Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια 314 ευρώ είναι τίμια τιμή για το εν λογω κινητο? Ειχα αγορασει πριν2 χρονακια το Honor 6 στα 298 απο Γερμανία και σκεφτομαι να επανελθω καθ' οτι ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου!! τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια 314 ευρώ είναι τίμια τιμή για το εν λογω κινητο? Ειχα αγορασει πριν2 χρονακια το Honor 6 στα 298 απο Γερμανία και σκεφτομαι να επανελθω καθ' οτι ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου!! τι λετε???

 

Η πιο ακυρη συνηθης ερωτηση του forum :D Οταν μπαινεις και ρωτας κατι τετοιο σε ενα thread επειδη ολοι ειναι κατοχοι (οποτε το προτιμησαν) φυσικα θα σου πουν παρτο ειναι τελειο.

 

Δεν το λεω για να σε πικαρω απλα θελω να πω οτι δεν θα βοηθηθεις απο τετοια ερωτηση. Ρωτα κατι πιο συγκεκριμενο ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρες android 7 ;;;;

Είδες αλλαγές ;

 

ναι, το πέρασα χωρίς reset και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά , αλλαγές κυρίως στην εμφάνιση των μενού, μετά το update δεν δουλεύει το screen off and lock, αν κλειδώσεις με την εφαρμογή μετά για ξεκλείδωμα πρέπει να βάλεις και τον κωδικό εκτός από το δακτυλικό, μπαταρία αν και νωρίς δεν είδα διαφορά, επίσης στις επιλογές για προγραμματιστές έχει επιλογή για αλλαγή dpi

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ακυρη συνηθης ερωτηση του forum :D:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ρωτα κατι πιο συγκεκριμενο ;)
παιδια υπαρχει κανεις κατοχος του HONOR 8 που εχει διαπιστωσει θεμα με το τηλεφωνικο σημα? Ειμαι κατοχος της Wind και με συσκευες της ΧΙΑΟΜΙ και ZTE και εχω σοβαρο προβλημα στο γραφειο μου με τη ληψη τηλεφωνικου σηματος....

Το P9 lite που δοκιμασα ειχα σημα καμπανα παντού!

:worry::O

Link to comment
Share on other sites

από το hicare app δοκιμάστε

 

Ειναι η επισημη ενημερωση? Σε γενικες γραμμες αξιζει να αναβαθμισουμε απο τωρα ή να περιμενουμε μεχρι Φεβρουαριο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η επισημη ενημερωση? Σε γενικες γραμμες αξιζει να αναβαθμισουμε απο τωρα ή να περιμενουμε μεχρι Φεβρουαριο?

 

ναι, επίσημη είναι, ότι σου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

από το hicare app δοκιμάστε

 

ακομα και εκει δεν μου βγαζει να εχω διαθεσιμο update.. ειμαι δηλαδη με Β120 και επιμενη οτι ειναι η τελευταια διαθεσιμη..

 

τη να κανω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ακομα και εκει δεν μου βγαζει να εχω διαθεσιμο update.. ειμαι δηλαδη με Β120 και επιμενη οτι ειναι η τελευταια διαθεσιμη..

 

τη να κανω?

 

δεν ξέρω, νομίζω η 120 δεν είναι η τελευταία, εγώ είχα την 130 ή 131 δεν θυμάμαι ακριβώς, μήπως η συσκευή σου είναι branded από κάποιο παροχο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχτές το κινητό και σήμερα μου ήρθε και το nougat με το EMUI 5!

Πολύ καλή η αναβάθμιση με πολλές βελτιώσεις και οπτικές και σε features. Εύγε Huawei!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Άντε να παίρνουμε σειρά όλοι...

