Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mολις ανακαλυψα το split screen και μπορω να εχω δυο διαφορετικες εφαρμογες ή δυο καρτελες του chrome η μια πανω και αλλη κατω... Διαβαζα οτι παρεχεται η δυνατοτητα στην 7 αλλα δεν ηξερα τον τροπο. Μπορω να πω οτι αυτη ειναι η κορυφαια βελτιωση σε σχεση με την 6..

Edit: τωρα σκαλιζω και τα πολλαπλα παραθυρα ,το λεγομενο freeform window. Κι αυτη πολυ βολικη λειτουργια φαινεται

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω ψαχουλέψει ακόμα, αλλά αυτό που είδα σίγουρα, γιατί μέχρι να το στήσω έκανα κάνα τρίωρο, με 2 ώρες και 17 λεπτά sot, από 74% πήγε στο 62%. Δηλαδή απέκτησε απίστευτη διαχείριση, με αποτέλεσμα η μπαταρία να φαίνεται ακόμα μεγαλύτερη.

Νομίζω το fingerprint έγινε λίγο χειρότερο σε σχέση με πριν. Σε μένα τουλάχιστον..

 

Mολις ανακαλυψα το split screen και μπορω να εχω δυο διαφορετικες εφαρμογες ή δυο καρτελες του chrome η μια πανω και αλλη κατω... Διαβαζα οτι παρεχεται η δυνατοτητα στην 7 αλλα δεν ηξερα τον τροπο. Μπορω να πω οτι αυτη ειναι η κορυφαια βελτιωση σε σχεση με την 6..

Edit: τωρα σκαλιζω και τα πολλαπλα παραθυρα ,το λεγομενο freeform window. Κι αυτη πολυ βολικη λειτουργια φαινεται

 

Πως splitαρεις σε δυο κομμάτια;

Επίσης, το freeform window πως;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησεις το κατω αριστερο πληκτρο μια φορα και σου εμφανισει τις προσφατες εφαρμογες,πατας παρατεταμενα πανω σε μια απο αυτες και την σερνεις επανω σε μια μπαρα που εμφανιζεται. Κατω βαζεις την δευτερη. Στον δε chrome, ανοιγεις δυο καρτελες,πατας να μπει ο chrome σε split screen οπως προειπα και απο τις τρεις τελιτσες,εμφανιζεται η επιλογη Μεταβαση σε αλλο παραθυρο. Ετσι η μια καρτελα παει πανω μισο και η αλλη κατω.

Το αλλο ειναι λιγο πιο πολυπλοκο αλλα πολυ ευχρηστο. Πας επιλογες για προγραμματιστες απο ρυθμισεις,ενεργοποιεις την λειτουργια και μετα πας κατω κατω και ενεργοποιεις την επιλογη Αναγκαστικη δυνατοτητα αλλαγης μεγεθους δραστηριοτητων. Κανεις reboot και μετα κατρβαζεις την εφαρμογη taskbar. Απο εκει θα ψαχουλευτεις και θα την δεις ολη τη φαση για multitasking. Ειδικα για ταμπλετακια ή οριζοντια προβολη ειναι λουκουμι

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησεις το κατω αριστερο πληκτρο μια φορα και σου εμφανισει τις προσφατες εφαρμογες,πατας παρατεταμενα πανω σε μια απο αυτες και την σερνεις επανω σε μια μπαρα που εμφανιζεται. Κατω βαζεις την δευτερη. Στον δε chrome, ανοιγεις δυο καρτελες,πατας να μπει ο chrome σε split screen οπως προειπα και απο τις τρεις τελιτσες,εμφανιζεται η επιλογη Μεταβαση σε νεο παραθυρο. Ετσι η μια καρτελα παει πανω μισο και η αλλη κατω.

