Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιο κινητο εχει εισαχθει απο ευρωπαικη αντιπροσωπεια συνηθως (για να μην πω παντα) εχει και την 800αρα.

http://imgur.com/a/dCimR

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δουλευει κανονικα wind και 4g

 

Δουλευει κανονικά 4G Wind. Το τηλ. ειναι τέλειο το εχω 2 εβδομαδες και πραγματικά πάει σφαίρα σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πιο πολλη μπαταρια θα κερδισεις αν κλεισεις το gps και αφησεις το wifi ενεργο μονιμα παρα ετσι οπως το κανει..

και πάλι μην νομίζεις με αρκετή χρήση τόσο ομιλία ιντερνετ και όλα εκτός παιχνίδια μου κρατάει 1.5 με 2 μέρες

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι παρατήρησα, αν ανοίξεις την κάμερα ή κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps το ανοίγει αυτόματα.

 

Είχα συνηθίσει στο Samsung sIII να το κοιτώ αν είναι ανοιχτό από την μπάρα επάνω, και από εκεί το ανοιγοέκλεινα.

 

Σε αυτό όμως, πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στις ρυθμίσεις, μετά στις σύνθετες ρυθμίσεις, και από εκεί να το κλείνω (και τις πιο πολλές φορές το βρίσκω ανοιχτό ενώ το είχα κλείσει).

 

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να ρυθμίζω το gps, ειδικά θα με βόλευε αν φαινόταν στην μπάρα ειδοποιήσεων, και αν γίνεται αυτό, πως βάζω εικονίδιο εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι παρατήρησα, αν ανοίξεις την κάμερα ή κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps το ανοίγει αυτόματα.

 

Είχα συνηθίσει στο Samsung sIII να το κοιτώ αν είναι ανοιχτό από την μπάρα επάνω, και από εκεί το ανοιγοέκλεινα.

 

Σε αυτό όμως, πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στις ρυθμίσεις, μετά στις σύνθετες ρυθμίσεις, και από εκεί να το κλείνω (και τις πιο πολλές φορές το βρίσκω ανοιχτό ενώ το είχα κλείσει).

 

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να ρυθμίζω το gps, ειδικά θα με βόλευε αν φαινόταν στην μπάρα ειδοποιήσεων, και αν γίνεται αυτό, πως βάζω εικονίδιο εκεί;

 

Αν δεν σε νοιαζει το gps στη καμερα μπορεις ειτε να κλεισεις την αποθηκευση τοποθεσιας στη φωτογραφια ειτε να κοψεις την συγκεκριμενη αδεια απο την διαχειριση εφαρμογων.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι παρατήρησα, αν ανοίξεις την κάμερα ή κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps το ανοίγει αυτόματα.

 

Είχα συνηθίσει στο Samsung sIII να το κοιτώ αν είναι ανοιχτό από την μπάρα επάνω, και από εκεί το ανοιγοέκλεινα.

 

Σε αυτό όμως, πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στις ρυθμίσεις, μετά στις σύνθετες ρυθμίσεις, και από εκεί να το κλείνω (και τις πιο πολλές φορές το βρίσκω ανοιχτό ενώ το είχα κλείσει).

 

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να ρυθμίζω το gps, ειδικά θα με βόλευε αν φαινόταν στην μπάρα ειδοποιήσεων, και αν γίνεται αυτό, πως βάζω εικονίδιο εκεί;

 

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς, αλλά στη μπάρα υπάρχει η επιλογή για να ανοιγοκλείνει το gps, αν δεν το βλέπεις, κάνε σκρολ και μπες στην επεξεργασία.

 

Edit: Αν εννοείς την πρόσβαση στην τοποθεσία μου, δεν υπάρχει επιλογή, χειροκίνητα.

 

Αλλιώς με κανα αππ.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση, την λειτουργία με την δεύτερη camera πως την ενεργοποιούμε/χρησιμοποιούμε;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει συνεχως ειδοποιηση οτι το η εφαρμογη του Facebook ειναι ενεργοβορα και εαν επιθυμω να την κλεισω.

Σας το εμφανιζει εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Κλειστο το ριμαδι :lol:

 

Αλλα ναι το facebook "καιει". Ειναι απο τις πιο κακοστημενες εφαρμογες που υπαρχουν. Ακομα και στα πιο τερατα ναυαρχιδες προτεινω να σβησουν το fb αφου απο το browser χανεις ελαχιστα σε λειτουργικοτητα. Σε στατιστικα εχει δειξει οτι αυξανεις 20% την αυτονομια του κινητου χωρις το app. Χανεις τις ειδοποιησεις βεβαια αλλα προσωπικα ποτε δεν με νοιαζαν. Απλα μπαινεις browser, τσεκαρεις, γεια σας... ;)

 

Υ.Γ. Το messenger δουλευει ανεξαρτητα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς, αλλά στη μπάρα υπάρχει η επιλογή για να ανοιγοκλείνει το gps, αν δεν το βλέπεις, κάνε σκρολ και μπες στην επεξεργασία.

 

Edit: Αν εννοείς την πρόσβαση στην τοποθεσία μου, δεν υπάρχει επιλογή, χειροκίνητα.

 

Αλλιώς με κανα αππ.

Αυτό ήθελα, δεν είχα προσέξει ότι μπορώ να κάνω scroll και επεξεργασία, τώρα το έφτιαξα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού εδώ και μερικές ημέρες. Αγορά από public. Στη συσκευασία δεν υπήρχαν ακουστικά. Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατά που να έχουν και έλεγχο για επόμενο, προηγούμενο τραγούδι κλπ. Να έχουν και καλή ποιότητα στις κλήσεις. Τα ακουστικά που έχω δεν λειτουργεί το μικρόφωνο και δεν τα αναγνωρίζει πάντα.(?).

