Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει καταρχας συσκευη που να προσφερει τοσο αριστο οπτικοακουστικο αποτελεσμα,κανενα δεν το φτανει δυστηχως. Βαλε και την premium αισθηση που σου αφηνει και εδεσε το γλυκο.

 

Για μενα δικαιολογημενα ειναι πιο ακριβο,ειδικα αν αναλογιστει καποιος οτι περα απο την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του δινει στο πακετο quick charge 3 και ακουστικα του 50ευρου

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 10αρι ειναι πολυ καλη συσκευη, αλλα δεν εχει αυτο το κατι που θα ξελασπωσει την εταιρια απο το βουρκο.

Η αισθηση που σου αφηνει στο χερι ειναι οντως η ανωτερη της αγορας, ανωτερη και απο iPhone.

Απο κει και περα δεν πρωτευει πουθενα. Ουτε καν στο UI στο οποιο καποτε ηταν πρωτοπορος.

Εχει βελτιωθει σε σχεση με το προηγουμενο (καμερα,οθονη), αλλα χαλασε τα ηχεια.

Το θεμα δεν ειναι τα ηχεια βεβαια.

Ο Sense ειναι φτωχος σε παραμετροποιηση σε σχεση με τον ανταγωνισμο, τα animations δεν ειναι παντοτε παροντα. Με λιγα λογια ο ανταγωνισμος εχει φτασει και ισως ξεπερασει την htc στην εμπειρια χρησης.

Edited by impreza_sti

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το Sense πρέπει να πληρωθεί (Κάποιοι ικανοί άνθρωποι δουλέψανε πάνω σε αυτό)

Δεν είναι εφαρμογή (nova mova)

Οποιος δεν αντιλαμβάνεται την αξια ενός λειτουργικού κοιτάει μονο specs.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Το 10αρι ειναι πολυ καλη συσκευη, αλλα δεν εχει αυτο το κατι που θα ξελασπωσει την εταιρια απο το βουρκο.

Η αισθηση που σου αφηνει στο χερι ειναι οντως η ανωτερη της αγορας, ανωτερη και απο iPhone.

Απο κει και περα δεν πρωτευει πουθενα. Ουτε καν στο UI στο οποιο καποτε ηταν πρωτοπορος.

Εχει βελτιωθει σε σχεση με το προηγουμενο (καμερα,οθονη), αλλα χαλασε τα ηχεια.

Το θεμα δεν ειναι τα ηχεια βεβαια.

Ο Sense ειναι φτωχος σε παραμετροποιηση σε σχεση με τον ανταγωνισμο, τα animations δεν ειναι παντοτε παροντα. Με λιγα λογια ο ανταγωνισμος εχει φτασει και ισως ξεπερασει την htc στην εμπειρια χρησης.

Συμφωνώ το sense Για εμένα ήταν το καλύτερο android ui Αλλά πλέον η ψαλίδα Έχει μικρύνει...Και οι υπόλοιποι πλέον έχουν πολύ ελαφριά Ui...

 

Για την τιμή έχω ξαναπεί είναι ο λόγος που τελικά δεν το επέλεξα...

 

 

Μια ερώτηση στους φίλους που το έχουν....

 

 

Στην φωτογραφική μηχανή υπάρχει η επιλογή να αποθηκεύεται η φωτο μαζί με το τί προηγήθηκε μέχρι να βγει η φωτο...Έχει την δυνατότητα να το εξάγει και σαν μικρό βίντεο 3"??

 

Το έχει το iPhone 6s και το s7...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Οχι , στον ηχο δεν πρωτευει δηλαδη.

Η οθονη δεν ειναι η πιο ισσοροποιμενη στην αγορα

Η καμερα δεν ειναι η καλυτερη ισως στην αγορα

 

Το sense ειναι οτι πιο σταθερο υπαρχει,μαζι με nexus και iphone. Ξερεις οτι τα ανιμεσιονς θα δουλευουν παντα το ιδιο οπως και η ταχυτητα του και οχι τωρα παει καλα και μετα απο λιγο να κολλαει.

