Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα μου έκανε ενημέρωση το quik και έβγαλε εικονίδιο-συντομευση ενώ πριν δεν είχε,

το πρόγραμμα φαίνεται καλό και μπορείς να βάλεις και livephotos στο μοντάζ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ καλημεραααα , λιγο τα φωτα σας.....πως κανουμε RESTART ή κλεισιμο και εκκινηση διχως το κουμπι κατω απο δεξια??? Δυστηχως δεν λειτουργεί το κουμπί μετα απο υγρό που επεσε στο Honor 8 μου και αναζητηω λύσεις - προτασεις!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ καλημεραααα , λιγο τα φωτα σας.....πως κανουμε RESTART ή κλεισιμο και εκκινηση διχως το κουμπι κατω απο δεξια??? Δυστηχως δεν λειτουργεί το κουμπί μετα απο υγρό που επεσε στο Honor 8 μου και αναζητηω λύσεις - προτασεις!

 

Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξεις στις εφαρμογές κάποια από τις αρκετές με on-off, αλλά για άνοιγμα αν είναι κλειστό χωρίς διακόπτη μάλλον service θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 1 ημέρας.

Δεν είμαι ο κατάλληλος για να εκφράσω άποψη, έρχομαι από απλά κινητά και τους τελευταίους 6 μήνες ήμουν με Huawei Y560, ένα έχω να πω, έπρεπε να υπάρχει νόμος που να απαγορεύει να κλοφορεί συσκευή με κατώτερη οθόνη από του honor 8.

Διαβάζω όλες της σελίδες ψάχνοντας θήκες τζάμι ή μεμβράνη, κάποιες προτάσεις έχουν πάψει να υπάρχουν στην αγορά και κάποιες που είναι από εξωτερικό δεν μπορώ να της παραγγείλω (δε το έχω με τα αγγλικά και με της αγορές από έξω)

Καμιά δοκιμασμένη θήκη και προστασία οθόνης από Ελλάδα υπάρχει; κάποια φίλος ποιο πίσω προτείνει από Stouky.gr. Ψάχνω ότι καλύτερο σε εφαρμογή και προστασία, αν οπωσδήποτε πρέπει να γίνει αγορά από έξω να στριμώξω μια ξαδέρφη αλλά θα χρειαστεί το ακριβές λινγκ από εκεί που θα πρέπει να γίνει η παραγγελία.

Υ. Γ. Το κινητό είναι από wind εκθεσιακό.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την επιμονή μου,

Φιλοξενώ μια ξαδέρφη, για σαββατοκύριακο, που μπορεί να κάνει παραγγελία, για λογαριασμό μου, από εξωτερικό.

Θα ήμουν για ακόμη μια φορά υπόχρεος, αν μου προτείνετε θήκες και προστασία οθόνης για την συσκευή, την κρατάω με Φόβο, διάβαζα ότι γλιστράει αλλά δε φανταζόμουν πόσο

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εδω και τρεις μερες εχω ενα αδικαιολογητο battery drain. ΤΙς πρωινες ωρες βλεπω κατι τρελα ποσοστα στο επιπεδο καταναλωσης εκει που λεει συστημα android και καμια φορα και τα google services thw tajevw toy 25-30%. Μετα στρωνει στη διαρκεια της ημερας αλλα εχω χασει για πλακα ενα 15-20% μεσα σε δυο τρεις ωρες. Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο;

Δεν εχω αλλαξει το παραμικρο στη συσκευη, ετσι στα καλα καθουμενα.

Καμια ιδεα τι μπορει να παιζει;;;;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή παίδες...

