Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις>συνθετες ρυθμισεις>γλωσσα και εισαγωγη>προεπιλεγμενο πληκτρολογιο.

 

 

Για πιο γρηγορα μπορεις να πας καπου που θα ειναι ανοιχτο το πληκτρολογιο και θα δεις κατω δεξια ενα "πληκτρολογιο", το πατας και επιλεγεις κατευθειαν ποιο πληκτρολογιο θες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια αν ξερει καποιος.μετακινηση εφαρμογων στην sd πως το κανουμε γιατι οταν παω ρυθμισεις-εφαρμογες και ανοιγω καποιες στον αποθηκευτικο χωρο δεν μου δινει σε καμια επιλογη για μεταφορα στην sd.και δεν λεω για εφαρμογες συστηματος αλλα εφαρμογες απο το google play
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το support της Huawei και μου επιβεβαίωσαν και άλλα παράπονα για τη νέα αναβάθμιση, το πρόβλημα λέει πως είναι οτι πήρε update απο hicare και δημιουργεί πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις... το ψάξαμε το θέμα και καταλήξαμε σε rollback με την καθοδήγηση του τεχνικού τμήματος, όσοι ενδιαφέρονται μπορώ να αναρτήσω το email με την διαδικασία και τα λινκ για υποβάθμιση λογισμικού!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το led έχει πράσινο χρώμα σε όλες τις ειδοποιήσεις αναπάντητες κλπ αλλά μπλε χρώμα για τις ειδοποιήσεις από Facebook. Υπάρχει κάποια επιλογή που το ρυθμίζει αυτό. Δεν με ενδιαφέρει να εγκαταστήσω app για αυτή την δυνατότητα αλλά αν παρέχεται από το λειτουργικό να την εκμεταλλευτώ για να κάνω τις ρυθμίσεις που με βολεύουν.

Έχω κάνει την αναβάθμιση σε nougat. Στην έκδοση 6 δεν το είχα παρατηρήσει.

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το support της Huawei και μου επιβεβαίωσαν και άλλα παράπονα για τη νέα αναβάθμιση, το πρόβλημα λέει πως είναι οτι πήρε update απο hicare και δημιουργεί πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις... το ψάξαμε το θέμα και καταλήξαμε σε rollback με την καθοδήγηση του τεχνικού τμήματος, όσοι ενδιαφέρονται μπορώ να αναρτήσω το email με την διαδικασία και τα λινκ για υποβάθμιση λογισμικού!

 

καλο θα ήταν να υπάρχει καπου γι όποιον που έχει πρόβλημα και θέλει rollback

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook;

Κολάει στις ειδοποιήσεις και κλείνει. την έχω σβήσει, εγκατασήσει, σβήσει cache τα πάντα και τίποτα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook;

Κολάει στις ειδοποιήσεις και κλείνει. την έχω σβήσει, εγκατασήσει, σβήσει cache τα πάντα και τίποτα!

Εγώ το ανέφερα μερικά ποστ πρίν.

 

καλο θα ήταν να υπάρχει καπου γι όποιον που έχει πρόβλημα και θέλει rollback

 

Το μεσημέρι θα φτιάξω ένα οδηγό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ανέφερα μερικά ποστ πρίν.

 

 

 

Το μεσημέρι θα φτιάξω ένα οδηγό.

 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έκανα κάποια αναβάθμιση

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανενας αποψη για τα tempered glasses και συγκεκριμενα τα 9H; το τοποθετησα σε καταστημα αλλα στη μια πλευρα εχει ασπρη λωριδα (μαλλον rainbow effect) και μου προτειναν να περασω απο εκει να προσπαθησουμε να το φτιαξουμε απαλα πιεζοντας το πολυ με μπατονετα. Εχω την αισθηση πως γενικα χαλαει καπως η αισθηση της αφης με το tempered και πως αμα πατας πολυ απαλα την οθονη δε δουλευει θελει καπως πιο σιγουρο πατημα. Απο την αλλη δεν ξερω, μπορει να ειναι κι ετσι το κινητο μιας και ειχα συνηθισει στο Sony Z1.
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα σημερα απο το media markt.ζελατινα δεν ειχε φορεμενη εβαλα ενα γιαλι αλλα δεν καθεται καλα γυρω γυρω.λεω να παρω αυτο https://warp.gr/tempered-glass-2-5d-full-face-huawei-honor-8.html

