Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα γυαλι ομως φαινεταινα ειναι, δεν ξερω το χω βολευτει το μεταλλο τοσα χρονια.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Σκεφτόμουν να πάρω το HTC 10 αφού θεωρώ ότι είναι ποιοτικό τηλέφωνο αλλά βλέπω τελευταία το g5 να έχει πέσει αρκετά. Αξίζει η αγορά του λοιπόν με κριτήριο την κάμερα και την μπαταρία ? Σαν ποιότητα φαντάζομαι είναι κορυφή. Από ταχύτητα επίσης νομίζω όλα τα κινητά πλέον είναι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη. Ποιότητα κατασκευής ανώτερη το htc 10, φωτογραφικές δυνατότητες παραπλησιες, μπαταρία ελαφρώς καλύτερη στο 10.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Σκεφτόμουν να πάρω το HTC 10 αφού θεωρώ ότι είναι ποιοτικό τηλέφωνο αλλά βλέπω τελευταία το g5 να έχει πέσει αρκετά. Αξίζει η αγορά του λοιπόν με κριτήριο την κάμερα και την μπαταρία ? Σαν ποιότητα φαντάζομαι είναι κορυφή. Από ταχύτητα επίσης νομίζω όλα τα κινητά πλέον είναι καλά.

 

Καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς. Εδώ δεν είναι το κατάλληλο μέρος.

Σαν νέο μέλος που είσαι, καλό είναι να διαβάσεις λίγο τους όρους χρήσης.

Καλως ήρθες! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Σκεφτόμουν να πάρω το HTC 10 αφού θεωρώ ότι είναι ποιοτικό τηλέφωνο αλλά βλέπω τελευταία το g5 να έχει πέσει αρκετά. Αξίζει η αγορά του λοιπόν με κριτήριο την κάμερα και την μπαταρία ? Σαν ποιότητα φαντάζομαι είναι κορυφή. Από ταχύτητα επίσης νομίζω όλα τα κινητά πλέον είναι καλά.

 

Αν θες το καλύτερο πάρε s7. Από εκεί και πέρα ανάμεσα στα 2 προτείνω g5 αν κριτήριο είναι κυρίως η κάμερα. Κατά τα άλλα το htc είναι ποιοτικό και πλήρες Αλλά ακριβό. Όπως σου λέει ο Γιάννης παραπάνω άνοιξε ξεχωριστό θέμα αν δεν υπάρχει για σύγκριση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Finn αν όντως οι κάμερες είναι τόσο κοντά σίγουρα αξίζει το HTC παρόλο ότι είναι πιο ακριβό.

Ddr2 θα ανοίξω αν και πήρα μια εικόνα.

Nikodmpl δε μου αρέσουν τα Samsung, άσε που όλο πρόβλημα βλέπω στο s7 και από κάμερα δε λένε τίποτα σπουδαίο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο tempered glass τι φορατε?Εχω βαλει το full tempered glass της orzly αλλα μου την σπαει που το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν πιανει καλα και οι τελιτσες που φενονται στο φως της μερας..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, έχετε πρόβλημα με την google assitant; ενώ μου είχε έρθει την επόμενη εφαφανίστηκε. με uninstall updates του Google app και update ξαναερχεται αλλά την επόμενη μέρα πάλι έχει εξαφανιστεί... :mad: έχετε παρόμοιο πρόβλημα ή κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Σκεφτόμουν να πάρω το HTC 10 αφού θεωρώ ότι είναι ποιοτικό τηλέφωνο αλλά βλέπω τελευταία το g5 να έχει πέσει αρκετά. Αξίζει η αγορά του λοιπόν με κριτήριο την κάμερα και την μπαταρία ? Σαν ποιότητα φαντάζομαι είναι κορυφή. Από ταχύτητα επίσης νομίζω όλα τα κινητά πλέον είναι καλά.