 

...επειδή ναι μην καλή η φωτογραφική στο Honor 8, αλλά όχι τόσο όσο περίμενα βάσει δειγμάτων, ψηνόμουν μήπως έβρισκα κάποιο S7 σε καλή τιμή και παρότι τα 379€ που το έβαλε το ΜΜ δεν ήταν κάτι φοβερό λόγω της "ηλικίας" του, για να το "κατοχυρώσω" το πλήρωσα και τώρα είμαι σε δίλημμα, αν θα πάνω να το παραλάβω ή θα ζητήσω ακύρωση/επιστροφή χρημάτων

 

Το Honor 8, το είχα πάρει στα 199€ το Μαϊο και επειδή δεν έβρισκα καλή θήκη ακόμη δεν το έχω βγάλει από το σπίτι ως κύριο τηλέφωνο (μόνο για φωτογραφίες/δείγματα)...είναι σαν του κουτιού δλδ.

(είχαμε μετακόμιση και όλο το καλοκαίρι το άφησα στο κουτί του, μην το χάσω/φθείρω)

 

Τί λέτε να κάνω;

 

- Αφενός το κυριότερο για μένα σε smartphone είναι η φωτογραφική και το S7 σίγουρα έχει τη καλύτερη ή μεταξύ των καλύτερων

- Αφετέρου και το Honor 8 έχει αρκετά καλή κάμερα, έχει dual sim full active, έχει αρκετά συμπαθητικά feature και γενικά είναι πολύ καλό τηλέφωνο (ειδικά για 199€)

 

(αν είχε dual sim το S7 μαλλον δεν θα το σκεφτόμουν....όχι το χρησιμοποιώ συνέχεια τελικά, αλλά αν σου χρειαστεί - με καμιά πολύ καλή προσφορά για δεδομένα το καλοκαίρι πχ ή αν χρειαστεί να έχω δεύτερο εεπαγγελματικό νούμερο - κρίμα είναι να κουβαλάς και δέυτερο κινητό)

 

Να πληρώσω τη φωτογραφική κά*λα +200€ ή να κάτσω στα αυγά μου, γιατί οι διαφορές στις φωτογραφικές επιδόσεις αν και ορατές μπορεί να μην αξίζουν τα διπλάσια γκαφρά;

 

Αν είχε ή άλλαξε κανείς στο S7 μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Δύο ερωτήσεις.

1) για τα 2 τζάμια, ποια η διαφορά?

nillkin H+ Pro 0.2 mm Arc ede

nillkin H+ Pro 0.2 mm Straigth

2) ποιες οι διαφορές στα τζάμια nillkin ως προς των τύπο τους,

9H/9H+/9H+ Pro και άλλους τύπους

Ποιο τύπο να προτιμήσω εγώ ο φουκαράς που ξέρω που παν τα 4?

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Δύο ερωτήσεις.

1) για τα 2 τζάμια, ποια η διαφορά?

nillkin H+ Pro 0.2 mm Arc ede

nillkin H+ Pro 0.2 mm Straigth

2) ποιες οι διαφορές στα τζάμια nillkin ως προς των τύπο τους,

9H/9H+/9H+ Pro και άλλους τύπους

Ποιο τύπο να προτιμήσω εγώ ο φουκαράς που ξέρω που παν τα 4?

 

1) Το arc edge ειναι ελαφρως στρογγυλεμενες, ελαφρως καμπυλωτες οι ακρες ενω στο αλλο οχι. Καλυτερα το arc edge αφου και το τζαμι του κινητου ειναι και αυτο καμπυλωτο περιμετρικα.

 

2) Οι διαφορα ειναι ως προς τη σκληροτητα. Το 9Η+ Pro ειναι και καλα το πιο ανθεκτικο (λεμε τωρα). Αυτο του εχω βαλει.

 

Οτι και αν βαλεις ενα μικρο κενο (1-2 χιλιοστα) θα το εχεις περιμετρικα γιατι λογω της καμπυλωτητας του κινητου ειναι αδυνατο να το αγκλιασει κατι σωστα και σταθερα χωρις κενα, φυσαλιδες και αλλα τετοια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

απο τα δυο ποιο να διαλέξω?

https://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-0-2mm-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-HUAWEI-Honor-8/201627466977?hash=item2ef1eefce1:g:TeAAAOSwRgJXjkcE&autorefresh=true

 