Όπου κι αν έχω ρωτήσει μου λένε ότι το τζαμάκι δεν πιάνει όλη την οθόνη από άκρη σε άκρη λόγω καμπυλότητας της οθόνης. Μήπως πήρες αυτή που αναφέρεις στο link και είναι εντάξει ή υπάρχει κάποια άλλη δοκιμασμένη που να μην αφήνει κενά και να εφαρμόζει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω είναι αυτό:

Κάθε φορά που το συνδέω στον υπολογιστή, πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση, και η εφαρμογή HiSuite μου λέει ότι δεν είναι συνδεμένο, και κάθε φορά πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις για να το δει αλλά δεν τις κρατά και δεν έχει επιλογή για σώσιμο των ρυθμίσεων, κάθε φορά γίνεται το ίδιο.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω είναι αυτό:

Κάθε φορά που το συνδέω στον υπολογιστή, πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση, και η εφαρμογή HiSuite μου λέει ότι δεν είναι συνδεμένο, και κάθε φορά πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις για να το δει αλλά δεν τις κρατά και δεν έχει επιλογή για σώσιμο των ρυθμίσεων, κάθε φορά γίνεται το ίδιο.

Καμία ιδέα;

 

Πήγαινε: ρυθμίσεις, σύνθετες ρυθμίσεις, ασφάλεια, και ενεργοποίησε το 'Να επιτρέπ. στο HiSuite να χρησιμοπ. HDB'

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι θα φτιάξω ένα οδηγό.

 

Μήπως ετοίμασες ο οδηγό ?

Θέλω κι εγώ να γυρίσω στην 6 ...

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ετοίμασες ο οδηγό ?

Θέλω κι εγώ να γυρίσω στην 6 ...

 

;)

 

https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/guide-downgrading-unlocked-rooted-twrpd-t3549281

Link to comment
Share on other sites

Απολογούμαι... Έμπλεξα με τη δουλειά...

 

Λοιπόν!

 

Όταν κάνουμε υποβάθμιση λογισμικού η διαδικασία είναι δύο βημάτων , στο πρώτο βήμα εγκαθιστάται το transition package είναι ένα ελαφρύ αρχείο το οποίο δεν επιφέρει αλλαγή στο λειτουργικό σύστημα αλλά προετοιμάζει το έδαφος ώστε να μπορεί να εγκατασταθεί το Firmware της προηγούμενης έκδοσης . Το δεύτερο βήμα είναι πλέον να εγκαταστήσετε το Firmware της προηγούμενης έκδοσης .

 

Προσοχή πριν από κάθε υποβάθμιση λογισμικού επιβάλλεται να γίνει ένα αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων της συσκευής (Back up) , διότι η διαδικασία της υποβάθμισης διαγράφει όλα τα δεδομένα της συσκευής σας .

 

Οδηγίες υποβάθμισης :

 

Βήμα 1: Κατεβάστε το μεταβατικό πακέτο (transition package)

Βήμα 2: Φορτώστε το UPDATE.APP πακέτο στον φάκελο με όνομα dload στην κάρτα SD .

Βήμα 3: Απενεργοποιήστε την συσκευή και πατήστε ταυτόχρονα τα κουμπιά Άυξησης ήχου , Μείωσης ήχου και Απενεργοποίησης για περίπου 5 δευτ. και η διαδικασία ξεκινάει αυτόματα.

Βήμα 4: Κατεβάστε το πακέτο αναβάθμισης b131 της έκδοσης Android 6.0 .

Βήμα 5: Επαναλάβετε τα βήματα 2 – 3.

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στις οδηγίες της υποβάθμισης (rollback)

 

Για την επιτυχημένη υποβάθμιση πρέπει να ισχύουν οι παρακάτω προϋποθέσεις :

 

1. Η μνήμη ROM της συσκευής σας θα πρέπει να έχει ελευθέρα περίπου 3 GB ;

2. Το ποσοστό της μπαταρίας πρέπει να είναι πάνω από το 40 % και η συσκευή να μην είναι συνδεδεμένη σε φορτιστή ή υπολογιστή .

3. Κατά την διαδικασία της υποβάθμισης δεν πρέπει να διακοπεί η διαδικασία με επανεκκίνηση ή άλλο τρόπο .

