Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ακριβως φιλε μου. :)

Στο νημα του Oneplus 3 ειχα γραψει πριν παρω το htc αμα το εχει καποιος να το δω απο κοντα και να κερασω καφε και δεν μου απαντησε ουτε ενας..

Και το ρωτησα 3 φορες...

 

Δεν έχεις δίκιο

Στο νήμα του oneplus υπάρχουν καλά παιδιά

Ίσως ετυχες στην ημέρα να μην πρόλαβαν να το δουν πολλοί γιατί έχει πολύ κίνηση το νήμα

Η μπορεί και να ζήλευαν να μην ήθελαν να το πάρεις γιατί είναι πολύ καλό και ήθελαν μόνο αυτοί να ξεχωρίζουν. (Αστειεύομαι)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται ότι έχει καλά παιδιά απλά έθεσα το ερώτημα 3 φορές σε διαφορετικές μέρες και δεν πήρα καμία απάντηση. :)

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έφερε η κουβέντα και δεν έχω κανένα θέμα απολύτως αν θέλεις κανονίζουμε κάπως να το δεις το κινητό και να αποφασίσεις.

 

Ευχαριστώ για την προθυμία, μιλάμε μέσω πμ να μη χαλάμε και τη νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ψυχακια κυκλοφορεί σαν κι εμένα που ακόμα ψάχνει το toggle που αλλάζει από αθόρυβο χωρίς δονηση σε αθόρυβο σε δόνηση και μετά σε κανονικό (ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ) κυκλοφορεί εδώ και 2 βδομάδες περίπου μία καινούρια εφαρμογή που ονομάζεται tiles. Σου επιτρέπει να βάλεις πολλά , εμένα πραγματικά μου έλυσε τα χέρια

 

Για όποιον θέλει να παίξει με αυτά, έχει πολλές δυνατότητες. Κάποια tiles θέλουν root, αλλά νομίζω είναι μία πολύ αξιόλογη εφαρμογή. Κοστίζει βέβαια 2,49, αλλά για εμένα αξίζει. Ελπίζω να βοήθησα

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ψυχακια κυκλοφορεί σαν κι εμένα που ακόμα ψάχνει το toggle που αλλάζει από αθόρυβο χωρίς δονηση σε αθόρυβο σε δόνηση και μετά σε κανονικό (ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ) κυκλοφορεί εδώ και 2 βδομάδες περίπου μία καινούρια εφαρμογή που ονομάζεται tiles. Σου επιτρέπει να βάλεις πολλά , εμένα πραγματικά μου έλυσε τα χέρια

 

Για όποιον θέλει να παίξει με αυτά, έχει πολλές δυνατότητες. Κάποια tiles θέλουν root, αλλά νομίζω είναι μία πολύ αξιόλογη εφαρμογή. Κοστίζει βέβαια 2,49, αλλά για εμένα αξίζει. Ελπίζω να βοήθησα

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Silent toggle widget, γυρνάει και στα 3 modes και είναι και δωρεάν. Δείτε τη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρότεινα το βάζει μαζί με αυτά που έχει ήδη το κινητό, δεν βλέπεις καμία διαφορά δηλαδή. Αυτό έψαχνα τόσο καιρό

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ίσως είναι λάθος νήμα αλλά επειδή παλαιότερα μου είχε απαντηθεί αντίστοιχη απορία γράφω εδω: Είμαι ρουτ, φοράω Viber Rom με Magisk.Εχω κρύψει την εφαρμογή της Alpha Bank και μου δουλεύει κανονικά (δαχτυλικό αποτύπωμα -συναλλαγές) εκτός του quick transfer... Δεν με αφήνει να επιλέξω λογαριασμό πίστωσης...Μολις τον επιλέξω ή εφαρμογή κλείνει και βγάζει το μήνυμα της φωτογραφίας... Καμία ιδέα? b56a81a1e9b18fe74600c4fb8b4b1522.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην Ομάδα , θα ήθελα να Διευκρινίσω περί του Θέματος Κολουμπρας για το κινητακι και το Sense εφόσον το έχω δουλέψει περισσότερο πλέον.

 

Το Κινητό πάθαινε τα Λαγκ του με τις Εφαρμογές του Facebook.

Κάτι το οποίο από ότι παρατήρησα είναι γενικό το Κακό , όχι της Συσκευής.

 

Επίσης θα ήθελα να σας πω πως έβαλα Lineage OS Based Rom , και για πρώτη φορά σε Κινητό 20 λεπτά μετά , γυρίσα σε στοκ διότι όλος περίεργος το Προτιμώ στο εν λόγο κινητό!

