Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μία ερώτηση. Έχω περάσει τη Nougat. Όλα καλά, αλλά όταν έχω αναμμένο το φακό και η οθόνη απενεργοποιείται, αυτός, μετά από λίγα δευτερόλεπτα σβήνει. Και μιλάω μόνο για το λεντάκι, η ένδειξη στην οθόνη δείχνει ότι είναι αναμμένος. Καμία ιδέα;

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Μπορεί να θεωρεί πως αφού έκλεισε η οθόνη ,ίσως να έχει ξαχαστεί ο φακός αναμμένος

έτσι για εξοικονόμηση της μπαταρίας τον κλείνει.

 

Στην Nougat εκείνο το flash on call είναι κάπου μέσα στο μενού γιατί δεν μπορώ να το εντοπίσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Μπορεί να θεωρεί πως αφού έκλεισε η οθόνη ,ίσως να έχει ξαχαστεί ο φακός αναμμένος

έτσι για εξοικονόμηση της μπαταρίας τον κλείνει.

 

Στην Nougat εκείνο το flash on call είναι κάπου μέσα στο μενού γιατί δεν μπορώ να το εντοπίσω?

 

Όχι το έχουν αφαιρέσει. Υπάρχει όμως εφαρμογή στο play store που κάνει αυτή την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχουν αφαιρέσει. Υπάρχει όμως εφαρμογή στο play store που κάνει αυτή την δουλειά.

Εννοείς να κατεβάσω άλλη εφαρμογή για φακό. Η ήδη υπάρχουσα δεν ρυθμίζεται με κάποιο τρόπο για να μη κλείνει με την απενεργοποίηση της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Android 7 έχω, αυτό μου γράφει.

Version number: OUKITEL_K6000_Pro_FZ_V26_20170830_144008

 

Ναι, αυτή είναι η τελευταία αναβάθμιση αλλά έχει καιρό (1-2 μήνες περίπου) που έχει γίνει. Διορθώνει κάποια bugs χωρίς να αναφέρει λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η τελευταία αναβάθμιση αλλά έχει καιρό (1-2 μήνες περίπου) που έχει γίνει. Διορθώνει κάποια bugs χωρίς να αναφέρει λεπτομέρειες.

Μάλιστα, νωρίς μου ήρθε η ειδοποίηση! Να τη κάνω δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικό αποτύπωμα, σας δουλεύει πάντα καλά ή μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται ?

Μερικές φορές όντως δεν καταλαβαίνει κάνενα δαχτυλο. Η πλάκα είναι ότι όσο είχα την 6 δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όντως δεν καταλαβαίνει κάνενα δαχτυλο. Η πλάκα είναι ότι όσο είχα την 6 δεν είχα πρόβλημα.

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Ευχαριστώ.

 

Χρειάζομαι την βοήθεια όποιου ξέρει, γιατί δεν μπορώ να το βρώ.

 

Το αριστερό πλήκτρο στην οθόνη μας (αυτό με τις 3 γραμμές) .όταν το πατάω 1 φορά παρατεταμένο μου δίνει τα θέματα, τα γραφικά των εφαρμογών και τις ρυθμίσεις.

Όταν το πατάω 1 φορά σύντομα μου δίνει όλες τις εφαρμογές που έχω ανοίξει μέχρι τώρα. Όταν το πατάω 2 σύντομα πατήματα (σαν το 2click στο pc ) με βάζει στην εφαρμογή που έκλεισα τελευταιά (χρονικά). Μέχρι εδώ καλά.

Σε κάποιες εφαρμογές όμως αυτό το πλήκτρο όταν τις χρησιμοποιούσα και το πατούσα στην 6άρα , εμφάνιζε ένα extra menu ,π.χ. μέσα σε ebook μου εμφάνιζε ένα αναδυόμενο παράθυρο με διάφορες επιλογές ,όπως κεφάλαια, σελιδοδίκτες , περισσότερς ρυθμίσεις .Τώρα δεν ανταποκρίνεται, δε κάνει τίποτα.

Απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα το βιβλίο, αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Ευχαριστώ.

 

Χρειάζομαι την βοήθεια όποιου ξέρει, γιατί δεν μπορώ να το βρώ.

 

Το αριστερό πλήκτρο στην οθόνη μας (αυτό με τις 3 γραμμές) .όταν το πατάω 1 φορά παρατεταμένο μου δίνει τα θέματα, τα γραφικά των εφαρμογών και τις ρυθμίσεις.

Όταν το πατάω 1 φορά σύντομα μου δίνει όλες τις εφαρμογές που έχω ανοίξει μέχρι τώρα. Όταν το πατάω 2 σύντομα πατήματα (σαν το 2click στο pc ) με βάζει στην εφαρμογή που έκλεισα τελευταιά (χρονικά). Μέχρι εδώ καλά.

Σε κάποιες εφαρμογές όμως αυτό το πλήκτρο όταν τις χρησιμοποιούσα και το πατούσα στην 6άρα , εμφάνιζε ένα extra menu ,π.χ. μέσα σε ebook μου εμφάνιζε ένα αναδυόμενο παράθυρο με διάφορες επιλογές ,όπως κεφάλαια, σελιδοδίκτες , περισσότερς ρυθμίσεις .Τώρα δεν ανταποκρίνεται, δε κάνει τίποτα.

Απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα το βιβλίο, αλλά και πάλι τίποτα.

Δυστυχώς για το τελευταίο δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν χρησιμοποιώ τέτοια εφαρμογή.

Πες όμως κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή και ευχαρίστως να τη δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα.

Ευχαριστώ.

 

Νέα απορία

το clip screen (long press back key to start clip screen mode) που ήταν μέσα στο system motion και λειτουργούσε

με το πλήκτρο back ,το κατάργησαν κι αυτό ?

Μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά και με αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kewitschka.screendraw

αλλά αν το έχει μέσα όπως πριν προτιμώ να μην βάλω extra εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για την πρώτη ΒΛΑΒΗ

Μετά από μάλλον πολύ (ίσως και κακή) χρήση χάλασε το USB βύσμα της συσκευής με αποτέλεσμα να μην φορτίζει!

Θα ήθελα να μάθω λοιπόν αν υπάρχει κάποιος (στο κέντρο της Αθήνας) ο οποίος να μπορούσε είτε να το επιδιορθώσει (χλομό έως αδύνατο), είτε έστω να το φορτίσει μια φορά έτσι ώστε να μπορέσω να κάνω αντιγραφή των αρχείων που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για την πρώτη ΒΛΑΒΗ

Μετά από μάλλον πολύ (ίσως και κακή) χρήση χάλασε το USB βύσμα της συσκευής με αποτέλεσμα να μην φορτίζει!

Θα ήθελα να μάθω λοιπόν αν υπάρχει κάποιος (στο κέντρο της Αθήνας) ο οποίος να μπορούσε είτε να το επιδιορθώσει (χλομό έως αδύνατο), είτε έστω να το φορτίσει μια φορά έτσι ώστε να μπορέσω να κάνω αντιγραφή των αρχείων που έχει.

 

Δεν γνωριζω ουτε καποιον συγκεκριμενον μαστορα ουτε εχω παθει την ιδια βλαβη αλλα νομιζω ειναι απο τις πιο ευκολες βλαβες προς επιλυση....ειδικα σε καποια μαγαζια στο κεντρο της αθηνας...

Ελπιζω καποιο απο τα παιδια να ξερει συγκεκριμενο και να σου προτεινει αλλιως παρε τα με τη σειρα καποια μαγαζια και ρωτα. Πιστευω οτι θα βρεις τουλαχιστον ενα που να στο φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για την πρώτη ΒΛΑΒΗ

Μετά από μάλλον πολύ (ίσως και κακή) χρήση χάλασε το USB βύσμα της συσκευής με αποτέλεσμα να μην φορτίζει!

