατί κόπηκε στη μέση η διαδικασία.Σε μια ώρα από την ώρα που το ενεργοποίησα λειτουργούσε κανονικά.

το μηνιαίο πάγιο είναι 0,60 και το κάθε welcome tone κοστίζει 1.78 ευρώ! εγώ κατάφερα να παραγγείλω από την Κυριακή και ακόμα το περιμένω!! ΕΛΕΟΣ! και πλέον η υπηρεσία υποτίθεται ότι λειτουργεί κανονικότατα!!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το Vodafon Live η υπηρεσια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη.Δεν το εχουν περασει καν.Και απο το Site καμια ενημερωση ακομη.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

το μηνιαίο πάγιο είναι 0,60 και το κάθε welcome tone κοστίζει 1.78 ευρώ! εγώ κατάφερα να παραγγείλω από την Κυριακή και ακόμα το περιμένω!! ΕΛΕΟΣ! και πλέον η υπηρεσία υποτίθεται ότι λειτουργεί κανονικότατα!!!!
Ναι,το ξέρω,επίσης μπορείς να βάλεις σε κάθε άτομο ξεχωριστό tone...Είναι λίγο φαρμακείο η υπόθεση μέχρι να ολοκληρώσεις τη διαδικασία,γιατί περνάει αρκετή ώρα μέχρι να καταφέρεις να επιλέξεις αυτό που θέλεις κι αν αποφασίσεις να ακούσεις και όλες τις κατηγορίες :X

 

Εdit:Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι ολοκλήρωσες την διαδικασία;Σου είπε μετά ευχαριστούμε κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα και 2η φορα μετα τις 14:00 το μεσημερι και η διαδικασια ολοκληρωθηκε επιτυχως με χρονο τα 6:42! + 10λεπτα το πρωι θα μας βγει η υποθεση αυτη 15ευρω :mad: :mad: :mad:

 

Θα κανω να αλλαξω calling tune μετα απο πολυ καιρο.

 

Ενημερωτικα αφου μου ειπε οτι εγινε επιτυχως η διαδικασια, εκλεισα και ξανα ανοιξα το κινητο αμεσως και λειτουργουσε ηδη η υπηρεσια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μόνο μέσω αυτού του αριθμού θα μπορούμε να κάνουμε την διαδικασία μακροπρόθεσμα;Εντάξει για αρχή το δέχομαι,αλλά αν θελήσω να αλλάξω tone πάλι τα ίδια;Δηλαδή δεν φτάνει το μηνιαίο πάγιο,η χρέωση για το εκάστοτε tone,θα πρέπει να πληρώνουμε και για τον χρόνο που μας παίρνει να διαλέξουμε ποιο θέλουμε;Αν είναι έτσι δεν θα αλλάξω ποτέ.Οι άλλες εταιρείες αυτή την τακτική ακολουθούν;
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μόνο μέσω αυτού του αριθμού θα μπορούμε να κάνουμε την διαδικασία μακροπρόθεσμα;Εντάξει για αρχή το δέχομαι,αλλά αν θελήσω να αλλάξω tone πάλι τα ίδια;Δηλαδή δεν φτάνει το μηνιαίο πάγιο,η χρέωση για το εκάστοτε tone,θα πρέπει να πληρώνουμε και για τον χρόνο που μας παίρνει να διαλέξουμε ποιο θέλουμε;Αν είναι έτσι δεν θα αλλάξω ποτέ.Οι άλλες εταιρείες αυτή την τακτική ακολουθούν;

Λειτουργεί πλέον και μέσω του Vodafone live! Στην κατηγορία ringtones έχει προστεθεί η υποκατηγορία welcome tones. Εγώ από εκεί έκανα ενεργοποίηση.

 

Επίσης προσωπικά σε εμένα η διαδικασία μέσω του 1444 δεν λειτουργεί (απορεί ακόμα και το cc της voda) και μου βγάζει συνέχεια ότι "η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή). Αντίθετα ο αριθμός στον οποίο σε παραπέμπει το live! 901-694-2000 μου δουλεύει κανονικότατα...

 

Τέλος πάντων, προσωπικά ενεργοποίησα την υπηρεσία μέσω του live! Χρεώνεσαι εφάπαξ 1,50 Ευρώ ανά κομμάτι συν 50 λεπτά το μήνα για να λειτουργεί η υπηρεσία. Δηλαδή αν την διακόψεις την υπηρεσία και μετά θέλεις να την ενεργοποιήσεις πάλι (με κάποιο από τα κομμάτια που είχες παλαιότερα) δεν χρεώνεσαι εκ νέου για το συγκεκριμένο κομμάτι!

 

Πάντως η γκάμα τραγουδιών (τουλάχιστον στα rock που κοίταξα) είναι σχεδόν μηδαμινή... Ήθελα το smoke on the water και κατέληξα στο Layla...

Link to comment
Share on other sites

ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΛΛΑ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΧΡΕΩΣΗ
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...