Όποιος ενδιαφέρεται για τζαμάκι, σήμερα πέρασα ένα Mofi και καλύπτει ολόκληρη την οθόνη δεξιά-αριστερά. Παρατήρησα μόνο οτι ακριβώς πάνω από το λογότυπο honor, δεν έχει κολλήσει καλά και έχει κάνει κάτι σαν φουσκάλα/δαχτυλιά, την οποία οταν την πιέζω λίγο φεύγει αλλά μετά εμφανίζεται πάλι. Δεν ξέρω αν αργότερα θα φύγει τελείως, αλλά νομίζω οτι οφείλεται στην καμπυλότητα τη οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Sot πόσες ώρες σας βγάζει;

Σε ένα review άκουσα για 3.30 και ψιλοαπογοητευτηκα είναι η αλήθεια.

Η χρήση που θα κάνω είμαι σχετικά χαλαρή, ίντερνετ, Facebook, YouTube, ελάχιστα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Sot πόσες ώρες σας βγάζει;

Σε ένα review άκουσα για 3.30 και ψιλοαπογοητευτηκα είναι η αλήθεια.

Η χρήση που θα κάνω είμαι σχετικά χαλαρή, ίντερνετ, Facebook, YouTube, ελάχιστα παιχνίδια.

Εγω ειμαι πανω απο 5 ωρες σταθερα

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα και εκει δεν μου βγαζει να εχω διαθεσιμο update.. ειμαι δηλαδη με Β120 και επιμενη οτι ειναι η τελευταια διαθεσιμη..

 

τη να κανω?

 

 

Την ενημερωση λογικα θα στην εμφανισει αν μπεις στο Hicare ---> Υπηρεσια και καπου εκει λεει "Οσοι απεκτησαν ε..."

Ετσι τουλαχιστον μου την εμφανισε εμενα.

 

Νομιζω μετα την αναβαθμιση βλεπω καλυτερη εξοικονομηση στην ram.. 100-200 mb οχι και ασχημα!

Υ.Γ. Τι κινηταρα ειναι αυτη? Το εχω μια βδομαδα (το μπλε) και εχω παθει πλακα!! Απιστευτο vfm!

Επισης διαβαζα αρνητικα σχολια για το ηχειο και την καμερα (νυχτερινες ληψεις). Δεν ισχυει τιποτα.... δεν ξερω τι κινητα ειχαν πριν, αυτοι που εκαναν τετοιες κριτικες, αλλα το ηχειο ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για κάμερα δε μπορώ να πω ακόμα ξεκάθαρα διότι το έχω 2 μέρες μόνο,αν και από τα λίγα που βλέπω δεν νομίζω πως είναι ισάξια του s6 που είχα ιδίως στο βίντεο, αλλά το ηχείο ναι, ξεκάθαρα είναι από τα χειρότερα που έχω πιάσει στα χέρια μου. Μαζί με του Νεξους 5 παλιότερα. Καθόλου ποιοτικό, στη δυνατή ένταση αλλοιώνει, γενικώς ένα χάλι.

 

Στα υπόλοιπα το κινητό πετάει και φτάνει άνετα ναυαρχίδες διπλάσιας τιμής. Εξαιρετικό και πανέμορφο. Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Sot πόσες ώρες σας βγάζει;

Σε ένα review άκουσα για 3.30 και ψιλοαπογοητευτηκα είναι η αλήθεια.

Η χρήση που θα κάνω είμαι σχετικά χαλαρή, ίντερνετ, Facebook, YouTube, ελάχιστα παιχνίδια.

σχεδόν 3 ώρες σε σχεδόν 4 μέρες χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση είχα ενεργοποιήσει το κλείδωμα οθόνης με fingertip, θέλω να γυρίσω στο κλασσικό ξεκλείδωμα της οθόνης, απενεργοποιω το fingertip αλλά η επιλογή για το ξεκλείδωμα παραμένει ανενεργή, λέει κάτι για διαχειριστές δικαιώματα και τέτοια, έχει κανείς καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση λογισμικού την περάσατε από πάνω ή χρειάστηκε να κάνετε επαναφορά εργoστ. δεδομένων πριν και μετά;

Επίσης έχετε δει κάποια δυσλειτουργεία ή εμφανή διαφορά από πριν πέρα από την διαχείριση RAM που ανέφερε παραπάνω ο napostam;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς reset , OTA.

