Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Καμιά ιδέα τι κάνουμε; Θα βοηθήσει factory reset??

 

Επίσης μια βοήθεια.. Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο site που μπορούμε να τσεκαρουμε με το imei αν κάποιο κινητό είναι blacklisted και δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια;

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, συμβαίνει συχνά αυτό γτ απαντάω γρήγορα, sorry for that!

 

Πάμε, ναι να κάνεις factory reset, ο λόγος που βλέπεις μεγάλες καταναλώσεις είναι λόγο των εφαρμογών του Google, αν πας απο στις ρυθμίσεις μπαταρίας και στο επίπεδο κατανάλωσης, θα δεις πως το σύστημα android βαράει κάτι 25% - 30% και οι Υπηρεσίες Google play και τα σχετικά (οι ρίζες που είπα) πίνουν το αίμα του κινητού.

 

Με factory reset θα δεις μια αξιοπρεπή κατανάλωση.

 

Σχετικά με το imei, εμπιστεύομαι το imeipro

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμβαίνει συχνά αυτό γτ απαντάω γρήγορα, sorry for that!

 

Πάμε, ναι να κάνεις factory reset, ο λόγος που βλέπεις μεγάλες καταναλώσεις είναι λόγο των εφαρμογών του Google, αν πας απο στις ρυθμίσεις μπαταρίας και στο επίπεδο κατανάλωσης, θα δεις πως το σύστημα android βαράει κάτι 25% - 30% και οι Υπηρεσίες Google play και τα σχετικά (οι ρίζες που είπα) πίνουν το αίμα του κινητού.

 

Με factory reset θα δεις μια αξιοπρεπή κατανάλωση.

 

Δε ξερω αν ειναι θεμα συσκευης ή κατι αλλο αλλα εγω ειμαι στην 399 και σταματησα εδω διοτι βλεπω οτι βελτιωθηκε η καταναλωση κ βγαζω οθονη 4 με 4.5 ωρες με την ιδια φυσικα χρηση που εκανα κ στη προηγούμενη εκδοση χωρις να εχω κανει factory reset..

Θα το σκεφτω πολυ να προχωρησω σε oreo..οσο για το google που γραφεις δεν εχω παρατηρησει αυτες τις 10 ημερες κατι..δε ξερω το λογο..

Edited by Tolino80
!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμβαίνει συχνά αυτό γτ απαντάω γρήγορα, sorry for that!

 

Πάμε, ναι να κάνεις factory reset, ο λόγος που βλέπεις μεγάλες καταναλώσεις είναι λόγο των εφαρμογών του Google, αν πας απο στις ρυθμίσεις μπαταρίας και στο επίπεδο κατανάλωσης, θα δεις πως το σύστημα android βαράει κάτι 25% - 30% και οι Υπηρεσίες Google play και τα σχετικά (οι ρίζες που είπα) πίνουν το αίμα του κινητού.

 

Με factory reset θα δεις μια αξιοπρεπή κατανάλωση.

 

Σχετικά με το imei, εμπιστεύομαι το imeipro

 

Αυτο που ειδα ειναι πως με το factory reset στρωνει για μερικες μερες και μετα οι καταναλωσεις βαρανε κοκκινο ξανα. Νομιζω πως δεν υπαρχει κατι που να το διορθωνει μονιμα. .....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με την 401 και μετά απο factory reset σταμάτησαν τα σκρατς κατά την κύλιση και η αυτονομία μου έφτασε πάλι στο 5-5:30 ΣΟΤ. Ίσως είμαστε πειραματόζωα για την 8ρα αναβάθμιση...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 401 και γω παρατηρώ πτώση στη μπαταρία. Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ factory reset και είμαι στα πρόθυρα, πόσο εύκολο είναι το στήσιμο απ την αρχή; Έχω ρίξει πολλή δουλειά και με φοβίζει! Εγώ πάρει backup με διάφορους τρόπους. Εσείς τι κάνετε για επαναφορά του κινητού;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως δεν ειδα διαφορα μετα απο factory reset, σκεφτείτε το αν αξιζει πριν προχωρήσετε γιατι μπορει να μην αλλαξει και τιποτα όσον αφορά την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

;);)Καλημερα μετα απο χρηση στο μπρατσο του ΗΟΝΟR 8 16bite/4GB αγορασμενο απο PUBLIC εμφανιζει διαφορα χρωμματα στην οθονη μου....Υπαρχει καπου που μπορω να προμηθευτω οικονομικα την Οθονη του κινητου μου...εχετε να προτεινετε καπου αντανταλλακτικα και οικονομικα την αποστολη στην Ελλαδα?:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