Τα ηχεια ακομα και αν μην ειναι τοσο δυνατα οσο στο m8 παραμενουν αφταστα σε ποιοτητα απο τον ανταγωνισμο.

Η καθαροτητα τους δεν υπαρχει αλλου στον ανταγωνισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση εντυπώσεις; μας έχετε κουράσει με τα vs σας.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Το sar του 10 ειναι ελαχιστο ενω του P9 Plus στο Θεο ομως!

 

Το sar του plus ειναι σε κανονικα επιπεδα απλα ανεβαίνει στο boost mode.

Σε περιοχες με ασθενη καλυψη ουτως η άλλως ολες οι συσκευές ζορίζονται και κατα συνέπεια ανεβαίνει και το sar.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το sense ειναι οτι πιο σταθερο υπαρχει,μαζι με nexus και iphone. Ξερεις οτι τα ανιμεσιονς θα δουλευουν παντα το ιδιο οπως και η ταχυτητα του και οχι τωρα παει καλα και μετα απο λιγο να κολλαει..

 

Προσωπικα θα ελεγα οτι ειναι και πολυ πιο ομορφο απο το pure android το sense. Καλα για lg , samsung ui δεν το συζητω, η διαφορα ειναι μεγαλη. Μπραβο στην HTC, σε αυτο το κομματι διαπρεπει διαχρονικα κι ελπιζω να συνεχισει ετσι, για να υπαρχει η εναλλακτικη σε clean, καλαισθητο ui...

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση είχα ένα θέμα με whatsapp. Έγραφα μήνυμα και όταν ήθελα να βγω στο homescreen είχα τρελό lag και το keyboard έμενε visible. Πλέον δε το κάνει με την 1.90.401.5

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό σήμερα. Εγώ είμαι στη δουλειά, ο κούριερ έγραψε ότι παραδόθηκε παρότι ήταν συστημένο δέμα με αξία σχεδόν 500 λίρες και δεν είναι κανείς σπίτι. Αναγκάστηκε η γυναίκα μου που ήταν πιο κοντά να περάσει από το σπίτι και βρήκε το δέμα παρατημένο στο πεζοδρόμιο... Θα τους κάνω μεγάλη φασαρία.:mad:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Απλά δεν παίζεται το 10ρι.

Το έχω περίπου 1 μήνα και σε σύγκριση με το 6ρι που είχα, είναι σε άλλο επίπεδο.

Μου ήρθε και η τελευταία αναβάθμιση και τώρα είμαι στ 1.90.401.5.

Η φωτογραφική μηχανή και μπαταρία (είναι τα δύο που με καίγανε περισσότερο) ζωγραφίζουν όπως και πολλά άλλα, όπως αναφέρετε πιο πριν.

 

Ερώτηση. Διάβασε κανένας για την κερκόπορτα στα android, που δυστυχώς την έχουν και τα 10ρια μας ?

(http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1500094676)

Ασχολήθηκα λίγο, βάζοντας το quadrooter scanner και zonealarm και όντως φαίνεται ότι έχουμε θεματάκια.

Έχει κανένας καμία λύση, μέχρι να έρθει αναβάθμιση και γι'αυτό ?

Αξίζει να το ψάξουμε και άλλο :worry:?

Htc 10, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4, Htc Desire Z, Sony Ericsson X2, iPhone 3GS, Htc S740, Touch Pro, iPhone, Htc TyTN II, Neonode N2, Htc 4350, Qtek 9100, 02 XDA EXEC, 8500, Qtek S100 & 8020
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατιέμαι να φύγω απ'τη δουλειά να πάω σπίτι να το πιάσω στα χέρια μου :lol::lol::lol::lol:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένη συσκευή για την οποία συζητάμε εδώ. Συγκρίσεις με άλλες συσκευές δεν γίνονται δεκτές. Διαγράφηκαν ποστ.