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-9H-Anti-burst-Tempered-Glass-Screen-Protector-Flim-Huawei-Honor-8/222709697263?hash=item33da884aef:m:mh_3bfroIotVHa6uuw8TE9A

 

 

δεν βρήκα πλάτη στα 0,2μμ (παρά μόνο μαζί με το μπροστά ίσιο και όχι καμπύλο) εκτος κι αν δε χρειάζεται γυαλί στην πλάτη, λόγο του οτι δε θα χωράει σε θήκες.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις σε θήκη μην βάλεις το πίσω γιατί δεν θα εφαρμόζει καλά η θήκη. Εγώ έτσι το έχω, με το nillkin μπροστά και μια θήκη spingen rugged armor.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου μια απορία όποιος έχει όρεξη για δοκιμή. Ανοίξτε το Bluetooth, συνδέστε το με κάποια συσκευή και κλείστε το κινητό. Όταν το ξανά ανοίξετε θα είναι ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο το Bluetooth;

 

Σε μένα είναι πάντα κλειστό και πρέπει να το ξανά ανοίξω. Είναι πρόβλημα ή σφάλμα της καινούργιας ρομ;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα παντα κλειστο ειναι στην επανεκκινηση.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας παρακαλώ.. Ψάχνομαι για powerbank. Μπορώ να πάρω οτιδήποτε ή πρέπει να είναι κατάλληλο με την γρήγορη φόρτιση του honor; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι καλό; Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα παντα κλειστο ειναι στην επανεκκινηση.

 

Έγινε, Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα! Τα φώτα σας παρακαλώ.. Ψάχνομαι για powerbank. Μπορώ να πάρω οτιδήποτε ή πρέπει να είναι κατάλληλο με την γρήγορη φόρτιση του honor; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι καλό;

 

Εδώ θα βρεις οτι ζητάς. Η τελευταία απάντηση είναι δική μου, αφορά και τα honor 8 οπότε στο προτείνω.

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699&page=206

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας παρακαλώ.. Ψάχνομαι για powerbank. Μπορώ να πάρω οτιδήποτε ή πρέπει να είναι κατάλληλο με την γρήγορη φόρτιση του honor; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι καλό;

 

https://www.skroutz.gr/s/10487675/Anker-Powercore-20100mAh.html

Υπαρχει σε αμαζον πολυ πιο φθηνο

!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τί προδιαγραφών είναι η NAND μνήμη αποθήκευσης του κινητού;

Αποκλείεται να είναι UFS λόγω επιδόσεων, αλλά γνωρίζει κανείς αν είναι eMMC 5.0 ή κάτι άλλο; Δεν έχω βρει πουθενά σαφή αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τί προδιαγραφών είναι η NAND μνήμη αποθήκευσης του κινητού;

Αποκλείεται να είναι UFS λόγω επιδόσεων, αλλά γνωρίζει κανείς αν είναι eMMC 5.0 ή κάτι άλλο; Δεν έχω βρει πουθενά σαφή αναφορά.

Βάλε το androbench από το playstore τρέξε το benchmark και ποσταρε τα αποτελέσματα να σου πω τι μνήμη έχεις

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκευτομαι να αγορασω το honor 8(πηγαινα για το honor 9 λογω του home button προτειμω να ειναι μπροστα) και απο οσο εχω δει σε video reviews και φορουμ το 8 ειναι πιο γρηγορο. Απλα φοβαμαι λιγο την ηλικια του, η αποψη σας εσας που το εχετε? Μπορειτε να συμβουλεψετε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 360.Αξιζει να παω στην τελευταια εκδοση??(υποψιν οτι ειχα περασει καποια στιγμη την 381 και γυρισα πισω ξανα στην 360 επειδη δεν ημουν ικανοποιημενος με την μπαταρια)
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πάλι θα είσαι. Μείνε εκεί.

 

Το honor 8 για το φίλο απο πάνω αμφισβητείται αν θα πάρει και ορεο, οπότε ναι. Έχει τα χρονάκια του.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αρχάριου,

Πως διατανο μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...