Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε hard reset και κράτα μόνο τα βασικά (φωτο, επαφές, μουσική, αρχεία) μη κρατήσεις ρυθμίσεις.

 

Το viber που το κρατάς backup και σου ξανά εμφανίζει; αν είναι με κάποιο cloud μετά στις βάζει ονομαστικά και θέλει ταξινόμηση κατά ημερομηνία κάτι που δεν κάνει η συλλογή της συσκευής.

 

Τις συνομιλίες στο Google drive και τις φωτογραφίες συνήθως στον υπολογιστή και μετά πάλι τις περνάω στο κινητό. Την τελευταία φορά νομίζω τις είχα κάνει backup μέσω hisuite. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται όπως μου τις έστειλαν; Πως μπορώ να δω τους κωδικούς WiFi από κάποια δίκτυα που έχω συνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις φώτο μπορείς να τις βλέπεις μέσα απ το "φωτογραφίες" της Google που τις δείχνει με ημερομηνία τροποποίησης.

Απλά να ξέρεις πως αν τις κάνεις copy paste στο πισι και μετά ξανά στο κινητό θα έχουν όλα της ίδια ημερομηνία όποτε θα γίνει τα ταξινόμηση πάλι βάση ονόματος. :p

 

Τους κωδικούς μόνο με ροοτ για να εμφανιστεί ο φάκελος data, οπότε καλύτερα να τους κρατήσεις backup.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις φώτο μπορείς να τις βλέπεις μέσα απ το "φωτογραφίες" της Google που τις δείχνει με ημερομηνία τροποποίησης.

Απλά να ξέρεις πως αν τις κάνεις copy paste στο πισι και μετά ξανά στο κινητό θα έχουν όλα της ίδια ημερομηνία όποτε θα γίνει τα ταξινόμηση πάλι βάση ονόματος. :p

 

Τους κωδικούς μόνο με ροοτ για να εμφανιστεί ο φάκελος data, οπότε καλύτερα να τους κρατήσεις backup.

Ναι κατάλαβα. Άρα μόνο να τις έχω αποθηκευμένες στις φωτογραφίες Google γίνεται για να είναι με τη σειρά και όχι στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, βάλε τον φάκελο να συγχρονίζει με το Google έτσι δε θα σε νοιάζει αν θα χαθεί τίποτα και θα είναι και με σειρά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, βάλε τον φάκελο να συγχρονίζει με το Google έτσι δε θα σε νοιάζει αν θα χαθεί τίποτα και θα είναι και με σειρά.

 

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ. Τους κωδικούς WiFi πως τους κάνω backup;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Σημερα πηγα στο σερβις στην καβαλας(t.s solutions) για να αλλάξω την οθόνη που καλύπτει η εγγύηση (είχα αναφέρει το πρόβλημα με τις γραμμές πριν κάνα 20ημερο ) και επί της ευκαιρίας σκέφτηκα να αλλάξω και την μπαταρία μιας και τα έχει φάει τα ψωμια της. Τα παιδιά εκεί μου είπαν ότι η οθόνη είναι στην εγγύηση αλλά η μπαταρια λόγω του ότι αγοράστηκε πάνω από ένα χρόνο πριν το τηλέφωνο δεν είναι και θα πρέπει να πληρώσω. Εγώ τους είπα ότι το γνωρίζω και ότι έχετε αλλάξει πολλοί απ το forum με 15 ευρώ και μου απαντάει αυτός ότι το κόστος θα είναι γύρω στα 50 ευρώ. Του λέω είστε σίγουρος? Μπορώ να καλέσω το service στη μιχαλακοπουλου μια στιγμή? Και τους πήρα και μου λένε το κόστος αντικατάστασης είναι 22 ευρώ. Τελικά θα το πάω αύριο στη μιχαλακοπουλου και για τα δύο, αλλά γιατί αυτά τα 7 παραπάνω ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα σου απαντήσουν.

Ίσως να σου έβαλαν και εργατικά, ίσως και να άλλαξε κάτι στο φορολογικό, ίσως και να αγοράζουν πιο ακριβές.