 

Ευχαριστώ για το Χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην Ομάδα , θα ήθελα να Διευκρινίσω περί του Θέματος Κολουμπρας για το κινητακι και το Sense εφόσον το έχω δουλέψει περισσότερο πλέον.

 

Το Κινητό πάθαινε τα Λαγκ του με τις Εφαρμογές του Facebook.

Κάτι το οποίο από ότι παρατήρησα είναι γενικό το Κακό , όχι της Συσκευής.

 

Επίσης θα ήθελα να σας πω πως έβαλα Lineage OS Based Rom , και για πρώτη φορά σε Κινητό 20 λεπτά μετά , γυρίσα σε στοκ διότι όλος περίεργος το Προτιμώ στο εν λόγο κινητό!

 

Ευχαριστώ για το Χρονο σας!

 

παντως εγω σε αλλες συσκσευες δεν εχω δει λαγκ και κολουμπρες με αυτες τις εφαρμογες. Μου κανει εντυπωση αυτο που λες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω σε αλλες συσκσευες δεν εχω δει λαγκ και κολουμπρες με αυτες τις εφαρμογες. Μου κανει εντυπωση αυτο που λες..

 

Παράξενο φίλε μου , διότι πρώτον δεν ξέρω για ποιες συσκευές μιλάς , και 2ον δεν ξέρω τι εννοείς Λαγκ.

 

Ο καθένας έχει την δική του Κλίμακα

 

Επίσης εγώ και σε LG V10 και σε OP3 και Σε S7Edge που εδώ Δουλέψει , τα ίδια Προβλήματα με αυτές τις εφαρμογές , απλά έριξα και το HTC στην πυρα γιατί δεν είχα πάρει Πάρει πρέφα ότι φταίνε οι εφαρμογές και όχι τα Κινητα....

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο φίλε μου , διότι πρώτον δεν ξέρω για ποιες συσκευές μιλάς , και 2ον δεν ξέρω τι εννοείς Λαγκ.

 

Ο καθένας έχει την δική του Κλίμακα

 

Επίσης εγώ και σε LG V10 και σε OP3 και Σε S7Edge που εδώ Δουλέψει , τα ίδια Προβλήματα με αυτές τις εφαρμογές , απλά έριξα και το HTC στην πυρα γιατί δεν είχα πάρει Πάρει πρέφα ότι φταίνε οι εφαρμογές και όχι τα Κινητα....

 

λαγκ ειναι αυτο που γραφεις εσυ εδω:

 

Καλημερα στην Ομάδα , θα ήθελα να Διευκρινίσω περί του Θέματος Κολουμπρας για το κινητακι και το Sense εφόσον το έχω δουλέψει περισσότερο πλέον.

 

Το Κινητό πάθαινε τα Λαγκ του με τις Εφαρμογές του Facebook.

Κάτι το οποίο από ότι παρατήρησα είναι γενικό το Κακό , όχι της Συσκευής.

 

Επίσης θα ήθελα να σας πω πως έβαλα Lineage OS Based Rom , και για πρώτη φορά σε Κινητό 20 λεπτά μετά , γυρίσα σε στοκ διότι όλος περίεργος το Προτιμώ στο εν λόγο κινητό!

 

Ευχαριστώ για το Χρονο σας!

 

αν δεν μπορεις να το καταλαβεις επειδη το λεω εγω, τι να σου εξηγησω απο εκει και περα?

Κατα τα αλλα, τοσο με σονυ οσο και με s6. s7 edge δεν ειχα λαγκ στις εφαρμογες που περιγραφεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά ! Πολύ ποιοτικό σαν 1η εντύπωση. Α ρε HTC! Το βραδάκι ξεκιναει διάβασμα και σεταρισμα!

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά ! Πολύ ποιοτικό σαν 1η εντύπωση. Α ρε HTC! Το βραδάκι ξεκιναει διάβασμα και σεταρισμα!

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο φίλε! απο που; χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης εγώ και σε LG V10 και σε OP3 και Σε S7Edge που εδώ Δουλέψει , τα ίδια Προβλήματα με αυτές τις εφαρμογές , απλά έριξα και το HTC στην πυρα γιατί δεν είχα πάρει Πάρει πρέφα ότι φταίνε οι εφαρμογές και όχι τα Κινητα....