4. Η συσκευή δεν πρέπει να είναι rooted , (να έχει γίνει αλλαγή στο λογισμικό της)

 

Δύο ακόμα link απο το UK site στη περίπτωση που δεν λειτουργούν στο Πολωνικό

 

 

FRD-L09 Rollback Package - Download from here

 

FRD-L09C432B131 Android M Firmware - Download from here

 

Edit από Johny-B: Προστέθηκε link στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

 

Edit 2: Μη ξεχάσω να ευχαριστήσω το support της Huawei που είναι μέσα στην ευγένεια κάθε φορά.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε κάποια διευκρίνιση ή βοήθεια, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε με την γραμμή τηλεφωνικής εξυπηρέτησης στο 211-1988000 (ώρες λειτουργίας είναι 09:00 - 19:00 Δευτέρα έως Παρασκευή και Σάββατο απο 09:00 - 15:00 εκτός αργίες).

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την λειτουργία Ultra μπαταρία; Τη χρησιμοποιώ το βράδυ και παρατηρώ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς την λειτουργία Ultra μπαταρία; Τη χρησιμοποιώ το βράδυ και παρατηρώ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Λογικό είναι, αφού απενεργοποιεί τα πάντα όπως χρώματα, και το μόνο που αφήνει ανοιχτά είναι τις κλήσεις τα μηνύματα και τις επαφές.

 

Προτιμώ να το λειτουργώ όταν είμαι εκτός και δεν έχω πολύ μπαταρία πχ 30%

 

Αλλιώς να πάρω ένα ericsson t10s :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ ευτυχής κάτοχος απο προχθές του νέου κινητού ακόμα το μαθαίνω επεξεργάζοντας τα στοιχεία του. Μια ερώτηση έχω. Αν κατάλαβα καλά ο φίλος rackal έχει πρόβλημα με την αναβάθμιση σε nougat 7 όχι απο την Β120 σε Β1321 που μου έχει εμένα διαθέσιμη να προχωρήσω. Σωστά? ή μήπως έχετε παρατηρήσει και προβλήματα στην Β131?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ ευτυχής κάτοχος απο προχθές του νέου κινητού ακόμα το μαθαίνω επεξεργάζοντας τα στοιχεία του. Μια ερώτηση έχω. Αν κατάλαβα καλά ο φίλος rackal έχει πρόβλημα με την αναβάθμιση σε nougat 7 όχι απο την Β120 σε Β1321 που μου έχει εμένα διαθέσιμη να προχωρήσω. Σωστά? ή μήπως έχετε παρατηρήσει και προβλήματα στην Β131?

 

Όχι κανένα πρόβλημα, προχώρα απροβλημάτιστα.

 

Τώρα και στην 360 να πας δοκίμασε το, το πολύ πολύ να σπαταλήσεις 2 ώρες από το χρόνο σου για να πας ξανά στη 131.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, αφού απενεργοποιεί τα πάντα όπως χρώματα, και το μόνο που αφήνει ανοιχτά είναι τις κλήσεις τα μηνύματα και τις επαφές.

 

Προτιμώ να το λειτουργώ όταν είμαι εκτός και δεν έχω πολύ μπαταρία πχ 30%

 

Αλλιώς να πάρω ένα ericsson t10s :p

 

Καλά εννοείται οτι η λειτουργία είναι για ωρα ανάγκης ή όταν η συσκευή βρίσκεται σε ακινησία και δεν τη χρησιμοποιούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται οτι η λειτουργία είναι για ωρα ανάγκης ή όταν η συσκευή βρίσκεται σε ακινησία και δεν τη χρησιμοποιούμε.

 

2-3% χάνει το βράδυ, δεν είναι και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που έχω είναι αυτό:

Κάθε φορά που το συνδέω στον υπολογιστή, πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση, και η εφαρμογή HiSuite μου λέει ότι δεν είναι συνδεμένο, και κάθε φορά πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις για να το δει αλλά δεν τις κρατά και δεν έχει επιλογή για σώσιμο των ρυθμίσεων, κάθε φορά γίνεται το ίδιο.

Καμία ιδέα;

 

Πήγαινε: ρυθμίσεις, σύνθετες ρυθμίσεις, ασφάλεια, και ενεργοποίησε το 'Να επιτρέπ. στο HiSuite να χρησιμοπ. HDB'

Έτσι το έχω, αλλά δυστυχώς κάθε φορά που το συνδέω πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση και πρέπει να το ρυθμίζω χειροκίνητα, απλώς χάσιμο χρόνου αυτό..

Link to comment
Share on other sites

το έχω απο χθες σε μπλε χρώμα, αγορασμένο απο Πλαισιο (δεν είχε ακουστικά η συσκευασία)

να τονίσω πως το λειτουργώ παράλληλα με το S7 και δεν υστερεί πουθενά, είναι το ίδιο σε απόδοση

 

μου έβγαλε σήμερα την αναβάθμιση για 7.0 μέσω hicare, να την κάνω ή να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...