Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εγώ. Αυτό συμβαίνει γιατί το Bluetooth σου είναι version 3 ή και μικρότερη. Πολλές φορές θα παρατηρήσεις ότι δεν ακούς ανοίγοντας την ένταση θα βρεις την στάθμη κάτω του μισού. Ακόμα και αν το πας στο μαξ κάποια στιγμή θα βρεθεί πάλι χαμηλωμένα.

 

Κατά καιρούς θα βρίσκεις ενεργό το Bluetooth απο μόνο του, μη φοβάσαι δεν απέκτησες φαντάσματα....:p

 

Ok, thanks για την πληροφορία! Το έψαξα και βρήκα ότι είναι version 3.0 οπότε θα πρέπει να πάω σε κάτι πιο καινούργιο για να μην έχω θέματα. Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάνω roll back σε mm, και μετά κάνω check for updates, ποιο θα μου δώσει το 360,380 ή 381??? Αυτή τη στιγμη είμαι σε 360. Επίσης έχω ένα άγχος αν κάνω εγκατάσταση από firmware finder αν θα δίνει OTA updates μετά . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω roll back σε mm, και μετά κάνω check for updates, ποιο θα μου δώσει το 360,380 ή 381??? Αυτή τη στιγμη είμαι σε 360. Επίσης έχω ένα άγχος αν κάνω εγκατάσταση από firmware finder αν θα δίνει OTA updates μετά . Ευχαριστώ

 

Εγω που ειχα κανει μου εβγαλε αμεσως την 360 ΟΤΑ,ενω με την huawei που ειχα μιλησει για την διαδικασια του roll back μου ειχαν πει οτι μετα το roll back θα πρεπει να βαλω την αναβαθμιση αν θελω μονο χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Για να υπάρχει δηλαδή πλήρης συμβατότητα θα πρέπει το headset να είναι 4+ και αυτό;

 

Ναι δυστυχώς, δε ξέρω αν είναι θέμα honor ή πολιτικής πρωτοκόλλου Bluetooth.

 

 

Ok, thanks για την πληροφορία! Το έψαξα και βρήκα ότι είναι version 3.0 οπότε θα πρέπει να πάω σε κάτι πιο καινούργιο για να μην έχω θέματα. Ευχαριστώ και πάλι!

 

Εγώ δεν θα περνα καινούργιο ειδικά αν με έχει βολέψει το παλιό μιας που το σκηνικό παρουσιάζεται ελάχιστα και λύνεται με μια απλή επανακληση ( κλείνεις - ξανά παίρνεις.)

 

 

Αν κάνω roll back σε mm, και μετά κάνω check for updates, ποιο θα μου δώσει το 360,380 ή 381??? Αυτή τη στιγμη είμαι σε 360. Επίσης έχω ένα άγχος αν κάνω εγκατάσταση από firmware finder αν θα δίνει OTA updates μετά . Ευχαριστώ

 

Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις πως πολλοί που έκαναν update με finder τους άργησε πολύ να πετάξει ΟΤΑ ή δεν έχουν πάρει ακόμα της 381 σε σχέση με κάποιον που έχει πάρει κανονικά update.

 

Αν θες να κάνεις rollback καλύτερα να κάνεις με τον οδηγό που έχει στην πρώτη σελίδα, έτσι θα διορθώσει κάποια προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίζεις, θα έχεις άμεσα ΟΤΑ και σταματάς σε όποια αναβάθμιση θες, έχει αποδειχθεί η 360 οσο αφορά Android 7 είναι απροβλημάτιστη σε σχέση με άλλες που φοράμε.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς, δε ξέρω αν είναι θέμα honor ή πολιτικής πρωτοκόλλου Bluetooth.

 

Το βασικό είναι αν με headset που είναι Bluetooth 4+ να μην έχει θέμα και να παίζει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, στο gym που δουλεύω τα xiaomi sport με 4.1 version, δεν μου έκανε κανείς παράπονο.

 

Ούτε είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Και με 3 version δεν έχεις πρόβλημα, ουτε αποσύνδεση ούτε εμβέλεια, απλά κάποιες φορές τρώει φρικες

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς, δε ξέρω αν είναι θέμα honor ή πολιτικής πρωτοκόλλου Bluetooth.

Εγώ δεν θα περνα καινούργιο ειδικά αν με έχει βολέψει το παλιό μιας που το σκηνικό παρουσιάζεται ελάχιστα και λύνεται με μια απλή επανακληση ( κλείνεις - ξανά παίρνεις.)

