Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί τα 9v/2A, δλδ 18w σε μπαταρία 3.7v.

 

Η Huawei προσπάθησε να φτιάξει κάτι παρόμοιο με την Qualcomm με qc2 αλλά τρέχει άλλο αλγόριθμο και δεν μπορεί να αναγνωρίσει την "γρήγορη φόρτιση"...

 

Κάνε μια δοκιμή με την εφαρμογή "ampere" να δεις πόσο μαξ σου φορτίζει...!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον σε συνεχεια του προηγουμενου post μου για το τζαμακι, ισως ημουν λιγο υπερβολικος με το 1,5εκ (αλλη αισθηση ειχα της μοναδας μηκους :p).

 

Οπως και να εχει, παραθετω φωτο. Στην δευτερη φωτογραφια αν παρατηρησετε το τζαμακι στην ακρη σε ολη την γραμμη του δημιουργει τα χρωματα που ελεγα. Και εσας τοσο περιθωριο αφηνει; Αν ναι, αντιμετωπισατε κι εσεις το προβλημα με τα χρωματα στο τελος του τζαμιου;

 

http://i.imgur.com/vEolcMw.jpg

 

http://i.imgur.com/QuxHXt6.jpg

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

όπως έχουμε πει πολλές εδώ μέσα το καλύτερο είναι της nillkin

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6275&page=1

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παρα είναι μέσα στην οθόνη. Το ίδιο ακριβώς είχα πάρει στην αρχή και το έχω τώρα για ώρα ανάγκης, αν χρειαστεί να αλλάξω αυτο που φοράω τώρα (Mofi) το οποίο κάθεται ακριβώς στην άκρη της οθόνης, χωρίς παιχνίδια με τα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παρα είναι μέσα στην οθόνη. Το ίδιο ακριβώς είχα πάρει στην αρχή και το έχω τώρα για ώρα ανάγκης, αν χρειαστεί να αλλάξω αυτο που φοράω τώρα (Mofi) το οποίο κάθεται ακριβώς στην άκρη της οθόνης, χωρίς παιχνίδια με τα χρώματα.

 

Αυτο το τζαμακι εχεις τωρα;

https://www.aliexpress.com/store/product/Huawei-Honor-8-tempered-glass-MOFi-original-Honor-8-screen-protector-glass-full-cover-Hauwei-Honor8/1971201_32703199670.html

 

Επισης ξερει κανεις αν παιζει πουθενα ειτε αυτο το Mofi tempered glass ειτε Nillkin (γνωριζοντας οτι θα δωσω καποια ευρω παραπανω) απο Ελληνικο μαγαζι; Μονο και μονο γιατι δεν την παλευω να βλεπω αυτο το τζαμακι που εχω τωρα για κανα μηνα ακομα αν τα παραγγειλω παλι απο ebay/aliexpress και το φοβαμαι να το αφησω γυμνο.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της κυρτότητας ότι τζαμάκι και να μπει ένα, δύο χιλιοστά της οθόνης δεξιά και αριστερά θα μείνουν ακάλυπτα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τζαμακι εχεις τωρα;

https://www.aliexpress.com/store/product/Huawei-Honor-8-tempered-glass-MOFi-original-Honor-8-screen-protector-glass-full-cover-Hauwei-Honor8/1971201_32703199670.html

 

Επισης ξερει κανεις αν παιζει πουθενα ειτε αυτο το Mofi tempered glass ειτε Nillkin (γνωριζοντας οτι θα δωσω καποια ευρω παραπανω) απο Ελληνικο μαγαζι; Μονο και μονο γιατι δεν την παλευω να βλεπω αυτο το τζαμακι που εχω τωρα για κανα μηνα ακομα αν τα παραγγειλω παλι απο ebay/aliexpress και το φοβαμαι να το αφησω γυμνο.

Οχι σκέτο τζαμακι είναι, δεν καλύπτει τα πλαίσια πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγορασες το τζαμακι; Λέω να παραγγείλω ενα nillkin και ένα mofi.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ "κοντό" φαίνεται...είπαμε δεν μπορεί να καλύπτει το σύνολο της επιφάνειας, αλλά αυτό παραπάει κάπως...

 

...γενικά, όσα είδα που κόβουν μέχρι το ακουστικό και δεν καλύπτουν παραπάνω, έτσι είναι...

 

Προσωπικά βρήκα ένα τζαμάκι στο stoucky στη Θεσσαλονίκη που καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστό της οθόνης, σε σχέση με άλλα που έτυχε να δω από κοντά, αλλά δεν το έχω βάλει ακόμη, γιατί είμαι εν μέσω μετακόμισης / ανακαίνισης και φουλ στη στοκόσκονη, οπότε δεν αποτολμάω παιχνίδια με προστατευτικά οθόνης...τζάμπα το 5€ θα πάει...

http://www.stoucky.gr/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-0-3mm-yia-huawei-honor-8.html

 

Κι αν κάποιος θέλει και μια "heavy duty" πίσω θήκη για το κινητό, έχει την ακόλουθη...είναι κάπως χοντροκομμένη, αλλά το καλό της είναι ότι προστατεύει και τις θύρες μικροφώνου/usb απο τη συσσώρευση σκόνης, καλύπτοντάς τις με εύκαμπτο πλαστικό...

http://www.stoucky.gr/tough-armor-evrithike-theke-silikones-tpu-se-sentheamo-me-plastiko-yia-huawei-honor-8-ma-ro.html

 

Για θήκη εγώ τελικά πήρα την Nillkin Nature TPU σε γκρι χρώμα από eshop...συμπαθητική, παρομοίως προστατεύει τις θύρες από τη σκόνη, αλλά αν σου πέσει το κινητό, κλαύτο...