 

Κ γω το ψήνω για htc 10..Σε σχεση με g5 μην το σκέφτεσαι καθολου..Καλυτερη οθονη ,μπαταρια κ αισθηση σε αλλο επιπεδο κ σαν χρήση κ στο χέρι..Ηχος τρομερός..Απο καμερα ειναι απο τις καλυτερες του 16..Κ γω το θελω αλλα θελω πρώτα να βρω την θηκη ice view cover..Που την εχει ρε παιδια;

ΥΓ:Παντος δεν το εχουν πολυ σε καταστήματα κ σε ενα δυο Kaizer το εχουν..Δεν το φέρνουν οι άλλοι γιατι εχει λέει άθλιο σερβις..Τοσο χάλια ρε παιδια;

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Κ γω το ψήνω για htc 10..Σε σχεση με g5 μην το σκέφτεσαι καθολου..Καλυτερη οθονη ,μπαταρια κ αισθηση σε αλλο επιπεδο κ σαν χρήση κ στο χέρι..Ηχος τρομερός..Απο καμερα ειναι απο τις καλυτερες του 16..Κ γω το θελω αλλα θελω πρώτα να βρω την θηκη ice view cover..Που την εχει ρε παιδια;

ΥΓ:Παντος δεν το εχουν πολυ σε καταστήματα κ σε ενα δυο Kaizer το εχουν..Δεν το φέρνουν οι άλλοι γιατι εχει λέει άθλιο σερβις..Τοσο χάλια ρε παιδια;

 

Τώρα είδα το θέμα με τις φωτογραφίες και τα συγκριτικά.. Θα ρίξω μια ματιά αν και είναι πολλές οι λεπτομέρειες. Νομίζω ότι σαν κινητό είναι κορυφή αν και διάβαζα σε προηγούμενες σελίδες για εγκατάλειψη όσο αφορά τη βελτίωση λογισμικού και τις αναβαθμίσεις αλλά και τον μύθο του sense που λένε ότι πλέον δεν είναι κάποιο τρομερό πλεονέκτημα όπως παλιά.

Παρόλα αυτά αν λειτουργεί σωστά σαν συσκευή αυτό με νοιάζει. Όσο για το g5 απλά είναι πιο φθηνό και έχει πολύ καλή κάμερα, οπότε το σκέφτηκα επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω το ψήνω για htc 10..Σε σχεση με g5 μην το σκέφτεσαι καθολου..Καλυτερη οθονη ,μπαταρια κ αισθηση σε αλλο επιπεδο κ σαν χρήση κ στο χέρι..Ηχος τρομερός..Απο καμερα ειναι απο τις καλυτερες του 16..Κ γω το θελω αλλα θελω πρώτα να βρω την θηκη ice view cover..Που την εχει ρε παιδια;

ΥΓ:Παντος δεν το εχουν πολυ σε καταστήματα κ σε ενα δυο Kaizer το εχουν..Δεν το φέρνουν οι άλλοι γιατι εχει λέει άθλιο σερβις..Τοσο χάλια ρε παιδια;

Kαλημερα οχι δεν ειναι χαλια το service , απλα τα τελευταια χρονια η htc εχει οικονομικα προβληματα και δεν εδωσε

πολλες συσκευες στην ευρωπη .

Οσο για την ice αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο ebay ριξε και εκει μια ματια:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Finn αν όντως οι κάμερες είναι τόσο κοντά σίγουρα αξίζει το HTC παρόλο ότι είναι πιο ακριβό.

Ddr2 θα ανοίξω αν και πήρα μια εικόνα.

Nikodmpl δε μου αρέσουν τα Samsung, άσε που όλο πρόβλημα βλέπω στο s7 και από κάμερα δε λένε τίποτα σπουδαίο νομίζω.

 

Οντως το htc 10 συμπληρωνει ολα τα κριτηρια που θετεις,και κερδιζει λιγο ή πολυ τα υπολοιπα

εχει καλυτερη κατασκευη απο G5 ,S7

Εχει καλυτερη μπαταρια απο G5 και παρομοια με S7 με καλυτερη διαχειριση του htc σε data

Εχει εμφανως καλυτερη καμερα απο S7 οπως εχεις διαπιστωσει και συ(ειδικα σε προσωπα ειναι μεγαλη διαφορα)και κερδιζει με μικρη διαφορα και το G5.

