Jump to content

Lenovo ZUK Z2 Pro


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμαμαι καλα απο τις 14.07 ειχε φυγει το δικο μου.

 

Λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο με τις ROM. Πραγματικα δοκιμασα παρα πολλες κατεληξα στην AEX 7.1.2

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/development/rom-aex-4-3-t3635849

Με το σημερινο fix εφτιαξε και κατι θεματακια τελευταια και πιστευω οτι ειναι σφαιρα και καθαρη.

Το καλο ειναι οτι εβαλε τη stock καμερα απο το τελευταιο ZUI που απο ολους διαβαζω οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει γι αυτο το κινητο.

 

Παρομοια Rom επισης για οποιον θελει να δοκιμασει ειναι η MOKEE 7.1.2

https://zukfans.eu/community/threads/mokee-60-1-nightly-official.221/

 

Χωρις να ξερω πολλα πρεπει να ειναι αν οχι ολοιδια με αισθητικες διαφορες με την AEX, πολυ κοντα.

Αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας γραψει 2 πραγματα γιατι και εγω τωρα αρχιζω και βγαζω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάς έχοντας εμπειρία από το Z2 plus??
Άκυρο. Νόμιζα ότι φοράνε τον ίδιο. Τελικά φοράω τον ίδιο με το Zuk edge... :o

 

 

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Νόμιζα ότι φοράνε τον ίδιο. Τελικά φοράω τον ίδιο με το Zuk edge... :o

 

 

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α μπράβο. Samsung αισθητήρες και οι 2 αλλά έχουν αρκετές διαφορές. Βασικά το pro έχει optical image stabilization και μεγαλύτερο διάφραγμα F/1.8. και διάφορα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα παίξει αλλά όχι φέτος...Μάρτιο με Απρίλιο του 2018 θα το πάρει ;)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από Βanggood για την αδερφή μου,μου βγήκε 260$ με priority direct mail -εξαργυρώνοντας και κάτι πόντους.

Το θελα πιο παλιά και για μενα,αλλά προτίμησα το LeMax 6/128.

Η ερωτηση είναι η rom που φοράει για βασική χρήση κινητού(ομιλία,gmail,viber) ειναι οκ?

Το εχει κρατησει κάποιος με αυτη τη rom?

Eυχαριστώ παιδιά,κ χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από Βanggood για την αδερφή μου,μου βγήκε 260$ με priority direct mail -εξαργυρώνοντας και κάτι πόντους.

Το θελα πιο παλιά και για μενα,αλλά προτίμησα το LeMax 6/128.

Η ερωτηση είναι η rom που φοράει για βασική χρήση κινητού(ομιλία,gmail,viber) ειναι οκ?

Το εχει κρατησει κάποιος με αυτη τη rom?

Eυχαριστώ παιδιά,κ χρόνια πολλά σε όλους

το παραγγειλα κι εγω απο gearbest με priority line 245 euro με τα μεταφορικα.

αντε να δουμε και στην πραξη ποσο ασφαλες ειναι το priority line που διαφημιζει το gearbest:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα απο τις 14.07 ειχε φυγει το δικο μου.

 

Λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο με τις ROM. Πραγματικα δοκιμασα παρα πολλες κατεληξα στην AEX 7.1.2

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/development/rom-aex-4-3-t3635849

Με το σημερινο fix εφτιαξε και κατι θεματακια τελευταια και πιστευω οτι ειναι σφαιρα και καθαρη.

Το καλο ειναι οτι εβαλε τη stock καμερα απο το τελευταιο ZUI που απο ολους διαβαζω οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει γι αυτο το κινητο.

 

Παρομοια Rom επισης για οποιον θελει να δοκιμασει ειναι η MOKEE 7.1.2

https://zukfans.eu/community/threads/mokee-60-1-nightly-official.221/

 

Χωρις να ξερω πολλα πρεπει να ειναι αν οχι ολοιδια με αισθητικες διαφορες με την AEX, πολυ κοντα.

Αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας γραψει 2 πραγματα γιατι και εγω τωρα αρχιζω και βγαζω ακρη.

Γεια μόλις παρέλαβα από GB με την ROM τη δική τους .υπάρχει κανένας οδηγός για αλλαγή μηπως

Link to comment
Share on other sites

Γεια μόλις παρέλαβα από GB με την ROM τη δική τους .υπάρχει κανένας οδηγός για αλλαγή μηπως

Μεγειές!Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7234136#post7234136

Link to comment
Share on other sites

Οταν την Δευτερα το πηρα στα χερια μου, καταλαβα γιατι η lenovo ,απο πρωτη σε πωλησεις στην Κινα κοντευει να το κλεισει το μαγαζι.

 

Ανυπαρξια ww rom

Αυτη που φοραει, η επισημη ειναι μισομεταφρασμενη και γεματη Κινεζικα.

Οι εντολες ελεγχου adb ειναι για κλαμματα. Πρεπει να εισαι μαντης για να ξερεις ποτε θα δουλεψουν.

Εμενα μου ηρθε απο το gearbest με την δικη τους πειραγμενη ρομ, με λεθος imei kai s/n, χωρις να συνδεεται στο δικτυο, παροτι βλεπει τις sim κανονικά.

 

Με ξαναπηγε πισω στην εποχη του s650, s660..κλπ.

Σαν να μην περασε μια μερα.

 

Τοτε καταλαβαινεις ποσο ησυχος εισαι οταν ειχες xiaomi. Καθολου τυχαια ειναι στην θεση που ειναι η καθε εταιρεια.

 

Καλη συσκευη, ποιοτικη, αλλα η λενοβο ειναι ανυπαρκτη. Κριμα..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κρίμα και το είχα στις επιλογές μου μιας και το gear best.το είχε σε καλή τιμή και έχει ευρωπαϊκές;και αμερικανικές μπάντες στο .LTE

 

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο από πρώτης άποψης είναι πολύ καλό.Και με την aex rom που έχει και τα ελληνικά είναι άψογο κατά τη γνώμη μου.Το μόνο θέμα που πρέπει να προσέξετε είναι το τελωνείο.Εγω από GB μου το κοστολογησαν 100€ χωρίς να το ανοίξουν και βγήκε το κόστος +40€ επιπλέον.Αρα να υπολογίζετε και αυτό στην τιμη.voda και cosmote κανονικά το4g
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο από πρώτης άποψης είναι πολύ καλό.Και με την aex rom που έχει και τα ελληνικά είναι άψογο κατά τη γνώμη μου.Το μόνο θέμα που πρέπει να προσέξετε είναι το τελωνείο.Εγω από GB μου το κοστολογησαν 100€ χωρίς να το ανοίξουν και βγήκε το κόστος +40€ επιπλέον.Αρα να υπολογίζετε και αυτό στην τιμη.voda και cosmote κανονικά το4g
Το τηλεφωνο σαφως και ειναι μια χαρα συσκευη.

Η Λενοβο ειναι ανυπαρκτη.

 

Για την ιστορια, μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις την baseband, μηπως και το φτιαξω? Αν μπορεις, παρε backup .qcn με το qfil. Σε ευχαριστω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest philliako
Χαιρετω, επειδη προχωρησα και γω στην αγορα του τηλεφωνου μια και το βρηκα σε πολυ καλη τιμη, ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του τι ειναι πιο καλο σε θεμα ρομ? Να κρατησω τη μαμα ρομ η να βαλω resurrection remix ή ΑΕΧ? Αυτό που με ενδιαφερει ειναι να ειναι smooth, να τρεχει δηλαδη τα βασικα play store, fb, messenger, viber χωρις ιχνος λαγκ και χωρις battery drain. Ευχαριστώ. Edited by philliako
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις μια rom και τελειώσες.

Εγώ έχω RR και είμαι ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2121 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδία.

παρέλαβα χθες απο gearbest το κινητό,χωρις προβλήματα δασμών.