Θα ήθελα να μάθω λοιπόν αν υπάρχει κάποιος (στο κέντρο της Αθήνας) ο οποίος να μπορούσε είτε να το επιδιορθώσει (χλομό έως αδύνατο), είτε έστω να το φορτίσει μια φορά έτσι ώστε να μπορέσω να κάνω αντιγραφή των αρχείων που έχει.

Dikarto.gr στη λενορμαν εκει αλλαξα οθονη παρε μαθε αν επισκευαζει την θυρα usb και αν το κανει πες μου και μενα τι τιμη σου ειπαν..γιατι εμενα αν και φορτιζει κανονικα δν συδεεται με κανενα πισι για μεταφορα δεδομενων

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dikarto.gr στη λενορμαν εκει αλλαξα οθονη παρε μαθε αν επισκευαζει την θυρα usb και αν το κανει πες μου και μενα τι τιμη σου ειπαν..γιατι εμενα αν και φορτιζει κανονικα δν συδεεται με κανενα πισι για μεταφορα δεδομενων

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1) Αδερφέ τι τιμή σου πήραν για την οθόνη?

2) Θα ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές και απο εκεί θα διαλέξεις στην" Επιλογή διαμόρφωσης USB" to MTP (Πρωτόκολλο μεταφοράς δεδομένων).

Link to comment
Share on other sites

1) Αδερφέ τι τιμή σου πήραν για την οθόνη?

2) Θα ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές και απο εκεί θα διαλέξεις στην" Επιλογή διαμόρφωσης USB" to MTP (Πρωτόκολλο μεταφοράς δεδομένων).

Με εγδαραν φιλε... Ενω η οθονη στην κινα εκανε γυρω στα 33 ευρω θελανε και ενα 50ρικο για την εργασια...φοβηθηκα να την αλλαξω μονος μου κι ετσι εσκασα ενα 80αρι..Δε το ξανακανω βεβαια γιατι απο τοτε αλλαξα μονος μου οθονη και digitizer σε αλλα δυο τηλεφωνα...αλλα εκει πατανε τετοια μαγαζια...δε πιανουν τα χερια ολων και καλα κανουν..

Οσο για το mtp....εχω δοκιμασει τα παντα φιλε και δε δουλευει τιποτα...το θεμα παρατηρηθηκε απο τοτε με την αλλαγη οθονης αλλα αργησα να το καταλαβω και ειχα γραψει και εδω...δεν ξανασχοληθηκα ..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε μπηκε καποιος και εβριζε μανες;;;μου ηρθε μειλ αλλα δε βρηκα κατι εδω;;

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με εγδαραν φιλε... Ενω η οθονη στην κινα εκανε γυρω στα 33 ευρω θελανε και ενα 50ρικο για την εργασια...φοβηθηκα να την αλλαξω μονος μου κι ετσι εσκασα ενα 80αρι..Δε το ξανακανω βεβαια γιατι απο τοτε αλλαξα μονος μου οθονη και digitizer σε αλλα δυο τηλεφωνα...αλλα εκει πατανε τετοια μαγαζια...δε πιανουν τα χερια ολων και καλα κανουν..

Οσο για το mtp....εχω δοκιμασει τα παντα φιλε και δε δουλευει τιποτα...το θεμα παρατηρηθηκε απο τοτε με την αλλαγη οθονης αλλα αργησα να το καταλαβω και ειχα γραψει και εδω...δεν ξανασχοληθηκα ..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα έσπασε και βρήκα με 10 λίρες. Παρήγγειλα και αναμένω να το πάω σε έναν μάστορα να το κάνει γιατί ειδα κάτι βιντεάκια και ζαλιστηκα. Θέλει σύρμα να αφαιρέσεις την οθόνη από το gorilla glass και μετά μία ειδική κόλλα. Θέλει δουλειά και χρόνο.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επιτυχία! Σύνδεση ακουστικού Bluetooth.