Όλα καλά εκτός από το location . Τώρα το παρατήρησα. Δεν βρίσκει πουθενά τοποθεσία στη ρύθμιση wi-fi & mobile data δυστυχώς. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Sot πόσες ώρες σας βγάζει;

Σε ένα review άκουσα για 3.30 και ψιλοαπογοητευτηκα είναι η αλήθεια.

Η χρήση που θα κάνω είμαι σχετικά χαλαρή, ίντερνετ, Facebook, YouTube, ελάχιστα παιχνίδια.

 

5 ώρες εμένα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες εμένα

 

Οι 5 ώρες είναι ένα ενθαρρυντικό νούμερο!

Αυτό που φοβάμαι είναι κατά πόσο θα την παλέψει η μπαταρία σε βάθος χρόνου λόγω και της γρήγορης φόρτισης που την φθειρει. Έχω την τάση να κρατάω τα κινητά μου 2+ χρονια και δεν θα μου άρεσε αυτές οι 3-5 ώρες sot να γίνουν 2 πχ

Link to comment
Share on other sites

Οι 5 ώρες είναι ένα ενθαρρυντικό νούμερο!

Αυτό που φοβάμαι είναι κατά πόσο θα την παλέψει η μπαταρία σε βάθος χρόνου λόγω και της γρήγορης φόρτισης που την φθειρει. Έχω την τάση να κρατάω τα κινητά μου 2+ χρονια και δεν θα μου άρεσε αυτές οι 3-5 ώρες sot να γίνουν 2 πχ

 

Αυτο το αγχος ρε παιδια με την γρηγορη φορτιση γιατι το εχετε; Αμα θελετε παρτε και ενα φορτιστη 1A (που το πιθανοτερο ειναι οτι ηδη εχετε εναν) και αφηστε το να φορτιζει αργα. Το quickcharge ειναι μια εξτρα επιλογη... ενα προτερημα... οχι μειονεκτημα.

 

Επιπλεον το quickcharge δουλευει σε κατω απο 50%. Αμα το φορτιζεις σωστα (δηλαδη 50-80) δεν ενεργοποιεις καν το quickcharge. Στη τελικη οταν φτασει να "πεθαινει" η μπαταρια 2-3 χρονια μετα, το πιθανοτερο ειναι να αλλαξετε και συσκευη ή να χει χαλασει απο κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σκοπεύω να κρατήσω το κινητό τουλάχιστον 2 χρόνια, είναι καλύτερα να διαλέξω έναν κανονικό φορτιστή για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

Σπάνια όμως τα κινητά τα αφήνω να κατέβουν κάτω από το 50% της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σκοπεύω να κρατήσω το κινητό τουλάχιστον 2 χρόνια, είναι καλύτερα να διαλέξω έναν κανονικό φορτιστή για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

Σπάνια όμως τα κινητά τα αφήνω να κατέβουν κάτω από το 50% της μπαταρίας.

 

Αμα το φορτιζεις 50-80 (και αντε μια φορα το μηνα 9% ως 100% για καλιμπραρισμα) δεν θα χει χασει πολυ στα 2 χρονια.

 

Απο εκει και περα ναι, οσο πιο αργη φορτιση τοσο λιγοτερη φθορα εχει. Αλλα δεν ξερω αν αξιζει το κοπο... θα σε δυσκολευει να κανεις τακτικες γρηγορες φορτισεις και θα καταληγεις να αδειαζεις πολυ περισσοτερο τη μπαταρια (που αυτο ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος της).

 

Προσωπικα μονο αν τυχει να το αφησω να φορτισει ολο το βραδυ καποιο κινητο βαζω αργο φορτιστη. Στη μεση της ημερας προτιμω γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...