Το αλλο ειναι λιγο πιο πολυπλοκο αλλα πολυ ευχρηστο. Πας επιλογες για προγραμματιστες απο ρυθμισεις,ενεργοποιεις την λειτουργια και μετα πας κατω κατω και ενεργοποιεις την επιλογη Αναγκαστικη δυνατοτητα αλλαγης μεγεθους δραστηριοτητων. Κανεις reboot και μετα κατρβαζεις την εφαρμογη taskbar. Απο εκει θα ψαχουλευτεις και θα την δεις ολη τη φαση για multitasking. Ειδικα για ταμπλετακια ή οριζοντια προβολη ειναι λουκουμι

 

Με τις πρόσφατες εφαρμογές το έκανα οκ. Με το Chrome δεν το πολυκατάλαβα.

Αυτήν την έκδοση έχω 59.0.3071.125

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εισαι στον chrome και ανοιγεις δυο καρτελες. Πατας με το τροπο που ειπα και βαζεις split screen τον chrome. Πανω δεξια σε αυτον, που εχει τις τρεις τελιτσες εμφανιζεται μια νεα επιλογη που λεγεται Μεταβειτε σε αλλο παραθυρο. Πατας και τοτε η καρτελα που ειχες ανοιξει αρχικα,παει στο κατω μισο της οθονης και η αλλη στο πανω,οποτε τις βλεπεις ταυτοχρονα Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εισαι στον chrome και ανοιγεις δυο καρτελες. Πατας με το τροπο που ειπα και βαζεις split screen τον chrome. Πανω δεξια σε αυτον, που εχει τις τρεις τελιτσες εμφανιζεται μια νεα επιλογη που λεγεται Μεταβειτε σε αλλο παραθυρο. Πατας και τοτε η καρτελα που ειχες ανοιξει αρχικα,παει στο κατω μισο της οθονης και η αλλη στο πανω,οποτε τις βλεπεις ταυτοχρονα

 

Ναι οκ, κατάλαβα. Θενκς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηση του System UI Tuner στο μενου ρυθμισεων(για ενεργοποιηση θελει να κρατησουμε πατημενο το εικονιδιο -γραναζι των ρυθμισεων αφου πρωτα ενεργοποιησουμε την λειτουργια προγραμματιστη με πατημα 7 φορες στον αριθμο εκδοσης λειτουργικου). Μεσω αυτου,μπορεις να εξαφανισεις ολα τα εικονιδια απο την γραμμη καταστασης ή να τροποποιησεις καποια. Επισης μπορεις να ορισεις 5 επιπεδα ελεγχου ειδοποιησεων.αρκετα χρησιμο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, επιστροφή στην 6 γίνεται μετά, αν για κάποιο λόγο κάτι δεν μου αρέσει στην 7?

Εκτιμώ πως, αν όχι με τον ίδιο τρόπο, σίγουρα κάπου υπάρχει η official 6, και με τον οδηγό που έχει βάλει ο Σταύρος για φλασαρισμα θα την περάσεις. Όμως, πίστεψέ με, θα εκπλαγείς με την 7. Έχουν κάνει τόσο ωραία δουλειά στο θέμα διαχείρισης και αυτό φαίνεται στη συμπεριφορά της μπαταρίας. Εγώ δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να γυρίσω πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ πως, αν όχι με τον ίδιο τρόπο, σίγουρα κάπου υπάρχει η official 6, και με τον οδηγό που έχει βάλει ο Σταύρος για φλασαρισμα θα την περάσεις. Όμως, πίστεψέ με, θα εκπλαγείς με την 7. Έχουν κάνει τόσο ωραία δουλειά στο θέμα διαχείρισης και αυτό φαίνεται στη συμπεριφορά της μπαταρίας. Εγώ δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή να γυρίσω πίσω.

Όταν λες, οδηγίες του Σταύρου εννοείς το ποστ 1266?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό εδώ

Μαλιστα, πηρα μια ιδεα, αν και το flash tool το καινουργιο ειναι λιγο διαφορετικο ελπιζω να τα καταφερω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

εχω και εγω το oukitel k6000pro εδω και ενα χρονο.

Δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα ,αλλα εδω και δυο εβδομαδες οταν με καλουνε η καλω εγω μου λενε οι συνομιλητες οτι με ακουνε πολυ βαθια σαν να εχω μακρια το κινητο το απο το στομα μου.

απο τις ρυθμισεις δεν εχω πειραξει κατι απλα ανεβασα την ενταση του ακουστικου και εκανα επανεκκίνηση.

γνωριζει καποιος φιλος απο το φορουμ τι συμβαινει και αν υπαρχει τροπος να αποκαταστησω το προβλημα πριν να το παω σε τεχνικο ?

πιστευω αν ειχε καταστραφει το μικροφωνο δεν θα ακουγομουνα καθολου.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

εχω και εγω το oukitel k6000pro εδω και ενα χρονο.

Δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα ,αλλα εδω και δυο εβδομαδες οταν με καλουνε η καλω εγω μου λενε οι συνομιλητες οτι με ακουνε πολυ βαθια σαν να εχω μακρια το κινητο το απο το στομα μου.

απο τις ρυθμισεις δεν εχω πειραξει κατι απλα ανεβασα την ενταση του ακουστικου και εκανα επανεκκίνηση.

γνωριζει καποιος φιλος απο το φορουμ τι συμβαινει και αν υπαρχει τροπος να αποκαταστησω το προβλημα πριν να το παω σε τεχνικο ?

πιστευω αν ειχε καταστραφει το μικροφωνο δεν θα ακουγομουνα καθολου.

Σας ευχαριστω

Δοκίμασε να επαναφέρεις τις τιμές στην αρχική τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να επαναφέρεις τις τιμές στην αρχική τους.

 

Καλησπερα.

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα θελω διευκρινηση.

Ποιες τιμες να επαναφερω ? και με ποιο τροπο ?

Δεν πιστευω να εννοεις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αν μπορουσες να μου εξηγησεις καλυτερα θα με βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα θελω διευκρινηση.

Ποιες τιμες να επαναφερω ? και με ποιο τροπο ?

Δεν πιστευω να εννοεις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αν μπορουσες να μου εξηγησεις καλυτερα θα με βοηθουσε.

Όταν λες ανέβασες την ένταση, με ποιο τρόπο; Φαντάζομαι μπήκες σε

Secret menu *#*#4636#*#* και πείραξες κάποιες τιμές. Σωστά; Αν ναι, πήγαινέ τις στις τιμές που ήταν να δεις αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ανέβασες την ένταση, με ποιο τρόπο; Φαντάζομαι μπήκες σε

Secret menu *#*#4636#*#* και πείραξες κάποιες τιμές. Σωστά; Αν ναι, πήγαινέ τις στις τιμές που ήταν να δεις αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

 

Οχι δεν ανεβασα την ενταση οπως μου περιγραφεις ,απλα μπηκα στο μενου των ηχων μετα βελτιωση ηχου και ενεργοποιησα το BesAudEnh (βελτιωση ηχου για ακουστικο) μηπως ανεβει η ενταση του μικροφωνου ,αλλα τιποτα.

το εκανα αυτο που μου ειπες βγηκε ενα αλλο μενου αλλα δεν ειδα ρυθμισεις για τον ηχο.θα ανεβασω φωτο αυριο για να δεις.

εχεις καποια αλλη ιδεα του τι συμβαινει και με ακουνε βαθια ?

να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις ? αλλα θα χασω ολες τις επαφες φωτο κτλ. εκτος αν τα αποθηκευσω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ανεβασα την ενταση οπως μου περιγραφεις ,απλα μπηκα στο μενου των ηχων μετα βελτιωση ηχου και ενεργοποιησα το BesAudEnh (βελτιωση ηχου για ακουστικο) μηπως ανεβει η ενταση του μικροφωνου ,αλλα τιποτα.

το εκανα αυτο που μου ειπες βγηκε ενα αλλο μενου αλλα δεν ειδα ρυθμισεις για τον ηχο.θα ανεβασω φωτο αυριο για να δεις.