Να υπενθυμίσω επίσης πως είμαστε υποχρεωμένοι να σεβόμαστε τους συνομιλητές μας και τους αναγνώστες την κοινότητας μας. Προσωπικές κόντρες-αντιπαραθέσεις και λοιπές εκτός Ο.Π.Χ. δεν είναι απλώς ανεπιθύμητες αλλά επιφέρουν και κυρώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Απλά δεν παίζεται το 10ρι.

Το έχω περίπου 1 μήνα και σε σύγκριση με το 6ρι που είχα, είναι σε άλλο επίπεδο.

Μου ήρθε και η τελευταία αναβάθμιση και τώρα είμαι στ 1.90.401.5.

Η φωτογραφική μηχανή και μπαταρία (είναι τα δύο που με καίγανε περισσότερο) ζωγραφίζουν όπως και πολλά άλλα, όπως αναφέρετε πιο πριν.

 

Ερώτηση. Διάβασε κανένας για την κερκόπορτα στα android, που δυστυχώς την έχουν και τα 10ρια μας ?

(http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1500094676)

Ασχολήθηκα λίγο, βάζοντας το quadrooter scanner και zonealarm και όντως φαίνεται ότι έχουμε θεματάκια.

Έχει κανένας καμία λύση, μέχρι να έρθει αναβάθμιση και γι'αυτό ?

Αξίζει να το ψάξουμε και άλλο :worry:?

Για το quadrooter: http://m.androidcentral.com/google-confirms-verify-apps-can-block-apps-quadrooter-exploits

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις έφτασα σπίτι! Πρώτη έκπληξη, συσκευή αγορασμένη από HTC UK το επίσημο site, και το κουτί έχει... ελληνικά! :confused:

 

imag0810_28893954205_o.jpg

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε!

Πώς βλεπουμε την χωρα προελευσης;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις έφτασα σπίτι! Πρώτη έκπληξη, συσκευή αγορασμένη από HTC UK το επίσημο site, και το κουτί έχει... ελληνικά! :confused:

 

imag0810_28893954205_o.jpg

Καλοριζικο το θηριο :) χρωματακι ?:)

Δεν μας λες τιποτα καινουργιο :lol::lol: γυρναει ολη την ευρωπη αλλα στην ελλαδα ειναι αφαντο στα μεγαλα καταστηματα.

post#468 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435228&page=32

Edit @megatron εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter&hl=el

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ....τι λέτε ρε παλικάρια.μια τέτοια συσκευή που άποψη μου γιατί έχω πάρει όλες της ναυαρχίδες εκτός του one plus one .γιατι να μην έχει 600 + ευρώ.. Εδώ για άλλες ναυαρχίδες που είναι μόνο μάρκετινγκ σκάνε 800 ευρό.εδω που η HTC έδωσε ρεσιτάλ γιατί να μην έχει 600 +

 

φιλε μου δεν το εχω το κινητο για να μπορω να συγκρινω αλλα το εχω δει. Εκτος οτι σχεδιαστικα ειναι μετριο, και μονο τα υλικα του δινουν κατι παραπανω, περιμενα φετος να δωσει τα παντα. Πχ στις 5,2 περιμενα μεγαλυτερη μπαταρια, για να εχει την καλυτερη αυτονομια, οχι απλα καλη, οπως ειχε δωσει η σονυ με το Ζ3 πριν 2 χρονια.

ΠΕριμενα καλυτερο σχεδιο και με λιγοτερα πλαινα μπεζελ, οχι απλα να αφαιρεσει το λογοτυπο.

ΠΕριμενα τελος μια αδιαβροχοποιηση οπως πλεον και η samsung κατι που μετραει, οχι γιατι θελουν ολοι να το βαζουν το κινητο στο νερο, αλλα γιατι το ευχαριστιεσαι πολυ περισσοτερο το κινητο οταν ξερεις οτι θα επιβιωσει σε ατυχημα. Αν δεις την υπογραφη μου θα δεις οτι εδω και 2 χρονια ειχα αδιαβροχα κινητα, οταν πηρα το s6 edge που ηταν και 128αρι και το ειχα πληρωσει ακριβα, πραγματικα ετρεμα στα τραπεζια, ειδικα με μικρα παιδια κτλ..και το ειχα μονιμως τσεπη. Επισης εχω απειρα παραδειγματα φιλων οπου τα κινητα τους φαγανε νερα απο τραπεζια και μετα απο 2-3-5 μηνες τους εβγαλαν το προβλημα. Ο καθε ενας λειτουργει διαφορετικα, εγω στα 30 μου, με παιδια, ανηψια κτλ, θελω να το εχω διαθεσιμο το κινητο, και να μην κινδυνευει απο τα νερα που πεφτουν συνεχεια με τοσα παιδια (χωρια οτι δε θες παιδια για να την παθεις).

