Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κάπως έτσι, μη το ψάχνεις πολύ είναι πονοκέφαλος.

 

Συνηθίζεται μετά απο κάθε αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά οπότε κάνε.

 

 

 

Πρέπει να κάνεις ρουτ

 

 

 

Οι πιο βασικές το lite φοράει τον kirin 655 σε σχέση του 950 του honor και το lite έχει μια κάμερα σε σχέση των δύο του μεγάλου.

 

 

dual sim full active ειναι το lite? σε σχεση με τις δυο καμερες χανει πολυ η μια, θελω να πω τραβαει ικανοποιητικες φωτο το lite ή οχι;

αποτι ειδα ομως το lite δεν πρεπει να βγαινει σε 64gb εκδοση.

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απεκτησα τη συσκευη πρόσφατα και εκανα update κατευθειαν,με έκπληξη μου διαπίστωσα πως στο browsing η συσκευή είναι ιδιαίτερα αργή.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω η κάτι που πιθανόν έχω παραλείψει να κάνω και συμβαίνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα τη συσκευη πρόσφατα και εκανα update κατευθειαν,με έκπληξη μου διαπίστωσα πως στο browsing η συσκευή είναι ιδιαίτερα αργή.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω η κάτι που πιθανόν έχω παραλείψει να κάνω και συμβαίνει αυτό??

 

Κανε επαναφορα μετα το update μηπως στρωσει. Κατα πασα πιθανοτητα θα σου βγαλει και αλλη αναβαθμιση αν δεν εχεις φτασει στην 389.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οπτικα εχει αλλαξει κατι; φαινεται διαφορα με το ματι ή στην αφη;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα τη συσκευη πρόσφατα και εκανα update κατευθειαν,με έκπληξη μου διαπίστωσα πως στο browsing η συσκευή είναι ιδιαίτερα αργή.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω η κάτι που πιθανόν έχω παραλείψει να κάνω και συμβαίνει αυτό??

 

Ο browser τόσο αργός είναι, δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή η λήψη του wifi/4G

 

dual sim full active ειναι το lite? σε σχεση με τις δυο καμερες χανει πολυ η μια, θελω να πω τραβαει ικανοποιητικες φωτο το lite ή οχι;

αποτι ειδα ομως το lite δεν πρεπει να βγαινει σε 64gb εκδοση.

 

Όχι είναι standby

Χάνει μόνο στις βραδυνές λήψεις.

Στην Ελλάδα μόνο το 32ρι μόνο απο εξωτερικό το 64ρι

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα άλλο θέμα που μου παρουσιάστηκε είναι πως παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα παρατηρώ εκεί που είμαι στο μενού του κινητού ή το email να μεταβαλεται η φωτεινότητα μόνη της
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια ρύθμιση για να διαγράφονται αυτόματα εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούνται για καιρό και δεν μπορώ να την ξαναβρώ. Κάνω λάθος; Έφαγα κόλλημα; Υπάρχει τελικά ή το είχα δει αλλού και το μπερδεύω; Τα φώτα σας παρακαλώ. Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μερικές μέρες χρήσης της νιώθω σχετικά απογοητευμένος,η συσκευή τα έχει τα θεματάκια της,σε κάποια σημεία είναι αργή αρκετά αλλά το βασικότερο για μένα η μπαταρία που πέφτει με το ανοιγόκλειμα των ματιών και μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μερικές μέρες χρήσης της νιώθω σχετικά απογοητευμένος,η συσκευή τα έχει τα θεματάκια της,σε κάποια σημεία είναι αργή αρκετά αλλά το βασικότερο για μένα η μπαταρία που πέφτει με το ανοιγόκλειμα των ματιών και μόνο...

 

Σε ποια εκδοση εισαι; Η 389 ειναι αρκετα καλη απο θεμα καταναλωσης. Για τα αλλα τι να σου πω, δεν υπαρχει συσκευη χωρις να εχει θεματακια. Υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να σου επεσε "λαχειο". Παιζει ρολο βεβαια και απο τι συσκευη ερχεσαι. Εγω που ερχομαι απο το p8 lite μου φαινεται λες και απο yugo μπηκα σε ferrari.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth συνυπογράφω. Εως αυτή τη στιγμή δεν έχω ούτε μια αποσύνδεση.

Χαίρομαι και για το bug με την χαμηλή φωτεινότητα. Φαίνεται να είναι πολύ καλή ρομ.