 

Του αγόρασα και μια ασφάλεια 17€ από τον Ξηρογιαννόπουλο και λέω τώρα πως δεν θα αλλάξω κινητό για καμιά τριετία ακόμη.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδή εδώ και καιρό με τρώει για τη συγκεκριμένη συσκευή να την πάρω,αξίζει η μετάβαση από redmi note 3 pro??
Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα οθόνης Η καλύτερα για να ακριβολογούμε sleep από τον fingerprint sensor δοκιμάστε το fingerprint quick action.από όλες τις λύσεις φαίνεται η πιο Καλή..Εγώ αφμιταλαντευομαι αν θα κρατήσω το 10 ημερών honor ή γυρίσω πάλι στη Samsung

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η nilkin δεν βγάζει φουλ τζάμι.

Υπάρχουν όμως τουλάχιστον δύο παρατάσεις που σου δίνουν αυτή την δυνατότητα.

Έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο και φυσικά τις προτιμώ από τα έχω ένα λειψό τζαμακι που να γράφει nilkin ( η κάτι άλλο ).

Link to comment
Share on other sites

εγω έβαλα το h9+ pro της nilkin, δεν εφαρμοζει καλα στα πλαγια λόγω κυρτότητας, σαν ποιότητα πολυ καλο μου φαίνεται αν και πριν ειχα ενα noname που είχε το κινητό μαζί, επισης ειχε μεσα και ενα screen protector για την πισω πλευρά

σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος..

Link to comment
Share on other sites

Η nilkin δεν βγάζει φουλ τζάμι.

Υπάρχουν όμως τουλάχιστον δύο παρατάσεις που σου δίνουν αυτή την δυνατότητα.

Έχω χρησιμοποιήσει και τις δύο και φυσικά τις προτιμώ από τα έχω ένα λειψό τζαμακι που να γράφει nilkin ( η κάτι άλλο ).

 

Γιατί να υπάρχει φουλ κάλυψη και καλή εφαρμογή θα πρέπει το tempered glass να είναι κυρτό για να ακολουθεί την οθόνη. Ποιά είναι αυτά τα τζαμάκια;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξαναμπεί λινκ με αυτό που περιγράφω.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι κυρτο το τζάμι για να πιάνει όλη την επιφάνεια.

Υπάρχει tempered glass που στα σημεία που καμπυλωνει η οθόνη είναι λίγο πιο χοντρό ώστε να ακουμπά σε όλες τις πλευρές της οθόνης.

Δεν καμπυλωνει στις άκρες αλλά καλύπτει πλήρως την οθόνη.

Look at this on eBay http://www.ebay.ca/itm/122072957621

 

Δεύτερη επιλογή είναι ο συνδυασμός tempered glass και πλαστικού σημείου στις πλευρές.

Εδώ υπάρχει καμπυλωση και στην ουσία έχουμε ένα tempered glass που κολλά ομοιόμορφα μέχρι τις άκρες της οθονης

Look at this on eBay http://www.ebay.ca/itm/311763888187

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι.

Τα εχω χρησιμοποιήσει ( χρησιμοποιώ ) και τα δύο.

Προτείνω πάντως αυτό που είναι όλο γυαλί , δηλαδή χωρίς τα πλαστικά σημεία που έχει το δεύτερο που δείχνω.

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι.

Τα εχω χρησιμοποιήσει ( χρησιμοποιώ ) και τα δύο.

Προτείνω πάντως αυτό που είναι όλο γυαλί , δηλαδή χωρίς τα πλαστικά σημεία που έχει το δεύτερο που δείχνω.

 

Μια χαρα τοτε το θεμα tempered λυθηκε :P

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να το ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου,

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων=factory reset=hard reset=power button+volume up;

Επίσης, επειδή κάνω τώρα τις αναβαθμίσεις από 120 έως 389, να κάνω το παραπάνω μετά από κάθε αναβάθμιση;

Edited by Kastrato11
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να το ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου,

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων=factory reset=hard reset=power button+volume up;

Επίσης, επειδή κάνω τώρα τις αναβαθμίσεις από 120 έως 389, να κάνω το παραπάνω μετά από κάθε αναβάθμιση;

 

Ναι κάπως έτσι, μη το ψάχνεις πολύ είναι πονοκέφαλος.

 

Συνηθίζεται μετά απο κάθε αναβάθμιση να κάνουμε επαναφορά οπότε κάνε.

 

πως μπορούμε να σβήσουμε εφαρμογές συστήματος όπως mail η browser πχ. ?

 

Πρέπει να κάνεις ρουτ

 

ξερετε τι διαφορα εχουν το honor 8 lite 64gb και το honor 8 64gb?

 

Οι πιο βασικές το lite φοράει τον kirin 655 σε σχέση του 950 του honor και το lite έχει μια κάμερα σε σχέση των δύο του μεγάλου.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...