Κατα τα αλλα, η τιμη ειναι υψηλη οχι μονο για αυτους τους λογους, αλλα και γιατι οταν εχεις φτασει στον πατο, πρεπει να δωσεις περισσοτερα ερεθισματα για να προσελκυσεις κοσμο, η υψηλη τιμη οταν απεναντι εχεις ενα s7 edge που περα του μισου εκατοστου στο μηκος παραπανω, ειναι ιδιο σε διαστασεις, τοτε ναι πρεπει να δωσεις.. κ#$%#$%#λο για να πουλησεις.

 

 

Το Sense πρέπει να πληρωθεί (Κάποιοι ικανοί άνθρωποι δουλέψανε πάνω σε αυτό)

Δεν είναι εφαρμογή (nova mova)

Οποιος δεν αντιλαμβάνεται την αξια ενός λειτουργικού κοιτάει μονο specs.

 

Φιλε μου, δεν ξερω ποσο εχει αλλαξει απο το Μ7 που εχω, αλλα προσωπικα δεν εχω δει πιο αβολο UI. Ακομα και για μια πολλαπλη αποστολη αρχειων ή διαγραφη θελει μεταπτυχιακο..δεν μπορεις να κρατησεις να επιλεξεις πολλα μαζι ή να σου λεει επιλογη, πρεπει να φανταστεις οτι στις 3 τελιτσες ειναι η διαγραφη και εννοει για πολλα..

Ομοιως και αλλα που εχω δει κατα καιρους, δεν καθομαι να το αναλυσω γιατι μιλαω για ενα παλιο κινητο, και τοτε που βγηκε ειχα σονυ και ειχε πολυ πολυ πιο απλο μενου, για μενα το απλο ειναι βασικο, τοτε σιχαινομουν τον TW, τωρα εκει που εχουν φτασει τα specs, και η εξελικη του ιδιου του android τον βρισκω καλο και βολικο, χωρις να με χαλαει ή να με ενθουσιαζει.

 

Οσο για την καμερα, περιμενω συγκρισεις απο τους εχοντες τα κορυφαια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και η υποχρεωτική οικογενειακή φωτογραφία :lol:

 

100_1626.jpg

 

100_1627.jpg

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Και η υποχρεωτική οικογενειακή φωτογραφία :lol:

 

100_1626.jpg

 

100_1627.jpg

 

Χαχα καλοριζικο φιλε μου.

Και εγω οτι htc ειχα τα εχω κρατησει ενθύμιο. Τετοιες συσκευές απροβληματιστες δεν μου παει καρδια να τις πουλήσω.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

 

Αξίζει να το ψάξουμε ή θα πρέπει να περιμένουμε και άλλη αναβάθμιση ?

Htc 10, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4, Htc Desire Z, Sony Ericsson X2, iPhone 3GS, Htc S740, Touch Pro, iPhone, Htc TyTN II, Neonode N2, Htc 4350, Qtek 9100, 02 XDA EXEC, 8500, Qtek S100 & 8020
Link to comment
Share on other sites

Με τι το φορτιζετε? Με qg 3? ή εχετε καποιον αλλο απλο φορτιστη.

Αλλαγη μπαταριας ποσο παιρνουν στην htc?

 

Λεω να παρω ενα απλο αργο φορτιστη μιας και το φορτιζω μονο οταν κοιμαμαι το βραδυ και δεν ειναι χρησιμο το qg3

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...