;);)Καλημερα μετα απο χρηση στο μπρατσο του ΗΟΝΟR 8 16bite/4GB αγορασμενο απο PUBLIC εμφανιζει διαφορα χρωμματα στην οθονη μου....Υπαρχει καπου που μπορω να προμηθευτω οικονομικα την Οθονη του κινητου μου...εχετε να προτεινετε καπου αντανταλλακτικα και οικονομικα την αποστολη στην Ελλαδα?:(:(:(:(
Αγορασμενο από public έχεις 2 χρόνια εγγύηση. Αν δεν έχεις σημάδια πολλά χτυπήματα και έτσι θα στην αλλάξουνε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο από public έχεις 2 χρόνια εγγύηση. Αν δεν έχεις σημάδια πολλά χτυπήματα και έτσι θα στην αλλάξουνε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ο τεχνικος ισχυριζεται οτι απο δικη μου υπαιτιοτητα επαθε βλαβη το κινητο μου....για το οποιο αμφιβαλλω οτι συνεβη και μου ζηταει 150 ευρω! γιατι δεν πληρωσα ειδικη επιπλεον εγγυηση αγορας κατα την πληρωμη του! :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

;);)Καλημερα μετα απο χρηση στο μπρατσο του ΗΟΝΟR 8 16bite/4GB αγορασμενο απο PUBLIC εμφανιζει διαφορα χρωμματα στην οθονη μου....Υπαρχει καπου που μπορω να προμηθευτω οικονομικα την Οθονη του κινητου μου...εχετε να προτεινετε καπου αντανταλλακτικα και οικονομικα την αποστολη στην Ελλαδα?:(:(:(:(

 

Χρηση στο μπρατσο δηλαδη τρεξιμο κτλ; περασε υγρσια μεσα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι χτυπημένη και κατέβασε γραμμές;

Η πιο φθηνή λύση αυτή τη στιγμή είναι στα 50€ απο Ελλάδα και πρέπει να την αλλάξεις εσύ αλλιως πας στο 100ρικο αν στην φτιάξει μαγαζί, οπότε προτίμησε το Huawei service!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

ο τεχνικος ισχυριζεται οτι απο δικη μου υπαιτιοτητα επαθε βλαβη το κινητο μου....για το οποιο αμφιβαλλω οτι συνεβη και μου ζηταει 150 ευρω! γιατι δεν πληρωσα ειδικη επιπλεον εγγυηση αγορας κατα την πληρωμη του! :cry::cry::cry:

Αν πηγες στα public παλι καλα που δε το πηραν να το φτιαξουν, μπορει να στο κανουν και χειροτερα. Σε επισημο service της huawei πηγαινε, βρηκα αυτο ψαχνοντας γιατι και γω δεν ηξερα που ειναι το επισημο σερβις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457604

Αν το κινητο δεν εχει σημαδια απο πτωση κλπ δε χρειαζεται να πεις οτι το βαλες στο μπρατσο και πως εγινε, απλα εχει προβλημα η οθονη πες. Μπορει να ειναι ασχετο το προβλημα που εβγαλε, μπορει να εγινε και απο ταρακουνημα αν πηγες για τρεξιμο οποτε και παλι δε φταις. Αν ομως το ελενξουν και δουν οτι εχει υγρασια τοτε ειναι δικη σου υπαιτιοτητα

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία έπεσα σε αυτή τη σελίδα και λυπήθηκα τελικά, ελπίζω να μην ισχύει:

https://www.doctorandroid.gr/p/android.html

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία έπεσα σε αυτή τη σελίδα και λυπήθηκα τελικά, ελπίζω να μην ισχύει:

https://www.doctorandroid.gr/p/android.html

 

Μια σελίδα πίσω.

https://twitter.com/Honor_FR/status/960950668944166918

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις με την νεα αναβαθμιση να αργει να φορτiσει το κινητο? Edited by GMOH
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία έπεσα σε αυτή τη σελίδα και λυπήθηκα τελικά, ελπίζω να μην ισχύει:

https://www.doctorandroid.gr/p/android.html

 

σοβαρότατο site.. έχουν τα galaxy a3 και a5..2018:lol::lol:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις με την νεα αναβαθμιση να αργει να φορτiσει το κινητο?

Παρατήρησα ότι μέχρι το 90% φορτίζει ταχύτατα, μετά το 90% όσο πάει και αργεί, μπορεί να σου φάει και μία ώρα ή περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν έτσι φορτίζουν όλα τα κινητά. Μετά το 90% που ανάβει και το πράσινο λαμπάκι, διοχετεύει το μισό φορτίο. Επίσης αν πάει 100% κάνει διακοπή φόρτισης προς την μπαταρία και τροφοδοτείται απο το καλώδιο, οπότε και 10 μέρες να το ξεχάσεις στη φόρτιση, δεν θα βλάψει την μπαταρία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους δύο ερωτησούλες αν είναι ευκολο να απαντήσει καποιος....για την φόρτιση οταν είναι 100% δεν σβήνει το λαμπάκι είναι ετσι?? και επειδή εβαλα και δεύτερη καρτα είναι απο την ίδια εταιρία τηλεφωνίας πάντα μα πάντα θα με βγαζει για λίγο εκτός δικτύου και θα επανέρχεται...είναι ετσι ?? σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στη Πρώτη ερώτηση, οχι δεν σβήνει μένει πράσινο μέχρι να τραβήξεις το καλώδιο. Στο δεύτερο μέρος δε κατάλαβα τι εννοείς;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...