 

Επισης στα συν ειναι οτι υπερεχει με μεγαλη διαφορα στον ηχο απο ακουστικα αλλα και στα ηχεια του και απο τις δυο συσκευες G5,S7

 

Και ολα αυτα ερχονται με το sense, το οποιο λειτουργει απροβληματιστα ακομα και μετα απο πολλους μηνες χωρις επαναφορα κτλ κατι που τα samsung για παραδειγμα δεν μπορουν να το παρεχουν χωρις επαναφορα,στησιμο απο την αρχη κτλ,(βλεπε θεμα s7)

το G5 ειναι και αυτο πολυ καλο στο software και απροβληματιστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οντως το htc 10 συμπληρωνει ολα τα κριτηρια που θετεις,και κερδιζει λιγο ή πολυ τα υπολοιπα

εχει καλυτερη κατασκευη απο G5 ,S7

Εχει καλυτερη μπαταρια απο G5 και παρομοια με S7 με καλυτερη διαχειριση του htc σε data

Εχει εμφανως καλυτερη καμερα απο S7 οπως εχεις διαπιστωσει και συ(ειδικα σε προσωπα ειναι μεγαλη διαφορα)και κερδιζει με μικρη διαφορα και το G5.

 

Επισης στα συν ειναι οτι υπερεχει με μεγαλη διαφορα στον ηχο απο ακουστικα αλλα και στα ηχεια του και απο τις δυο συσκευες G5,S7

 

Και ολα αυτα ερχονται με το sense, το οποιο λειτουργει απροβληματιστα ακομα και μετα απο πολλους μηνες χωρις επαναφορα κτλ κατι που τα samsung για παραδειγμα δεν μπορουν να το παρεχουν χωρις επαναφορα,στησιμο απο την αρχη κτλ,(βλεπε θεμα s7)

το G5 ειναι και αυτο πολυ καλο στο software και απροβληματιστο.

Συμφωνώ σε όλα. Μπράβο theo_legened. Σωστός και αντικειμενικος!

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οντως το htc 10 συμπληρωνει ολα τα κριτηρια που θετεις,και κερδιζει λιγο ή πολυ τα υπολοιπα

εχει καλυτερη κατασκευη απο G5 ,S7

Εχει καλυτερη μπαταρια απο G5 και παρομοια με S7 με καλυτερη διαχειριση του htc σε data

Εχει εμφανως καλυτερη καμερα απο S7 οπως εχεις διαπιστωσει και συ(ειδικα σε προσωπα ειναι μεγαλη διαφορα)και κερδιζει με μικρη διαφορα και το G5.

 

Επισης στα συν ειναι οτι υπερεχει με μεγαλη διαφορα στον ηχο απο ακουστικα αλλα και στα ηχεια του και απο τις δυο συσκευες G5,S7

 

Και ολα αυτα ερχονται με το sense, το οποιο λειτουργει απροβληματιστα ακομα και μετα απο πολλους μηνες χωρις επαναφορα κτλ κατι που τα samsung για παραδειγμα δεν μπορουν να το παρεχουν χωρις επαναφορα,στησιμο απο την αρχη κτλ,(βλεπε θεμα s7)

το G5 ειναι και αυτο πολυ καλο στο software και απροβληματιστο.

 

Κατάλαβα, σευχαριστω πολύ για την πλήρη απάντηση. Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ, ποιότητα κατασκευής πολύ ανώτερη μπαταρία όντως πολύ καλή και ίσως η καλύτερη κάμερα στην αγορά.

Αν δεν πάρω slr που μου έβαλε την ιδέα ο Finn ίσως το αγοράσω και ας είναι λίγο ακριβό. Το s7 μόνο όνομα έχει (ούτε κλήσεις δεν δέχεσαι βλέπω με την νέα έκδοση) και το G5 έχει θέματα με οθόνες και διάφορα.

Νομίζω ότι όντως το Μ10 είναι το πιο πλήρης.

Βέβαια κάποιος μου έστειλε να δω και το ΧΖ που είναι όμορφο και αδιάβροχο.