 

Το θεμα ειναι πως ο δευτερος αριθμος θα ειναι της εταιρειας και αυτο σημαινει πως δεν ειναι δυνατον να κλεινω και να ξαναπαιρνω.

Προφανως στο προσωπικο δεν μου ειναι ιδιαιτερο προβλημα.

Γενικα δε συμβαινει συνεχως οποτε συνεχιζω με το plantronics m70 που εχω και αν υπαρχει καποια προταση απο καποιον που εχει δοκιμασμενο καποιο παρακαλω να την καταθεσει ωστε να ειμαι ετοιμος.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το θεμα, θα του ριξω μια ματια.

Κοιτα απο θεμα κοστους, τα plantronics expoler 110 που ειδα μια στα γρηγορα ειναι στα 40 περιπου.

Πιστευω οτι το max μου καπου εκει ειναι, δεν θελω να παω παραπανω.

Στην τελικη για conf calls και λοιπα που θα ειναι κανονισμενα, θα χρησιμοποιω handsfree και τελειωνει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα το Cellular Line Vision Clip Headset Stereo B/T Black

 

Είναι φθηνότερο, έχει σχεδόν ίδιο χρόνο ομιλίας, είναι multipoint, έχει lcd για να βλέπεις ποιος σε καλεί, είναι Bluetooth πετου που δίνει κύρος και επαγγελματισμό. Αυτά!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητά σαν αυτό που έχουν γρήγορη φόρτιση ενδείκνυται η χρήση power banks ή μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα; Είχε αναφερθεί πως αυτά τα κινητά πρέπει να φορτίζουν μόνο με τον φορτιστή τους. Τι γίνεται λοιπόν με τα power banks ή με την φόρτιση στο αυτοκίνητο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως βγαινει απο την οθονη κλειδωματος ενα εικονιδιο παπουτσι με αριθμο,πιθανον μετραει τα βηματα φανταζομαι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να σας ρωτήσω μιας και εγινα κατοχος του εν λόγο κινητού, την φωτεινότητα να την αφήσω στο αυτοματο?? γιατι οταν είμαι σε σκοτεινό περιβάλλον δεν ανάβει εντονα και μόλις πάω σε φωτα αναβει πιο έντονα ετσι είναι και εσάς?? και όταν με πάρει καποιος τηλέφωνο η οθόνη φωτίζεται σιγα σιγά...τα φωτα σας παίδες για να ξερω τι συμβαίνει...
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητά σαν αυτό που έχουν γρήγορη φόρτιση ενδείκνυται η χρήση power banks ή μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα; Είχε αναφερθεί πως αυτά τα κινητά πρέπει να φορτίζουν μόνο με τον φορτιστή τους. Τι γίνεται λοιπόν με τα power banks ή με την φόρτιση στο αυτοκίνητο;

Δούλεψε άφοβα όποιο power bank θες.

Κανένας φόβος, απλά ανάλογα το output θα πάρεις και την ανάλογη φόρτιση.

 

Γνωριζει καποιος πως βγαινει απο την οθονη κλειδωματος ενα εικονιδιο παπουτσι με αριθμο,πιθανον μετραει τα βηματα φανταζομαι.

 

Σβήνεις την εφαρμογή Υγεία ή καθαρίζεις την cache.

Ναι είναι το πεδομετρο.

 

καλησπέρα να σας ρωτήσω μιας και εγινα κατοχος του εν λόγο κινητού, την φωτεινότητα να την αφήσω στο αυτοματο?? γιατι οταν είμαι σε σκοτεινό περιβάλλον δεν ανάβει εντονα και μόλις πάω σε φωτα αναβει πιο έντονα ετσι είναι και εσάς?? και όταν με πάρει καποιος τηλέφωνο η οθόνη φωτίζεται σιγα σιγά...τα φωτα σας παίδες για να ξερω τι συμβαίνει...