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού εδώ και μερικές ημέρες. Αγορά από public. Στη συσκευασία δεν υπήρχαν ακουστικά. Έχετε να προτείνετε κάποια συμβατά που να έχουν και έλεγχο για επόμενο, προηγούμενο τραγούδι κλπ. Να έχουν και καλή ποιότητα στις κλήσεις. Τα ακουστικά που έχω δεν λειτουργεί το μικρόφωνο και δεν τα αναγνωρίζει πάντα.(?).

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό

 

Αν θέλεις δοκίμασε αυτά : Huawei AM-116 (https://goo.gl/Uefwi0) τα είχα δοκιμάσει και είχαν τέλειο ήχο και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (κοίταξε και σε κατάστημα στην Ελλάδα, θα σε συμφέρει από άποψη κόστους). Νομίζω ότι είναι το επόμενο μοντέλο από το Huawei AM-115, για να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω τις αλλαγές, αλλά αν δεν κάνω λάθος διαφοροποιούνται στην κατασκευαστική ποιότητα. Από θέμα ελέγχου της συσκευής μπορείς να ρυθμίζεις μόνο την ένταση και να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιείς την προκαθορισμένη εφαρμογή αναπαραγωγής ήχου που έχεις ορίσει εσύ. Επίσης να σημειώσω ότι δεν κάνει εναλλαγή μεταξύ τραγουδιών ή άλμπουμ. Αν θες όλα τα παραπάνω σε συμβούλευα να προχωρήσεις με κάποια αγορά ακουστικών Bluetooth όπου θα μπορέσεις να έχεις τον πλήρη έλεγχο. Ειδικά σε διαδικτυακά «μαγαζιά» του εξωτερικού υπάρχουν πολύ καλές προσφορές (σε σχέση με την Ελλάδα), απλά και πάλι να σημειώσω να προσέξεις να μην είναι ακουστικά Bluetooth για αθλητικές δραστηριότητες που ενσωματώνουν μικρόφωνο γιατί η ποιότητα ήχου κατά την διάρκεια κλήσης δεν θα είναι ικανοποιητική. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector Που να πιάνει όλη την οθόνη και ακόμα καλύτερα να έχει και για την πλάτη;

Εχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισες μια σκηνη απο τη ταινια τρελες σφαιρες... http://s.nbst.gr/files/1/2012/02/01/condoms1.medium.jpg

 

χαχαχαχα που την θυμήθηκες!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, από LG G5 αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, από LG G5 αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Εγω ηρθα απο s7 edge. Μεχρι στιγμης δεν βρισκω να μου λειπει κατι.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηρθα απο s7 edge. Μεχρι στιγμης δεν βρισκω να μου λειπει κατι.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχες και το g5? Βασικά έχω βρει ένα ημερών για ανταλλαγή με το g5 μου και είμαι σε σκέψη. Γενικά μου αρέσει το τηλέφωνο, ειδικά εμφανισιακά είναι πολύ εντυπωσιακό. Σε specs θεωρητικά υστερεί και βάσει αυτών που διαβάζω αλλά πρακτικά ενδεχομένως αν έχει γίνει καλή δουλειά στο software να είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχες και το g5? Βασικά έχω βρει ένα ημερών για ανταλλαγή με το g5 μου και είμαι σε σκέψη. Γενικά μου αρέσει το τηλέφωνο, ειδικά εμφανισιακά είναι πολύ εντυπωσιακό. Σε specs θεωρητικά υστερεί και βάσει αυτών που διαβάζω αλλά πρακτικά ενδεχομένως αν έχει γίνει καλή δουλειά στο software να είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Αρκετες φορες. εχεις Καλυτερη καμερα 4κ βιντεο. Προσεχε καλυτερη οχι οτι ειναι χαλια το honor. Μικρες διαφορες.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες φορες. εχεις Καλυτερη καμερα 4κ βιντεο. Προσεχε καλυτερη οχι οτι ειναι χαλια το honor. Μικρες διαφορες.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει ούτως ή άλλως δεν είμαι κάμερα freak απλά θέλω να τραβάει ωραίες και αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Και τις δυνατότητες του g5 ε αυτο το κομμάτι δεν τις εκμετάλλευομαι στο έπακρο. Από άποψη ταχύτητας κτλ δεν θα έχω θέμα ε? Παιχνίδια δεν παίζω γενικότερα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ούτως ή άλλως δεν είμαι κάμερα freak απλά θέλω να τραβάει ωραίες και αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Και τις δυνατότητες του g5 ε αυτο το κομμάτι δεν τις εκμετάλλευομαι στο έπακρο. Από άποψη ταχύτητας κτλ δεν θα έχω θέμα ε? Παιχνίδια δεν παίζω γενικότερα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Απο ταχυτητα βαζει πολλες ναυαρχιδες κατω

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα βαζει πολλες ναυαρχίδες κατω

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ! Ευχαριστώ πολύ μάλλον θα προχωρήσω στη αλλαγή και πιστεύω δεν θα το μετανιώσω

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by Johny-B

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηρθα απο s7 edge. Μεχρι στιγμης δεν βρισκω να μου λειπει κατι.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ από s7 edge, και συμφωνώ μαζί σου. Στα συν, οι δύο ενεργές sim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...