Μου αρέσουν και τα περιθώρια του πολύ οπότε θα το σκεφτώ γιατί μου είπε ότι είναι και πιο γρήγορο και έχει καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το htc 10 συμπληρωνει ολα τα κριτηρια που θετεις,και κερδιζει λιγο ή πολυ τα υπολοιπα

εχει καλυτερη κατασκευη απο G5 ,S7

Εχει καλυτερη μπαταρια απο G5 και παρομοια με S7 με καλυτερη διαχειριση του htc σε data

Εχει εμφανως καλυτερη καμερα απο S7 οπως εχεις διαπιστωσει και συ(ειδικα σε προσωπα ειναι μεγαλη διαφορα)και κερδιζει με μικρη διαφορα και το G5.

 

Επισης στα συν ειναι οτι υπερεχει με μεγαλη διαφορα στον ηχο απο ακουστικα αλλα και στα ηχεια του και απο τις δυο συσκευες G5,S7

 

Και ολα αυτα ερχονται με το sense, το οποιο λειτουργει απροβληματιστα ακομα και μετα απο πολλους μηνες χωρις επαναφορα κτλ κατι που τα samsung για παραδειγμα δεν μπορουν να το παρεχουν χωρις επαναφορα,στησιμο απο την αρχη κτλ,(βλεπε θεμα s7)

το G5 ειναι και αυτο πολυ καλο στο software και απροβληματιστο.

 

ΚΑταρχας να ξεκινησουμε απο το γεγονος οτι δεν το ειχες το κινητο. Τωρα αν επεσε στα χερια σου καποιου αλλου για καμια ωρα, ειναι αλλο. Το θυμομαστε ολοι που επεμενες οτι το εχεις αλλα ποτε δεν ανεβασες και δεν εδειξες κατι απο s7 ουτε καν ηξερες λεπτομερειες που ρωτηθηκες. Μην ψαχνουμε καλοκαιρινα μηνυματα, κριμα ειναι.

2ον κατασκευη καλυτερη το 10αρι δεν ξερω αν εχει γιατι δεν εχω εχω δουλεψει, αλλα το G5 που ρωτησε ο φιλος ειναι μετριο (τοσο σε συναρμολογηση οσο και οθονη) ομως απο το s7 edge δε θεωρω οτι ειναι καλυτερο, με την εννοια οτι ειναι αριστο το samsung. Το αν δεν σαρεσει σαν υλικο ειναι αλλο. Εμενα μαρεσει το μεταλλο με το γυαλι και δενει αρμονικα. ΙΣως το Htc10 να μαρεσε πιο πολυ, αλλα το πιο ποιοτικο δεν ξερω πως προκυπτει.

Για τον ηχο δεν εχω αποψη, δεν κανω συναυλιες με το κινητο, και ποτε δεν καταλαβα αυτο το κολλημα. Το κινητο ειναι κινητο, ο,τι και να κανεις η μουσικη εμπειρια ειναι μετρια, τωρα αν θα ειναι μετρια ή λιγοτερο μετρια δε μου λεει κατι. Αρκει να το ακους οταν χτυπαει και να εχει καλη ενταση το ακουστικο.

Τωρα για τον sense, αν κρινω απο αυτα που διαβαζα τις προηγουμενες μερες εδω επισης οπως αυτο το μηνυμα που δεν το ξερω το παιδι και δεν τα λεει κανεις μας με s7:

Ελα μου ντε και εμένα αυτά μου λέγανε και το Πήρα και Όσο πάει βγαίνει η χειρότερη αγορά ever .

Όσο για το Lag Free , δεν ξέρω εμένα προσωπικά μου βγαίνει για Μύθος γιατί το Κινητό παθαίνει κολουμπρα πολύ συχνά το τελευταίο μήνα , και το έχω 3.... Ντροπη

το κινητο παθαινει κολουμπρα..με τον περιφημο sense...

Τελος για την καμερα, δεν ειπα οτι ειναι κακη, αλλα δεν ειναι κατι το τρομερο σε σχεση με τις αλλες, και το βραδυ ειδικα στο αυτοματο μπορει να χαλασει ευκολα το αποτελεσμα..