εχεις καποια αλλη ιδεα του τι συμβαινει και με ακουνε βαθια ?

να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις ? αλλα θα χασω ολες τις επαφες φωτο κτλ. εκτος αν τα αποθηκευσω.

Εννοείται πάρε αντίγραφα πριν από factory reset. Αλλά θα σου πρότεινα πριν απ όλα, να παρεις το τηλ ενός γνωστού σου, να του δώσεις το δικό σου, και κάνετε μια κληση ώστε να δεις ακριβώς αυτό που συμβαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια τα φώτα σας. Προσπαθώ να διαγράψω μία επαφή και δε με αφήνει. Λέει πως είναι για προβολή μόνο αλλά αν θέλω μπορώ να την κάνω απόκρυψη! Τι κουλό είναι αυτό; Τις έχω στο Google λογαριασμό μου. Αν πάω εκεί μέσω browser και την σβήσω, την σβήνει κ από το κινητό μου αλλά μόνο σβήσιμο από το κινητό δε μπορώ. Από τότε που πέρασα την nougat το κάνει αυτό. Μήπως άλλαξε τους όρους η Google?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έκανε ένα κουλό η Nougat και μάλιστα δυο φορές. Μίκρυνε το screen του τηλεφώνου και το πήγε κάτω δεξιά. Σας το δείχνω σε εικόνα για να μην περιγράφω.

Υποτίθεται ότι ολόκληρη η εικόνα είναι η οθόνη του κινητού. Pics_Art_08-14-08.50.53.jpg' alt='Pics_A

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έκανε ένα κουλό η Nougat και μάλιστα δυο φορές. Μίκρυνε το screen του τηλεφώνου και το πήγε κάτω δεξιά. Σας το δείχνω σε εικόνα για να μην περιγράφω.

Υποτίθεται ότι ολόκληρη η εικόνα είναι η οθόνη του κινητού. Pics_Art_08-14-08.50.53.jpg' alt='Pics_A

 

ειναι επιλογη της nougat που μαλλον κατα λαθος εχεις τσεκαρει.... one handed mode.... στις ρυθμισεις.... το κανει τετοιο μεγεθος υποτιθεται για να μπορεις να το δουλεψεις με το ενα χερι

Link to comment
Share on other sites

ειναι επιλογη της nougat που μαλλον κατα λαθος εχεις τσεκαρει.... one handed mode.... στις ρυθμισεις.... το κανει τετοιο μεγεθος υποτιθεται για να μπορεις να το δουλεψεις με το ενα χερι

 

Όντως, ήταν τσεκαρισμένο. Σ'ευχαριστώ πολύ.

Αρα το μοναδικο θεματάκι πλέον, είναι και αυτό που είπα όταν πέρασα την Nougat.

Δεν μου δουλεύει άψογα το fingerprint όπως πριν. Σαν να μην υπάρχει κάποιες φορές. Αναγκάζομαι να πληκτρολογώ κωδικό δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια τα φώτα σας. Προσπαθώ να διαγράψω μία επαφή και δε με αφήνει. Λέει πως είναι για προβολή μόνο αλλά αν θέλω μπορώ να την κάνω απόκρυψη! Τι κουλό είναι αυτό; Τις έχω στο Google λογαριασμό μου. Αν πάω εκεί μέσω browser και την σβήσω, την σβήνει κ από το κινητό μου αλλά μόνο σβήσιμο από το κινητό δε μπορώ. Από τότε που πέρασα την nougat το κάνει αυτό. Μήπως άλλαξε τους όρους η Google?

Μαλλον κατι τετοιο παιζει. Το δοκιμασα και εγω απο τη συσκευη. Οι αδειες τικαρισμενες ολες

Link to comment
Share on other sites

Στο Android 6 στο εικονίδιο του τηλεφώνου για παράδειγμα φαινόταν ένας αριθμός για της αναπάντητες, μετά την αναβάθμιση σε 7 δεν υπάρχει πλέον. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...