Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!! Ειμαι με nougat και ποιο συγκεκριμενα εχω την l09c432b378. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την rom, ταχυτατη, χωρις lag. Θελω να ρωτησω κατι που το παρατηρησα τυχαια και δεν ξερω αν το θεματακι αυτο προυπηρχε της αναβαθμισης. Ημουν στην B360. Την στιγμη που ενεργοποιω την οθονη με το δαχτυλικο αποτυπωμα....παρατηρησα οτι στο σημειο που ειναι τα εικονιδια του σηματος,της ωρας...κτλ.....την στιγμη που αναβει η οθονη...ακριβως εκει κανει κατι σαν αναιπαισθητο τρεμοπαιγμα. Στιγμιαιο δηλαδη....κλασματα δευτερολεπτου. Ενω στην υπολοιπη οθονη δεν παρατηρειται καμια διακυμανση της φωτεινοτητας. Οχι οτι ειναι κατι σημαντικο....απλα μου μπηκε η ιδεα. Το εχει παρατηρησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον chrome.. Χαμηλώνει αυτόματα ο φωτισμός!

Δεν μου χαμηλωνει ο φωτισμος. Την στιγμη που ξεκλειδωνω με το αποτυπωμα και αναβει η οθονη....η status bar κανει μια ανεπαισθητη διακυμανση του φωτισμου. Μιλαμε για κλασματα τοτ δευτερολεπτου. Αν δεν κοιτας το επανω μερος της οθονης ακριβως την στιγμη που ξεκλειδωνεις και αναβει η οθονη, δεν παιζει να το παρατηρησεις. Μονο σε εκεινο το σημειο το παρατηρησα. Ολη η υπολοιπη οθονη παραμενει σταθερη στην φωτεινοτητα της.

 

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον chrome.. Χαμηλώνει αυτόματα ο φωτισμός!

 

Καλά, μόνο σε εμάς τους δύο χαμηλώνει η φωτεινότητα όταν ανοίγουμε μερικές εφαρμογές? Όσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει πουθενά κάποια ρύθμιση για το θέμα αυτό. Παλαιότερα υπήρχε η ρύθμιση με το προφίλ εξοικονόμησης μπαταρίας που όντως χαμήλωνε η φωτεινότητα. Εδώ δεν υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μόνο σε εμάς τους δύο χαμηλώνει η φωτεινότητα όταν ανοίγουμε μερικές εφαρμογές? Όσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν υπάρχει πουθενά κάποια ρύθμιση για το θέμα αυτό. Παλαιότερα υπήρχε η ρύθμιση με το προφίλ εξοικονόμησης μπαταρίας που όντως χαμήλωνε η φωτεινότητα. Εδώ δεν υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο ενεργοποιημένο.

 

όχι, δεν συμβαίνει μόνο σε εσάς και δεν συμβαίνει μόνο στο p9, mate 9,9 pro, honor 8 έχουν το ίδιο "πρόβλημα"

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν συμβαίνει μόνο σε εσάς και δεν συμβαίνει μόνο στο p9, mate 9,9 pro, honor 8 έχουν το ίδιο "πρόβλημα"

 

Λύση όμως δε βλέπω να προτείνει κανείς και ανησυχώ μήπως είναι τελικά κατασκευαστικό πρόβλημα της εταιρίας και όχι θέμα ρυθμίσεων...

Link to comment
Share on other sites

Λύση όμως δε βλέπω να προτείνει κανείς και ανησυχώ μήπως είναι τελικά κατασκευαστικό πρόβλημα της εταιρίας και όχι θέμα ρυθμίσεων...

 

το πιο πιθανό είναι λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας ή ίσως bug

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανό είναι λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας ή ίσως bug

 

Μα δεν την έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν την έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση...

 

κανείς δεν την έχει, δεν εννοώ την λειτουργία που έχει στις ρυθμίσεις αλλά ίσως έχει ενσωματωμένη στο λειτουργικό και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί, πάντως δεν συμβαίνει μόνο στην 5.0, τουλάχιστον στο honor 8 το ίδιο ήταν και με την 4.1

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν την έχει, δεν εννοώ την λειτουργία που έχει στις ρυθμίσεις αλλά ίσως έχει ενσωματωμένη στο λειτουργικό και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί, πάντως δεν συμβαίνει μόνο στην 5.0, τουλάχιστον στο honor 8 το ίδιο ήταν και με την 4.1

Ειλικρινά δεν μπορώ να το πιστέψω....να σε περιορίζει το ίδιο το κινητό αναγκαστικά και υποχρεωτικά χωρίς δικαίωμα επιλογής....