οχι οτι τη μερα ειναι παντα καλη, πχ εδω αν δεν ειναι ομιχλη αυτο (που η μερα δε μοιαζει να εχει ομιχλη αλλα ο φιν θα μας πει), τοτε ειναι για κλαμματα κατα τη γνωμη μου.

32235557592_acfea6cc36.jpg2017-01-18_03-09-44 by finn2k1, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,νεο μελος εδω και πρωταρα με htc θελω την βοηθεια σας...βρηκα σε καλη τιμη ενα μεταχειρισμενο 10 αρι κοκκινου χρωματος....μαλλον ειναι αγορασμενο απο ταιβαν και το εχει κανει ευρωπαικο(αν καταλαβα καλα)...μολις εβαλα την καρτα μου και συνδεσα τους λογαριασμους μου μετα απο λιγο εξαφανιστηκε το πληκτρολογιο...εμφανιζε μονο το google με το μικροφωνο...πουθενα πληκτρολογιο...ουτε να κατεβασω απο το playstore δεν μπορουσα....τι λετε να εγινε;επισης εχει android 7 με ενημερωση ασφαλειας Νοεμβρη του 16....οποτε μαλλον αν το εχει πειραξει παπαλα οι αναβαθμισεις ;να ξερετε δεν με ενδιαφερουν η εγγυηση κτλ...συγνωμη αν σας κουρασα...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑταρχας να ξεκινησουμε απο το γεγονος οτι δεν το ειχες το κινητο. Τωρα αν επεσε στα χερια σου καποιου αλλου για καμια ωρα, ειναι αλλο. Το θυμομαστε ολοι που επεμενες οτι το εχεις αλλα ποτε δεν ανεβασες και δεν εδειξες κατι απο s7 ουτε καν ηξερες λεπτομερειες που ρωτηθηκες. Μην ψαχνουμε καλοκαιρινα μηνυματα, κριμα ειναι.

2ον κατασκευη καλυτερη το 10αρι δεν ξερω αν εχει γιατι δεν εχω εχω δουλεψει, αλλα το G5 που ρωτησε ο φιλος ειναι μετριο (τοσο σε συναρμολογηση οσο και οθονη) ομως απο το s7 edge δε θεωρω οτι ειναι καλυτερο, με την εννοια οτι ειναι αριστο το samsung. Το αν δεν σαρεσει σαν υλικο ειναι αλλο. Εμενα μαρεσει το μεταλλο με το γυαλι και δενει αρμονικα. ΙΣως το Htc10 να μαρεσε πιο πολυ, αλλα το πιο ποιοτικο δεν ξερω πως προκυπτει.

Για τον ηχο δεν εχω αποψη, δεν κανω συναυλιες με το κινητο, και ποτε δεν καταλαβα αυτο το κολλημα. Το κινητο ειναι κινητο, ο,τι και να κανεις η μουσικη εμπειρια ειναι μετρια, τωρα αν θα ειναι μετρια ή λιγοτερο μετρια δε μου λεει κατι. Αρκει να το ακους οταν χτυπαει και να εχει καλη ενταση το ακουστικο.

Τωρα για τον sense, αν κρινω απο αυτα που διαβαζα τις προηγουμενες μερες εδω επισης οπως αυτο το μηνυμα που δεν το ξερω το παιδι και δεν τα λεει κανεις μας με s7:

 

το κινητο παθαινει κολουμπρα..με τον περιφημο sense...

Τελος για την καμερα, δεν ειπα οτι ειναι κακη, αλλα δεν ειναι κατι το τρομερο σε σχεση με τις αλλες, και το βραδυ ειδικα στο αυτοματο μπορει να χαλασει ευκολα το αποτελεσμα..

οχι οτι τη μερα ειναι παντα καλη, πχ εδω αν δεν ειναι ομιχλη αυτο (που η μερα δε μοιαζει να εχει ομιχλη αλλα ο φιν θα μας πει), τοτε ειναι για κλαμματα κατα τη γνωμη μου.

