Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτησε κατι για τη μπαταρια και απαντησα. Απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι τον βολευει. Και προφανως δεν εννοω με το που δεις 50% πανικοβαλλεσαι και τρεχεις... απλα καλο ειναι να μην το αφηνεις να πεφτει παρα πολυ. Η γενικοτερη ιδεα ειναι οτι ειναι προτιμοτερες οι συχνες μικρες φορτισεις παρα οι λιγοτερες αλλα μεγαλες. Κατι στο οποιο δεν θα τον βολεψει ο αργος φορτιστης που θα βαζε για να προστατευσει τη μπαταρια. (οτι ειναι δωρον αδωρον)

 

Οποιος θελει παραπανω λεπτομεριες ας δει εδω. http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Προσωπικα αν ειμαι κοντα σε πριζα και το δω κοντα 50% (μπορει να ειναι 58 μπορει να ειναι και 42) το βαζω για φορτιση ενα τεταρτακι και ειμαι ανετος για την υπολοιπη ημερα.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guys κανεις δεν το εχει rootαρει? Σορι για το bump.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys κανεις δεν το εχει rootαρει? Σορι για το bump.

 

δε βρίσκω λόγο, μόνο για adblock ίσως αλλά όσο είμαι στο wifi του σπιτιού διαφημίσεις δεν έχω οπότε το αφήνω χωρίς ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς reset , OTA.

Όλα καλά εκτός από το location . Τώρα το παρατήρησα. Δεν βρίσκει πουθενά τοποθεσία στη ρύθμιση wi-fi & mobile data δυστυχώς. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

 

 

Παιδιά όσοι πήρατε nougat δοκιμάστε σας παρακαλώ το παρακάτω. Κάντε ένα resrart και μόλις ανοίξει ΜΗΝ ανοίξετε wi-fi, έχετε μόνο δεδομένα και με την ρύθμιση τοποθεσία στο μεσαίο επίπεδο (δίκτυα κινητής και wi-fi) δοκιμάστε μία εφαρμογή που χρειάζεται την τοποθεσία σας. Maps, check in, οτιδήποτε. Σας βρίσκει; Εμένα όχι. ΜΟΝΟ αν ανοίξω wi-fi και δεδομένα μαζί με βρίσκει. Στη προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά, τώρα χάλασε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα μου βρίσκει κανονικά την το τοποθεσία ,δοκίμασε ένα restore λόγω της αλλαγής από mm σε nougat λογικά θα φτιάξει

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα μου βρίσκει κανονικά την το τοποθεσία ,δοκίμασε ένα restore λόγω της αλλαγής από mm σε nougat λογικά θα φτιάξει

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Εσύ την πέρασες την αναβάθμιση από πάνω ή έκανες επαναφορά μετά;

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε ****το γκαντεμια. Σίγουρα έχεις ανοιχτά ΜΟΝΟ δεδομένα μετα το restart έτσι; Δεν βρίσκει με τπτ στίγμα. Αν ανοίξω wi-fi (χωρίς καν να συνδεθεί κάπου,απλά ανοιχτό)βρίσκει κανονικά.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε ****το γκαντεμια. Σίγουρα έχεις ανοιχτά ΜΟΝΟ δεδομένα μετα το restart έτσι; Δεν βρίσκει με τπτ στίγμα. Αν ανοίξω wi-fi (χωρίς καν να συνδεθεί κάπου,απλά ανοιχτό)βρίσκει κανονικά.

Πιο πολύ σαν bug μου μοιάζει. δοκίμασε ένα factory reset μήπως δεν σου έχει κάτσει καλά η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ σαν bug μου μοιάζει. δοκίμασε ένα factory reset μήπως δεν σου έχει κάτσει καλά η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Έκανα 2 φορες κιόλας χτες το βράδυ αλλά πάλι τα ίδια. Επίσης ένα άλλο bug που έχω είναι πως το USB debugging δεν ενεργοποιειται. Το ενεργοποιώ και μόλις βγω και ξαναμπώ στη ρύθμιση είναι πάλι Off. Αυτό δεν με ενοχλεί τόσο. Το θέμα με τη τοποθεσία είναι πραγματικά εκνευριστικό

 

Καλα αρχιζω και ξενερωνω με την αναβαθμιση ε. ΚΑΘΕ φορα που γινεται restart, τα στατιστικα χρησης της μπαταριας μηδνειζονται και ξεκινουν απο την αρχη! Για δοκιμαστε το λιγο.

Edited by Johny-B
Συνεχόμενα μηνύματα

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλα αρχιζω και ξενερωνω με την αναβαθμιση ε. ΚΑΘΕ φορα που γινεται restart, τα στατιστικα χρησης της μπαταριας μηδνειζονται και ξεκινουν απο την αρχη! Για δοκιμαστε το λιγο.