 

Η επιτυχημένη σύνδεση έγινε ως ακολούθως :

Αρχικά το ακουστικό - ένα πολύ παλιό NOKIA- δεν το έβλεπε καν η συσκευή (Κ 6000 Pro). Μετά από επανειλημμένα αναβοσβήσματα του ακουστικού κατάφερε να το δει, αλλά σύνδεση δε γινόταν με καμμιά από τις χριστοπαναγιές που επικαλέστηκα.

Απενεργοποίησα το ακουστικό.

Με ενεργοποιημένη τη λειτουργία Bluetooth επανεκκίνησα τη συσκευή (τηλέφωνο), μπήκα στις ρυθμίσεις /ρυθμίσεις Bluetooth, /αναζήτηση συσκευών, επανενεργοποίησα το ακουστικό....

και..., ώ θαύμα!

το είδε, συνδέθηκε, και δεν έχασε τη σύνδεση (σε άλλη περίπτωση καινούργιου ακουστικού έχανε τη σύνδεση μετά από 1-5 λεπτά και απαιτούσε χειροκίνητη σύνδεση).

 

Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία με το καινούργιο ακουστικό και θα ενημερώσω σχετικά.

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

1,5 χρόνο και κάτι το έχω στην κατοχή μου, με φόρτιση κάθε 2 μέρες συνήθως. Η μπαταρία του κρατάει ικανοποιητική χωρητικότητα, έχοντας απωλέσει λιγότερο από 300 mAh συγκριτικά με την πρώτη μέτρηση που έκανα.
Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Επιτυχία! Σύνδεση ακουστικού Bluetooth.

 

Η επιτυχημένη σύνδεση έγινε ως ακολούθως :

Αρχικά το ακουστικό - ένα πολύ παλιό NOKIA- δεν το έβλεπε καν η συσκευή (Κ 6000 Pro). Μετά από επανειλημμένα αναβοσβήσματα του ακουστικού κατάφερε να το δει, αλλά σύνδεση δε γινόταν με καμμιά από τις χριστοπαναγιές που επικαλέστηκα.

Απενεργοποίησα το ακουστικό.

Με ενεργοποιημένη τη λειτουργία Bluetooth επανεκκίνησα τη συσκευή (τηλέφωνο), μπήκα στις ρυθμίσεις /ρυθμίσεις Bluetooth, /αναζήτηση συσκευών, επανενεργοποίησα το ακουστικό....

και..., ώ θαύμα!

το είδε, συνδέθηκε, και δεν έχασε τη σύνδεση (σε άλλη περίπτωση καινούργιου ακουστικού έχανε τη σύνδεση μετά από 1-5 λεπτά και απαιτούσε χειροκίνητη σύνδεση).

 

Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία με το καινούργιο ακουστικό και θα ενημερώσω σχετικά.

 

Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με το Bluetooth. Έχω συνδέσει ακουστικά, ηχείο και ηχείο μικρόφωνο για το αυτοκίνητο για κλησεις. Σε καμία συσκευή δεν εχασε ποτέ την σύνδεση. Μήπως έχεις την εκδοση android 6? Ειχε ενα bug η συγκεκριμένη έκδοση με το Bluetooth. Αν ανοιγες παραλληλα και το ίντερνετ εχανε την σύνδεση το Bluetooth. Στην έκδοση 7 αυτό το πρόβλημα λύθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1,5 χρόνο και κάτι το έχω στην κατοχή μου, με φόρτιση κάθε 2 μέρες συνήθως. Η μπαταρία του κρατάει ικανοποιητική χωρητικότητα, έχοντας απωλέσει λιγότερο από 300 mAh συγκριτικά με την πρώτη μέτρηση που έκανα.

Άστο αδερφέ, δεν υπάρχει η μπαταρία του κινητού. Είναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χέρια μου. Και το καλύτερο απ'όλα είναι πως είναι σταθερότατη απο το 15% εως ότου να κλείσει. Σε αλλα κινητά ενω ηταν σταθερή, οταν πηγαινε στο 15% τελειωνε η μπαταρία ξαφνικά.

Υπάρχει λογος να αλλαξουμε εταιρεία; ΟΧΙ βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...