32235557592_acfea6cc36.jpg2017-01-18_03-09-44 by finn2k1, on Flickr

Ομίχλη είναι. Η περιοχή του Zug στην Ελβετία έχει συνέχεια ομίχλη

 

Το έχεις παρεξηγήσει πολύ το κινητό και νομίζω πως η επιμονή άλλων μελών σ έχει κάνει να τσιτωσεις ακόμη παραπάνω. Στις περισσότερες φώτο που ανέβασα αυτό που έβλεπα αποτυπωθηκε και και στην φωτογραφία. Θάλασσα ήλιος υγρασία, λογικό να βγει έτσι.

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ομίχλη είναι. Η περιοχή του Zug στην Ελβετία έχει συνέχεια ομίχλη

 

Το έχεις παρεξηγήσει πολύ το κινητό και νομίζω πως η επιμονή άλλων μελών σ έχει κάνει να τσιτωσεις ακόμη παραπάνω. Στις περισσότερες φώτο που ανέβασα αυτό που έβλεπα αποτυπωθηκε και και στην φωτογραφία. Θάλασσα ήλιος υγρασία, λογικό να βγει έτσι.

 

δεν το εχω παρεξηγησει φιλε φιν. Ισα ισα που το εκτιμω το κινητο. Και εκτιμω την HTC αρκετα, γιαυτο και πηρα το Μ7 το καλοκαιρι, μιας και δεν ηθελα να δωσω πολλα λεφτα, αλλα ηθελα να δοκιμασω ενα κινητο που θεωρηθηκε κορυφη...και να εχω αποψη ο ιδιος (ασε που μου αρεσε τρελα).

Οσο αφορα τη φωτογραφια, ειπα οτι αν ειναι ομιχλη τοτε καλως, απλα δε μοιαζει για συνεφο και μου φανηκε οτι δεν εχει διαχειριστει καλα το φως.

Τελος, τοσο καιρο που μιλαμε σε ολα τα θεματα, δεν θαβω ουτε εκθιαζω κανενα κινητο. Αγοραζω αυτο που θεωρω πιο πληρες για τα δικα μου γουστα και προσπαθω να δοκιμαζω και κανενα ακομα αν δεν μου κοστιζει πολυ. Το οτι ζω επαρχια και μαλιστα εκτος αστικου κεντρου μου κανει δυσκολο το να παιζω με τις αγγελιες, και το γεγονος οτι μπορω και πουλαω συσκευες τοσο καιρο επειδη ειμαι σωστος πωλητης ειναι αυτο που μου δινει την ευκαιρια να ακολουθω οσο μπορω το φορουμ σε αυτο που μας αρεσει.

Για τη συσκευη αυτη λοιπον, ειπα απο την αρχη οτι ειναι αυτο που λεμε, ουτε κρυο ουτε ζεστη.

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω, αλλα οπως σε καθε νημα, ετσι και σε αυτο βλεπω και πολλα μηνυματα δυσαρεσκειας κατα καιρους..

Ο καθε ενας κρινει αν ειναι σημαντικα ή οχι. Πχ αν δεν παρει αναβαθμιση για 5 μηνες, ουτε που με νοιαζει. Μου αρκουν 2 πραγματα ομως:

1ον να λειτουργει σωστα και

2ον να λειτουργει με το μεγιστο των δυνατοτητων, ειδικα σε καμερα ή η μπαταρια (πχ s6 edge) που καμια φορα η βελτιωση ερχεται αργα.

 

Το 10αρι λοιπον ειναι ποιοτικο τηλεφωνο σαν κατασκευη, αλλα απο αυτα που μπορω να καταλαβω εδω και απο οσους εμπιστευομαι στο φορουμ, δεν ειδα καμια σπουδαια επιδοση στην μπαταρια, αντιθετα απο τους φανατικους ειδα μια προσπαθεια να μας πεισουν οτι βγαζει τρομερα αποτελεσματα (δεν θα συγκρινω με αλλα να μην λετε οτι το παω εκει συνεχεια.)

2ον απο bezel, οκ το μαζεψε λιγο, αλλα για το μεγεθος του και με δεδομενο οτι δεν εχει καμια αδιαβροχοποιηση θα ηθελα μεγαλυτερη μπαταρια ή μικροτερο σασι ή πιο λεπτο.