 

νομίζω έτσι ήταν και πριν, στην έξυπνη βοήθεια έλεγχος κίνησης λειτουργεί τίποτα μιας και έκανες reset? α μήπως δοκιμασες την εφαρμογή screen off and lock αν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Καλα αρχιζω και ξενερωνω με την αναβαθμιση ε. ΚΑΘΕ φορα που γινεται restart, τα στατιστικα χρησης της μπαταριας μηδνειζονται και ξεκινουν απο την αρχη! Για δοκιμαστε το λιγο.

Σε ολες μα ολες τις συσκευες γινεται αυτο απο παντα

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες μα ολες τις συσκευες γινεται αυτο απο παντα

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από περιέργεια μόλις έκανα την δική μου ρεσταρτ και τα στατιστικά δεν μηδενίστηκαν και ούτε θυμάμαι να το έχω παρατηρήσει σε πιο παλιές που είχα!

Τώρα έχω το oneplus 3t!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του καλύτερου και best valoue for money κινητού της Ναυαρχίδας των Κορεατών...

Έχοντας στην κατοχή τα HONOR 6 και P9 lite, ενώ έχουν περάσει κατά καιρούς και άλλου είδους συσκευές LENOVO και ΧΙΑΟΜΙ, ορκίστηκα στον εαυτό μου να μη ξαναπειραματιστώ με άλλου είδους βλακείες και μόλις πιάσει τα 3 κατοστάρικα να το αποκτήσω...

Σε midnight black δίχως handsfree και με καλώδιο usb C...(αλήθεια από που θα εφοδιαστούμε φθηνό κανένα να έχουμε σαν αναπληρωματικό ξέρετε?), το περιεργάζομαι το αγγίζω, το ανοίγω το κλείνω, το ξαναβλέπω, το θαυμάζω...

Είναι πάρα πολύ όμορφο κινητό και φαίνεται ότι θα χρειαστώ λίγο χρόνο να το μάθω....

Σε γενικές γραμμές φαίνεται αξιόπιστο στιβαρό και σταθερό κινητό...αν μπορεί να πει κάποιος τη συσκευή αυτή κινητό....(4 GB RAM...το κατατάσσουν σε άλλο επίπεδο συσκευή).

Συμφωνώ με τους περισσοτερους σε όσα περιγράψατε, μένει μόνο να δω στη πράξη τι σημαίνουν NFC πως δουλεύει αυτό?, Mirror Share. Αλήθεια μπορώ να περάσω στην 43'' τηλεόραση μου δίχως καλώδιο ότι βλέπω στο κινητό μου έτσι απλά??. Επίσης θέλω λίγο χρόνο και εγώ να εγκλιματιστώ με τις ενημερώσεις. Εγώ βλέπω ότι είμαι ακόμη της 131.... Δεν ξέρω που βρίσκεστε εσείς και πως μπορώ να σας φτάσω, αλλά και να δω το ΕMUI 4.1 πως μπορεί να αλλάξει.....

Όλα αυτά θα γίνουν με τον καιρό καθώς θα το περιεργάζομαι και αφού δω στην πράξη πως λειτουργεί το Dual Active με τις 2 καρτουλες μου SIM...και να σας πω κάτι δε με πειράζει και τόσο που δεν έχει μπάντα FM....Πλέον όλοι οι σταθμοί είναι στο Internet!!!!

Aυτά από εμένα.....ξέχασα κάτι???? ΑΑΑΑ έχω βάλει στο μάτι και θηκούλες, τις πιο απλές που γίνεται παρακαλώ....απ' το e-shop στα 4 και 12 ευρώ αντίστοιχα ULTRA SLIM 0.5MM TPU CASE FOR HUAWEI HONOR 8 TRANSPARENT & NILLKIN SPARKLE FLIP CASE FOR HUAWEI HONOR 8 NAVY BLUE γιατί όσο πιο απλά, τόσο πιο καλά και επιπλέον θα παραγγείλω από το ίδιο μαγαζί και 4SMARTS 360° PROTECTION SET FOR HUAWEI HONOR V8 CLEAR στα 8 ευρώ για να προσπαθήσω να τα κολησω πάνω και πίσω όψη του...Σωστός????

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του καλύτερου και best valoue for money κινητού της Ναυαρχίδας των Κορεατών...

Έχοντας στην κατοχή τα HONOR 6 και P9 lite, ενώ έχουν περάσει κατά καιρούς και άλλου είδους συσκευές LENOVO και ΧΙΑΟΜΙ, ορκίστηκα στον εαυτό μου να μη ξαναπειραματιστώ με άλλου είδους βλακείες και μόλις πιάσει τα 3 κατοστάρικα να το αποκτήσω...