 

Έτσι είναι μη φοβάσαι, αν δεν σε εξυπηρετεί απλά βγάζεις την αυτόματη επιλογή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έχω την συσκευή χωρίς θήκη , απλά με προστατευτικό οθόνης και ίσως πάρω και ένα για πίσω . Λέτε να είναι κακη ιδέα ? Το έχει κανείς από εσάς χωρίς θήκη? Ρε ****το είναι πολύ όμορφο να το έχεις μέσα σε θήκη :p
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έχω την συσκευή χωρίς θήκη , απλά με προστατευτικό οθόνης και ίσως πάρω και ένα για πίσω . Λέτε να είναι κακη ιδέα ? Το έχει κανείς από εσάς χωρίς θήκη? Ρε ****το είναι πολύ όμορφο να το έχεις μέσα σε θήκη :p

 

Εγώ έχω ήδη παραγγέλλει από eBay μπρος πίσω tempered glass και θήκη και θα το αγοράσω μόλις παραλάβω την παραγγελία για να μην μείνει στιγμή χωρίς προστασία. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν θα εφαρμόσει καλά στην θήκη μετά που θα του έχω βάλει το πίσω τζάμι. Δεν θα το έβαζα σε θήκη με μπρος πίσω tempered glass αλλά φοβάμαι περιμετρικά το αλουμίνιο μην ξεφλουδίζει με το παραμικρό.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη παραγγέλλει από eBay μπρος πίσω tempered glass και θήκη και θα το αγοράσω μόλις παραλάβω την παραγγελία για να μην μείνει στιγμή χωρίς προστασία. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν θα εφαρμόσει καλά στην θήκη μετά που θα του έχω βάλει το πίσω τζάμι.

 

μωρε και εγω εχω θηκη την nilkin nature καπως ετσι λεγεται και αντιστοιχα το nilkin το 0.2mm μπροστα. Απλα ειναι τοσο ομορφο που δεν θελω να το εχω σε θηκη και σκεφτηκα να του βαλω και ενα τζαμι πισω και να το εχω ετσι, χωρις θηκη.

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω εχω θηκη την nilkin nature καπως ετσι λεγεται και αντιστοιχα το nilkin το 0.2mm μπροστα. Απλα ειναι τοσο ομορφο που δεν θελω να το εχω σε θηκη και σκεφτηκα να του βαλω και ενα τζαμι πισω και να το εχω ετσι, χωρις θηκη.

 

Τι frame φοβάμαι μην γρατζουνιστεί. Το γυαλί θα είναι προστατευμένο αλλά τι γίνεται με την κορνίζα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι frame φοβάμαι μην γρατζουνιστεί. Το γυαλί θα είναι προστατευμένο αλλά τι γίνεται με την κορνίζα;

 

Ετσι σεκφτομουν και εγω, αλλα απο την αλλη τι να το κανεις το frame σε τελεια κατασταση αν τελικα δεν το βλεπεις λογω θηκης?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι σεκφτομουν και εγω, αλλα απο την αλλη τι να το κανεις το frame σε τελεια κατασταση αν τελικα δεν το βλεπεις λογω θηκης?

 

Σωστό. Γι αυτό πήρα διάφανη θήκη. Τώρα αν δω ότι δείχνει χαλιά θα το βγάλω και ότι γίνει. Αναλώσιμα είναι έτσι και αλλιώς και το θέμα είναι να το ευχαριστηθείς.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω πάρει την αυθεντική θήκη της Huawei για το κινητό και πραγματικά είναι φανταστική. Εφαρμόζει απόλυτα και φαίνεται ένα σώμα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως βγαινει απο την οθονη κλειδωματος ενα εικονιδιο παπουτσι με αριθμο,πιθανον μετραει τα βηματα φανταζομαι.

πας Ρυθμισεις-Κλειδωμα οθονης-Ξετικαρεις το''Εμφανιση μετρησης βηματων στην οθονη κλειδωματος''.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνοντας αρκετές σελίδες στο νήμα, ΔΝ βρήκα κάτι, γι'αυτό ρωτάω από vickmall αν το παραγγείλω θα είμαι εντάξει για την Ελλάδα? Ευχαριστώ

 

https://www.vickmall.com/huawei-honor-8-3-32gb-frd-al00-4g-lte-dual-sim-full-active-android-6-0-hisilicon-kirin-950-octa-core-2-3ghz-5-2-inch-fhd-dual-camera.html

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το παραγγειλεις απο Κινα οταν με ιδια τιμη το παιρνεις απο Ελλαδα?

Μαλιστα η συσκευασια που πηρα εγω πριν απο 2 βδομαδες ειχε και θηκη και ακουστικα μεσα. (Δε γνωριζω αν ειχαν ολες απο την αρχη, απλα το αναφερω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...