3ον το sense απο οσο το ειδα στο ιντερνετ εχει γινει αρκετα βαρετο, ξεφευγει απο το απλο και γινεται ελλειπες και χωρις καποιο κερδος σε αποκριση ή καποια καλυτερη επιδοση επι τοις ουσιας.

Τελος η καμερα ειναι καλη, προς θεου δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη. Αυτο που τονισα ομως ειναι οτι και εδω ειχα δει μετρια νυχτερινα, που δε μπορω να κατσω να διαβασω 100 σελιδες να θυμηθω ποτε και ποιος τα εβαλε. Και απλα λεω οτι οπως ολες οι συσκευες, ετσι και αυτη εχει δυνατα και αδυναμα σημεια, που αναλογα το χρηστη τα τονιζει ή τα κρυβει. Εσυ πχ μπορεις και παιρνεις το μεγιστο, αν βαλουμε τη γυναικα μου να φωτογραφιζει μπορει να το θαψει το htc γιατι στο αυτοματο και χωρις να ξερει να εστιασει κτλ κτλ, μπορει ενα αλλο να βγει καλυτερο.

Το συμπερασμα ειναι οτι ειναι πολυ κοντα στην καμερα ολα.

ΠΕρισυ τετοια εποχη ειχα προτεινει στον navi να αλλαξει το Poll των καμεροκινητων και να ψηφιζουμε αναλυτικα ποιο κινητο μας αρεσει σε καθε τομεα, ετσι θα εβγαινε ενα πιο σωστο συμπερασμα...

Τωρα ψηφιζουμε μαρκα, ουτε καν μοντελο, που δεν λεει απολυτως τιποτα γιατι ουτε ο αριθμος των χρηστων ανα συσκευη ειναι ιδιος ουτε η μαρκα λεει κατι.

Απο εκει και περα, οταν βλεπω ακραια ποστ αμα εχω ορεξη τα απανταω και αυτο ειναι ολο.. θεωρω οτι δεν ειμαι ακραιος, απλα επιμενω σε μια αποψη που προσπαθω να χτιζω με επιχειρηματα οσο μπορω και προλαβαινω.

αμα θελει κανεις ας μου χαρισει το 10αρι του να διαπιστωσω αν ειναι καλο ή οχι, αυτη τη στιγμη δεν μπορω να το παρω και κυριως δε θα μπορω να το δωσω ευκολα μετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και το "καλύτερο" κινητό στα χέρια ασχετου θα κολλάει. Λόγω της δουλειάς μου (επισκευές κινητών) περνάνε πολλές συσκευές απ τα χέρια μου και τι εγκλήματα παρατηρώ δε φαντάζεσαι. CM security, bloatware, battery saver apps και λοιπές αηδίες.

 

Το ίδιο ισχύει και με τις φωτογραφίες. Νομίζει ο άλλος ότι επειδή πήρε s7 ή iphone 7 θα βγάλει φωτογραφίες όπως ένας επαγγελματίας με DSLR. Στραβοί ορίζοντες, φλας μέρα μεσημέρι, λερωμενοι φακοί, ψηφιακό ζουμ(!!!). Νομίζω έχει αρκετά μέλη η κοινότητα τα οποία εδειξαν το credibility τους και με το παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και το "καλύτερο" κινητό στα χέρια ασχετου θα κολλάει. Λόγω της δουλειάς μου (επισκευές κινητών) περνάνε πολλές συσκευές απ τα χέρια μου και τι εγκλήματα παρατηρώ δε φαντάζεσαι. CM security, bloatware, battery saver apps και λοιπές αηδίες.