 

Μάθε και πες μας, κάτι μου λέει πως θα πληρώσεις 15€

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει μπαταρία και οθόνη. Μαζί με την οθόνη είχε λέει και μπαταρία μαζί το σετ ανταλλακτικών και μου την άλλαξαν δεύτερη φορά. Ρώτα μήπως η οθόνη έχει και για εσένα μπαταρία μαζί. Κόστος περίπου 120.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξέρω ότι πολλοί θα γράψουν ότι δεν χρειάζεται, αλλά επειδή το έχω πληρώσει, από τότε που έβαλα το Oreo η μπαταρία μου κλείνει το bitdefender μόλις μπω στο διαδίκτυο αυτόματα.

Έχω κλείσει την εξοικονόμηση, αλλά επιμένει μόλις σερφαρω για λίγο μετά να το βρίσκω κλειστό χωρίς να το θέλω.

Αρχίζω και μετανιώνω για την αναβάθμιση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την γνωρίζω;

Σερφαρω στο ίντερνετ και αφού έχω πληρώσει έτσι κι αλλιώς θέλω να μου δουλεύει, γιατί να μου το κλείνει με το έτσι θέλω για εξοικονόμηση; Μπορεί αυτό να το κάνει και σε άλλες εφαρμογές και το θεωρώ απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξέρω ότι πολλοί θα γράψουν ότι δεν χρειάζεται, αλλά επειδή το έχω πληρώσει, από τότε που έβαλα το Oreo η μπαταρία μου κλείνει το bitdefender μόλις μπω στο διαδίκτυο αυτόματα.

Έχω κλείσει την εξοικονόμηση, αλλά επιμένει μόλις σερφαρω για λίγο μετά να το βρίσκω κλειστό χωρίς να το θέλω.

Αρχίζω και μετανιώνω για την αναβάθμιση.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την γνωρίζω;

Σερφαρω στο ίντερνετ και αφού έχω πληρώσει έτσι κι αλλιώς θέλω να μου δουλεύει, γιατί να μου το κλείνει με το έτσι θέλω για εξοικονόμηση; Μπορεί αυτό να το κάνει και σε άλλες εφαρμογές και το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση - πάτα το μη αυτόματη διαχείριση και τσέκαρε και τα τρία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό από Huawei όπου έγινε αλλαγή πρόσοψης λόγω μη λειτουργίας του notification Led. Επίσης γράφει ότι έγινε αναβάθμιση λογισμικού. Στις ρυθμίσεις βλέπω την 405. Πατάω ενημέρωση και δεν γίνεται τίποτα. Πατάω λήψη τελευταίου πακέτου και λέει δεν υπάρχουν ενημερωσεις. Μπαίνω στο hisuite και δεν βγάζω άκρη. Τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση - πάτα το μη αυτόματη διαχείριση και τσέκαρε και τα τρία.

Σε ευχαριστώ πολύ, το έκανα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει μπαταρία και οθόνη. Μαζί με την οθόνη είχε λέει και μπαταρία μαζί το σετ ανταλλακτικών και μου την άλλαξαν δεύτερη φορά. Ρώτα μήπως η οθόνη έχει και για εσένα μπαταρία μαζί. Κόστος περίπου 120.

Λοιπόν πήγα Μιχαλακοπουλου σήμερα και μου είπαν ότι κατά 99% η αλλαγή οθόνης περιλαμβάνει και αλλαγή μπαταρίας γιατί πάνε πακέτο. Το άφησα το τηλέφωνο και μου είπαν ότι αν προκύψει κάποιο κόστος θα είναι των 22 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας αλλά σε αυτή την περίπτωση θα με ενημερωσουν τηλεφωνικώς για να πάρουν την έγκριση μου. Σε διαφορετική περίπτωση θα με ενημερώσουν απλά να πάω να παραλάβω ( αν τη βγάλω τσάμπα ούτε του παππά! :)

 

Υ.Γ Αν θέλω να το στείλουν σπίτι +3.5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση του χαζού.

Πριν μήνες άλλαξα την οθόνη (ή έτσι νομίζω) ήταν σπασμένο το εμπρός τζάμι.

Στη Μιχαλακοπούλου.