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μείωση της φωτεινότητας στον Chrome δοκιμάστε το εξής: πηγαίνετε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, και επιλέξτε την εφαρμογή chrome. Αφού την ανοίξετε θα δείτε κάτω ότι υπάρχει μενού μπαταρία. Επιλέξτε και γυρίστε τον διακόπτη της υψηλής κατανάλωσης στο on. Εμένα έτσι φαίνεται να διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα εκει που λες αλλα εκει που λεει "υψηλη καταναλωση ενεργειας" δεν εχει επιλογη για ενεργοποιηση (ειναι δηλαδη σαν κλειδωμενη η επιλογη).
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ίδια έκδοση Chrome; Πάντως εμένα δεν χαμηλώνει ο φωτισμός πλέον. Αν θέλεις κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση τον Chrome.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μείωση της φωτεινότητας στον Chrome δοκιμάστε το εξής: πηγαίνετε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, και επιλέξτε την εφαρμογή chrome. Αφού την ανοίξετε θα δείτε κάτω ότι υπάρχει μενού μπαταρία. Επιλέξτε και γυρίστε τον διακόπτη της υψηλής κατανάλωσης στο on. Εμένα έτσι φαίνεται να διορθώθηκε.

Αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι η ρυθμιση ωστε αν εχεις την συγκεκριμενη εφαρμογη και τρεχει απο πισω,την εχεις ξεχασει ουσιαστικα, σου βγαινει μηνυμα οτι καταναλωνει υψηλη ενεργεια και αν θελεις να την κλεισεις

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα. Πάντως περισσότερο μου άρεσε όταν είχα το Android 6. Θα μου πείτε γούστα είναι αυτά αλλά απλά παραθέτω την γνώμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό κιόλας χρησιμοποιώ το P8 ως κύρια συσκευή εξαιτίας του Android 6

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ίδια έκδοση Chrome; Πάντως εμένα δεν χαμηλώνει ο φωτισμός πλέον. Αν θέλεις κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση τον Chrome.

 

Την ίδια έκδοση έχω. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω sd card. Πρώτον και σημαντικότερο: Κάπου διάβασα ότι δεν μπορείς να στείλεις εφαρμογές στην sd card. Ισχύει;;; Έχει βάλει κάποιος;

Δεύτερον (αν δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός) ποια θα μου προτεινατε για το συγκεκριμένο κινητό σε 64+gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να πάρω sd card. Πρώτον και σημαντικότερο: Κάπου διάβασα ότι δεν μπορείς να στείλεις εφαρμογές στην sd card. Ισχύει;;; Έχει βάλει κάποιος;

Δεύτερον (αν δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός) ποια θα μου προτεινατε για το συγκεκριμένο κινητό σε 64+gb

 

Λογικά όλοι όσοι μπορούμε έχουμε SD. Επιλογή σε κάθε εφαρμογή να κάνει "Μεταφορα σε κάρτα SD" όπως είχαν οι προηγούμενες συσκευές δεν έχει. Αλλά στις Ρυθμίσεις του Χώρου Αποθήκευσης έχει την ρύθμιση "Προεπιλεγμένη Θέση" όπου εκεί επιλέγεις σαν default storage είτε τον χώρο αποθήκευσης της συσκευής είτε την SD.

 

Εγώ έχω την Samsung Evo X10 64gb, μιας και πριν ειχα το S4, χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Κ χρονιά πολλά Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση αναβάθμισης σε Vodafone brandedμε ενημέρωση την Β341 ότα

Μόλις πάω σπίτι θα την βάλω να κατεβαινεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Κ χρονιά πολλά Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση αναβάθμισης σε Vodafone brandedμε ενημέρωση την Β341 ότα

Μόλις πάω σπίτι θα την βάλω να κατεβαινεια

 

Και εμένα EVA-L09C02B341...Να πω την αλήθεια θα προτιμούσα B182-183 βαριέμαι να διαγράφω authenticators κτλ για να κάνω factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την βάλω Έτσι σκέτα ότα Γτ Είμαι μακρυά από λάπτοπ Κ σπιτικό ΝΕΤ βρίσκομαι εκτός για δουλειές όποτε Μετά αν είναι Κ δω κολλήματά το κάνω ένα ρεσετ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...