 

Το ίδιο ισχύει και με τις φωτογραφίες. Νομίζει ο άλλος ότι επειδή πήρε s7 ή iphone 7 θα βγάλει φωτογραφίες όπως ένας επαγγελματίας με DSLR. Στραβοί ορίζοντες, φλας μέρα μεσημέρι, λερωμενοι φακοί, ψηφιακό ζουμ(!!!). Νομίζω έχει αρκετά μέλη η κοινότητα τα οποία εδειξαν το credibility τους και με το παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα!!!!καμια βοηθεια να δωσεις;;;;κοιταξε μερικα ποστ πιο πριν...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!καμια βοηθεια να δωσεις;;;;κοιταξε μερικα ποστ πιο πριν...:p

Με κλειστό το κινητό πάτα volume down και power button μέχρι να μπει σε download mode. Γράψε μας όλες τις πληροφορίες που θα δεις για να σε καθοδηγησουμε παρακάτω.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και το "καλύτερο" κινητό στα χέρια ασχετου θα κολλάει. Λόγω της δουλειάς μου (επισκευές κινητών) περνάνε πολλές συσκευές απ τα χέρια μου και τι εγκλήματα παρατηρώ δε φαντάζεσαι. CM security, bloatware, battery saver apps και λοιπές αηδίες.

 

Το ίδιο ισχύει και με τις φωτογραφίες. Νομίζει ο άλλος ότι επειδή πήρε s7 ή iphone 7 θα βγάλει φωτογραφίες όπως ένας επαγγελματίας με DSLR. Στραβοί ορίζοντες, φλας μέρα μεσημέρι, λερωμενοι φακοί, ψηφιακό ζουμ(!!!). Νομίζω έχει αρκετά μέλη η κοινότητα τα οποία εδειξαν το credibility τους και με το παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε διαφωνω, γιαυτο σου εγγραψα ολοκληρη εκθεση για τον λογο που εκφραζομαι ετσι, που δεν ειπα κατι κακο, απλα δεν εκατσα να το εκθιασω και να πω υπερβολες ή ανακριβειες για τη μπαταρια του.

Εδω μεσα πανω κατω ξερουμε ο καθε ενας ποσο εμπειρος και γνωστης ειναι και σε τι.. οταν εβλεπα ολοι να το δινουν νυχτα για τη μπαταρια και να λεμε μετα οτι εχει κορυφαια αυτονομια, ειναι αστειο.

Οταν εβλεπα οτι στα χερια ικανων εχει καλη καμερα αλλα και μετριες νυχτερινες ληψεις, τοτε δεν το λες το τοπ κινητο ή δεν θαβεις τα αλλα, απλα λες οτι η καμερα του ειναι πολυ καλη με καλα στοιχεια και αδυναμιες οπως ολων των κινητων. αυτη ειναι η γνωμη μου και σταματω εδω γιατι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε το θεμα αλλο. ο καθε ενας ας ψωνισει ο,τι θελει. Εγω προσφορα δεχομαι για 10αρι δωρο να το τεσταρω. :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω, γιαυτο σου εγγραψα ολοκληρη εκθεση για τον λογο που εκφραζομαι ετσι, που δεν ειπα κατι κακο, απλα δεν εκατσα να το εκθιασω και να πω υπερβολες ή ανακριβειες για τη μπαταρια του.

Εδω μεσα πανω κατω ξερουμε ο καθε ενας ποσο εμπειρος και γνωστης ειναι και σε τι.. οταν εβλεπα ολοι να το δινουν νυχτα για τη μπαταρια και να λεμε μετα οτι εχει κορυφαια αυτονομια, ειναι αστειο.

Οταν εβλεπα οτι στα χερια ικανων εχει καλη καμερα αλλα και μετριες νυχτερινες ληψεις, τοτε δεν το λες το τοπ κινητο ή δεν θαβεις τα αλλα, απλα λες οτι η καμερα του ειναι πολυ καλη με καλα στοιχεια και αδυναμιες οπως ολων των κινητων. αυτη ειναι η γνωμη μου και σταματω εδω γιατι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε το θεμα αλλο. ο καθε ενας ας ψωνισει ο,τι θελει. Εγω προσφορα δεχομαι για 10αρι δωρο να το τεσταρω. :p

Αν μου έρθει το ultra για test drive θα σου στείλω το 10 να κάνεις το δικό σου test drive.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έρθει το ultra για test drive θα σου στείλω το 10 να κάνεις το δικό σου test drive.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχα, δεκτον! :D

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...