Σε midnight black δίχως handsfree και με καλώδιο usb C...(αλήθεια από που θα εφοδιαστούμε φθηνό κανένα να έχουμε σαν αναπληρωματικό ξέρετε?), το περιεργάζομαι το αγγίζω, το ανοίγω το κλείνω, το ξαναβλέπω, το θαυμάζω...

Είναι πάρα πολύ όμορφο κινητό και φαίνεται ότι θα χρειαστώ λίγο χρόνο να το μάθω....

Σε γενικές γραμμές φαίνεται αξιόπιστο στιβαρό και σταθερό κινητό...αν μπορεί να πει κάποιος τη συσκευή αυτή κινητό....(4 GB RAM...το κατατάσσουν σε άλλο επίπεδο συσκευή).

Συμφωνώ με τους περισσοτερους σε όσα περιγράψατε, μένει μόνο να δω στη πράξη τι σημαίνουν NFC πως δουλεύει αυτό?, Mirror Share. Αλήθεια μπορώ να περάσω στην 43'' τηλεόραση μου δίχως καλώδιο ότι βλέπω στο κινητό μου έτσι απλά??. Επίσης θέλω λίγο χρόνο και εγώ να εγκλιματιστώ με τις ενημερώσεις. Εγώ βλέπω ότι είμαι ακόμη της 131.... Δεν ξέρω που βρίσκεστε εσείς και πως μπορώ να σας φτάσω, αλλά και να δω το ΕMUI 4.1 πως μπορεί να αλλάξει.....

Όλα αυτά θα γίνουν με τον καιρό καθώς θα το περιεργάζομαι και αφού δω στην πράξη πως λειτουργεί το Dual Active με τις 2 καρτουλες μου SIM...και να σας πω κάτι δε με πειράζει και τόσο που δεν έχει μπάντα FM....Πλέον όλοι οι σταθμοί είναι στο Internet!!!!

Aυτά από εμένα.....ξέχασα κάτι???? ΑΑΑΑ έχω βάλει στο μάτι και θηκούλες, τις πιο απλές που γίνεται παρακαλώ....απ' το e-shop στα 4 και 12 ευρώ αντίστοιχα ULTRA SLIM 0.5MM TPU CASE FOR HUAWEI HONOR 8 TRANSPARENT & NILLKIN SPARKLE FLIP CASE FOR HUAWEI HONOR 8 NAVY BLUE γιατί όσο πιο απλά, τόσο πιο καλά και επιπλέον θα παραγγείλω από το ίδιο μαγαζί και 4SMARTS 360° PROTECTION SET FOR HUAWEI HONOR V8 CLEAR στα 8 ευρώ για να προσπαθήσω να τα κολησω πάνω και πίσω όψη του...Σωστός????

αυτό είναι για το v8 όχι το honor 8

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του καλύτερου και best valoue for money κινητού της Ναυαρχίδας των Κορεατών...

Έχοντας στην κατοχή τα HONOR 6 και P9 lite, ενώ έχουν περάσει κατά καιρούς και άλλου είδους συσκευές LENOVO και ΧΙΑΟΜΙ, ορκίστηκα στον εαυτό μου να μη ξαναπειραματιστώ με άλλου είδους βλακείες και μόλις πιάσει τα 3 κατοστάρικα να το αποκτήσω...

Σε midnight black δίχως handsfree και με καλώδιο usb C...(αλήθεια από που θα εφοδιαστούμε φθηνό κανένα να έχουμε σαν αναπληρωματικό ξέρετε?), το περιεργάζομαι το αγγίζω, το ανοίγω το κλείνω, το ξαναβλέπω, το θαυμάζω...

Είναι πάρα πολύ όμορφο κινητό και φαίνεται ότι θα χρειαστώ λίγο χρόνο να το μάθω....

Σε γενικές γραμμές φαίνεται αξιόπιστο στιβαρό και σταθερό κινητό...αν μπορεί να πει κάποιος τη συσκευή αυτή κινητό....(4 GB RAM...το κατατάσσουν σε άλλο επίπεδο συσκευή).

Συμφωνώ με τους περισσοτερους σε όσα περιγράψατε, μένει μόνο να δω στη πράξη τι σημαίνουν NFC πως δουλεύει αυτό?, Mirror Share. Αλήθεια μπορώ να περάσω στην 43'' τηλεόραση μου δίχως καλώδιο ότι βλέπω στο κινητό μου έτσι απλά??. Επίσης θέλω λίγο χρόνο και εγώ να εγκλιματιστώ με τις ενημερώσεις. Εγώ βλέπω ότι είμαι ακόμη της 131.... Δεν ξέρω που βρίσκεστε εσείς και πως μπορώ να σας φτάσω, αλλά και να δω το ΕMUI 4.1 πως μπορεί να αλλάξει.....