Ναι ισχυει αυτο που λες για το facebook-messenger, εκεινη την περιοδο που το παρατηρησες ειχαν βγει καποια προβληματικα updates της εφαρμογης facrbook και messenger και κολουσαν σε ολα τα κινητα.

Κατα τ αλλα βραχος το sense,απο την πρωτη μερα εως και μηνες μετα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Αθήνα έχω κοιτάξει σε διάφορα καταστήματα αλλά δεν το έχει κανείς ανοιχτό. Το πολύ πολύ να το έχουν σφραγισμένο, αλλά τι να το κάνω, θέλω να το δω στο χέρι μου. Είναι και βασικός λόγος που δεν το έχω αγοράσει - άμα δεν το πιάσω να το επεξεργαστώ για λίγο έστω δε μου πάει να δώσω τόσα λεφτά.

 

Και εγώ αυτό ψάχνω έχω πάει σε όλα τα μεγάλα μαγαζιά και δεν το βρίσκω να το δω λίγο. Θέλω να το περιεργαστω και να δω μέγεθος από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! απο που; χρώμα;

Απο αγγελία, αγορασμένο 24/3. Gunmetal, πολύ ωραίο στο κράτημα και στιβαρό. Μέγεθος ικανοποιητικό για 5,2. Ξαναθυμηθηκα την αίσθηση στο χέρι του HD2. Έχει την Nougat περασμένη. Μπορώ να το ρουταρω και να είναι αναστρέψιμο σε στοκ κατασταση; recovery και custom rom δεν με απασχολούν προς το παρόν, μονο root

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειπώθηκε κάτι για lag πριν κάποια μηνύματα, παιδιά έχετε υπόψιν σας πως στο nougat υπάρχει bug που προκαλεί lag (κυρίως στα quicksettings αλλά λιγότερο και στο scrolling της συσκευής, prism, επαφές, κ.λπ.) αν έχετε ενεργοποιήσει το accessibility για κάποιες εφαρμογές. Το παρατήρησα με το systempanel και (αισθητά λιγότερο) με το lastpass, και ψαχνόμουνα για μέρες, μέχρι και wipe έκανα, μέχρι που το γκούγκλαρα. Με το που απενεργοποίησα το accessibility, αμέσως εξαφανίστηκε.

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το θέμα του συμφορουμίτη, απλά το αναφέρω γενικώς :)

 

Διαβάζω πως φτιάχνει στο 7.1, οπότε υπομονή :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την Ενημέρωση φίλε μου όσον αφορά το Accesibility , θα το δω άμεσα , εγώ απλά έγραψα για να μην αποτρέψουν τα προηγούμενα σχολια μου την αγορά της συσκευής για κάποιους , τώρα αν πέσανε να με φάνε για να κάτσουμε να αναλύσουμε τι είναι Λαγκ και τι όχι αυτό είναι άλλη ιστορία , Καλή καρδιά δεν πειράζει καλές γιορτές

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ανάλυση για το εν λόγω, ερμ, «bug».

 

Εντωμεταξύ μου κάνει εντύπωση πως πέρα από εκεί, και από 1-2 post στο reddit, οι μόνες μαζικές αναφορές που βρήκα για το συγκεκριμένο αφορούσαν το Oneplus, ενώ προφανώς συμβαίνει σε πολλές (όλες;!) συσκευές με 7.0.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανα τρόπο να καθαρίσουμε το ακουστικό; Έχει μαζέψει αρκετή σκόνη, προσπάθησα με οδοντόβουρτσα αλλά δεν κατάφερα κάτι, ίσα ίσα το έκανα χειρότερα, λόγω του ότι είναι και πιο βαθιά από την οθόνη το άτιμο

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανα τρόπο να καθαρίσουμε το ακουστικό; Έχει μαζέψει αρκετή σκόνη, προσπάθησα με οδοντόβουρτσα αλλά δεν κατάφερα κάτι, ίσα ίσα το έκανα χειρότερα, λόγω του ότι είναι και πιο βαθιά από την οθόνη το άτιμο

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Βατονετα με λίγο οινόπνευμα.

Και με κάτι μυτερό ξυσε μέσα στην σίτα.

Με κλειστή την συσκευή.

Άφησε το να στεγνώσει και μετά από 10' δούλεψε το

Αν περάσει από μέσα η βρωμια δεν φεύγει μετά. Θέλει να ανοίξει η συσκευή και να καθαρίσει η σίτα από μέσα πράγμα πολύ δύσκολο, ασύμφορο και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλο πασχα στην παρεα :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα και Καλή ανάσταση σε όλους με υγεία!

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...