το πρόβλημα ειναι οτι δεν το ειχαν ρουτάρει,και ειναι κλειδωμενος και ο bootloader.

διαβασα στους xda οτι για να τον ξεκλειδωσω πρεπει να μπω στο site της zuk,να κανω registration με μεταφραση των κινεζικων σε αγγλικα,και να μου στειλουν αυτοι κωδικο να το ξεκλειδωσω.

δεν υπαρχει καποιος πιο ευκολος τροπος να το κανω και να βαλω μια custom rom?

ουτε αυτον τον χαζό default launcher που εχει δεν με αφηνει να τον αλλαξω απο default...

εχουν βαλει και tempered glass με μια μικρη φυσαλιδα αερα πανω αριστερα.αν τον βγαλω θα δειξει καλυτερα η οθονη,η μια απο τα ιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

παρέλαβα χθες απο gearbest το κινητό,χωρις προβλήματα δασμών.

το πρόβλημα ειναι οτι δεν το ειχαν ρουτάρει,και ειναι κλειδωμενος και ο bootloader.

διαβασα στους xda οτι για να τον ξεκλειδωσω πρεπει να μπω στο site της zuk,να κανω registration με μεταφραση των κινεζικων σε αγγλικα,και να μου στειλουν αυτοι κωδικο να το ξεκλειδωσω.

δεν υπαρχει καποιος πιο ευκολος τροπος να το κανω και να βαλω μια custom rom?

ουτε αυτον τον χαζό default launcher που εχει δεν με αφηνει να τον αλλαξω απο default...

εχουν βαλει και tempered glass με μια μικρη φυσαλιδα αερα πανω αριστερα.αν τον βγαλω θα δειξει καλυτερα η οθονη,η μια απο τα ιδια?

 

Διαβασε πρωτα στο zukfans.eu πως να αλλαξεις σε stock rom με Qfil γιατι συνηθως τα μαγαζια εχουν fake shop-roms

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανα root το κινητό με τις εντολές command όπως το περιγράφουν στους xda, αρχικά κατά λάθος φλασαρισα το twrp του απλού zuk και εμφανίστηκε μεν, αλλά κλειδωμένο.Στην συνέχεια κατάλαβα το λάθος μου και φλασαρισα το κανονικό twrp του z2 pro.πέρασα την remix custom Rom, έβαλα gapps, super user, έκανα τεστ με την εφαρμογή root check και μου επαληθευσε ότι είναι ρουταρισμενο.

Όμως κάθε φορά που πάω να μπω στο recovery, μου δείχνει κλειδωμένο αυτό που έβαλα πρώτα, του απλού z2 και πρέπει κάθε φορά να μπαίνω fastboot , να φλασαρω πάλι το σωστό, και τότε ανοίγει κανονικά και δέχεται εντολές.

Διάβασα στο ίντερνετ μήπως βρω λύση, και όλοι λένε απλά ότι αν φλασαρω αλλο recovery, αντικαθιστά το προηγούμενο, και λύνεται το πρόβλημα.

Σε μένα δεν συμβαίνει αυτό.

Μήπως υπάρχει παρόμοια εμπειρία και λύση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το φλασαρεις το TWRP, απλα το φορτωνεις. Την πατησα κι εδω μια φορα.

Κοιτα την εντολη που δινεις, αν γραφει flash h load.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το φλασαρεις το TWRP, απλα το φορτωνεις. Την πατησα κι εδω μια φορα.

Κοιτα την εντολη που δινεις, αν γραφει flash h load.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

load ήταν η εντολή είχες δίκιο,σ ευχαριστώ!

Το φλασαρα όμως με την εφαρμογή flashfy και τώρα είναι όλα κομπλέ.

Ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς την Rom remix και αν είναι ευχαριστημένος.

Εγω αυτήν έβαλα προς το παρόν, και βλέπουμε.στο antutu μου έβγαλε 154.900 και γενικά φαίνεται να τα πάει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...