Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα πως ήλπιζα να έφταιγε η συσκευή μου και οχι να είναι γενικό το κακό. Δυστυχώς λέω αφού υπάρχει και σε άλλον, επιβεβαιώνεται το ΙΤ της βονταφον πως δεν είναι πρόβλημα σύνδεσης αλλά συσκευής και τονίστηκε πως τα dual active παρουσιάζουν τέτοια "προβλήματα"...

 

Επειδη σκεφτομαι για αγορα του συγκεκριμενου μοντελου κ στα 215ευ μου φενετε Μονοδρομος... Μια ερωτηση πανω σε αυτο: αυτο συμβαινει ειτε εχουμε 2 sim ειτε 1 sim?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη σκεφτομαι για αγορα του συγκεκριμενου μοντελου κ στα 215ευ μου φενετε Μονοδρομος... Μια ερωτηση πανω σε αυτο: αυτο συμβαινει ειτε εχουμε 2 sim ειτε 1 sim?

 

Δεν ξέρω για μόνο μια σιμ. Δε το άφησα ποτέ με μια. Πάντα dual το είχα. Και το έψαξα να σου πω την αλήθεια γτ έτυχε να πιάσει δουλειά φίλος μου στη βοντ και πήγα να τον πάρω απο κει και έμεινα 2 ώρες ψάχνοντας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του εν λογω μοντελου που το χρησιμοποιουν με 1 SIM μπορουν να απαντησουν αν συμβαινει το ιδιο θεμα οπως αναφερετε παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

το εχω με 1 σιμ ενα χρονο τωρα ,cu.Ποτε δεν ειχα το συγκεκριμενο προβλημα ουτε εγω ουτε και ακομη 2 φιλοι που το χρησιμοποιουν με 1 σιμ
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω λιγο κουφο σαν αιτιολογια...εχω το Note 8 τωρα, αλλα και αλλες ποιο παλιες συσκευες Huawei που ειχα με 2 sim active κανενα θεμα..μηπως εχει θεμα το κινητο;
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το έχω με 2 sim από την πρώτη μέρα με το δεύτερο νούμερο να ειναι εταιρικό vodafone. Το πρωτο cosmokarta. Προβλήματα με echo έχω παρατηρήσει τόσο σπάνια που δεν έχω συγκρατήσει κάτω από ποιες συνθήκες συνέβησαν. Παρόλα αυτά έχω παρατηρήσει κάποια θέματα όταν χρησιμοποιουσα το Bluetooth με συγκεκριμένους συνομιλητές.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @keras και εσύ με Bluetooth το παρατηρησες; έχεις μια ή δύο σιμ; Γτ και γω όλες τις κλήσεις τις κάνω με BT.

Θα την βγάλουμε την άκρη δε μπορεί.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @keras και εσύ με Bluetooth το παρατηρησες; έχεις μια ή δύο σιμ; Γτ και γω όλες τις κλήσεις τις κάνω με BT.

Θα την βγάλουμε την άκρη δε μπορεί.

 

Ξερω οτι ισως δεν ειναι πολυ ευχρηστο αλλα δοκιμασε αν μπορεις για μια μερα να κανεις τις κλησεις σου με handsfree. Προσωπικα με ενα handsfree που χρησιμοποιω για αλλη δουλεια, μολις το δοκιμαζα αντι για το bluetooth η ποιοτητα της κλησης αυξανοταν και ειδικα για την πλευρα του συνομιλητη που μου ανεφερε οτι "τωρα ολα μια χαρα, σε ακουω καλα".

 

Οποτε αν δεν σου ειναι τρελος κοπος δοκιμασε το, μηπως και το βρεις σχετικα γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έχει τύχει να ακούω τη φωνή μου και με δύο κάρτες και με μία που το δουλεύω τώρα. Συχνότητα 1 στις 100 κλήσεις περίπου, οπότε δεν έκανα τον κόπο να το συνδυάσω με κάποιο παράγοντα.
Link to comment
Share on other sites

Το echo το ακούω και απευθείας ομιλία με τη συσκευή χωρίς BT, η αλήθεια είναι πως δεν δοκίμασα με Hands-free αλλά αφού έχω echo και με BT και χωρίς θεωρούσα περιττό να κάνω και αυτή τη δοκιμή. Βονταφον έχεις και συ;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @keras και εσύ με Bluetooth το παρατηρησες; έχεις μια ή δύο σιμ; Γτ και γω όλες τις κλήσεις τις κάνω με BT.

Θα την βγάλουμε την άκρη δε μπορεί.

 

Με μια σιμ είμαι, νομίζω με bt έγινε. Αλλά λίγες φορές, δεν με ενόχλησε.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ανυσηχω, μαλλον θεμα hartware η ισως software,μπορει κ η vod μια κι εγω την ιδια εχω... τι να πω... Κατι αλλο, σε περιπτωση αγορας απο bestprice, αν χρειαστει service πρεπει να το στειλω Αθηνα? Απο Θεσ/νικη ειμαι... Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειπα να κανω reboot, δεν ειχα κανει απο τοτε που εβαλα τη 402 και καποια lag που ειχα στο scrolling σε browsers,fb κτλ μου φαίνεται ότι δεν υπάρχουν,

μπορει να ειναι κ η ιδεα μου βεβαια :P

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση θες να κάνεις το dlna; Το MirrorShare και Huawei share δεν σε καλύπτει;

 

Πιθανότατα για τηλεόραση...

...κι εμένα το MirrorShare δεν λειτουργεί με μια νέα smart τηλεόραση που πήραμε...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα για τηλεόραση...

...κι εμένα το MirrorShare δεν λειτουργεί με μια νέα smart τηλεόραση που πήραμε...

 

Να φανταστώ είναι sony και φοράει android;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ είναι sony και φοράει android;

 

Είναι η ξακουστή στα πέρατα του κόσμου F&U και ενδύεται haute couture λειτουργικό opera Os

http://www.fandu.gr/product.asp?catid=1532&title=fu-fl2d4304uh-4k-ultra-hd-smart-tv-43-ιντσών

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_f-u-fl2d4304uh-1206723.html

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα για τηλεόραση...

...κι εμένα το MirrorShare δεν λειτουργεί με μια νέα smart τηλεόραση που πήραμε...

βρε παιδια θελω να βλεπω τα βιντεα μου και της φοτο μοθ στην σαμσουνγ τιβι που εχο. αφτο τιποτα αλλο, τα δοκιμασα αφτα ποθ λετε αλλα δεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη δε βλέπεις τις φωτο σου μέσω του MirrorShare.

 

Ουσιαστικά ότι βλέπεις στο κινητό εκείνη την ώρα το βλέπεις και στην τηλεόραση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μη δε βλέπεις τις φωτο σου μέσω του MirrorShare.

 

Ουσιαστικά ότι βλέπεις στο κινητό εκείνη την ώρα το βλέπεις και στην τηλεόραση.

 

Κι όμως δεν...

 

Μόνο στα βιντεάκια του Youtube αν έχει εκείνο το ειδικό κουμπί για casting, αλλιώς τσου...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα έχει ο chrome. Εδώ και μια βδομάδα βαράει 40ρια % στο άκυρο και ρουφάει τη μπαταρία νεράκι.

http://i65.tinypic.com/zv5y4z.jpg

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα έχει ο chrome. Εδώ και μια βδομάδα βαράει 40ρια % στο άκυρο και ρουφάει τη μπαταρία νεράκι.

http://i65.tinypic.com/zv5y4z.jpg

 

Μήπως έχεις βάλει να σου έρχονται μέσω chrome ειδοποιήσεις από τίποτα sites;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...