Για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εκδοση εισαι; Η 389 ειναι αρκετα καλη απο θεμα καταναλωσης. Για τα αλλα τι να σου πω, δεν υπαρχει συσκευη χωρις να εχει θεματακια. Υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να σου επεσε "λαχειο". Παιζει ρολο βεβαια και απο τι συσκευη ερχεσαι. Εγω που ερχομαι απο το p8 lite μου φαινεται λες και απο yugo μπηκα σε ferrari.

 

 

389-Απο xiaomi redmi note 3 pro ερχομαι εγω το οποίο αυτή τη στιγμη το σκεφτομαι και δακρύζω.Η μπαταρία του τηλεφώνου πέφτει σαν τρεχουμενο νερο,ζεσταίνεται παρα πολύ,το email του δεν λειτουργεί καλα το push,αργεί στο browsing.Κατα τα άλλα...είναι πολύ όμορφο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω ή όχι,μήπως έχει το δικό μου κάποιο θέμα άν είναι να το στείλω,αλλιώς... να το πουλήσω.

Έστω κι με pm...βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

389-Απο xiaomi redmi note 3 pro ερχομαι εγω το οποίο αυτή τη στιγμη το σκεφτομαι και δακρύζω.Η μπαταρία του τηλεφώνου πέφτει σαν τρεχουμενο νερο,ζεσταίνεται παρα πολύ,το email του δεν λειτουργεί καλα το push,αργεί στο browsing.Κατα τα άλλα...είναι πολύ όμορφο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω ή όχι,μήπως έχει το δικό μου κάποιο θέμα άν είναι να το στείλω,αλλιώς... να το πουλήσω.

Έστω κι με pm...βοήθεια

 

μάλλον η δικιά σου έχει κάποια θέματα η συσκευή...το έχεις αγοράσει καινούριο ή μεταχειρισμένο;

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Και γω 4 μηνες χρησης δεν εχω παρατηρησει τπτ απο όλα αυτα που αναφερεις..ταχυτατο με 15 εφαρμογες ανοιχτες και ηπαταρια στην 389 ικανοποιητική
!!!
Link to comment
Share on other sites

μάλλον η δικιά σου έχει κάποια θέματα η συσκευή...το έχεις αγοράσει καινούριο ή μεταχειρισμένο;

 

Το έχω αγοράσει καινούριο

Link to comment
Share on other sites

389-Απο xiaomi redmi note 3 pro ερχομαι εγω το οποίο αυτή τη στιγμη το σκεφτομαι και δακρύζω.Η μπαταρία του τηλεφώνου πέφτει σαν τρεχουμενο νερο,ζεσταίνεται παρα πολύ,το email του δεν λειτουργεί καλα το push,αργεί στο browsing.Κατα τα άλλα...είναι πολύ όμορφο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω ή όχι,μήπως έχει το δικό μου κάποιο θέμα άν είναι να το στείλω,αλλιώς... να το πουλήσω.

Έστω κι με pm...βοήθεια

 

Δεν το εχω δουλεψει το redmi note 3 pro και ετσι δεν μπορω να κανω συγκριση. Δεν ξερω τι χρηση κανεις, εμενα μου βγαζει οθονη τουλαχστον 5-6 ωρες και δεν το εχω αφησει ποτε κατω απο 20% ουτε πανω απο 90% μπαταρια. Αν το φουλαρα και το αφηνα μεχρι να σβησει μαλλον θα εβγαζε παραπανω.

Δεν παιζω παιχνιδια. Με το email δεν προσεξα να εχει θεμα, χρισημοποιω την εφαρμογη του gmail, οχι την μαμισια. Push εχεις μονο για το λογαριασμο gmail ετσι κι αλλιως και οχι για αλλους πχ yahoo, hotmail κτλ.

Δεν ξερω τι να σου πω. Οπως σου ειπα δεν εχω δουλεψει την παλια σου συσκευη αλλα σε σχεση με την προηγουμενη που ειχα ειναι καλυτερο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και ετσι δεν μπορω να εχω τοσο ασφαλη αποψη. Ας πει και κανενας αλλος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δουλεψει το redmi note 3 pro και ετσι δεν μπορω να κανω συγκριση. Δεν ξερω τι χρηση κανεις, εμενα μου βγαζει οθονη τουλαχστον 5-6 ωρες και δεν το εχω αφησει ποτε κατω απο 20% ουτε πανω απο 90% μπαταρια. Αν το φουλαρα και το αφηνα μεχρι να σβησει μαλλον θα εβγαζε παραπανω.