Όλα αυτά θα γίνουν με τον καιρό καθώς θα το περιεργάζομαι και αφού δω στην πράξη πως λειτουργεί το Dual Active με τις 2 καρτουλες μου SIM...και να σας πω κάτι δε με πειράζει και τόσο που δεν έχει μπάντα FM....Πλέον όλοι οι σταθμοί είναι στο Internet!!!!

Aυτά από εμένα.....ξέχασα κάτι???? ΑΑΑΑ έχω βάλει στο μάτι και θηκούλες, τις πιο απλές που γίνεται παρακαλώ....απ' το e-shop στα 4 και 12 ευρώ αντίστοιχα ULTRA SLIM 0.5MM TPU CASE FOR HUAWEI HONOR 8 TRANSPARENT & NILLKIN SPARKLE FLIP CASE FOR HUAWEI HONOR 8 NAVY BLUE γιατί όσο πιο απλά, τόσο πιο καλά και επιπλέον θα παραγγείλω από το ίδιο μαγαζί και 4SMARTS 360° PROTECTION SET FOR HUAWEI HONOR V8 CLEAR στα 8 ευρώ για να προσπαθήσω να τα κολησω πάνω και πίσω όψη του...Σωστός????

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

Μόνο που τα εύσημα αξίζουν στους Κινέζους. Αν δεν κάνω λάθος , η Huawei είναι κινεζική.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα ! Λόγο έλλειψης χρονου δε μπορω μα διαβάσω ολες τις καρτελες .. μηπως ειναι εύκολο καποιος να με ενημερωσει τι γινεται με το νουγκατ ? Ειναι ακομα σε μπετα ή έχει αρχίσει το ΟΤΑ ? Εχω την l09c432b131

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει. Μπαίνεις HiCare, βάζεις Ελλάδα και λογικά θα σου έρθει κατευθείαν

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κάνεις λογαριασμό

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλα τίποτα μου λεει εχω την τελευταία βερσιον... Μπορει κάποιος να μου στείλει το build number της νουγκατ μπας και το περασω χειροκίνητα
Link to comment
Share on other sites

Καλα αρχιζω και ξενερωνω με την αναβαθμιση ε. ΚΑΘΕ φορα που γινεται restart, τα στατιστικα χρησης της μπαταριας μηδνειζονται και ξεκινουν απο την αρχη! Για δοκιμαστε το λιγο.

 

Είμαι σίγουρος ότι τα στατιστικά στο ΕMUI 4.1 δεν μηδενίζονταν. Όπως αυτό άλλωστε γίνεται και στις περισσότερες συσκευές, βάση του init-init.rc (Kernel basic boot principles). Δυστυχώς δεν γνωρίζω για το ΕMUI 5.0. Προφανώς η Huawei στην νέα αναβάθμιση παραμετροποίησε το στατιστικό παράγοντα της εφαρμογής (i.e Level/s Consumption).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι τα στατιστικά στο ΕMUI 4.1 δεν μηδενίζονταν. Όπως αυτό άλλωστε γίνεται και στις περισσότερες συσκευές, βάση του init-init.rc (Kernel basic boot principles). Δυστυχώς δεν γνωρίζω για το ΕMUI 5.0. Προφανώς η Huawei στην νέα αναβάθμιση παραμετροποίησε το στατιστικό παράγοντα της εφαρμογής (i.e Level/s Consumption).

 

Παρατήρησα πάντως ότι δεν το κανει πάντα. Δεν ξέρω πότε το κανει και πότε όχι. Άλλες φορές μηδενιζονται και άλλες παραμένουν. Και όχι, το default σε όσες συσκευές είχα είναι φυσικά να κρατούνται τα στατιστικά και όχι να σβήνονται.

 

Επίσης, μικρό το κακό, δεν λειτουργεί το USB debugging. Το βάζεις on και μόλις ξαναμπείς έχει γυρίσει στο off.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update και μόλις τελείωσε μου ζήτησε να βάλω το pin και δεν το δέχεται. Τώρα ξεκλειδώνει μόνο με το δακτυλικό αποτύπωμα. Φταίει το κινητό ή η κάρτα sim;;
Link to comment
Share on other sites

είχα γράψει για την εφαρμογή screen off and lock που δεν δουλεύει μετά το update, λοιπόν δεν χρειάζεται γιατί έχουν προσθέσει widget που κλειδώνει την οθόνη, δεν ξέρω αν υπήρχε και πριν και δεν το είχα δει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...