1) έγινε αλλαγή οθόνης ή υπάρχει περίπτωση να αλλαχθεί μόνο το τζάμι;

2) αν έγινε αλλαγή οθόνης άλλαξαν και μπαταρία ή πάει ανάλογα με την περίπτωση;

3) αν χρειαστεί αλλαγή ξανά πρέπει να μιλήσω μαζί τους για αλλαγή και της μπαταρίας;

Συγνώμη για της χαζές ερωτήσεις

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα Μιχαλακοπουλου σήμερα και μου είπαν ότι κατά 99% η αλλαγή οθόνης περιλαμβάνει και αλλαγή μπαταρίας γιατί πάνε πακέτο. Το άφησα το τηλέφωνο και μου είπαν ότι αν προκύψει κάποιο κόστος θα είναι των 22 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας αλλά σε αυτή την περίπτωση θα με ενημερωσουν τηλεφωνικώς για να πάρουν την έγκριση μου. Σε διαφορετική περίπτωση θα με ενημερώσουν απλά να πάω να παραλάβω ( αν τη βγάλω τσάμπα ούτε του παππά! :)

 

Υ.Γ Αν θέλω να το στείλουν σπίτι +3.5 ευρώ

 

Κάτσε γτ ακούγεται μπερδεμένο.

Οκ τα 22€ αν και δεν ξέρω το λόγο αλλά ας πάει στα κομμάτια.

Απο τη στιγμή που είσαι στην εγγύηση και δε χρειάζεται να πληρώσεις τη μπαταρία γτ να σου ζητήσουν 3.5€ για αποστολή σπίτι σου; μιας που έχουμε την υπηρεσία δωρεάν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση του χαζού.

Πριν μήνες άλλαξα την οθόνη (ή έτσι νομίζω) ήταν σπασμένο το εμπρός τζάμι.

Στη Μιχαλακοπούλου.

1) έγινε αλλαγή οθόνης ή υπάρχει περίπτωση να αλλαχθεί μόνο το τζάμι;

2) αν έγινε αλλαγή οθόνης άλλαξαν και μπαταρία ή πάει ανάλογα με την περίπτωση;

3) αν χρειαστεί αλλαγή ξανά πρέπει να μιλήσω μαζί τους για αλλαγή και της μπαταρίας;

Συγνώμη για της χαζές ερωτήσεις

 

Αποκλείεται να άλλαξαν μόνο τζάμι. Θέλει 5 ώρες εργασίας για 0 κέρδος.

 

Συνήθως πάει με την περίπτωση, αν σου άλλαξαν μπαταρία θα το γράφει στην απόδειξη παραλαβής.

 

Αν χρειαστεί ξανά, τους αναφέρεις (μιας που θα τα πληρώσει η τσέπη σου) πως ενδιαφέρεσαι να κανείς αλλαγή οθόνης και να σου περαστεί και μπαταρία αν ισχύει μέχρι τότε το πακέτο οθόνη - μπαταρία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η δωρεάν παράδοση ισχύει για αλλαγή μπαταρίας τον πρώτο χρόνο που έχει εγγύηση η μπαταρία? Δεν ξέρω υπάρχει κάπου που να αναφέρεται αυτό ότι μας το παρεχουν να τους πάρω τηλέφωνο να τους το πω?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό από Huawei όπου έγινε αλλαγή πρόσοψης λόγω μη λειτουργίας του notification Led. Επίσης γράφει ότι έγινε αναβάθμιση λογισμικού. Στις ρυθμίσεις βλέπω την 405. Πατάω ενημέρωση και δεν γίνεται τίποτα. Πατάω λήψη τελευταίου πακέτου και λέει δεν υπάρχουν ενημερωσεις. Μπαίνω στο hisuite και δεν βγάζω άκρη. Τι κάνω λάθος?

 

Ρε παιδιά πείτε κάτι. Πως βάζετε εσείς OREO και εγώ δεν μπορώ. Μόλις μίλησα με Huawei και με ενημέρωσαν ότι η επίσημη ενημέρωση που έχουν είναι ότι δεν θα πάρει oreo το Honor 8. Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε κάτι. Πως βάζετε εσείς OREO και εγώ δεν μπορώ. Μόλις μίλησα με Huawei και με ενημέρωσαν ότι η επίσημη ενημέρωση που έχουν είναι ότι δεν θα πάρει oreo το Honor 8. Τι γίνεται?

 

:lol::lol::lol::lol::lol: μεσανυχτα με ομιχλη εχουν λεμε.... εφοσον εχεις ευρωπαικο μοντελο (L09) δες τα παραπανω ποστ για να πας Β407 και μετα Oreo

 

ερωτηση. Μετα την αναβαθμιση σε oreo και ενω εχω δωσει χειροκινητα αδειες λειτουργιας στο μενου μπαταριας , το widget της εφαρμογης splen do παγωνει σε ημερομηνιες και συμβαντα και πρεπει να το σβηνω και να το ξαναβαζω. εχω nova prime, καμια ιδεα?