Δεν παιζω παιχνιδια. Με το email δεν προσεξα να εχει θεμα, χρισημοποιω την εφαρμογη του gmail, οχι την μαμισια. Push εχεις μονο για το λογαριασμο gmail ετσι κι αλλιως και οχι για αλλους πχ yahoo, hotmail κτλ.

Δεν ξερω τι να σου πω. Οπως σου ειπα δεν εχω δουλεψει την παλια σου συσκευη αλλα σε σχεση με την προηγουμενη που ειχα ειναι καλυτερο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και ετσι δεν μπορω να εχω τοσο ασφαλη αποψη. Ας πει και κανενας αλλος.

 

οθόνη 3μιση ώρες ,στην εφαρμογή του κινητού 3 email να συγχρονιζουν κάθε μισή ώρα τα 2,το 1 ώθηση,γύρω στις 10 φωτογραφίες,άλλα τοσα email αποστολή και γύρω στα 45 λεπτά κλήσεις

επίσης ζεστένεται πολύ και πολύ εύκολα ακόμα και με κλήσεις 3-4 λεπτά

wifi και δεδομένα ανοιχτά συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

389-Απο xiaomi redmi note 3 pro ερχομαι εγω το οποίο αυτή τη στιγμη το σκεφτομαι και δακρύζω.Η μπαταρία του τηλεφώνου πέφτει σαν τρεχουμενο νερο,ζεσταίνεται παρα πολύ,το email του δεν λειτουργεί καλα το push,αργεί στο browsing.Κατα τα άλλα...είναι πολύ όμορφο.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,να μου επιβεβαιώσει τα παραπάνω ή όχι,μήπως έχει το δικό μου κάποιο θέμα άν είναι να το στείλω,αλλιώς... να το πουλήσω.

Έστω κι με pm...βοήθεια

 

Χωρίς να παρεξηγηθώ αλλά η μετάβαση απο xiaomi σε honor θα έπρεπε να σου φαίνεται σαν να σου κουμπωσαν 5λιτρο με διπλό σαλιγκαρο και νος με δυναμομετρηση στα 910 άλογα.

 

Το 3ρι μέσα στα bug ήταν και δεν φοράει ακόμα και τώρα μια σωστή ρομ και ιδρώνουν οι κουκερ να το στρώσουν.

 

Πρίν το αδικήσεις Κάνε ένα reset με τα hot keys και ρύθμισε τις εφαρμογές να κλείνουν με την οθόνη.

Επίσης αν το "σεταρεις" σωστά θα έχεις καλύτερη αυτονομία απο το xiaomi.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω. Κάνε τα βασικά να δεις αν στρώσει, οτι δεν ξέρεις φώναξε. Στη Διαχείριση συσκευής θα βρεις τα πάντα για το κλείσιμο εφαρμογών.

Το ρεσετ γίνεται με το volume up και το power. Κάνε αυτά και βλέπουμε.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω. Κάνε τα βασικά να δεις αν στρώσει, οτι δεν ξέρεις φώναξε. Στη Διαχείριση συσκευής θα βρεις τα πάντα για το κλείσιμο εφαρμογών.

Το ρεσετ γίνεται με το volume up και το power. Κάνε αυτά και βλέπουμε.

 

έκανα hard reset,μεχρι να τελειωσει τα μεταλλικά μέρη της συσκευής έκαιγαν

χααχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

έκανα hard reset,μεχρι να τελειωσει τα μεταλλικά μέρη της συσκευής έκαιγαν

χααχαχαχαχα

 

Κοίτα στην αρχή λογικό είναι να ζεσταίνεται λίγο μέχρι να "στρώσει" τώρα αν με το να λες έκαιγε και φτάνει σε βαθμό που να μην ακουμπιεται τότε το πας πίσω για να μη σου σκάσει καμιά μπαταρία στα μούτρα και συναγωνιζόμαστε την σαμσουνγκ...

 

Edit: ρε μπας και όλα αυτά τα κάνεις την ώρα που είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην αρχή λογικό είναι να ζεσταίνεται λίγο μέχρι να "στρώσει" τώρα αν με το να λες έκαιγε και φτάνει σε βαθμό που να μην ακουμπιεται τότε το πας πίσω για να μη σου σκάσει καμιά μπαταρία στα μούτρα και συναγωνιζόμαστε την σαμσουνγκ...

 

Edit: ρε μπας και όλα αυτά τα κάνεις την ώρα που είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής;

 

Αυτό εννοώ,ότι τα μεταλικά του μέρη γύρω γύρω,δεν πιάνονταν αλλά όχι χαμηλά,ψηλα,ανάμεσα απο το αποτύπωμα και την κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...