To widget καιρου (οχι το μαμα) δουλευει αψογα

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: μεσανυχτα με ομιχλη εχουν λεμε.... εφοσον εχεις ευρωπαικο μοντελο (L09) δες τα παραπανω ποστ για να πας Β407 και μετα Oreo

 

ερωτηση. Μετα την αναβαθμιση σε oreo και ενω εχω δωσει χειροκινητα αδειες λειτουργιας στο μενου μπαταριας , το widget της εφαρμογης splen do παγωνει σε ημερομηνιες και συμβαντα και πρεπει να το σβηνω και να το ξαναβαζω. εχω nova prime, καμια ιδεα?

To widget καιρου (οχι το μαμα) δουλευει αψογα

 

Με nova prime και πριν το Oreo έχω παρατηρήσει ότι τρώει κάτι σκαλώματα. Ας πούμε δεν μπορώ να ορίσω ίδια ταπετσαρία για οθόνη κλειδώματος και κεντρική ταυτόχρονα μέσα από τις ρυθμίσεις του nova παρά μόνο από τη συλλογή του τηλεφώνου. Έχω δει πως η μαμά εφαρμογή του καιρού τρώει κολλήματα με το nova κτλ. Τα ίδια θέματα είχα και με άλλη συσκευή της Huawei. Τώρα πια τον έχω καταργήσει το nova. Ειδικά με το Oreo, τις δυνατότητές που παρέχει και με την εμφάνιση που μπορείς να επιλέξεις και συρτάρι, δεν μου χρειάζεται. Δεν βλέπω να προσφέρει κάτι παραπάνω πέρα από κάποια gestures που δεν μου χρειάζονται. Προτιμώ να δουλεύουν όλα ρολόι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια τον έχω καταργήσει το nova. Ειδικά με το Oreo, τις δυνατότητές που παρέχει και με την εμφάνιση που μπορείς να επιλέξεις και συρτάρι, δεν μου χρειάζεται. Δεν βλέπω να προσφέρει κάτι παραπάνω πέρα από κάποια gestures που δεν μου χρειάζονται. Προτιμώ να δουλεύουν όλα ρολόι.

 

Οκ, με επεισες lol. back to huawei home. Το μονο που μ αρεσε στον νοβα ειναι τα tabs στο συρταρι και το "χαπι" searchbar με την ημερομηνια στην κεντρικη οθονη

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, με επεισες lol. back to huawei home. Το μονο που μ αρεσε στον νοβα ειναι τα tabs στο συρταρι και το "χαπι" searchbar με την ημερομηνια στην κεντρικη οθονη

 

Και γτ δε βάζεις το search bar στο default Huawei ; ενεργοποίησε και το αριστερό scroll να σου πετάει όλο το Google page.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε κάτι. Πως βάζετε εσείς OREO και εγώ δεν μπορώ. Μόλις μίλησα με Huawei και με ενημέρωσαν ότι η επίσημη ενημέρωση που έχουν είναι ότι δεν θα πάρει oreo το Honor 8. Τι γίνεται?

 

Απίστευτο. Δεν εμφάνιζε την 407 επειδή δεν είχα sim μέσα. Μόλις την έβαλα την είδε και τώρα την κατεβάζω. Και μετά φουλ για oreo.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μιχαλακοπουλου και παρέλαβα σήμερα. Άλλαξαν οθόνη και μπαταρία όλα κομπλέ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι άλλαξε και το μεταλλικό γυρω γύρω που του είχα κάνει κάποιες γδαρσιες. Πραγματικα στην αρχή νόμιζα ότι μου αντικατέστησαν τη σύσκευη
Link to comment
Share on other sites

Πήγα μιχαλακοπουλου και παρέλαβα σήμερα. Άλλαξαν οθόνη και μπαταρία όλα κομπλέ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι άλλαξε και το μεταλλικό γυρω γύρω που του είχα κάνει κάποιες γδαρσιες. Πραγματικα στην αρχή νόμιζα ότι μου αντικατέστησαν τη σύσκευη

Ποσο πηγε τελικα το μαλλι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...